Отиди на
Форум "Наука"

Бездомните кучета


Как да постъпим с бездомните кучета?  

35 потребители са гласували

  1. 1. Евтаназия или кастрация?

    • Евтаназия
      23
    • Кастрация
      8
    • Нито едно от двете, трябва да се търси трето безболезнено решение
      4


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Преди известно време една позната ми показа рентгенова снимка на детенце на нейна близка. Вече му беше поставена диагноза кучешка тения (ехинококоза ) с тестове и т. н. просто хората търсеха и последната надежда само някой да им каже, че има надежда да не е това. Детето беше на три годинки с много силна анемия и доколкото разбрах никой не искаше да поеме риска да го оперира... на тази възраст с тази анемия. Какво стана с това дете сега не смея да питам. Знам, че много хора си нямат представа какво е кучешка тения при човека. Няма сега да се впускам в описания всеки може да намери инфо ще кажа само, че това е изключително коварна болест, човека е междинен гостоприемник и затова причинителя се развива някъде из вътрешните му органи ( черен дроб, бял дроб, далак и т.н. ), представлява мехур с големина понякога колкото детска глава. Лечението най- често е хирургично отстраняване на мехура, но лошото е, че след това често започва да расте друг мехур, чийто растеж е бил възпиран преди това от първия и т. н.

Сега се чува, че са зачестили подобни случаи на заразяване от бездомни кучета. Въпроса е какво да се прави с толкова много бездомни кучета. Идеята да се направят приюти е много добра само дето не може да се реализира. Само в София бездомните кучета са поче от 15 000 ( ако се вярва на статистиките ), няма как да има такива приюти. Ако броя на кучетата е много по- малък ще се реализира, но не и сега. Кастрацията не решава нищо, а това което се прави в момента е едно голямо няма нищо. Много добре познавам чувствата на хората, които всячески защитават животните, но съм сигурен, че не знаят колко опасни могат да се окажат те - не говоря само за ежедневните нападения над хора.

Да, ние хората сме виновни за всички тези проблеми и ще трябва да си платим за това. Как обаче да стане това? Аз лично съм платил доста от тези грешки на хора, които си изоставят любимците, на такива, които направо ги изгонват от вкъщи, на такива, които не се интересуват от това дали пречат на околните. Да, защото да извърша евтаназия за мен беше страдание с което изкупувах чужди грешки... Смятам, че така беше правилно, смятам, че и сега това е решението.

Вие какво мислите за всичко това?

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 105
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Преди време ме ухапа бездомно куче,докато изхвърлях буклука в контейнера близо до къщата ми.Изкочи внезапно,не можах дори да го чуя кога се е приближило.Захапа ме до кръв в сгъвката на коляното,текна кръв и т.н,но за мой късмет в една от торбите с боклука имаше малко храна,някакви стари кренвирши,та му ги хврлих и то ме остави намира.Леля ми веднага ме заведе в най-близката поликлиника да ме бият ваксина против всевъзможни инфекции,и за мой късмет отново,нищо ми нямаше.

Така,от една страна погледнато-кучето било за разтрел и така нататък,можело да ми лепне бяс и още какво ли не.Гаден,огромен,мърляв звяр.

От друга страна,обаче картината беше следната-това куче се оказа женско,при това майка с 4 кученца,и по случайност тя ги криела зад контейнера,където имаше изхвърлени стари килими,и те са били скрити на топло.Същото това куче беше заплождано няколко пъти от ДОММАШНИ кучета,чиито стопани пускаха да ходят "да праскат",както неведнъж ги бях чувала да казват,минавайки край тях в парка.Кучето е било раздразнено,защото махленските хлапета предния ден чули,че нещо скимти зад кофите и ходили да пускат пиратки близо до килимите,щото било много забавно кучето да беснее и да ги гони,а те да се крият зад желязната врата на най-близкия двор!!!

И какво,да отровя въпросния помияр,защото ме бил захапал,така ли?!?Очевидно не съм била на правилното място в правилния момент,твърде много фактори определят състоянието,до което се стигна по въпроса,защо има толкова много бездомни кучета,и най-голяма отговорност и вина носят именно хората!Да,ужасно нещо се е случило с детето,едва ли ще има човек,който да не е потресен-само на 3 годинки,и не е ясно дали това няма да е целия му жизнен опит с близък край.

Fixxxsers,ти също обърна внимание за отговорността на хората в тази ситуация,но не съм съгласна,че убиването,ако ще и по най-хуманния начин,е решение.Оплескахме нещата с кучетата и сега просто да ги заличим по-бързичко,да направим един вид "чистка",дори и да ни тежи на съвестта...Аз не бих го направила.Въпреки,че кастрацията е обида за животните,освен в извънредно специални случаи,гласувах за това решение,защото нямам идея какво друго би могло да помогне.ЗА алчността в приютите за бездомни животни всеки знае.Как се прибират средства за изхранване и лечение и отиват в нечий джоб,а с кучетата се случват ужасни неща...Нямам претенции да съм големия мозък,който ще открие топлата вода и ще даде правилното решение за изхода от ситуацията,защото за тези неща влагам голяма доза чувство,а не толкова хладен разум.Не натрапвам на никого позицията си,за мен може и така да е редно,за други да не.Това е открит форум,споделям си мнението.

Не правя разлика между живота на застрашената Бяла мечка,и живота на кучето в канавката.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Мисля че бях писал тук нещо по въпроса - сега ще повторя - единственото възможно ликвидиране на проблема - е тоталното избиване - колкото и жестоко да звучи.

Това че еди-къде си се били справили с проблема чрез кастрационни програми е измишльотина - специално за Лондон, който се дава като пример от феновете на кастрационните програми, знам че е имало мащабни акции по избиване непосредствено след ВСВ, просто са ги провеждали тихомълком.

Ако тръгнем да разглеждаме един по един доводите на "кастраторите", ще видим, че нито едни от тях не връзва дикиш.

Не е вярно и че кучетата в София били намалели, откакто се прилага принципа "кастрирай и върни" - напротив - сега има много по-едри кучета отпреди - направо цели вълчи глутници се разхождат - преди глутниците бяха с доста по-маломерни кучета (което не значи, че бяха по-малко опасни).

Много интересни парадокси има във влезналия в сила преди почти два месеца Закон за защита животните - напр. там изрично е споменато, че провеждането на дератизационни мероприятия не е жестокост спрямо животните - този казус вече го поставям като въпрос на студентите - защо избиването на бездомните кучета е жестокост, а на бездомните плъхове и мишки - не. Досега не съм получил внятен отговор. (Подчертавам, че става въпрос не за опрадваност на избиването, а именно за жестокост - а това, нещо дали е жестокост или не, не зависи от оправдаността, а от рецепцията на животното - та, с какво смъртта и страданието на една мишка или едни плъх е по-малко страдание за него самото, от смъртта и страданията на едно бездомно куче?)

Впрочем, въпросният закон беше подготвен изключително мърляшки и в него има страшно много пробойни - напр. още в самото начало се споменават приматите, наред с бозайниците - сякаш те не са бозайници! Защо е така - ами защото единствената му цел беше да се узаконят незаконните допреди два месеца доста сериозни по размер доходи на "кастраторите" (на чиито цифри ако се вярва, бе трябвало отдавна в София да няма некастрирани кучета - те доста сериозно надписват бройката на кастрираните кучета, понеже им се плаша на бройка).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

До този момент аз не съм имал проблеми с уличните кучета. И слава Богу! Е, имало е случаи да ме лаят, а аз да съм прилагал тактическо отстъпление, но - нищо повече.

Когато бях студент (редовно обучение) в Смолян, аз отделях буквално от залъка си, за да давам храна на кучетата. Когато през зимата прекосявах града, за да стигна до автогарата (за да се прибера в Пловдив или за да помогна на някоя колежка да си изнесе непосилен за нея багаж до там), около мен се движеше "гвардия" от около 10 до 30 кучета - малки, големи, от различни породи.

Аз съм хапан няколко пъти от кучета, но тези кучета са били домашни, обучени и "възпитани", уж. Затова мен ме е страх повече от куче със стопанин, отколкото - от куче без стопанин.

От друга страна, виждал съм как деца хвърлят безпричинно камъни по куче или бият куче.

Имаше и такъв случай в Смолян - някаква жена беше заляла едно куче с киселина.

---

Понеже в анкетата има "трети вариант", аз ще ти кажа какво е направил един от японските шогуни в Едо (средновековно Токио/Тоокьоо). Този човек построил кучешки квартал в покрайнините на града, където имало кучешки колибки за всички бездомни кучета. Били назначени хора, които да се грижат за кучетата. Няма данни да е заповядал тяхното избиване или тяхната кастрация.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Космически науки

Със две ръце гласувам за евтаназията!

Имал съм проблеми със помияри. В Студентски град има една глутница между 50-ти и 51-ви блок, но често се мести към моя блок защото някои от портиерите им дава храна. Глутницата озверява и лично аз съм виждал как ежедневно напада хора и никой нищо не прави по въпроса. Един от помиярите и мен е нападал.

Едно от схващанията е, че кастрацията била по-ефективна, защото ако евтаназираме животните непрекъснато щяли да се появяват нови и нови. Пълни глупости! Откъде накъде? Че в Румъния като избиха кучетата нима се появиха нови и нови?

Чудя се само защо човек трябва да е хуманен само към животните, които не яде като кучетата и котки. Като му е жал - да разсъждава по същия начин и за прасетата и за кокошките! Затова аз съм ЗА евтаназията. Ако трябва - и разстрел! Сякаш в катедрата по ФЖЧ не трепем жаби и плъхове. Ако толкова са слабохарактерни в общината - да викнат мен да ги утрепя. Ще го направя без да ми мигне окото.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

За мое щастие през живота си винаги сме имали куче и все...голямо и хубаво, от доберман, до източна европейска овчарка. Може би за това не изпитвам кой знае какъв страх от кучета, колкото и големи да са. В Горна Баня няма двор, в който да няма куче и повечето са български овчарски кучета, което можете да си представите колко големи стават. Но това само в дворовете, разбира се има и много други големи на ръст кучета, но това в двора на всяка къща. На свобода може би се разхождат още толкова :) Нападало ме е само едно, което беше големичко, но си личеше че е "улична превъзходна", но домашно, т.е. живее в двор, но си го пускат. Отивах към магазина и то изчака да мина и след като остана зад мен започна да ме лае и тръгна към мен. Тогава ми стана смешно, но и малко се уплаших, но най-вече ми стана странно. Когато се обърнах и тръгнах към него и посегнах да го ударя избяга само и от тогава само от страни гледа... Друг път пък отивах към спирката и едно куче вървеше паралелно до мен от съседната улица и накрая се изравнихме, не беше много голямо, може би около 70/80 см. високо. Малко по-напред има една къща, в която има два големи ротвайлера - а от вън оградата едно наистина голямо куче, може би най-голямото в цяла Горна Баня, което е на свобода. Може би около метър високо, а може и малко повече, черно...наистина предизвиква известен страх - такова куче на свобода. И това куче се лаеше с двете в двора, но когато се изравних с него заедно с другото куче, което до този момент си вървеше почти до мен спря и то тръгна от другата ми страна. На мен ми стана много смешно и странно, все едно са мои кучета, а и двете не бях ги виждал то този момент. И след като повървяхме малко една жена от пред, но далеч ми викаше нещо, което аз не можах да чуя. Когато приближихме (с кучетата) я чух...тя ме пита дали кучетата са мои. Аз й отговорих, че не са, а че те просто така си ходят, но да не се притеснява, нищо няма да й направят. Тогава това голямото тръгна към нея да я подуши и тя съвсем откачи, започна да вика "колко ме е страх"...и дойде до мен, тогава застанах между нея и кучето и то явно му не му беше интересно и си тръгна на някъде...тя все повтаряше, че много я е страх, аз и казах да продължи, те кучетата се отдалечиха и няма за какво да се страхува. Аз бързах и не знам какво е станало, но те кучетата отидоха по-скоро към моята посока. За сега съм нямал проблеми и се надявам скоро да нямам..., но като цяло човек не трябва да показва страх, т.е. да не го е страх, ако ще и 10 кучета да го следват, една вечер около 01/02:00 се прибирах и таксито спря не точно до нас и пеш се прибирах и една глудничка така ме следваше, но...от разстояние, ако не бях толкова близо до нас да се прибера толкова бързо, предполагам, че щях да взема няколко камъка и да тръгна сам към кучетата :bigwink: Което си мислех да направя, но се прибрах.

Относно проблема - първо я няма културата на хората...когато спрат да си пускат кучетата така безотговорно, едни голям процент от пострадалите ще намалее, защото според мен това е главния проблем, кучето, което е родено и живее на улицата не е като това, което е пуснато/избягало от стопанин, то е наистина зло. Аз съм имал доберман, както споменах, който всеки извън семейството с удоволствие би го разкъсал...

С един голям процент наистина трябва да се процедира с първия отговор от анкетата. Лично за мен не е такъв проблем, но малките деца...могат много сериозно да пострадат, а и има данни за глудници нападат жени, деца...въобще не е хубаво това, което става. И не е правилноп @Saturday да казваш "Не правя разлика между живота на застрашената Бяла мечка,и живота на кучето в канавката." - По тази логика трябва да си и вегитарианка, защото и кокошката и кравата, и патката, и прасето, и всички видове рибни създания, които консумираме - умират за да можем да си угодим - да живеем. Някой хора гледат кучета, обичат си ги - други ядат кучета, някой хора гледат коне, обичат си ги, други ги ядат... За това да погледнем кое е по-добро решение на проблема, защото той е по-глобален от колкото си мислим, не са засегнати в него само кучетата и пострадалите хора...

:v:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами не върви във всяка тема да повтарям,че съм вегетарианец ;)

Куртенков:

"Впрочем, въпросният закон беше подготвен изключително мърляшки и в него има страшно много пробойни - напр. още в самото начало се споменават приматите, наред с бозайниците - сякаш те не са бозайници! Защо е така - ами защото единствената му цел беше да се узаконят незаконните допреди два месеца доста сериозни по размер доходи на "кастраторите" (на чиито цифри ако се вярва, бе трябвало отдавна в София да няма некастрирани кучета - те доста сериозно надписват бройката на кастрираните кучета, понеже им се плаша на бройка)."

Имах предвид точно тези и още доста причини,когато казах,че отговорността си е на хората.Не е проблема в кастрацията като решение,а начинът,по който се върши,или не се върши изобщо.Ако хората си вършеха работата,можеше и да подейства метода.Много сме заети да се палим обаче пред скърбите на хората,пострадали от кучетата и да даваме за пример пострадали деца-това винаги действа безотказно,когато трябва да се настрои общественото мнение,че да обърнем внимание,защо в крайна сметка подетите инициативи,като кастрацията не дават резултати.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Като повечето българи и аз не работя това, което съм завършила. Миналата пролет ходих на Златните на интервю. Тогава около един от четиризвездните хотели имаше една глутница бездомни кучета. Тръгнаха да ме нападат и едвам се отървах от тях. Естествено, че се уплаших. Ако ми се беше случило нещо лошо нямаше кой да ми помогне. По това време почти няма хора на Златните.

Тази година отново отидох на Златните. Отново ходих на интервю във въпросния хотел. Този път там нямаше глутница кучета. В края на градинката на хотела имаше едно умряло куче. Няколко седмици по-късно до тротоара пред друг хотел видях отново умряло куче.

Повечето кучета озверяват от глад и накрая умират. Те не разнасят зарази само докато са живи, но и след като умрат. Общо взето беше неприятна гледка.

Вина за положението, в което са изпаднали тези животни имат и хората. Вярно, че една част от уличните кучета са кастрирани, но всяка есен към тях се присъйдиняват и такива, които не са . Много стопани във вилните зони като приключи сезона вместо да си ги гледат кучетата ги пускат на свобода. И така популацията пак не намалява, а напротив се увеличава.

От това в крайна сметка страдат кастрираните и обезпаразитените кучета.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аз не виждам защо защитниците на кучета не си приберат бездомните песове у дома. Все пак обществото не е длъжно да търпи техните мераци. Тъй че решението е просто - бездомните помияри се избиват, а тези дето са против - прибират съответния помияр и той престава да е бездомен.

Но в анкетата гласувах за кастриране - тази мярка ще мине по-лесно. По-добре да се вземат частични мерки за намаляне на популацията но по-скоро, отколокото след години дебат, бездомните глутници само да се множат.

Животинките не са виновни, но дори покрития с асфалт и бетон град си остава една джунгла, в която си действат природните закони.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Просто ме изпълват с възхищение реплики от рода на -"Животинките не са виновни, но дори покрития с асфалт и бетон град си остава една джунгла, в която си действат природните закони."

Това ли нричаш ти "Природен закон"?,природен закон е да излезеш срещу мечка с дървено копие и да подебиш,както някой беше дал за пример в една от предишните теми,или пък да се родите тризнаци ти и още 2 бебета и най-слабото да не живее повече от 2 дни!Естествен подбор и т.н.Ти и въобще хората,които застават на твоята позиция ,за Природата ли се имате?Вие ще решавате кой да живее,и кой да умре-защо?А,да-щото сте върха на хранителната верига,визшата раса,богоподобните и прочее.Постоянно се правят грешки от страна на хората,било то поради лабораторни опити,кьорава политика,алчност и тесногръдие,и ако е на гърба на животните и на природата като цяло,коментара е-ами неуспешен опит,грешна стратегия,не работещ метод и т.н,и в крайна сметка-дай да ги изтребим за по-лесно,че много се събраха по улиците,цели глутници!

Много обичаме животни всички,и природа,и големи еколози сме в сърцата си,ама най-много обичаме себе си,и ако сме малко повече застрашени,че има и по-силни хищници от нас-ставаме мого ядосани и възмутени.Друго си е да си природолюбител,когато си спокоен,че си най-силния така или иначе!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
А,да-щото сте върха на хранителната верига

Да, това е реалния свят, в който вълка изяжда сърничката без капка угризение на съвестта и без да си мъчи ума дали не би било по-честно някак си да беше нападнал мечката.

визшата раса,богоподобните и прочее.

А ако хората не си имаха зо висшата раса и богоподни ,нямаше да умуват между кастрация и ефтанация, а просто щяха да гръмнат бездомните песове.

А не са ли странни природолюбителите, които правят добро за чужда сметка? Защо не приберат бездомните песове у дома си? Ама някак е по-лесно да се прави добро за сметка на обществото, нали? Още по-добре е ако пък бездомните песове са разкарат само от центъра и квартала, в който живее съотв. природолюбител. Дето се казва - другите кучета ги яли.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако тая тема беше повод за състезание по надприказване,бих я подминала тотално,само че тук става въпрос на живот и смърт буквално.Явно сама си копам в това лозе,защото за пореден път обръщам внимание на уважаемата общественост-проблема не е в неефективността на кастрациите,а в това,че хората не си вършат работата и прибират средствата,отпуснати за тази доста мащабна кампания в джоба си!Какво са ви виновни животните,че разни мърлячи само гледат да си пълнят гушите,или пък че собствениците на домашни кучета са безотговорни до немай къде!От къде знаете,че няма хора,които да прибират кучета от улицата вкъщи?Това,че ти,Галахад,или комшията ти не сте го направили,не значи че трябва да съдите другите по себе си.Някои хора,които познавам биха го направили веднага,ако нямаха котки,новородени бебета,алергии и прочее.Само че същите тези хора сигнализират в приютите,щом видят бездомни кучета в квартала си и ходят като доброволци да се грижат за тези животни кой когато му е възможно в приютите!И да ти кажа,все ми е едно тая тема дали ще събере мнозинство от хора като теб и ще съм единствената,която ще отстоява правото на живот на тези същества,и накрая,ако продължи да ми се гади повече от сега,защото наистина ми е отвратно,просто ще си млъкна,и ще ви оставя на извоюваната победа по надприказване,само че много жалко наистина...

Знам че не съм единствената с тази позиция,приканвам всички хора със съвест да дадат гласа си за правото на живот на тези създания.Нямам какво повече да кажа.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Две стари теми по този въпрос:

ПАК СТРИХНИН!!!!!

Жестокостта Към Животните

Тук става въпрос за една гледна точка, която някои хора разбират от практичната страна...всеки проблем си има решение...и то се следва такова каквото е...

Не си единствената, която смяташ така, това колко е вярно и правилно това "гледане" на нещата...е друг въпрос...

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

@Saturday, напълно разбирам позицията ти, но проблема и мнението за евтаназията е малко по-дълбок. Лично аз нямам абсолютно нищо спрямо уличните кучета, но ако съм само аз, а аз не съм егоист...притеснявам се за близките ми, защото мен може да не ме нападнат, но може някой който познавам, а това е проблем и то много голям. Но разбира се ти също подкрепяш идеята това да не се случва, въпроса е КАК. Дали да се избият или затворят в кучкарници. Много пари се дават за подобни сгради, но парите отиват в нечий джоб, а същото чувство което теб те кара да съхраняваш живота им, кара останалите да ги иска мъртви, или най-просто казано да ги няма, за да не могат да се развъждат и да изчезнат въобще. Може би с направата на кучкарници, една част да се избие с налагане на големи глоби, които да са реални на собствениците на пуснатите кучета и т.н. Може и това да е решението, аз не поемам отговорността да знам подобно нещо. Може би и с кастрация ще се реши...нямам представа. От бездомните кучета има и много...добре изглеждащи и умни, но има и без нищо могат да те нападнат и ухапят...да стреснат дете, дори да го заразят, просто въпроса е наистина сложен и може би ще е добре да не се говори така общо, а може би и от там идва разногласието.

За съжаление каквото и решение да намерим...то вече се знае от тези, които имат властта да го направят, но не правят нищо, за това по-добре да няма негативни изяви и настроения.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ще се обърна към Андрей, който претендира че хмм има природонаучна култура и аз особено много уважавам тези му претенции. Никъде по света тоталното избиване не е довело до намаляване на популациите от бездомни животни. Даже напротив, за две години след тоталното изтребване, което смееш да предлагаш публично (защото това е нецивилизован метод, а аз вярвам, че си цивилизован човек) популацията напълно се възстановява. Лондон е имал този проблем (преди много години) и го е оправил в крайна сметка с кастрация. Опита на другите държави е добре да се следва.Методите на регулиране на популациите чрез кастрация, ваксинации и обезпаразитяване на бездомните животни (ама за това трябват работещи служби) са най-добрия начин за бавното и постепенно изчезване. Онези, които са заболели и агресивни трябва да бъдат евтаназирани - с това съм съгласна. Но най-вече самите хора трябва да са отговорни. ДА имат европейско отношение към животните. ДА не ГИ БИЯТ И ПОДРИТВАТ - защото МАМКА МУ не глада, а това ги агресира най-много! Нуждаем се и от серозно прилагане на закона за защита на животните и крути глоби за тези, които изхвърлят кучета! Освен това кучешката тения е заболяване, при което кучето и човека са краен гостоприемник но преносители са също домашни животни, с които се храним. Най-често кучетата се инфектират с този паразит от изхвърлени сурови субпродукти от месокомбинати и селски животновъдни стопанства. Тъй, че щом има много кучешка тения правете си сметката кой е първичния виновник, как се изхвърлят отпадъците и прочие...Да не говорим че от тези отпадъци се хващат и какви ли не други заболявания. Въпросът опира до много сериозно гражданско отношение на всички нас към проблема. Защото ние сме го създали. Всички, които са изхвърлили кучета на улицата! Парите от европейските организации за защита на животните, които се дават за кастрация, ваксини против бяс и обезпаразитяване на контролираните, кастрирани кучета потъват в административната машина и отиват в нечии джобове а ние пищим срещу кучетата "ИЗТРЕБЕТЕ ГИ, ЩОТО ЯВНО ТАКА ЩЕ СЕ РЕШИ ПРОБЛЕМА", вместо да "разпънем на кръст" похарчилите парите, които досега щяха да решат проблема. Така, че наместо всички да мрънкате че някой трябва да реши проблема с кучетата, проконтролирайте съответно онези, на които уж това е възложено.

ЗАщото пари има

Има и закон вече

И няма смисъл да се казва, че не само от бездомно куче може да хванем кучешка тения - въпрос на лична хигиена е това...

Наблюденията ти върху софийските кучета явно са доста повърхностни. Повечето агресивни глутници не са от кастрирани кучета а от прииждащи от съседните на София села изхвърлени кучета. На всичкото отгоре добри софиянци тровят (при нас непрекъснато някой трови) кастрираните животни и на тяхно място идват (точно след 2 седмици) нови свежи попълнения от некастрирани, разгонени и в различна фаза на забременяване и бременност кучки и кучове! И ако ще всички да бъдат изтребени както ти дълбокомъдрено предлагаш популацията ще се възстанови..

Сещам се за един кмет в България дето уж реши проблема в града си с масово изтребвани (я си спомни кой ммм?) - в момента популацията там е напълно възстановена.

Писна ми от "разбирачи" на проблема!

Писна ми от нашата кьопава държава и бъгава администрация!

Фикстерс благодаря ти за темата!

Най-малкото да дам на Рора и Гея хапчета, че съм забравила...тези месеци!

То трябва да се мисли преди да осъдиш толкова много животи, чиято съдба си предопределил - ти и твоето общество...

Имам кокер шпаниол - ново куче, намерих го изхвърлен и с плевмония, когато температурите бяха минус 17 градуса.

Сега спасяваме с една приятелка една изхвърлена немска овчарка, която роди преди седмица. Вчера цял ден плаках за евтаназираните кученца...и за това че тя е в бедствено положение, защото раждането се усложни и има инфекция мамка му..

Благодаря на прекрасните хора от Ветеринарния факултет на Лесотехническия университет и Немския кастрационен център за грижата и помощта! Дано Ушка се оправи. Ще е кастрирана и ще има стопани след това..

Но да кажа ли че и Бари (кокер шпаниола ми) и тя са изхвърлени без никаква санкция!!!! Ще го кажа..не бяха кастрирани, не се бяха постарали да им потърсят дом, а ако Ушка не бе родила на видно място и нямаше усложнения щеше да има още 5 бездомни, нещастни кученца на този свят благодарение на НАС, хората, които позволяваме това да се случва.

Та Андрей, след тоталното изтребване как ще спреш българите да изхвърлят кучета? Дори породисти..Ей тъй на улицата, некастрирани.. И как ще спреш възстановяването на популацията. Защото моя Бари всички от входа му знаят чий питомец е бил, но не искат да ми кажат, защото знаят че ще подам жалба! А аз исках да попитам и кога е ваксиниран последно примерно, щото го преваксинирах и не знам това как ще му се отрази...

Кастрацията и връщането води до такава ситуация - Ушка примерно нямаше да забременее макар и изхвърлена, защото всички кучета в района щяха да са кастрирани... На ти минус 5 бройки. А кастрираните кучета нямаше да допуснат нови да им влизат в територията. Съответно новоизхвърлените кучета няма да могат да забременяват преди да бъдат кастрирани...

И мамка му ЕКОРАВНОВЕСИЕ са същата сган като ЗООМИЛОСЪРДИЕ...почти нищо не вършат демек...и не го вършат професионално..

Казвам "мамка му" защото много се ядосвам.

И на медийната политика се ядосвам

И на факта, че медиите гърмят когато някое куче ухапе някого, а когато тука бяха създали геноцит със стрихниново отравяне господари на ефира ми тръшнаха всички врати !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Човека е междинен гостоприемник на кучешката тения, което я прави много по-опасна за него отколкото за крайния-кучето. В процеса на еволюция самата тения също си е намерила решение - тя се локализира в различни органи на разни тревопасни ( най-често ) животни и след като кучето ги изяде се заразява и става краен гостоприемник. Човек също се заразява като си хапне нещо, което съдържа яйца на тенията. Утре ще ви разкажа за моя опит с бездомните кучета, сега е малко късно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Страх ме хвана...честно, не съм давала на двете стари баби хапчета отдавна...още утре ще им дам, че ги целувам яко... На кокера му дадох, хора не бъдете като мен - не забравяйте да им давате хапчетата за тения, че...

Ох аз съм си параноичка... Но по-добре така нали..?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аз понеже по тая дискусия не мога да се спра, да си изкажа още болката. Нашия отровител действа още - унищожил е в последния месец към 11-12 кучета, чиито трупове се въргалят (дълго) по детските площадки.... Не можем нищо да направим а медийните скандали за ухапани хора и тения го активират май... КАкто нали се сещате, психопатите се активират от разни такива събития... Не може да се завъди кастрирано куче при нас, но въпреки непрекъснатите изтревбания има непрекъснато нови и нови в различни фази на страдание.. Имахме си ние група кастрирани, които бяха с паспорти и бяха мили, мирни и тихи - лаеха само като някое чуждо куче иска да им навлезе в територията.. Той ги изби преди 4 години и оттогава непрекъснато трови.

Няма да споменавам, че кучето на съседката ми умря в ръцете ми благодарение на него като хапна нещо от земята и още доста домашни кучета..

Та искам да попитам тоя да стои безнаказан, медиите да не обръщат внимание на този факт, властите също, а същевременно да се провежда кампания по изтребване и унищожаване на кучетата...

Егаси лицемерната държава

Егаси лицемерните хора

Безотговорни...хвърлят, бият, тормозят животните

После махат с ръка и казват : ИЗТРЕБЕТЕ ГИ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аз мисля, че не само уличните, но и домашните кучета трябва да се кастрират. А собствениците, които пускат на произвол кучетата си да се глобяват. Глобата обаче трябва да е солидна.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Космически науки

Тоя, уважаеми/уважаема не бива да стои безнаказан! Защото той работи за благото на всички, включително и за твоето! Защото заради този, вашия овчи манталитет на мислене държавата е на това дередже. Да сте чували в Белгия да има бездомни кучета? А в САЩ?

:046:

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Космически науки

http://dnes.dir.bg/2007/08/17/news2006488.html - Глутница кучета разкъса дете

Аз предпочитам всички помияри да бъдат изтребени отколкото един човек да пострада.

Каква е тази глупост - хуманно отношение към животни? Животните имат ли нужда от токчета, парфюми и ботуши до колената? Защо към животните, които не ядем - кучета и котки сме хуманни, а в същото време ядем пилета и свине, които ги колят най-нехуманно в кланицата? Защо има 500 лева глоба за убийство на животно, а никой не дава обезщетение за изоставена съпруга?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е по принцип убиването на животното в кланницата трябва да бъде "хуманно" т.е. - да стане за миг без то да усети болка.

Иначе самите кучета не са виновни за тоя проблем, просто не им е мястото в града. Дори да е възможно абсолютно всички да бъдат кастрирани, пак ще има хора които да изоставят новородени кучета например.

Приютите наистина не биха могли да поемат 15 000 кучета.

Кемал Ататюрк например е намерил доста ефективно решение с безбройните глутници бродещи из Истанбул през 20-те. Просто е наредил всички кучета да се изловят, да се натоварят на кораби и да бъдат извозени до един необитаем остров в мраморно море, след което просто са ги оставили там и това е. Дали е било хуманно или не - повече градът не си е спомнил дори, че е имал такъв проблем.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...