Отиди на
Форум "Наука"

Много повече ли са били някога психопатите и социопатите?


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 минута, cucumerario said:

турците ще намерят някакво практично решение на проблема,

чудесно е, че сте си намерили пристан за спокойствие, в случай че "се разбие стената". Тя, горката, е толкова напукана вече... но тук разни стожери, смели защитници и корави отстоятели са готови да застанат "пред картечните абразури"... за да изиграят сценката си как "спасяват света", цивилизацията, културата, природата, вселената и човешкия род :)

Да, на моменти е весело. За мен цирка е един, за друг - друго...

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 649
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 13 минути, scaner said:

Нещо се завъртя в порочен кръг. Не знаеш какво да кажеш? Ми по-благозвучно ще е да не го казваш :)

Ами пробвай да си демонстрираш традиционните ценностти, да видим колко ще те огрее в кауша.

Традициите не са това което бяха :) Всичко тече, всичко се променя.

Очевадно е, че гениалността не се дължи на отклонение, а Е отклонение от нормата.

И причина и следствие омеша... Толкова ли си безпомощен? С това лутане и налучкване :)

 

Не виждам знак от теб, но можем да водим този глупав разговор, ако искаш, докато ме изгонят..

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, ramus said:

чудесно е, че сте си намерили пристан за спокойствие, в случай че "се разбие стената". Тя, горката, е толкова напукана вече... но тук разни стожери, смели защитници и корави отстоятели са готови да застанат "пред картечните абразури"... за да изиграят сценката си как "спасяват света", цивилизацията, културата, природата, вселената и човешкия род :)

Да, на моменти е весело. За мен цирка е един, за друг - друго...

Реалността е неизбежна но не носи винаги спокойствие..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, dora said:

основана на научното знание, то всеки спор е безсмислен.

от гледна точка на познанието - да.

Но субектите, които се отстояват - за тях това се превръща от първостепенно значение. Явлението УБЕЖДЕНИЕ е сложно съставно и с много голяма роля за човечеството, през цялата му география и история.

Знаете, когато УБЕЖДЕНИЕТО изразява аспекти на идентичността, няма как Защитаващия и Отстояващия да "по-желае" да бъде разубеден. Той потъва в играта на "защита на всяка цена", защото убежденията и нагласите му са част от тъканта на личността му, дори и неин скелет. ... Заради това някои "защитни битки" са толкова бурни и драматични, че (сякаш) са "на живот и смърт".

Е, в други такива битки :) имат роля и някои характерови особености - себичност, гордост и дори нарцистични елементи.

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, cucumerario said:

Реалността е неизбежна но не носи винаги спокойствие..

Клишетата, вероятно са нещо чудесно, но вие сте сглобили няколко в едно и резултата е доста абстрактна "картина" - нещо като "кубизъм" :)

Колкото до когнитивния смисъл на думите ви - няма такъв.

Реалността била неизбежна... а това въобще не е вярно. А и е нужно да стигнете до ниво да правите разлика в пълнеже в думичките РЕАЛНОСТ и ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ. За вас те може и да са синоними, но това е защото не сте вникнали за да схванете разликите. А те са значителни...

Реалност в психичен смисъл е конструкция от отражения, която да е модел на действителността. Доколко й е адекватна - е въпрос, който е сложен и е по-добре да се дискутира само от компетентни хора. Щото плявата и въображаемостите и без това са станали утроба за доста хора.

А иначе - личната конструкция на реалност (т.н. "лична реалност" ) наистина се подбира "да носи спокойствие" на конструктора си. За целта дори има налична "тъхнология", почива на принципи и на обносновки.

Според мен е важно преди някой да ползва думички, да се запознае със значенията им извън частните му ползи, заради които си служи с тях. Аз също ползвам "мои си пълнежи" на общи понятия, но поне съм си направил труда да разуча какво хората на познанието имат предвид с тях.

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, cucumerario said:

: В хомосексуалните общности, съществуват заболявания, които се характеризират като специфични за тези общности

 

Дайте пример за специфични за хомосексуалните хора заболявания. Eдинствената установена предразположеност, наблюдавана у мъжете (но не и у жените) хомосекуална ориентация, е че може да предпочитат да пишат с лявата ръка. Нищо друго. Ако знаете за друго, посочете го, с линк към съответната научна публикация.

Иначе, то и мъжете и жените са по-поддатливи на различни заболявания.

По отношение на психиатричните заболявания, три четвърти от самоубийците са мъже. Мъжете са три пъти по-склонни от жените да развият пристрастяване към алкохол и три пъти повече сред пристрастените към наркотици.

Жените пък са два пъти по-поддатливи от мъжете на тревожни разстройства. Жените са и два пъти по-склонни да развият депресия в живота си. Това е защото лимбичната система на мъжете и жените е различно устроена.

Много повече жени, отколкото мъже, развиват хранителни разстройства.

Шизофренията по-често се диагностицира при мъжете.

Имунната система на жените като цяло се справя по-добре с патогените. Тоест ако сте мъж, вероятността от жестоки инфекции е по-голяма, отколкото ако сте жена. Защо е така? Сигурно има еволюционна причина, напр. за да може майките да не умират често от инфекции..

При всички тези данни, кого да нарочим за нещо генетично сбъркан, мъжете или жените?

 

 

Редактирано от dora
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, dora said:

 

Дайте пример за специфични за хомосексуалните хора заболявания. Eдинствената установена предразположеност, наблюдавана у мъжете (но не и у жените) хомосекуална ориентация, е че може да предпочитат да пишат с лявата ръка. Нищо друго. Ако знаете за друго, посочете го, с линк към съответната научна публикация.

Иначе, то и мъжете и жените са по-поддатливи на различни заболявания.

По отношение на психиатричните заболявания, три четвърти от самоубийците са мъже. Мъжете са три пъти по-склонни от жените да развият пристрастяване към алкохол и три пъти повече сред пристрастените към наркотици.

Жените пък са два пъти по-поддатливи от мъжете на тревожни разстройства. Жените са и два пъти по-склонни да развият депресия в живота си. Това е защото лимбичната система на мъжете и жените е различно устроена.

Много повече жени, отколкото мъже, развиват хранителни разстройства.

Шизофренията по-често се диагностицира при мъжете.

Имунната система на жените като цяло се справя по-добре с патогените. Тоест ако сте мъж, вероятността от жестоки инфекции е по-голяма, отколкото ако сте жена. Защо е така? Сигурно има еволюционна причина, напр. за да може майките да не умират често от инфекции..

При всички тези данни, кого да нарочим за нещо генетично сбъркан, мъжете или жените?

 

 

За разлика от теб не съм ентусиаст.:)

В медицината има специалност наречена "социална медицина". Тя се занимава точно с това.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, dora said:

По отношение на психиатричните заболявания, три четвърти от самоубийците са мъже. Мъжете са три пъти по-склонни от жените да развият пристрастяване към алкохол и три пъти повече сред пристрастените към наркотици.

Жените пък са два пъти по-поддатливи от мъжете на тревожни разстройства. Жените са и два пъти по-склонни да развият депресия в живота си. Това е защото лимбичната система на мъжете и жените е различно устроена.

Много повече жени, отколкото мъже, развиват хранителни разстройства.

Шизофренията по-често се диагностицира при мъжете.

Имунната система на жените като цяло се справя по-добре с патогените. Тоест ако сте мъж, вероятността от жестоки инфекции е по-голяма, отколкото ако сте жена. Защо е така? Сигурно има еволюционна причина, напр. за да може майките да не умират често от инфекции..

При всички тези данни, кого да нарочим за нещо генетично сбъркан, мъжете или жените?

Мъжете, разбира се. Те имат цяла счупена хромозома! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, cucumerario said:

В медицината има специалност наречена "социална медицина". Тя се занимава точно с това.

Социалната медицина се занимава с това как примерно бедността влияе на здравето на големи групи хора. А че влияе - влияе, защото зависи тези хора с какво се хранят, при какви условия живеят, какъв достъп до медицинска грижа имат. От това не следва, че хората, които са бедни, са сбъркани по подразбиране и са им генетично заложени всевъзможни болести, каквито у богатите няма.

Занимава се и с това как неща като замърсяването на околната среда и други предизвикани от човека фактори влияят на здравето. Напр. изсичането на гори променя цели екосистеми, как това влияе на биологичното разнообразие, и как това влияе на здравето на хората. От което не следва, че хората, които живеят в региони, където унищпжаването на биологичното разнообразие директно се отразява на достъпа им до храна и вода, са сбъркани по подразбиране.

Занимава се с това как организацията на здравната система влияе върху здравето. Добър case study в българския случай би било да се изследва как отдалечеността от болница и невъзможността за често посещение на личен лекар влияе върху здавето на хората в малките населени места. Напр. колко хора умират от предотвратими заболявания, защото в тяхното село няма личен лекар, или не могат да провеждат поддържаща терапия с лекарства за хронично забоояване, защото няма кой да им го предпише или няма аптека. Но това не е по вина на хората, които се сблъскват с този проблем, и те също не са сбъркани по поразбиране.

Занимава се с това как структурното насилие се отразява на здравето на хората, например ако живеете в ситуация на гражданска война или високо ниво на обществена несигурност - какво означава това за достъпността до медицински грижи и за общото ви здраве (напр. ниво на тревожни разстройства и посттравматично стресово разстройство сред децата в зони на военни конфликти). Какво означава постоянното излагане на травмиращи събития за психичното здраве. Но това не означава, че хората,  които имат нещастието да живеят в ситуация на война, са сбъркани по подразбиране.

Занимава се с това как начинът на живот на дадени хора може да доведе до избухването на епидемии, например това, че ядат диви животни може да доведе до епидемия от ебола. От това не следва, че хората, които нямат друг източник на храна, са сбъркани по подразбиране, нито че имат предразположеност към заболяване от ебола.

Не се занимава с хората с различна социална ориентация.

Посочете поне една научна статия, която показва, че хората с различна сексуална ориентация имат генетично предразположение към дадено заболяване, тоест че нещо са сбъркани по подразбиране.

Защото иначе просто хвърляте някакво твърдение и се измъквате от нуждата да го обосновеете заради липса на ентусиазъм, което е несериозно :)

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, dora said:

Социалната медицина се занимава с това как примерно бедността влияе на здравето на големи групи хора. А че влияе - влияе, защото зависи тези хора с какво се хранят, при какви условия живеят, какъв достъп до медицинска грижа имат. От това не следва, че хората, които са бедни, са сбъркани по подразбиране и са им генетично заложени всевъзможни болести, каквито у богатите няма.

Занимава се и с това как неща като замърсяването на околната среда и други предизвикани от човека фактори влияят на здравето. Напр. изсичането на гори променя цели екосистеми, как това влияе на биологичното разнообразие, и как това влияе на здравето на хората. От което не следва, че хората, които живеят в региони, където унищпжаването на биологичното разнообразие директно се отразява на достъпа им до храна и вода, са сбъркани по подразбиране.

Занимава се с това как организацията на здравната система влияе върху здравето. Добър case study в българския случай би било да се изследва как отдалечеността от болница и невъзможността за често посещение на личен лекар влияе върху здавето на хората в малките населени места. Напр. колко хора умират от предотвратими заболявания, защото в тяхното село няма личен лекар, или не могат да провеждат поддържаща терапия с лекарства за хронично забоояване, защото няма кой да им го предпише или няма аптека. Но това не е по вина на хората, които се сблъскват с този проблем, и те също не са сбъркани по поразбиране.

Занимава се с това как структурното насилие се отразява на здравето на хората, например ако живеете в ситуация на гражданска война или високо ниво на обществена несигурност - какво означава това за достъпността до медицински грижи и за общото ви здраве (напр. ниво на тревожни разстройства и посттравматично стресово разстройство сред децата в зони на военни конфликти). Какво означава постоянното излагане на травмиращи събития за психичното здраве. Но това не означава, че хората,  които имат нещастието да живеят в ситуация на война, са сбъркани по подразбиране.

Занимава се с това как начинът на живот на дадени хора може да доведе до избухването на епидемии, например това, че ядат диви животни може да доведе до епидемия от ебола. От това не следва, че хората, които нямат друг източник на храна, са сбъркани по подразбиране, нито че имат предразположеност към заболяване от ебола.

Не се занимава с хората с различна социална ориентация.

Посочете поне една научна статия, която показва, че хората с различна сексуална ориентация имат генетично предразположение към дадено заболяване, тоест че нещо са сбъркани по подразбиране.

Защото иначе просто хвърляте някакво твърдение и се измъквате от нуждата да го обосновеете заради липса на ентусиазъм, което е несериозно :)

Ама моля ви, какво генетично предразположение ви гони госпожо? Различните социални групи са подложени на различни рискове от заболявания, вкл. хомосексулните групи, общности, са са потенциални високо рискови групи, за определени, специфични заболявания! Нима вие, госпожо, като представител или от името на незнам каква точно наука, може да изкл. връзката при заболяванията, при високо рисковите групи, които медицината е установила?

А сега според вас госпожо, аз какво трябва да направя, да почна да ви чета от учебника за първи курс студенти, за да ми повярвате? Мисля, че не ме разбирате напълно  госпожо, аз въобще не държа да ми вярвате и не смятам, че вашето състояние или на когото да било тук е мой проблем, който трябва да решавам... Дори смятам, че вероятно сте по-щастливи така и не ви е нужно повече..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, cucumerario said:

Ама моля ви, какво генетично предразположение ви гони госпожо? Различните социални групи са подложени на различни рискове от заболявания, вкл. хомосексулните групи, общности, са са потенциални високо рискови групи, за определени, специфични заболявания! Нима вие, госпожо, като представител или от името на незнам каква точно наука, може да изкл. връзката при заболяванията, при високо рисковите групи, които медицината е установила?

А сега според вас госпожо, аз какво трябва да направя, да почна да ви чета от учебника за първи курс студенти, за да ми повярвате? Мисля, че не ме разбирате напълно  госпожо, аз въобще не държа да ми вярвате и не смятам, че вашето състояние или на когото да било тук е мой проблем, който трябва да решавам... Дори смятам, че вероятно сте по-щастливи така и не ви е нужно повече..

 Правят се внушения в цялата тема, че на хората с хомосексуална ориентация нещо не им е наред. Всеки следващ постинг, който твърди, че точно в тяхната група по причини на сексуалната им ориентация (а НЕ по други причини) съществуват някакви конкретни здравни опасения, заболявания и т.н., без да експлицира точно какви, за да стане ясно, че това няма НИЩО общо със сексуалната ориентация, всъщност налива масло в поддържането на неверни и нямащи нищо обшо с науката предубеждения точно към хората с хомосексуална организация.

Затова ако имате нещо конкретно, напишете го, както повелява естеството на форума -  какво точно, с цитат към утвърден научен източник. За да се види на какво се основавате. Тогава има смисъл.

Иначе и аз мога да твърдя, че хората със зелени са очи нещо повредени, защото са специфична група и не ме кефят по някаква причина, или че албиносите често страдат от депресия, щото са албиноси (а не защото подлежат на системна дискриминация и отхвърляне) и да набедя някаква група хора за болна, нефелна или по някакъв друг начин сбъркана, щото така (без обаче да давам никакви аргументи).

Така не се прави.

Това е форум "Наука". Тук може да четат всякакви хора, които да вземат произволна нелепица, разпространявана тук без никакви научни доказателства, само защото е публикувана тук, и да кажат: ми ето, то учените казват, че хората със зелени очи са сбъркани, нали го прочетеох в един форум. Значи ако някой със зелени очи погледна моето дете, то със сигурност ще се превърне в жаба, ми да, така пишеше. Oсвен това, ако някой гей вземе, че кихне в Занзибар, моето дете ще прихване хомосексуализъм, а и какви ли не други болести, по въздушно-капков път. Щото те гейовете така, не само много силно кихат, но и разнасят едни такива неназовани гейски болести.

Призовавам да се пише отговорно.

Дайте нещо конкретно и ще го обсъждаме. Дори от добронамереност мога да подскажа. Monkeypox? Не. Заразен е за всеки, нищо общо със сексуалната ориентация. HIV? Не. Еднакво заразен е за всеки, нищо общо със сексуалната ориентация. Предава се дори от майка на дете, ако майката не знае, че е заразена. Има достатъчно статистика от Африка (25-30%). Депресия? Няма никакви данни за коморбидност. Нищо общо със сексуалната ориентация.

Редактирано от dora
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, dora said:

Правят се внушения в цялата тема, че на хората с хомосексуална ориентация нещо не им е наред. Всеки следващ постинг, който твърди, че точно в тяхната група по причини на сексуалната им ориентация (а НЕ по други причини) съществуват някакви конкретни здравни опасения, заболявания и т.н., без да експлицира точно какви, за да стане ясно, че това няма НИЩО общо със сексуалната ориентация, всъщност налива масло в поддържането на неверни и нямащи нищо обшо с науката предубеждения точно към хората с хомосексуална организация.

Впечатлението която прави темата съгласно участниците изказващи мнение тук, е че се правят точно обратните внушения, т.е. че отклоненията от нормата и аномалиите, поради някакви неясни засега причини, могат да бъдат вече считани за нормални и всички трябвало неясно защо, да свикват с това...

А че хомосексуалитите попадат във високо рискови групи, които страдат в голяма честота от определени заболявания е факт. Връзката м/у тези заболявания и хомосексуализма е проследима, съществува ясна последователност и закономерност, които също са факт. От там нататък, ако някой се опитва да изкарва черното - бяло и на тази база прави заключения и се опитва да пикае срещу вятъра, при това прав и напреки на анатомичните си особености, разчитайки само на социалния си пол, едва ли е проблем на въздушните течения... 😉

Редактирано от cucumerario
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Най практичното  е ,че ако няма хетеросексуални които да родят хомосексуален ,то и самите хомосексуални ,нямаше  да ги има.В техен интерес е ,да поддържат агресията си на полезният минимум.Аз съм на мнение  ,че хомосексуализмът е генетичен дефект  ,казано по научно брак.Но в нашият случай  ,на човешкият брак ,винаги има чувства.тези чувства проповядват и те са хора и т.н.Но този брак ,да заявява ,че има всичките права на света ,че и повече от нормалните  ,несбърканите  ,това не го приемам и никога не бих го приел.Вашето  място е там в  ъгълчето ,споделяйте си мръсотиите с вашите другари ,но не искайте права.Ако получите тези права и вас няма да ви има да ви ева майката нефелна.

Редактирано от todorg
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, todorg said:

Най практичното  е ,че ако няма хетеросексуални които да родят хомосексуален ,то и самите хомосексуални ,нямаше  да ги има.В техен интерес е ,да поддържат агресията си на полезният минимум.Аз съм на мнение  ,че хомосексуализмът е генетичен дефект  ,казано по научно брак.Но в нашият случай  ,на човешкият брак ,винаги има чувства.тези чувства проповядват и те са хора и т.н.Но този брак ,да заявява ,че има всичките права на света ,че и повече от нормалните  ,несбърканите  ,това не го приемам и никога не бих го приел.Вашето  място е там в  ъгълчето ,споделяйте си мръсотиите с вашите другари ,но не искайте права.Ако получите тези права и вас няма да ви има да ви ева майката нефелна.

Хомосексуализма е твърде рядко генетично обусловен, той е социално явление и обикновенно е свързан със съпровождаща психическа лабилност.

Дора, като ентусиаст и предполагаем психолог, може да ти го обясни , но едва ли...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, cucumerario said:

Хомосексуализма е твърде рядко генетично обусловен, той е социално явление и обикновенно е свързан със съпровождаща психическа лабилност.

Дора, като ентусиаст и предполагаем психолог, може да ти го обясни , но едва ли...:)

Повтарям нищо против никой.Но там в ъгълчето ,винаги е имало такива факт около 10% ,винаги ще ги има ,но да си седят там в ъгълчето и да не искат извънредни права.Против съм за случаи ,като Оскар Уайлд или Георги Парцалев ,които са лежали в затвора за педерастия.Даже Парцалев при присъдата споменава една реплика "коскоджамити съдии се занимават с нашите дупетии".Нека си има такава общност хомосексуална  и да си останат там в кръга ,но извън този кръг ,да не искат ,да ни убеждават нас нормалните ,че тяхното е нормално.Сексът е единствено за възпроизвеждане на вида .Техните анални опити са неуспешни.

 

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Думичката педераст, произлиза от думите дете и любовник, т.е. този който има за любовник - дете. Думата е термин, а не обида. В българския език тази дума погрешно се използва за хомосексуалист. Но грешката не е случайна и следва наблюдателността на българина, че една голяма част от хомосексуалистите, предпочитат, за сексуални партньори незрели малки момченца и в този случай е точно на място.

Редактирано от cucumerario
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, cucumerario said:

Думичката педераст, произлиза от думите дете и любовник, т.е. този който има за любовник - дете. В българския език тази дума погрешно се използва за хомосексуалист. Но грешката не е случайна и следва наблюдателността на българина, че една голяма част от хомосексуалистите, предпочитат, за сексуални партньори незрели малки момченца и в този случай е точно на място.

Айде бе не знаех,благодаря  ,че ми обясни .А ако възрастен мъж прави секс с момиче нимфофаст ли е?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, todorg said:

Айде бе не знаех,благодаря  ,че ми обясни .А ако възрастен мъж прави секс с момиче нимфофаст ли е?

Не знам, ще трябва да питаш специалистите по половете с които бъка форума, може би правят разлика. Предполагам някакъв по-нормален педераст, т.е педераст, ама в някаква норма за педерасти, с която  отново ще се налага да свикваме.

Редактирано от cucumerario
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, ramus said:

Статистически много голям брой жени не са способни да изпитват оргазъм при проникване на пенис.

Дойдохме си на думата. Защо повечето жени не могат да изпитат оргазъм,докато всички мъже не само че могат,но и не могат да живеят без оргазъм,тоест секс? Какво е оргазмът? Той като цяло си остава научна загадка. По време на оргазмът нахлува цял космос от неясни усещания и чувства с изключение на едно – воля за власт. По време на оргазмът волята за власт разтърсва мъжа. А жената (почти) никога не изпитва оргазъм именно защото и липсва или е много слаба волята и за власт.

А това че аналния секс можел да доведе жената до оргазъм,няма да го коментирам. 🤪

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, cucumerario said:

Хомосексуализма е твърде рядко генетично обусловен, той е социално явление и обикновенно е свързан със съпровождаща психическа лабилност.

Пак глупости. Първо, епигеника.

Второ, бъркане на причината и следствието. Това е като да твърдите, че ветераните стадат от посттравматично разстройство, защото са генетично сбъркани, а не защото са били подложени на травмиращи събития.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, cucumerario said:

А че хомосексуалитите попадат във високо рискови групи, които страдат в голяма честота от определени заболявания е факт. Връзката м/у тези заболявания и хомосексуализма е проследима, съществува ясна последователност и закономерност, които също са факт. От там нататък, ако някой се опитва да изкарва черното - бяло и на тази база прави заключения и се опитва да пикае срещу вятъра, при това прав и напреки на анатомичните си особености, разчитайки само на социалния си пол, едва ли е проблем на въздушните течения...

Дайте го този факт. Под формата на конкретика за кои заболявания става дума и как е установено, че има коморбидност. Статия, цитат, научно изследване?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, dora said:

Пак глупости. Първо, епигеника.

Второ, бъркане на причината и следствието. Това е като да твърдите, че ветераните стадат от посттравматично разстройство, защото са генетично сбъркани, а не защото са били подложени на травмиращи събития.

Сериозно? Нима твърдите че травмата която получават хомосексуалистите е причина за психическата им лабилност? Нямам богат опит с такъв вид травми и до колкото помня само един път се опитваха да ми напъхат някакъв термометър, но вие може би ще споделите впечатления за такава травма и травмиращото изживяване?

Наистина признавам, за такава връзка не се бях сетил и може би сте права...

Редактирано от cucumerario
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, cucumerario said:

Сериозно? Нима твърдите че травмата която получават хомосексуалистите е причина за психическата им лабилност? Нямам богат опит с такъв вид травми и до колкото помня само един път се опитваха да ми напъхат някакъв термометър, но вие може би ще споделите впечатления за такава травма и травмиращото изживяване?

Абсолютно сериозно. Хората от малцинствени групи по принцип са подложени на множество травмиращи събития от различно естество, заради дискриминацията.

Специално за хората с различна сексуална ориентация причината за влошено психично здраве са стигматизацията, социалното отхвърляне, отхвърлянето от родителите, липсата на законова подкрепа (всеки може да ги пребие на улицата просто така), липсата или на достъп до здравна и прихологична грижа, виктимизацията.

Точно както примерно виктимизацията води до влошаване на психичното здраве на хората, които системно биват бити, тормозени, унижавани, напр. жертвите на семейно насилие от който и да било пол. А липсата на психологична или здравна грижа означава влошаване на здравния и психичния статус, пак за всички. Като старците по селата, на които няма кой да предпише лекарства за кръвно. Или като хората, които не лекуват депесията си. Ама не защото не искат, а заради отказа на специалистите да им помогнат, защото са от дадено малцинство.

Статии от научни източници мога да ви извадя колкото пожелаете.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...