Отиди на
Форум "Наука"

Откриване и проследяване на IP адрес на фейсбук профил


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте. Има ли лесен и удобен начин да бъде намерено IPто  на фейсбук профил и да науча от къде е влизал последните дни и седмици?  И по-важното - да открия кои профили са влизали от същото или същите IP адреси по същото време.

Причината е фейк профил направен на моя приятелка, който фейсбук отказва да блокира и свали (от това което пише на нея разбрахме че е някоя която я познава реално и добре) и бихме искали да открием IP адреса или адресите и останалите профили, които ги използват, а така да открием и истинския профил на тази жена, която е създала фейк профила. 

Ако това може да бъде открито и направено от телефон ще е още по-добре, поради липса на лаптоп или компютър в момента. 

Благодаря предварително. 

Редактирано от Димитър Йорданов
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Не знам дали има такова нещо ;)

По-скоро виж имейла, с който е свързан профила така как седят нещата и през имейла не може ли да се подейства на фейсбук или на самия профил.

През телефона също трябва да получиш потвърждение с код, тези неща се заобикалят много трудно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Р. Теодосиев said:

Не знам дали има такова нещо ;)

По-скоро виж имейла, с който е свързан профила така как седят нещата и през имейла не може ли да се подейства на фейсбук или на самия профил.

През телефона също трябва да получиш потвърждение с код, тези неща се заобикалят много трудно.

 

CYBERSECURITY
SERVICES & PRODUCTS

Унгарска фирма поне има. https://makay.net/facebook-zaklatas-ragalmazas-becsuletsertes

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, Р. Теодосиев said:

Не знам дали има такова нещо ;)

По-скоро виж имейла, с който е свързан профила така как седят нещата и през имейла не може ли да се подейства на фейсбук или на самия профил.

През телефона също трябва да получиш потвърждение с код, тези неща се заобикалят много трудно.

Майла е скрит, няма номер към профила. Ако можех да видя майла лесно щях да проследя IP то и приблизителна геололация.

Лошото е че въпреки многото доклади, че профила е фейк от фейсбук отказват да го свалят понеже името което използва е същото като на собственичката. И отговора е, че този профил не нарушава стандартите на фейсбук. При опит за повторно разглеждане на оплакването липсва активен бутон за повторно изпращане. 

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Знам, че има агенции и хора, които се занимават с това, може да потърсиш.

А и какво ми излиза с една бърза проверка в Google-то

https://www.lifehack.bg/social-networks/haknata-facebook-stranica/

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Р. Теодосиев said:

Знам, че има агенции и хора, които се занимават с това, може да потърсиш.

А и какво ми излиза с една бърза проверка в Google-то

https://www.lifehack.bg/social-networks/haknata-facebook-stranica/

 

 

Не става въпрос за възстановяване на фейсбук профил, а да се открие от къде влиза този фейк профил както и кои други профили влизат от същия адрес по същото време и имат активни сесии примерно. 

Така ще можем да открием и истинския профил на тези жена, а понеже тя явно познава много добре моята приятелка то тя лесно ще открия къде е. Възможно е дори да е нейна колежка или съседка. Въпроса е да открием коя е и да я накарат да изтрие фалшивия фейсбук. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 59 минути, Димитър Йорданов said:

Не става въпрос за възстановяване на фейсбук профил, а да се открие от къде влиза този фейк профил както и кои други профили влизат от същия адрес по същото време и имат активни сесии примерно. 

"Възстановяването" в случая е връщане на права върху профила. Ако сработи, влизаш в профила и човъркаш каквото ти е нужно - пощата например. Извличал съм неимоверно много информация чрез търсене  гугъл по електронната поща...

Има разни начини, но  искат съответни ресурси. Затова само ще ги спомена, за обща култура.

Тези, които разпращат спам, често се интересуват дали пощите на които пращат, са живи, т.е. дали има някой който ги чете. Това е особено ценно ако продаваш такива пощи на други, за да ги ползват за реклами. Проверката се осъществява по следният начин. Създаваш си база данни, за всяка поща която ще проверяваш създаваш уникален идентификатор. След това си конфигурираш някакъв твой сървър така, че всякакъв ИП адрес който съдържа допълнителна информация над базовият, да не се дърпа автоматично, а да се анализира от страницата на базовият сайт. Така може да съставяш адреси, основани на базовият сайт плюс допълнителен текст, който обаче сървъра няма да интерпретира като адрес, а ще праща на твоя код. И съставяш електронна поща, с неутрален текст и някаква картинка, адреса на която е твоят сървър плюс идентификатора на пощата на потребителя от твоята база данни. Ако отвориш такава поща, твоят браузър ще изиска картинката, това ще активира спам сървъра и ще поиска от него тази картинка, давайки адреса на исканата картинка, в който е идентификатора. Софтуерът на твоята страница извлича този идентификатор и по базата данни определя коя поща е отворена, значи проверката за "жива поща" е успешна за нея. В частнност, получаваш и ИП адреса на компютъра който е изискал картинката (или адрееса на защитната стена, ако има такава по пътя, много често).

Така че ако видите съмнителни числа в някой адрес, да внимавате. Някои пощенски сървъри определят подобен спам и ви дават текста без картинките, и само ако много настояваш може да се покаже и картинката.

Не знам доколко разбираемо го обясних... Идеята на горното е, не да бориш самият профил на фейсбук, там има всякакво преиначаване на адреси, а да накараш потребителя да отвори файл на своя компютър - дали ще е поща както в случая или друг линк, няма значение. Но, това не е за неподготвени потребители, за съжаление. Но това е един от малкото начини целенасочено да опиташ да намериш ИП адреса на друг компютър в мрежата, и е в арсенала и на фишинг-атаките...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Димитър Йорданов said:

Не става въпрос за възстановяване на фейсбук профил, а да се открие от къде влиза този фейк профил както и кои други профили влизат от същия адрес по същото време и имат активни сесии примерно. 

Така ще можем да открием и истинския профил на тези жена, а понеже тя явно познава много добре моята приятелка то тя лесно ще открия къде е. Възможно е дори да е нейна колежка или съседка. Въпроса е да открием коя е и да я накарат да изтрие фалшивия фейсбук. 

Ако си пуснеш съответната жалба в полицията ,мисля ,че буквално за секунди ,ще го открият ,кой стои зад това.Но няма ,да ти  го кажат от страх от евентуална саморазправа.В последните години ,има много случаи на убийства и други насилия след подобни размени на реплики в социалните медии.Аз лично ,не бих разчитал на помощ от общности тип Анонимните ,там нещата са много мътни и според мен такъв тип хакерски организации ,са с нечисти цели.Аз като по възрастен все още си мисля ,че ако имаш ,да казваш нещо на някой  ,направи го лице в лице и в повечето от случаите проблемът се разрешава и не се стига до ексцесии.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Правиш саит-примамка и подмамваш собственикът на фалшивия профил да кликне нещо от този сайт. Естествено трябва база данни с посещенията.  :)

...

Сайтът не трябва да има регистриран домейн, а само Ай Пи адрес. Така ще си подсигуриш, че никой няма да може да влезе чрез търсачка, а Ай Пи адреса няма да го знае никой, но по линк може да се влезе. А къде ще вкараш линк? - само в профила на злодея!  :)  Линкът може да е към някаква примамваща картинка...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...