Отиди на
Форум "Наука"

КНИГОМАНСКИ СБИРКИ В ПЛОВДИВ


Recommended Posts

  • Потребител

Имам много голямо желание да събера няколко човека, които обичат книгите и да са поне малко общтителни и хумористично настроени. Искам да направя като онези западни сбирки (пародия), за да можем поне да има с кого да обогатяваме знанията си.

Твърде малко са вече четящите книги. Дори да няма приятелство, то нека поне създадем една "книгоманска" връзка.

Предупреждавам, че нямам желание да губя времето някому или да създавам проблеми, както бих искала същото и от вас.

Нека създадем среда на хумор и знания. Аз съм от Пловдив, съответно сбирките, вероятно, ще са тук.

Ако има желаещи от други градове и, примерно, за по веднъж да посетят имат желание, са добре дошли.

Който изяви желание нека отговори или ми пие на nepoznata_agonia@abv.bg или скайпа (само сутрин) - Абхорсен.

Убедена съм, че ще направя всичко, за да събера маниаците на книги на едно място.

Ако не днес, то - в този живот...

post-471-1237413292_thumb.jpg

post-471-1237413301_thumb.jpg

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Според теб, къде би било уместно да се събираме?

У някого, в някое заведение (бар, ресторант), в университетска зала, в библиотека или в читалище?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

След светкавичния отговор на "босовете" на форума, реших че за едно са прави...

Тъй като днешното време е малко ограничено и залепено за компа, мисля си наистина да направим, като за начало, онлайн сбирки. Освен във форума, можем да комуникираме и дискутираме теми и в скайп или в друг чат, който поне ще позволява някаква дистанция и дискретност (което аз мисля си е добре за вас, не ви трябва да ме виждате :) ).

Та, темите които ви предлагам да дискутираме...много са...

примерно не само за химия или биология, физика (ммм), но и, примерно художествена литература (без онази вечерна развлекателна, а просто качествена), ще чакам търпеливо предложения. И не се излагайте бре, манга феновете си правят сбирки, ние ли няма?!

Бележка на модератора

Ние, манга и аниме феновете се събираме всяка събота следобяд пред Централна поща. Но аз не съм ходил на сбирка и не съм се виждал с другите фенове вече 2-3 години.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами, ако ще го правя със съображение с младите (като мен), ще е в някое тихо и приятно заведениице, но аз не обичам шума.

В някое читалище, мисля си, идеята не е лоша, но нямам представа милите хорица там дали няма да имат против това, някоя група, макар и образовани непознати, да седят там. В университета нямам все още връзки, колкото да бъде у някого... това е нелепо, без да познавам никого, аз самата у никого не бих отишла, от най-елементарна сигурност, времената не са вече такива.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Пробвай на първо време тук - създай теми, запознанства, привличай съмишленици. То форума е за това.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ей модераторът,ходила съм на сбирките,момчетата там през последните 2 години си чешат хормоните и лиготията.Повечето ги познавам,милите момчета се чудят и кога да пийнат(и аз обичам ама малко).

Така че сега мангата е просто мода,а не нещо,което ще се задържи на пазара на "човешкото внимание". :tooth: манга фен бил босчето :lac: никога не съм ги харесвала тези детски,незнам защо. :v: но всеки си има избор и мнение ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Идеята за подобни сбирки е много готина.

Ако имаш някакви по-специални или готови идеи, ще се радвам да съдействам и чрез своя блог, за да се осъществи планът : )

Само ми напиши едно лично съобщение или e-mail и ще измислим нещо : )

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами като начало наистина не е трудно да намериш блогове свързани с литературата като този, както и да поставяш каквито искаш литературни теми за обсъждане тук във форума. Идеята за сбирки също е добра, някой ден като се наканим да навестим Историка може да се измисли нещо като за старт на каузата :book:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
  • Глобален Модератор
А някой ден, като се наканим да навестим Историка в Пловдив, може да се измисли нещо като за старт на каузата... :book:

Откога ви чакам да се наканите да дойдете...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е радвам се че приемате идеята толкова добре.Идеята обаче е друга. Не че не може да се направи и във форума тема, която да бъде обсъждана, но когато хората, които общуват се виждат, тогава връзката, впечатленията и мисленето е друго.Все пак връзката на човека с обществото е по-интересна от тази на пръстите с клавиатурата.

Знам ли,вярвам че от само себе си ще дойде всичко, защото вярвам, че всички хора обичат да общуват очи в очи,а не очи в монитор :w00t: все пак това зависи до колко наистина и вие мислите така.

Забравих да добавя, че все пак ако незнаете... виртуалният живот води до реални хемороиди... спортувайте :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

И сега да попитам... времето става все по-пролетно и местата за събиране се умножават.

Колко желаещи би имало да се направи сбирка? Дори двама да имат желание ще се чувствам по-добре, защото сега двама после 20 ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
И сега да попитам... времето става все по-пролетно и местата за събиране се умножават.

Колко желаещи би имало да се направи сбирка? Дори двама да имат желание ще се чувствам по-добре, защото сега двама после 20 ;)

Ако желаете и аз мога да ви помогна. Имам многогодишен опит в събирането и четенето на книги. Също имам някоя и друга книга с историческа и духовна насоченаст. А съм и от Пловдив.

С Уважение Хорос.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ще се радвам страшно много на всяка една помощ. :tooth: Разбира се не мога да накарам хората на сила да дойдат (може и да мога), но пък се чудя вече какво да им предложа за да проявят интерес към една среща очи в очи. Аз също бих могла като теми и материал да предложа много, но всичко зависи от желанието на човека. Ако чак толкова се притеснявате да се съберете, макар да няма за какво, викнете си охрана или тъщите, пък и ние ще сме на обществео място... Колкото до темите за разговор... мисля че сме достатъчно умни хора да ги открием и създадем. :head_hurts_kr: нали? Може да донесете четиво :vertag::book: каквото и да е или просто да слушате и споделяте :hmmm::Oo: или блеете. Всичко зависи как възприемате идеята.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Ако чак толкова се притеснявате да се съберете, макар да няма за какво, викнете си охрана!

О, ние с Харамията никак не се притесняваме и не се страхуваме!

Нали, приятелю!

За съжаление, той не живее в Пловдив. Но, ако дойде, може да ми донесе нещо интересно за четене...

P. S.

Дори ние може да ви пазим, "ако ни делегирате такива права", както се казва.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Идеята е интересна па макар и за сега само виртуална! Аз съм не само четящ и събиращ разни редки книги, но също и пишещ (статии, книги, студии, доклади и т.н.). :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всъщност и това е идеийно. Може също да носим разни неща, писани отнас или просто нещо, което толкова ни е направило впечатление. Аз примерно винаги съм се ядосвала вътрешно,че има неща в книгите, за които много малко хора се сещат и направо ще се пръсна от желание да разкажа и коментирам с някой... очи в очи.

:)): Аз обичам вселената и тя мен ме обича, така че ще се навиете вие, само търпение е нужно :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Предлагам да не отлагаме срещата.

Защо не се видим на чаша чай/кафе/бира/супа тази събота (11.04.2009 г.)?

Може да се съберем в Мол "Пловдив", ако искате. Там има и книжарница.

Може и другаде...

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Идеята ми харесва, аз обаче не съм ходила до МОЛ Пловдив. Горе доло знам къде е. А в събота съм свободна горе доло до към 3 часа. А другите някакви предложения и места? За мен лично на дали има проблем. Все намирам начин да се загубя точно там, където трябва :whistling: добра съм в някои неща :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какво ще кажете следващата неделя тоест 26 да се съберем пред библиотека Иван Вазов? Ако не я знаете ще измислим нещо. Колко човека са навити и колко мъже са навити ;) извинете, казвайте, вдъхновете се бе хора, да знаем дали да ви чакаме или да минаваме по домовете да ви събираме. Хайде можете да доведете роднини (без тъщи) гаджета, любовници(защо не) деца (много ги обичам) кучето каквото искате... моля вии :Oo:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Във форума, от който идвам - един съвсем камерен форум съм пуснал тема, която може да ви хареса и да ви се стори интересна за обсъждане. С радост бих я обсъдил и с вас в този форум. Горещо съм препоръчал две книги - шедьоври.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Във форума, от който идвам - един съвсем камерен форум съм пуснал тема, която може да ви хареса и да ви се стори интересна за обсъждане. С радост бих я обсъдил и с вас в този форум. Горещо съм препоръчал две книги - шедьоври.

Съгласен съм с теб относно литературната критика, но с малко уточнение за т.нар. комунистическа (лоша) критика. Тя си има своя чар и качества, защото много по добре от всеки роман или стих показва в детайли системата и начина на мислене и работа на тоталитарната държава. Понякога лошият продукт ни дава повече от очакваното и осветлява тъмните ъгълчета на "кухнята" с цялата нелицеприятност и бруталност. Чета с удоволствие литературна критика и дори изпадам крайности. Случвало се е да прочета тонове критика, без да прелистя произведението. Това донякъде е като най-добрия ти приятел да ти разкаже филм с толкова ентусиазъм и чуство, усивайки, преувеличавайки дори някои сцени, а други изобщо да не ги спомене. Или си слепец, воден от добър човек и се оставяш в ръцете му.

Бележка от модератора

Стоедине, оставяй дистанция/разстояние до следващата дума след препинателните знаци!

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Съгласен съм с теб относно литературната критика, но с малко уточнение за т.нар.комунистическа (лоша) критика. Тя си има своя чар и качества, защото много по добре от всеки роман или стих показва в детайли системата и начина на мислене и работа на тоталитарната държава. Понякога лошия продукт ни дава повече от очакваното и осветлява тъмните ъгълчета на "кухнята" с цялата нелицеприятност и бруталност. Чета с удоволствие литературна критика и дори изпадам крайности. Случвало се е да прочета тонове критика без да прелистя произведението.Това донякъде е като най-добрия ти приятел да ти разкаже филм с толкова ентусиазъм и чуство,усивайки,преувеличавайки дори някои сцени,а други изобщо да не ги спомене.Или си слепец воден от добър човек и се оставяш напулно в ръцете му.

Погледнати нещата от тази гледна точка, намирам, че си напълно прав и ти благодаря за интересния нюанс, на който обръщаш внимание.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Та да се върнем на темата все пак де. Какво стана с мненията ? Или желаещите? Не че теориите на вероятността които развивате не са интересни, но все пак... май нямате желание.Историка и той се отказа да подкрепя каузата??? :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Очаквах да се видим през празниците в началото на месеца.

Сега аз ще съм зает и през уикендите - две съботи (16 и 30 май) ще отучваме (с програма за понеделник и вторник), а една неделя (17 май) ще е посветена на квесторство по време на първата матура.

Това ще е най-работния месец през тази учебна година. Някои казват: "Да, ама вие - даскалите - си почивахте няколко дни..." Не сме си почивали; проверявахме контролни и си подготвяхме уроците...

Усещам, че събирането ще се случи по време на лятната ваканция, както е тръгнало... Освен, ако не се окаже, че желаещите да се съберем не са заминали на почивки и екскурзии.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...