Отиди на
Форум "Наука"

Много повече ли са били някога психопатите и социопатите?


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 27 минути, scaner said:

Не знам защо Дора ти се връзва...

Защото за целите на форума е важно потенциално увреждащи други хора твърдения да бъдат опровергавани.

Да се пише безотговорно не бива, едно на ръка, а когато се лансират неотговарящи на добрите практики тези, то е добре четящите сега или след време да имат възможност да прочетат и това, което е научно обосновано.

За да може, ако искат, да проверят сами. Ако не искат, така да бъде,  но поне да имат шанс.

Ако не пиша в случая, това значи в научен форум да бъдат оставени без корекция нямащи нищо общо нито с науката, нито с добрите медицински практики, твъдения.

Аз не пиша ад хоминем, нямам нищо против човека, винаги и към всички пиша добронамерено и това няма да се промени. Нито имам намерение да влизам в някакви безкрайни дебати. Считам за нужно обаче да го коригирам до момента, в които съм посочила достатъчно аргументи за четящите.

Редактирано от dora
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 649
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 8 минути, makebulgar said:

Същото е и при хората, които избират винаги по-красивите, по-богатите, по-силните, по-надарените, по-мускулестите.

Не е вярно това. Всъщност хората избират други хора заради сходимост. Тоест импонират им много повече хора, които приличат на самите тях, отколкото тези, които не им приличат.

Не всичко е съревнование, сътрудничеството също играе еволюционна роля.

Статия относно избора на партньор, примерно:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3444291/

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, dora said:

Защото за целите на форума е важно потенциално увреждащи други хора твърдения да бъдат опровергавани.

Да се пише безотговорно не бива, едно на ръка, а когато се лансират неотговарящи на добрите практики тези, то е добре четящите сега или след време да имат възможност да прочетат и това, което е научно обосновано.

За да може, ако искат, да проверят сами.

Ако не пиша в случая, това значи в научен форум да бъдат оставени без корекция нямащи нищо общо нито с науката, нито с добрите медицински практики, твъдения.

Аз не пиша ад хоминем, нямам нищо против човека. Нито имам намерение да влизам в някакви безкрайни дебати. Считам за нужно обаче да го коригирам до момента, в които съм посочила достатъчно аргументи за четящите.

Ти от полицията на медицински фашизъм ли си?:D

 Моето мнение и позиция не е задължено от официални наредби и  медицински стандарти. Дори и да съм бил практикувал в нарушение, аз съм невинен до доказване на вина в съда. Може и да съм нарушавал, може и сега да лъжа, въпроса е правен. Друго е когато се говори и коментира в противоречие със закони и наредби, там всичко е допустимо, зашото хората  може би желаят да знаят и неща отвъд разпореденото и наложеното със сила върху природата на човека в медицинската проблематика.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, tekotaka said:

Ти от полицията на медицински фашизъм ли си?:D

 Моето мнение и позиция не е задължено от официални наредби и  медицински стандарти. Дори и да съм бил практикувал в нарушение, аз съм невинен до доказване на вина в съда. Може и да съм нарушавал, може и сега да лъжа, въпроса е правен. Друго е когато се говори и коментира в противоречие със закони и наредби, там всичко е допустимо, зашото хората  може би желаят да знаят и неща отвъд разпореденото и наложеното със сила върху природата на човека в медицинската проблематика.

Медицинските стандарти са изработени, за да може да не се вреди, а да се помага и се основават на идеята, че медицинската наука се основава на доказателства. Не на някакво шаманство аз си правя, квот си знам, пък който иска, да ме съди. С което не казвам нищо конкретно за вас, това не е обвинение.

В България има явен проблем с медицинските стандарти, както и политическата и професионална воля такива да бъдат създадени и прилагани, но това е друг въпрос.

Или може би същият, зашото ако ги имаше и те отговаряха на световните, с вас нямаше на толкова страници да водим този разговор.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, makebulgar said:

Кажи го това на паунките, козите и кошутите, които продължават да избират по-силните, по-красивите, по-приспособимите... Същото е и при хората, които избират винаги по-красивите, по-богатите, по-силните, по-надарените, по-мускулестите.

Защо да го казвам на тях? Аз на тебе ти йазвам - това не е фактор за еволюцията, само оцеляването е. Всичката останала шарения е, за да се получи разнообразието, даващо шанс част от популацията да оцелее. Мисля, че си по-умен от паунките и кошутите, за да разчиташ само на такива фактори?

Преди 21 минути, makebulgar said:

Приспособяемостта в днешно време е съвсем различна от онази от древността, която е целяла оцеляване. Приспособяемостта днес е си по-добър в бързо изменящата се среда. Онзи, който е приспособява по-добре учи по-добре, работи по-умно, намира празни ниши и създава печеливш бизнеси, и в крайна сметка печели повече пари, популярен е, хората го познават... 

Точно така. Както казах няколко пъти, в днешно време естественият подбор не действа, и приспособяването не е фактор за оцеляването. Ще оцелееш и предадеш гените си без някакви особени трудности. Парите и популярността не са определящ фактор за това.

Преди 23 минути, makebulgar said:

За суетността, като някакъв негатив, могат да говорят само онези, които не виждат по-далеч от носа си и не познават света и еволюцията. Който може да вижда ще види в суетността онези неща, които ги има и в природата и които се предопределят от първични инстинкти.

Говорех за суетността в контекста на оцеляването. Тя само ограничава генното разнообразие.  Повтарям - естественият отбор не отличава силен от слаб, грозен от красив. Човекът е този който го прави - и го прави в състояние, в което не е способен да оцени доколко това ще допринесе за оцеляване на поколението при някакви условия, а само под действия на хормони и феромони.

Инстинктите са продукт на минал опит, той няма отношение към това кой ще оцелее. Това е опит със стара информация да предскажеш бъдещето, което знаем, че няма как да стане, и доказано не работи. Затова и естественият подбор работи сляпо - нека да има голямо разнообразие, тогава вероятността някой да оцелее е по-голяма. Нито умните, нито красивите участват в тая схема.

Схемата със силните и  красивите работи, докато условията при които са се формирали критериите за силни и красиви стоят неизменни. Когато се променят, силните и красивите отиват под ножа, тези които оцеляват сформират други критерии за силни и красиви. И така нататък, няма абсолютно понятие за силен и красив, затова и естественият подбор не го е еня какво човечеството е нарочило в някакъв момент за тази роля.. Единствено значение има способността да оцелееш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 39 минути, dora said:

Защото за целите на форума е важно потенциално увреждащи други хора твърдения да бъдат опровергавани.

Да се пише безотговорно не бива, едно на ръка, а когато се лансират неотговарящи на добрите практики тези, то е добре четящите сега или след време да имат възможност да прочетат и това, което е научно обосновано.

Мисля, че тук просто модераторите трябва да си влязат в ролята. Тези латерни каквото си знаят, това си баят, и от логика и аргументи не разбират.

  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, dora said:

Медицинските стандарти са изработени, за да може да не се вреди, а да се помага и се основават на идеята, че медицинската наука се основава на доказателства. Не на някакво шаманство аз си правя, квот си знам, пък който иска, да ме съди. С което не казвам нищо конкретно за вас, това не е обвинение.

В България има явен проблем с медицинските стандарти, както и политическата и професионална воля такива да бъдат създадени и прилагани, но това е друг въпрос.

Или може би същият, зашото ако ги имаше и те отговаряха на световните, с вас нямаше на толкова страници да водим този разговор.

Така е по предопределение, медицински стандарти за да се избегне увреждане на хората-пациенти. Практически не е така. По генезис е невъзможно стандартизиране на самите процеси и техники за лечение и големият проблем, чрез регулациите-вкл стандартите , добрата медицинска практика се оказва насилие. сила с която се отхвърлят доказани методи, но пречеши на <прогреса>, т..е. конкурентни на нови технологии, методики и фармация , които са много по -скъпи и изискват скъпа медиц. техника, технология.  Ограничава се възможност за бързо и ранно излекуване, както и за профилактика. Мога да продължа с много конкретика за моята обичайна лечебна дейност. Отделно и общата пропаганда , новата социалкултурна преса оказва влияние , конкретно този ни разговор и  отричането че хомосексуализъм е вид психично разстройство. Кратко и ясно се надявам да е станало ясно дълбокия смисъл на Медицински Стандарди и Добра медицинска практика , на практика чрез тях се опражнява насили -професионално изнасилване на колегите лекари, нешо като медицинска<бухалка> в ръцете на Насилници извън лечебното дело.

Не е нужен стандарт ,а само нормалната регулация, която лесно ограничва какво може и какво не може.Може само доказаното с опита, времето,с реалните резултати. Ако няма преднамереност в търсене на причини за елиминация и забрани, то нещо доказано с годините, не би трябвало да се отхвърля за сметка на нови възможности или под давление на Новия културсоциален ред.и пр. подобни.

Всичко толкова дълбоко и извън психичните норми - изследвани от 200 години , такова като хомосексуализъм  е психично разстройство, такива са и много други. Не са допустими пропагдни и маниполативни влияния в тези Принципи.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, scaner said:

Мисля, че тук просто модераторите трябва да си влязат в ролята. Тези латерни каквото си знаят, това си баят, и от логика и аргументи не разбират.

Тъкмо щях да напиша нешо такова за теб и твоя пропаганден кръд в този обсебен форум:D Вие сте прозрачни -темите ви са войната  на агресора, лошия опасен вирус и добрите файзерпрепарати, дружеството на различните  и оцветените от дъгата, либералния свят и дедото от задокеана и т.н.т.

 Обекти на манафство...... да ви е сладко:D

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За всичко е виновна краставицата.  Докато беше сравнително къса и бодлива не оказваше влияние върху поведението на някои в обществото....Но от както стана супер гладка, дълга и права /в ЕУ има стандарт по НАССР колко може да е крива/ от тогава се развалиха нещата....И Тошко Африкански е на същото мнение....😂🤣😂

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Психопатите не са били нито повече, нито по-малко. По-скоро са малко повече в определени страни и общества и конкретни условия.

Нормите за хуманизъм и цивилизованост са били по-ниски.  Все пак, светът прогресира и хумнитарно.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 35 минути, scaner said:

Мисля, че тук просто модераторите трябва да си влязат в ролята. Тези латерни каквото си знаят, това си баят, и от логика и аргументи не разбират.

 Не задължително, защото когато разговаряме добронамерено, може фактологично да не сме съгласни, но като хора да се съгласим. Вижте примерно развоя на този разговор. Ако човек пише искрено и не се чувства атакуван, той може да изложи съображения, които са важни в по-общ план.

В случая стигнахме до медицинските стандарти и за това, че лекарите се чувстват притиснати, защото считат, че някой политически им натрапва нещо. Макар да не съм съгласна с някои неща, това е достатъчна причина да продължа по стринга по-късно, когато имам малко повече време.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, КГ125 said:

Психопатите не са били нито повече, нито по-малко. По-скоро са малко повече в определени страни и общества и конкретни условия.

Нормите за хуманизъм и цивилизованост са били по-ниски.  Все пак, светът прогресира и хумнитарно.

 

с психосоциопатии е свързан тясно , поне според мен , и Хюбрис Синдром. Заслужава отделна тема, отварям такава..........

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, dora said:

 Не задължително, защото когато разговаряме добронамерено, може фактологично да не сме съгласни, но като хора да се съгласим. Вижте примерно развоя на този разговор. Ако човек пише искрено и не се чувства атакуван, той може да изложи съображения, които са важни в по-общ план.

В случая стигнахме до медицинските стандарти и за това, че лекарите се чувстват притиснати, защото считат, че някой политически им натрапва нещо. Макар да не съм съгласна с някои неща, това е достатъчна причина да продължа по стринга по-късно, когато имам малко повече време.

Имало разум, благодаря! Не всичко е затрито:D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, tekotaka said:

Имало разум, благодаря! Не всичко е затрито:D

Е кога останахте с впечатление, че разговарям с вас, за да съм нещо наопъки? До после, ще отговоря на постинга за медицинските стандарти по-късно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, dora said:

Е кога останахте с впечатление, че разговарям с вас, за да съм нещо наопъки? До после, ще отговоря на постинга за медицинските стандарти по-късно.

разговаряте за полученото от моите мисли и набързо изложено в тази тема, не с  мен, а за онова което идва от мен🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, makebulgar said:

Естествения отбор отделя и дава предимство на по-добрите, по-силните, по-умните, по-красивите, по-приспособимите за дадена околна среда.

Основният принцип на еволюцията е "всеки да се оправя както може". В определени случаи наистина
помага да си по-добър, по-силен и по-умен, но в други случаи е вса тая; има доста произволност в
еволюционните процеси.

Определено наблюдаваме предпочитания към всичко "по-" и "най-", но пак да кажа - има и голяма
доза късмет и произволност в цялата история.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, tekotaka said:

Каква е разликата , този вид педофилизъм официално е признат за Психично разстройство, а манафството-този вид хомосексуализъм не е признат за психично разстройство, тогава какво е?

Нито едните, нито другите можеш да ги излекуваш.

Така че не знам защо едното се брои за психично разстройство, а другото не. И двете не са; те са просто
генетични вариации. За съжаление едната от тях е опасна за обществото и трябва да следи.

Депресиите и пристрастяванията са психични разстройства. Те се причиняват (нах-вече) от травматични
преживявания и за тях лек има.

За сексуална ориенатация лек няма и ми става лошо като чуя как на времето са пращали гейчета да ги
"лекуват": репаративна терапия. Гарантирано тази "терапия" е предизвиквала психични разстройства.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Нито едните, нито другите можеш да ги излекуваш.

Така че не знам защо едното се брои за психично разстройство, а другото не. И двете не са; те са просто
генетични вариации. За съжаление едната от тях е опасна за обществото и трябва да следи.

Депресиите и пристрастяванията са психични разстройства. Те се причиняват (нах-вече) от травматични
преживявания и за тях лек има.

За сексуална ориенатация лек няма и ми става лошо като чуя как на времето са пращали гейчета да ги
"лекуват": репаративна терапия. Гарантирано тази "терапия" е предизвиквала психични разстройства.

Педофилията не е тясно свързана с наследственност, няма< гени на педофила>, тази ненормалност, както и хомосексуализма се развива в детска и юношеска възраст , поне разните склонности към обща содомия. По-късно през годините в зависимост от социално положение и отношения, примерно несъзнателно търсена работа с деца-примерно учител, това е възможно да разгърне педофилията.

Депресии са нещо друго, доста по-различно от темата, но са често срещани при тези изброените горе.

 Отворих друга тема за властопсихоза, властомания и хюбрис синдром. Оказва се има много данни които говорят , че държателите на власт са често засегнати от нестандартни сексуални влечения вкл. бисексуализъм и псевдохомосексуализъм, педофилията е често срещана при тези индивиди, съчетано в повечето случаи със садомазохистични прояви.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, dora said:

Абсолютно сериозно. Хората от малцинствени групи по принцип са подложени на множество травмиращи събития от различно естество, заради дискриминацията.

Специално за хората с различна сексуална ориентация причината за влошено психично здраве са стигматизацията, социалното отхвърляне, отхвърлянето от родителите, липсата на законова подкрепа (всеки може да ги пребие на улицата просто така), липсата или на достъп до здравна и прихологична грижа, виктимизацията.

Точно както примерно виктимизацията води до влошаване на психичното здраве на хората, които системно биват бити, тормозени, унижавани, напр. жертвите на семейно насилие от който и да било пол. А липсата на психологична или здравна грижа означава влошаване на здравния и психичния статус, пак за всички. Като старците по селата, на които няма кой да предпише лекарства за кръвно. Или като хората, които не лекуват депесията си. Ама не защото не искат, а заради отказа на специалистите да им помогнат, защото са от дадено малцинство.

Статии от научни източници мога да ви извадя колкото пожелаете.

Разбирам! Значи когато батковците, били произнасяли фразата "айде и като ти зарасне раната, ела пак..." са имали е предвид нещо съвсем риторично.. 

А това което така фанатично осъждаш е съвсем нормално чувство за вина, което е напълно нормален физиологичен процес и най-вече застъпен и изразен при здрави хора и е утвърдил се в процеса на еволюцията, за предотвратяване от повторни грешки.

За разлика от нормалните хора, при психопатите този процес, за "вина" е подтиснат и не само, те изпитват нужда, да се изявяват и получават известност и признание, да демонстрират аномалността си и отклоненията си....

Защо ли това звучи толкова познато?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, scaner said:

Мисля, че тук просто модераторите трябва да си влязат в ролята. Тези латерни каквото си знаят, това си баят, и от логика и аргументи не разбират.

И аз се чудя, как все още ти търпят глупостите, ма нали сте от един дол дренки...

И земи да четеш, че с тия само 6 вида сексуалност, си морално остарел...

Редактирано от cucumerario
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, makebulgar said:

Кажи го това на паунките, козите и кошутите, които продължават да избират по-силните, по-красивите, по-приспособимите... Същото е и при хората, които избират винаги по-красивите, по-богатите, по-силните, по-надарените, по-мускулестите.

Приспособяемостта в днешно време е съвсем различна от онази от древността, която е целяла оцеляване. Приспособяемостта днес е си по-добър в бързо изменящата се среда. Онзи, който е приспособява по-добре учи по-добре, работи по-умно, намира празни ниши и създава печеливш бизнеси, и в крайна сметка печели повече пари, популярен е, хората го познават... 

За суетността, като някакъв негатив, могат да говорят само онези, които не виждат по-далеч от носа си и не познават света и еволюцията. Който може да вижда ще види в суетността онези неща, които ги има и в природата и които се предопределят от първични инстинкти.

При някои видове животни женските наблюдават двубоите на мъжките. Но често избират не победителя, а загубилия двубоя. Гледал съм го като любопитен факт за няколко вида птици и бозайници. 

При други - докато мъжките се бият за права над женските често такива мъжки, които не участват в тези двубои междувременно са при женските и създават поколение. Докато силните и красивите се млатят, другите работят. Ставаше въпрос за някои от видовете лемури, както и при няколко вида маймуни. 

И има още десетки примери за подобно нещо при животните. Хайде тия фантазии от холивудски приказки и разни розови романчета ги забрави 🙂

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 часа, dora said:

Не ми давате източник, защото там не пише, че хората с различна от хетеросексуалната ориентация са сбъркани по подразбиране, и затова страдат от депресия. Такава причинно-следствена връзка няма. Освен ако този, който го е писал този учебник, е неграмотен и затова прави нелепи внушения - не знам, но по-скоро предполагам, че такава връзка не е направена и в учебника.

Ще повторя отново и за последен път, само за вас и само защото сте ми симпатична и си представям, че сте красива... :)

Една част от "Социалната медицина" се занимава със социалната среда, като фактор, който влияе върху здравето на човека. Социум, може да бъде обособен по нааай-различни причини, например различни професии, някакви общи интереси, хобита, сексуална ориентация, наркотици, религия и т.н и тн.... Интересното е, поради битуването в такива социуми, различни взаимоотношения, привички, действия, ритуали, се появяват условия, които причиняват характерни заболявания и съответните групи, се считат, за рискови групи за такива заболявания. Това "знание" е широко застъпено в практиката и когато имат пациент от съответна рискова група, лекаря знае какво точно да търси.

Хомосексуалистите са точно такава рискова група и страдат от характерни, за тях заболявания! Разбира те ли? Ама не защото са сбъркани, а защото са хомосексуалисти! Ако тези хора не бяха хомосексуалисти, риска от такива заболявания би бил в пъти по-малък! 

За вас няма значение, какви са тези заболявания, вие видно не сте специалист и не извличате никаква информация от спецификата на тези заболявания! Вие просто не можете да оцените подобна информация! Упорството ви, да получите такава информация, е свързана единтвено с опит да омаловажите нещо което ви харесва, но това е само във ваша тежест. 

Предполагах, че сте психолог, но се оказахте просто любител. Професионален психолог не може да не знае, до какво води психичеката лабилност и склонностите които предполага...

Редактирано от cucumerario
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, dora said:

Току-що с едно твърдение заличихте основанията за човешката цивилизация.

Вие също го правите, когато оправдавате хора, които не само не могат да сдържат животинските си инстинкти, но и търсят морално признание, за това което правят...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Преди 11 часа, dora said:

Значи причинно-следствената връзка е друга и аз я посочих - когато някой е обект на постоянно насилие, социално отхвърляне (вкл от най-близките - семейството) и тормоз, това влошава психичното му здраве без оглед на това дали е хомосексуален или не. И за това вече има колкото искате доказателства.

А каква е възможността, когато някой е обект на постоянно насилие, социално отхвърляне (вкл от най-близките - семейството) и тормоз, като това влошава психичното му здраве с оглед на това, че не хомосексуален, да попадне в хомосексуална среда, където да намери вид "утеха" и ново интересно занимание, доставящо му нежност, любов и удоволствие, до каквито до тогава не е имал особен пълноценен досег?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, cucumerario said:

характерни, за тях заболявания

Какво значи "характерни зз тях"? Депресията, пострравматичното стресово разстройство, суицидната идеация не са характерни за никого, защото могат да сполетят всякакви хора. Ей това е вкарването на внушения, набелязването на някаква група и твърденията, че страдат от някакви неназовани, но характерни само за тях болести.

Не знам защо не се разбираме.

Ако се сещате за някакви данни, че в конкретната група се срещат някакви здравни проблеми, които не се срещат никъде другаде, напишете какви.

Говоренето без конкретика е внушение.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...