Отиди на
Форум "Наука"

Откъде ви идва никът?


byzantiner

Recommended Posts

  • Мнения 82
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Администратор

Интересен въпрос ! Ами моя ник има дълга история ;) Още като си прекарах нет (някаде преди три години) един приятел дойде у нас (той нямаше нет) и заедно тримата (аз, брат ми и приятеля) зашпочнахме да се ровичкаме и той като по-запознат ни зариби да се занимаваме с кракване и др. подобни неща. И така аз реших да се кръстя krack_d4. Знаех, че не се пише с "к" отпред, но мислех, че ще е по-оригинално. След време махнах това d4 и се промени на "cracking" .Ами ти ;)?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Warlord означава Господар/бог/властелин на войната. Има такава песен на ManOwaR, те по принцип творят в тази насока - войни, сблъсъци, битки, митологии, от каквито и аз се интересувам :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Еми моят не е нищо собено....просто реших да използвам този никнейм в форуми за история, щото интересите ми са най-вече към Византия, византийската политика, култура, история и т.н....е, разбира се, както виждате се интересувам и от доста други по-различни и далечни работи работи....примерно Сингапур....иначе не съм се кръстил "византиец", щото съм некой гадняр....тая отрицателна представа за Византия идва от западът през Средновековието посредством митът за вероломния грък, с което Западът си избива комплексите от Византия......

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За моя ник повечето хора биха си помислили, че "идва" от американската компания за спортни артикули Nike. И донякъде е така, но само донякъде (колкото да има "игра с думи") и то най-вече заради близостта с името ми - Николай -> Ники -> Niki -> Nike. Но всъщност се влияе и от "първоизточника" на самото ми име - гръцката богиня на победата Нике, която на английски (и с латиница) се изписва като Nike. А впрочем Николай пък май означава "победител над хората"...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Потребители

Когато ми се наложи да си измисля ник, тогава реших това да е моето лично име. Но тъй като не съм единствената Емилия, затова реших към личното си име да прибавя и първата буква от моята фамилия. С този ник се подвизавам и в един друг форум. Той е свързан и с електронната ми поща. Самото си име никога не съм го харесвала. По произход е италианско или по-скоро римско. Един от най-известните римски родове са Емилиите. Така се е казвал и един участниците във втория триумфират Лепид--Емилий Лепид.

Не харесвам името си, защото то означава ласкателка и скъперница. Тези две качества са ми чужди. Те не отговарят на моя характер.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е артистичния ми псевдоним така се подписвам на творбите си не мисля че има нещо за обяснение щом става дума за творци те са вечно недоразбрани... :P

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами моя иде от един от рицарите на крал Артур - Галахад. Той е бил син на Ланселот от Езерото и потомък на Йосиф Ариматейски. Под това име в легендите понякога е и Ланселот. Галахад е най-известен с това, че е намерил св. Граал. А как го избрах - ами трябваше да се регистрирам някъде, но доста от имената бяха заети. И като пробвах няколко дни и изредих какво ли не стигнах до британските легенди и Галахад. :paladin: Пък аватара си го намерих наготово, но по едни избори го постригах малко, та поне някъде да има някаква промяна. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А моят ник е исторически достоверен - аз се занимавам с история от дете, такъв съм по образование, преподавам история в училище...

Много се чудех какво име или какъв прякор да си измисля за чат програмите и се спрях на ISTORIK. А годината беше 1996.

Думата с малки букви бе заета а тази - с големи букви - свободна. После прехвърлих ника и във форумите.

Много хора не знаят името и/или фамилията ми, а ме наричат по никнейм. Направо съм се слял с ника си...

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това зависи от теб. Аз също по образование съм историк, но за разлика от теб предпочетох да използвам личното си име. Винаги съм била открита. Затова в един друг сайт моят e-mail и ICQ № са открити. Опитах и в този форум, но срещам проблем.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Моят ник първоначално беше dacho поради това че се казвам Йордан , на кратко Дачо . И премина през няколко модернизаций първо ch-4 и ми стана da4o после o-0

И стана da40 и после a-@ и стана d@40 . Каквато мода дойдеше и аз си сменах нещо по ника - три смени три моди и стана от dacho към d@40

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Когато започвах да навлизам в интернет пространството спешно трябваше да намеря ник.Исках да е свързан с българската история и да не твъде популярно име.Точно в този момент четях книгата на Павлов ,,Българите и османското нашествие,, и много ми хареса образа на Фружин,един непримирим боец за българия който същевременно е сравнително непознат и с интересно и уникално име.

Затова реших да взема името му.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Моя е от филма с Ръсел Кроу "Красив Ум".Използвам ника не защото се запалих много по филма, а защото съм почитател на идеите от Ренесана -" Здрав дух в здраво тяло".Опитвам се да поддържам физическо и интелектуално равноевсие, защото не съм привържаник на тезата ,че умните,можещите.продуктивните, интелигентни хора , са с големи глави, диоптри и с тяло на шахматист..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами за моя какво да кажа . Когато започнахме да учим немски един приятел вместо "идиот" започна да ползва Ханс в последствие се сетихме за Star Wars (Хан Соло) и съответно им се изгаврихме :P след което реших да го променя понеже не сам особен фен на "Star Wars".

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...