Отиди на
Форум "Наука"

Откъде ви идва никът?


byzantiner

Recommended Posts

  • Потребител

Алогоботур е бил военачалник по времето на цар Симеон Велики. Чувах също, че алогоботур е чин в армията, но в интернет на няколко места го срещнах като име. :crazy_pilot::post-70473-1124971712::whistling:

:bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Мнения 82
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Моят ник Махаджи е една сложна дума на санскрит, която означава "Велик Господин". Използвам го в много форуми, сайтове и дори се подвизавам с този ник в скайпа. Употребата му се дължи на това, че Велик (Маха) е корен на реалното ми име, а и защото имам определени предпочитания към източната философия :book:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От една анимация,която гледах преди време и бях очарован от това колко е интересна.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Два са форумите, в които съм се регистрирала с моето си име и единият е този. Обикновено се регистрирам с Jaguar, но тук запазих само аватара. И без друго всички ми викат ягуарче, едната причина е тази:

tattoo21.jpg

Тя пък е следствие от приключение с магическо животно, което ми стана нещо като тотем.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има една готина книга- "Приказка за Стоедин" от Н. Русев, та от там си го свих :biggrin: Прочетете книжката- струва си.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Моят ник идва от две неща:

1.Ozzy Osbourne-от малък го слушам и това е любимият ми певец :punk:

2.Clan Gangrel-Вампирски клан,дойде от една игра,така избрах да се казва клана

И ги съчетах с една долна черта... :P

Иначе ника ми много се променя-от Nikibg стигна до Diabolic та на The white eagle... :doh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

моят ник идва от името ми -Станислав(тъй като много си го харесвам,пък и доколкото знам е име на светец и име на полски крал) а романов-на руския род ,тъй като много харесвам руската история ,а и името ми изглежда много звучно и ходи на Станислав :grin::closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Моят ник идва от произвището на Флавий Аеций /последният римлянин/, разгромил Атила. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Моят ник идва от това, че съм винаги не в крак с времето :) И от моята творческа половинка - Анахрония Парадоксова, която се явява аватар на поривите, идеите и мечтите ми:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

:lightbulb: внимание! Това мнение не е за прагматици, а за романтици :lightbulb:

vlubena_salza

по ред на номерата:

-влюбена, защото любовта е живот. без значение дали е майчинска, братска, приятелска, платоническа или страстна. любовта е копнеж и стремеж. дори омразата можеш да обичаш. любовта... поражда света и всичко в него

-сълзата е емоция. не непременно мъка и болка. би могла да е съчувствие, радост, умилени. чиста, неподправена и искрена. и най-важното, идва от вътре. сълзата те разкрива така, както ти сам не би успял да го направиш с думи.

а влюбената сълза... съм аз :icon_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

еМГе - смъртоносна картечница, макар че е механична! Лепнаха ми прякора, когато бях в 6-ти клас. Бях антикомунист! Родителите ми - върли комуняги! Цял живот партията ги хрантутеше - колата на баща ми вървеше със Зилов бензин! Против всякакви разпоредби, учех в Горско климатично училище в село Късовци - прекрасна храна, балкански въздух - курорт! Всичко на издръжка на държавата! Но, аз не се квалифицирах за там. Конфликт между мен и Йордан Радев (Късовският бей) - борец против "фашизЪма и капитализЪма" и директор на училището избухна. "Ей, Мариане ти си като еМГе!" От там остана, та до днес.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • Потребител

Използвам като ник името Hatshepsut (на български Хатшепсут - "Първа сред благородните дами" или "Първа сред благородните", срещал съм и двата превода). Това е име от историята на Древен Египет. Хатшепсут е била петия фараон от XVIII династия (периода на Новото царство), управлявала от 1503 до 1482 г.пр.Хр. (22 години). Тя е един от най-известните и значими владетели на Египет. На мен ми допада не само нейната биография, а и личностните й качества:

http://ru.wikipedia.org/wiki/Хатшепсут

jdv1337567988y.jpg

Редактирано от Hatshepsut
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На мен ми допада не само нейната биография, а и личностните й качества:

Гледам си наясно че е жена....да не си объркал/а пола като си се регвал/а :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Моя ник надявам се е ясен на всички. Едно време, в зората на интернета,докато се чудех как да се "кръстя", си сипах едно от мойто любимо бърбънче и .......всичко си дойде на мястото. :tooth: . А и покрай тоя бърбън познатите ми "викат" Джимбо

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

От фамилията ми. :)

И при мен е "идва" от фамилията ми.

. . .

Задаван ми е бил въпросът, аз проф. Богдан Богданов ( http://www.bogdanbogdanov.net/ ) или съм или не. Е, нямам нищо общо с него.

Поздрави, ББ

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Случайно избрана книга, отворена на случайна страница и случайно посочена с пръст дума. Трябва да призная, че процеса беше повторен няколко пъти. При първите опити думите не бяха подходящи.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А името и фамилията ми съвпадат с имената на поне двама други изследователи.

В коя научна област работят споменатите "поне двама други изследователи"?

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...