Отиди на
Форум "Наука"

Разгадаването на „Шифърът на Леонардо”


Recommended Posts

  • Потребители

Този "Шифър" е такъв бълвоч ,че като го лгедаш ,просто си казваш- "ами ,това си е опит за отговор на "Страстите Христови" ,мнооого слаб опит".

Отново конспирации -Христос казва на великите "Конспиратори" -"Аз открито прповядвах своето учение"-навсякъде ,в Църквата има "Тайнства" ,но не и тайни ...Това евреите не можаха да го разберат вече 2000год.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Чела съм "Шифъра", както и "Свещената кръв и свещения граал" - и двете книгими допаднаха. Не мисля, че има нещо нередно в това да се обсъждат такива теми, като бил ли е женен Иисус, имал ли е деца и т.н. И не виждам какво общо има това с религията по принцип. Самата християнска религия според мен няма за цел да "доказва" или "спори" за семейното положение на Христос, а да развива доброто в хората, да проповядва и защитава т.нар. "християнски добродетели", да помага на хората в търсене на надежда, опрощение и т.н. Дали Иисус е бил "просто човек"?-ами защо не всъщност, какво би променило това в същността на разбирането за християнството. Надали има нормален човек в 21 век, който мисли, че Бог е такъв, какъвто го рисуват по иконите - дядо с бяла брада, живеещ в небето.

Има един велик откъс от "Време разделно", където попът излиза от пещерата, онази, страшната, с едни дупки като очи, и започва да вика на хората, които се крият в планината, че е получил прозрение - "Бог е един, независимо как го зовем..." (цитирам по памет). Това е тема, върху която се заслужава да се размисли човек.

И още-гледала съм документален филм, който ровеше в една също много щекотлива тема за съвременната църква - фактът, че Бог е навсякъде и за да му се молиш, не е необходимо да строиш църкви и храмове и т.н. Мисля, че това като възглед, е залегнало и в богомилството.

Това са важните неща, а не дали Иисус е бил женен или не, заприличва ми на статия от жълт вестник. Дори да е бил "само човек", а не "син Божи", неговото "учение" е нещо, което определено променя света. Затова имаме "преди" и "след" новата ера.... :)

И за протокола - на мен лично "Шестото клеймо" ми направи най-силно впечатление.

И последно - наистина всеки има право на мнение. Моето е такова, нямам за цел спор или нещо подобно. :v:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Нередно няма, само дето книгата е една манипулация, както впрочем е и Светата кръв и светият граал. Много привлекателна и любопитна, но всъщност ловка манипулация. Пример, как това става в днешно време... От това, че някакъв свещеник внезапно забогатял, тръгват какви ли не компилации...

По Нешънъл фжиографик един от авторите на Светата кръв... го направиха на нищо.....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Когато става въпрос за художествена литература - нищо лошо. В този смисъл не мога да укоря и Дан Браун, освен че е задигнал изводите на "Светата кръв...", макар че авторските права не са моя работа.

Но "Светата кръв и свещения Граал" има претенция да е историческо изследване, доказващо по научен път истината за Христос. Тази претенция е вече твърде ангажираща. Тук нещата не опират до литературен вкус и авторски права, а до наука и критичната позиция е повече от необходима.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...