Отиди на
Форум "Наука"

Съществува ли прераждането? Кога определена душа достига Нирваната? По какво се определя Кармата?


Recommended Posts

  • Потребител

:crazy_pilot: От "Тайната доктрина" ІІ-ри том - Ел.Блаватска:

ЗА скандинавската митология - Ние срещаме свастиката като оглавяваща религиозните символи на всяка древна народност. Това е "Чука на работника" в халдейската "Книга на числата",същия "Чук" в"Книга на съкровената тайна",който получава искри от /огаивото/ пространството и тези искри стават светове. Това е чука на ТОР, магически инструмент, изкован от джуджетата против Великаните или въстаналите предкосмически титанични сили на природата,които,докато живеят в границите на материята,не могат да бъдат усмирени от боговете - посредници на всемирната хармония - а трябвало отначало да бъдат унищожени. Ето защо Вселената е създадена от останките на убития ИМИР. Свастиката е Мьолнир , "Гръмовен чук" и поради е казано,че когато азите,пресветите богове,след огнено пречистване - огъня на страстите и страданията в техните жизнени ВЪПЛЪЩЕНИЯ - стават пригодни за пребиваване в ИДА във вечния свят,тогава МЬОЛНИР ще стане ненужен.

Това ще настъпи, когато оковите на ХЕЛ-богиня,Царица на областта на мъртвите, няма повече да ги скокавават, тъй като царството на злото ще престане да съществува.

Наистина многобройни са значенията на този чук!

"За синовете на ТОР,който донесли МЬОЛНИР не като оръжие за война, а като чук,чрез

който да осветят новите небеса на новата земя"................

МЬОЛНИР изпълнил своя дълг в този кръг и:

"На полето ИДА, на полето на възкръсението /за пети кръг/ се събрали синовете на висшите богове и в тях отново въстанали техните бащи /ЕГО-ТО НА ВСИЧКИТЕ ИМ МИНАЛИ ВЪПЛЪЩЕНИЯ/.................

На юг, над полето ИДА,той създал ново небе,наречено ВИДБЛЕН. Над пещерата на ГИМИЛ

бил издигнат прекрасен палат,който бил покрит със злато и ярко блестял на Слънцето. :vertag:

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители

По-голяма нелепица за скандинавската митология не бях чел. Абе, тая Блаватска отваряла ли е някога някакъв превод на Едата?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По-голяма нелепица за скандинавската митология не бях чел. Абе, тая Блаватска отваряла ли е някога някакъв превод на Едата?

По-голяма нелепица от твоите думи не съм чувала -

:crazy_pilot: Но какво ще кажете за тези преводни думи,аз самата преведох от едата -

не съм преводачка но ето:

VIDRIR - А името на ОДИН

SVIDUR - А името на ОДИН

SVIPOL - А името на ОДИН

SVOLNE - А името на ОДИН

THEK,джудже - също е името на ОДИН

THRIDE - а името на ОДИН

Гърло,джудже - също е името на ОДИН

THROR - А името на ОДИН

THUND - А името на ОДИН

УД - А името на ОДИН

VAFUD - А името на ОДИН

VAK - А името на ОДИН

VALFATHER - А името на ОДИН

VEGTAM - А името на ОДИН

VETATYR - А името на ОДИН

VIDRER - А името на ОДИН

VIDUR - А ИМЕТО НА ОДИН

WODAN - А ИМЕТО НА ОДИН

ХА СЕГА ДЕ КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА ТЕЗИ ИМЕНА НА ОДИН! :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

:tooth: Трябва да намерим и кой е бил превъплътеният СТАЛИН.

Т34 е превъплътеният Сталин. :laugh::laugh::laugh:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Марушке, ако тръгнеш да ме просвещаваш за скандинавските митове, ще падна от стола от смях :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Марушке, ако тръгнеш да ме просвещаваш за скандинавските митове, ще падна от стола от смях :biggrin:

Тези имена ги взех от Едата пак,а не са от Елена Блаватска. Добре де падай си от стола от смях. Аз си знам,че и тези имена на Один,но имаше и имена и на другите скандинавски богове,но не ги записах,защото си мисля,че няма нужда,но и тези имена на ОДИН говорят за прераждане,че как ще имат толкова много имена иначе боговете,това е доказателство за прераждането също така,пък ти както си искаш си мисли. :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Абе, Марушке, аз имам три имена по паспорт и още два-три прякора, лепнати от приятели. Има някои хора с по две-три лични имена, а жените понякога имат и по две фамилни. В някои народи пък човек от време на време си променя името. И какво от това? Това нема общо с прераждането.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Т34 от потребителите тук ли е? Трябва да разбера кой е. :crazy_pilot::tooth:

ТОЙ Е:

http://nauka.bg/forum/index.php?showuser=6492

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе, Марушке, аз имам три имена по паспорт и още два-три прякора, лепнати от приятели. Има някои хора с по две-три лични имена, а жените понякога имат и по две фамилни. В някои народи пък човек от време на време си променя името. И какво от това? Това нема общо с прераждането.

:crazy_pilot: Ти си бил много умен по тема имената бе.

Ами името ГЪРЛО ДЖУДЖЕ - значи ОДИН може би е бил във въплъщение в джудже.

- от ЕДА пак - 500 врати

40 и повече.

Аз мисля тe са VALHAL

800 EINHERGES

отидете в момент през една врата.

когато те се справят в борбата с WOLF.56

ОДИН като много голям началник? /дава команди/ на голямо множество.

Има много доказателства за това. :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

:crazy_pilot: Ти си бил много умен по тема имената бе.

Ами името ГЪРЛО ДЖУДЖЕ - значи ОДИН може би е бил във въплъщение в джудже.

- от ЕДА пак - 500 врати

40 и повече.

Аз мисля тe са VALHAL

800 EINHERGES

отидете в момент през една врата.

когато те се справят в борбата с WOLF.56

ОДИН като много голям началник? /дава команди/ на голямо множество.

Има много доказателства за това. :tooth:

Ъъ.....

.:.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Бел. мод.

Марушке, започни да пишеш на разбираем български и да спазваш някаква хигиена на постингите си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз писах на латински имената,защото така бяха написани в Еди,да няма да си ги измислям

на български,не са ги превели на български.

В една част от Еда,хайде няма да я пиша на латински пак,че ми е забранено да пиша на латински , в която част ОДИН разказва за достигането на руните и до тайното знание,като започва със собствената си саможертва в името на познанието.

Но не доуточняват кое е това тайно знание.

Но много ясно нали във всяка митология за тайното знание се говори,че е именнно прераждането. :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Марушке бе, не са на латински, само са на латиница :whistling:

Има ги "преведени" на български, даже имам книгата.

И наистина, ако ще някой да има сто имена, това не значи, че се преражда. Нали за да се преражда, трябва да съществува. А Один е... ами, измислен :post-20645-1121105496:

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

О, ти се появи. Прочете ли имената на ОДИН?

В момента си бия ваксина с течен шоколад срещу прераждане.

А след малко във фитнеса ще се видя с Один е ще го питам освен Гърло Джудже, Врата, Вълк, Голям Началник и Христомир Христов какви са му другите имена. Па ако изляза жив значи ваксината действа. :tooth:

.:.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

* * *

. А Один е... ами, измислен :post-20645-1121105496:

За втори път, уважаеми колега Глишев, ми разбивате илюзиите, при това брутално! Один измислен? Сигурно ще кажете, че и Тюр /Тор/ е измислен?

....

Към марушка един въпрос.

Как може един бог от скандинавската митология да се преражда? Те не живеят Шамбала! Питай Мадлейди!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За втори път, уважаеми колега Глишев, ми разбивате илюзиите, при това брутално! Один измислен? Сигурно ще кажете, че и Тюр /Тор/ е измислен?

всички богове са измислени... от хората. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

всички богове са измислени... от хората. :smokeing:

Днес бе един нещастен ден за бай ви Богданов. Всичките му илюзии са разбити!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

За всички не знам, но поне Один... :)

Богданов, Тюр (Tyr) и Тор (Thor) са двама различни богове.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Марушке бе, не са на латински, само са на латиница :whistling:

Има ги "преведени" на български, даже имам книгата.

И наистина, ако ще някой да има сто имена, това не значи, че се преражда. Нали за да се преражда, трябва да съществува. А Один е... ами, измислен :post-20645-1121105496:

:crazy_pilot: Глишев първо на теб ще отговоря. ОДИН не е измислен,нали точно това писах по-горе в постинга,че бил началник и е давал команди на множеството. И точно това допълниха,ТОВА НЕ Е МОЕ ДОПЪЛНЕНИЕ: Че има доказателство за това. Това го пише в Едата. :tooth:

Добре де щом казваш на латиница на латиница да бъде,макар че е едно и също на латински и на латиница все тая е.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...