Отиди на
Форум "Наука"

Не знам аз как е, ама и така не е


Recommended Posts

  • Глобален Модератор
То е лесно да си антиамериканист и т.н. в система, в която има свобода на словото... Едно спечели днешната българска младеж през ия 17 години, и то е уюта на свободното изразяване. Откъдето и усещането, че щатите са излишни за света ....

Изобщо, мисля, че посоката на мислене - "тези са тъпи, а онези умни" води до сериозна заблуда. И двете категории са налице навсякъде; не е в знанието въпроса а в обществената и гражданска култура!

Да не би да намекваш, че антиамериканизмът е долна инсиноация на Холивудската индустрия и причината за това е, че са й дали прекалено много свобода?!? :banana:

Тия цитираните от тебе ще си призная, че въобще не съм ги чел, само като имена съм ги чувал, но не ми е трудно да си изградя подобни виждания без да съм чел "мъдрите им и лишени от логика тези"

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не-е:) Той си е отделно явление, заслужаващо отделна тема може би. Тук гледаме само аспекта му "американците са тъпи" и правим леки "екскурси" в страни:) Да ти кажа, няма и нужда ни да четещ Чомски и си-е, ни да гледаш Майкъл Мур.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Че какво е лошото да получаваш пари за това,че имаш твърда позиция и можеш да я докажеш.Аз честно казано в книгата му "Хегемония или оцеляване" не намирам нищо невярно.В статията му в "Монд дипломатик" от август месец т.г. също не виждам нещо,което не е така.Щом умее да анализира,добре,нека получава пари.Евреин който не получава пари,виждал ли си?

Ама там е работата, естествено, че именно така трябва, да получаваш пари за труда си. Само че, когато с този труд отричаш самата основа на системата за получаване на пари за труда ти, а с другата ръка ги получаваш и плуваш в прохладните капиталистически води, то ...... Ако Америка вземе, че стане социалистическа, Чомски ще е първият, който ще се измирише оттам с все парите си:) Статията за патентите ли имаш предвид?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Че какво лошо има в това да им обере и парите (колкото се може повече) след като ги мрази (поне според книгите). Ако бях в америка с удоволствие щях да практикувам тази дейност :D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чомски не ме интересува колко взима и с коя ръка,важното е, че умее да критикува.И го прави както трябва.Плюс това той къде отрича свободата,мнението и благата на Америка? Но виж критикува промиването на мозъци,което той нарича демократичен режим.Не е ли прав? Както се агитира през 1939 в Германиятака се прави и в САщ ,но с "демократични " способи.Всичко това Чомски си го казва,но не е ли прав?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Че какво лошо има в това да им обере и парите (колкото се може повече) след като ги мрази (поне според книгите). Ако бях в америка с удоволствие щях да практикувам тази дейност :D

:tooth: Ха, ама като те познавам, ще оцениш обективно и подобаващо системата, която ти позволява да я практикуваш..

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Чомски не ме интересува колко взима и с коя ръка,важното е, че умее да критикува.И го прави както трябва.Плюс това той къде отрича свободата,мнението и благата на Америка? Но виж критикува промиването на мозъци,което той нарича демократичен режим.Не е ли прав? Както се агитира през 1939 в Германиятака се прави и в САщ ,но с "демократични " способи.Всичко това Чомски си го казва,но не е ли прав?

Не е прав, естествено. Каква му е алтернативата? Никаква, само едно мръкане, така типично за левите философи, от Маркузе до Чомски... И кво точно искат те? Не е особено ясно. Ама един кранист в САЩ взимал 200 000 $ годишно - а-а, не, това е промиване на мозъци:):)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Добре,трудно е да стигнем до консенсус.Аз имам едни убеждения,ти си подръжник на дясното,САЩ и т.н. демокрации.Но Чомски си върши работата ,а друг по-добре от него не може.Мрънка,но качествено.И получава пари.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е, то убеждението е трудна работа, но е добре да се конкретизират тезите.:) Аз по начало съм за нещо малко по-различно, но когато Чомски е алтернатива на другото... Поне да се наричат нещата с истинските им имена.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според мен няма!!!А и вие какво си мислите ,че ще се получи щом като техен идол е Бритни Спиърс , а президентът им е пълен идиот.Той даже вежднъж казал:"Не ми пука за изчезването на някакъв вид катерици , щом ще се отворят 1000 работни места". :crazy_pilot:

В България положението също не е добро.....тук идоли са чалгаджийките , а за политика не ми се и говори , но все пак сме много по-добре от тъпите амареканци. :whistling::whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За съжаление, това "по-добре" е твърде имагинерно и се стопява ежедневно. Защото, докато там има и Бритни и рап и къде-къде по големи идиотщини, но и много друго, тука си оставаме с дивия ориентализъм и данните, цитирани в пост номер 1 от таз тема ...

Вижте например един американски художник от средата на 19 век. Не сме чували за него, а жалко, защото може да се сравни с всеки голям европеец, а има и нещо много специфично;)

http://www.artchive.com/artchive/C/cole.html

http://www.artchive.com/artchive/c/cole/cole_savage.jpg

http://www.artchive.com/artchive/c/cole/cole_desolation.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребители
да знаеш много или да знаеш как да се отнасяш към живота

Цялата работа е там, че понякога знанието ти помага да се отнасяш правилно към живота. Ето например, ако те лъжат по телевизията и имаш 0% знания или още по-лошо 0% възможност за мислене - то ще им вярваш и така ще се превърнеш в овца. Нещата се доста свързани... Иначе, за конкретни термини, като "Чарлз Дарвин" - какво ти носят те, ако не знаеш и някоя по-съществена информация за тях ("човекът е произлязъл от маймуната" е също някаква информация без смисъл, докато например "копитото на коня няма да стане ръка, защото в миналото е било такова, а еволюцията не се върща назад" е вече по-интересно твърдение, е не казвам че е вярно).

Относно американците - твърде обща представа опитвате да си правите за тях. Има толкова много щати, а всеки един е с различни закони, с различно образование и дори различни по интелигентност и информираност хора. Имат щати "пълна утайка", но имат и по-добри. Единственото, което ги свързва са парите - дали им се полкланят или не е друг въпрос. Освен това преклонението към парите в БГ си е точно поради копирането на техния модел, т.е. не може да кажем че и ние сме по-зле - просто ги копираме...

над 60% смятат, че САЩ и Русия са били противници във Втората световна война

Неофициално това си е била самата истина. Въпреки, че не са се били директно, то т.н. западен фронт срещу Германия се появява твърде късно, за да може СССР да претърпи значителни загуби. Това си е безспорен факт. Западният фронт се появява, чак към края за да се "хапне" Германия.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...