Отиди на
Форум "Наука"

Пистолети и револвери


fixxxsers

Recommended Posts

  • Потребител

Имам огромен личен архив от снимки на револвери, които съм реставрирал, ако някой има интерес към историческото оръжие на БГ. Всичките са от втората половина на 19в и повечето от тях са военни модели участвали в различни битки по това време в България. Тук съм качил една много малка част от ремонта на няколко. Много обичам револверите и вече 10г се занимавам с устройството и ремонта им. снимки на револвери

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 62
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Имам огромен личен архив от снимки на револвери, които съм реставрирал, ако някой има интерес към историческото оръжие на БГ. Всичките са от втората половина на 19в и повечето от тях са военни модели участвали в различни битки по това време в България. Тук съм качил една много малка част от ремонта на няколко. Много обичам револверите и вече 10г се занимавам с устройството и ремонта им. снимки на револвери

Аз имам голямо желание да се сдобия с револвер в .357 Магнум....,обаче второ разрешение за второ КНО за сомоохрана - през крив макарон ще видя в момента....по вероятно е да ми приберат и това дето го имам, камо ли да ми се разреши за второ оръжие...

Иначе за всеки любител на огнестрелните оръжия револверът е задължителен....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз имах Llama 357mag но го продадох заради един от най-великите модели на S&W military&police M10

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз имах Llama 357mag но го продадох заради един от най-великите модели на S&W military&police M10

Как се държеше при стрелба лама-та?

Питам защото това е бюджетна марка, нисък ценови клас оръжие...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз имам голямо желание да се сдобия с револвер в .357 Магнум....,обаче второ разрешение за второ КНО за сомоохрана - през крив макарон ще видя в момента....по вероятно е да ми приберат и това дето го имам, камо ли да ми се разреши за второ оръжие...

Иначе за всеки любител на огнестрелните оръжия револверът е задължителен....

Брях закона да не се е променил? Верно от 10 години вече не нося пушкало, но тогаз револверите бяха забранени (освен с колекционерска цел). Най малкото, че постоянно е с патрон в цевта, а това се водеше, като опит за убийство с/у неизвестна жертва (както ако се разхождаш с пистолет с патрон в цевта, т.е. зареден). Сега няколко мнения, които не са мои, но са споделени и от мен.

Не си изкарвай разрешително, ако не си готов да използваш пистолета, ако се наложи. Има доста въпроси в психото свързани с това и веднага те режат, но въпроса не е в психото. Оръжието не за фукня. Освен, че можеш да го загубиш, че могат да ти го откраднат или направо вземат. А както казваше инструктура, ако бъде извършено убийство с него много трябва да се потрудиш, да докажеш, че не си ти или, че не е станало с твое съгласие.

Вади оръжието само, ако смяташ да го използваш. Освен фукнята от горе, този с/у теб де да знае, че само се фукаш. Ще те гръмне като едното нищо.

Подобен е и довода с/у газовото и всякакво оръжие дето имитира бойното. Ти го вадиш да го обгазиш, ама той де да знае, че не е бойно и не искаш да го убиеш.

По повод на патрона в цефта си спомням пак един бисер на инструктура. В онея смутни времена той казваше буквално така" От затвор се излиза, от гроб не, така че ако сте някъде, извън населено място или в ситуация дето всичко може да се очаква заредете пистолета". Нека обаче това да не бъде съвет за никого, сега времената са други, пиша го само като екзотика.

И последен съвет, имате ли оръжие стреляйте по-често. На полигона разбира се, не в планината на село или на язовира, а на полигона пред инструктура. За свадби и след употреба на алкохол дума да не става. Аз примерно не го носех въобще, а в началото, като трябваше да правим джамбуре в къщи направо си го разглабях, патроните в торбичка като в казармата и на различни места по възможност нависоко (тогаз още не бяха задължителни касите). Не че си нямам вяра, ма знае ли човек като има оръжие к'во може да му хрумне ;). Еее видях, че не съм такъв тип и скоро престанах.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Брях закона да не се е променил? Верно от 10 години вече не нося пушкало, но тогаз револверите бяха забранени (освен с колекционерска цел). Най малкото, че постоянно е с патрон в цевта, а това се водеше, като опит за убийство с/у неизвестна жертва (както ако се разхождаш с пистолет с патрон в цевта, т.е. зареден). Сега няколко мнения, които не са мои, но са споделени и от мен.

Не си изкарвай разрешително, ако не си готов да използваш пистолета, ако се наложи. Има доста въпроси в психото свързани с това и веднага те режат, но въпроса не е в психото. Оръжието не за фукня. Освен, че можеш да го загубиш, че могат да ти го откраднат или направо вземат. А както казваше инструктура, ако бъде извършено убийство с него много трябва да се потрудиш, да докажеш, че не си ти или, че не е станало с твое съгласие.

Вади оръжието само, ако смяташ да го използваш. Освен фукнята от горе, този с/у теб де да знае, че само се фукаш. Ще те гръмне като едното нищо.

Подобен е и довода с/у газовото и всякакво оръжие дето имитира бойното. Ти го вадиш да го обгазиш, ама той де да знае, че не е бойно и не искаш да го убиеш.

По повод на патрона в цефта си спомням пак един бисер на инструктура. В онея смутни времена той казваше буквално така" От затвор се излиза, от гроб не, така че ако сте някъде, извън населено място или в ситуация дето всичко може да се очаква заредете пистолета". Нека обаче това да не бъде съвет за никого, сега времената са други, пиша го само като екзотика.

И последен съвет, имате ли оръжие стреляйте по-често. На полигона разбира се, не в планината на село или на язовира, а на полигона пред инструктура. За свадби и след употреба на алкохол дума да не става. Аз примерно не го носех въобще, а в началото, като трябваше да правим джамбуре в къщи направо си го разглабях, патроните в торбичка като в казармата и на различни места по възможност нависоко (тогаз още не бяха задължителни касите). Не че си нямам вяра, ма знае ли човек като има оръжие к'во може да му хрумне ;). Еее видях, че не съм такъв тип и скоро престанах.

Митак, револверът никога не е с патрон в цевта...конструктивно при револвера патронът се намира в патронника/камерата на барабатна, който обаче не е част от цевта/...При револвера патрронника/патронниците-зарядната камера/ изплънява функцията на магазин...

Явно това за револверите ти го е казал някоой полицай, който толкова и разбира....

Револвер може да се купи законно в България от 1998г., откакто ги разрешиха късоцевните оръжия за граждани.

Револверът дори е за предпочитане за страна като България(макар и в момента, съгрлосно новия ЗОБВВПИ да не е изрично нормативно забранено носенето на оръжие за самоотбрана с потрон в цевта).

Аз имам пистолет и го нося БЕЗ патрон в цевта.Така считам, че е по-безопасно и за околните, а совне това не се чувствам застрашен.

СТрелям всеки месец по 300 патрона...

И да пистолетът(изобщо КНО то за самоохрана) не е за фукня(то е и забранено, носи се скрито, а всяко вадене е употреба на оръжие).....

Аз просто споделих, защото темата е такав....

И още нещо- стрелбата с КНО, извън лицензирано стрелбище(в гора, на язовир и т.н.) е тежко административно нарушение....забранено е.Да не говорим и колко е опасно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Андрей, аз не споря с теб, ясно е че си доста по-напред с материала ;). Идеята бе, информация за тез дето сега желаят да имат оръжие.

Знам къде е патрона при револвера ;). Патрона при зареден пистолет да не би да е в цевта? Просто приказката е такава. Това (за забрана за револвер) ми го каза инструктура и беше категоричен. И не става въпрос за закупуване, а за охрана и самоотбрана. А че беше ченге това е ясно, тогава всички бяха ченгета, сега не знам как е.

То е ясно, че е забранено, затова и специалисти като теб трябва ясно да го кажат ;). Пак повтарям на едни позиции сме, освен в часта за револвера по служба, ама може закона да се е променил от преди 15-ина години, ама бях и после на курс, някъде 99-та и пак мисля, че не беше разрешен, но може и да бъркам, да е било 98-ма. Ся кажи защо револвера да е по-полезен за Б-я?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Андрей, аз не споря с теб, ясно е че си доста по-напред с материала ;). Идеята бе, информация за тез дето сега желаят да имат оръжие.

Знам къде е патрона при револвера ;). Патрона при зареден пистолет да не би да е в цевта? Просто приказката е такава. Това (за забрана за револвер) ми го каза инструктура и беше категоричен. И не става въпрос за закупуване, а за охрана и самоотбрана. А че беше ченге това е ясно, тогава всички бяха ченгета, сега не знам как е.

То е ясно, че е забранено, затова и специалисти като теб трябва ясно да го кажат ;). Пак повтарям на едни позиции сме, освен в часта за револвера по служба, ама може закона да се е променил от преди 15-ина години, ама бях и после на курс, някъде 99-та и пак мисля, че не беше разрешен, но може и да бъркам, да е било 98-ма. Ся кажи защо револвера да е по-полезен за Б-я?

Не Митак!не споря...Защо остана с това впечатление.... :post-20645-1121105496:

България е държава, в която полиция и разни други контролни органи могат, когато си поискат да вършат административен произвол...

Револверът е за предпочитане в България, защото полицаите, ако решат да ти направят проверка по линия КОС, как си носиш оръжието , ако си с револвер копче не могат да ти кажат относно,,наличието на патрон в цевта"....

Има много заядливи полицаи и особено в момента, когато много трудно се издават разрешения на граждани да притежават и носат оръжие за самоохрана, могат да ти създадат проблем ако си с пистолет и си го носиш с патрон в цевта....

Макар и да няма изрична забрана, както по-горе написах, да се носи оръжие с патрон в цевта(,както беше до приемането на сегашния Закон за оръжията, боеприпасите, взривните вещества и пиротехническите изделия през септември 2010г./..аз не съветвам никой, който е с пистолет за самоохрана да го носи с патрон в цевта.

да не вземат да го заяждат от полицията ето затова....

Докато револвера, поне до скоро(докато имаше ясна забрана да се носи оръжие с патрон в цевта) беше екстра за самозащита- 5 или шест патрона, вадиш при нужда и просто натискаш спусъка...

При зареден и готов за стрелба пистолет, боеприпасът е точно в цевта- в зарядната камера/патронник/, който е част от цевта- това го знаеш ясно е.

когато за пръв път разрашиха КНО за граждани(1998г.) имаше период от 1999 до към 2002г.-2003г., когато почти всеки, който пададеше документи за такова оръжие за самоофхрана, му се издаваше разрешение...

Сега обаче е много трудно...

А да вече разрешенията важат не за 3/ТРИ/ години, както беше, а за 5/ПЕТ/ години...

макар, че това не е от съществено значение, защото реално оръжието което носиш и си закупил с парите си не е твое- решили и във всеки момнет могат да ти го приберат.

Редактирано от andreiS40
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Как се държеше при стрелба лама-та?

Питам защото това е бюджетна марка, нисък ценови клас оръжие...

Ламата стреляше доста точно, но с 38spl с 357mag нямаше добре група, това е почти с всички револвери. Продадох го защото беше много обемист и с доста по-груба изработка от Смита, за цената си обаче е идеален револвер. Аз харесвам най-много S&W и то старите модели, защото имам специално отношение към револверите, към тяхната механика и устройство. Смита който имам сега е стреля само с 38spl и е доста точен, мерника му не се регулира и е удобен за ежедневно носене...като свикнеш с теглото му :) Харесвам го защото е изключително надеждно оръжие, но си пожелавам никога да не ми трябва по предназначение. Ето го моя красавец :)

023113141.jpg?r=0

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е неговия предшественик, имал съм същия с 5 инчова цев от 1944г Ето я цялата история на модела.

Моята връзка

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...