Отиди на
Форум "Наука"

Фикси да чете, а Лайън Куин да проумява:


Recommended Posts

  • Потребители

Предполагам, че това означава че няма смисъл да го чета?? Мога да го проумея телепатично вероятно :) хихихи

Ти до тая база данни достъп имаш ли?

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Това е платена база данни :) Енарей си мисли, че можем да си позволим абонамент вероятно :)

Ту омразна ми вече сайт интересен влезна ли той на англииски или на китайски абе проста работа!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Енарей, Енарей, аз отдавна казвам, че не е важното да четеш просто, а - да можеш да интерпретираш, асимилираш и по възможност - да приложиш знанието си, иначе всичко е безсмислено; превръщаш се в лист хартия с база данни, които не можеш да приложиш никога никъде.

1. Както ти споменах и в съответната тема за пролактина, нивата на пролактин при мъжа се повишават най-често при някои туморни заболявания, което май трябва да поясня е патология, болестно състояние.

2. Никой не отрича, че се срещат такива сперматозоиди, както и доста други с увреждания и мутации.

Но, както виждам, ти продължаваш да си съчиняваш ненаучните фантастики.

Какво става, когато имаме двойни сперматозоиди? Мислиш, че те ще се слеят и ще се образува ембрион? И, както внимателно прочетох глупостите от онзи сайт, мъжкия индивид трябва да го постави в утробата на женската, за да го износи... по нататък не ми се продължава, че сам на себе си се чудя вече, че изобщо ти отговарям на тези ...

3. Ти явно много си доволен от този линк, който си дал, но разбери, че това са камъни все в твоята градина - хората са се постарали да покажат връзката на една патология (увеличаване на пролактиновите нива на база аденом) и мутацията на сперматозоидите. Оттук нататък явно ти си мислиш, че си стигнал до някакво таинство, скрито знание...

Е, не става така, все си мислех, че може да има изключения, но - не, няма!

Затова седни и започни да учиш (а - не - само да четеш), като започнеш от самата основа в биологията и стигнеш до едно прилично ниво и в медицината, щом толкова ти е интересно всичко това, за което пишеш.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

http://www.sciencedirect.com/science?_ob=A...11eaeb1e113fec0

На френски и на английски език:

"Апостозата (каквото и да значи тази дума!) на сперматозоидите - мит или реалност?"

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
...

Затова седни и започни да учиш ( не да четеш) като започнеш от самата основа в биологията и стигнеш до едно прилично ниво и в медицината - щом толкова ти е интересно това за което пишеш.

Фикси, в медицината отдавна не се прави наука. Това важи особено за външни.

Виж, в зоологията и ботаниката по-може!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В медицината отдавна не се прави наука.

Виж, в зоологията и в ботаниката по-може!

Хм... А - в биохимията?!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В голяма грешка си Енарей, в медицината се прави наука. Всяка година се хвърлят милиарди. Вярно е, че в нашия свят парите играят основна роля, но наука се прави. Само за да излезе едно ново лекарство от началния етап до пазарна реализация са необходими от 5 до 15 млрд. долара. Ето вече има ваксина за рак на маточната шийка и то две фирми я разработиха паралелно, има лекарства с моноклонални антитела, появяват се нови класове болкоуспокояващи и т.н. Какво да кажем за нанотехнологиите

Очаква се нанотехнологиите да имат и широко приложение в медицината. Едно от най-революционните изказвания по време на форума направи Герт Щорм от фармацевтичния факултет на университета в Утрехт. Той представи първите резултати и хипотези от проекта Медитерм. Според учените много скоро благодарение на нанотехнологиите лекуването на ракови образувания в човешкото тяло може да стане възможно. В холандските лаборатории вече се разработвали лекарства, които да атакуват директно туморите. "При изследванията установихме, че туморите се образуват около клетки, които им дават живот и сила да атакуват организма и да растат за негова сметка. Оказа се, че тези клетки са едни и същи за всички разнообразни форми на заболяването рак", поясни Щорм. Според неговия екип, ако тези клетки бъдат убити, ще бъде убит и самият тумор, като така няма да има нужда от операция и ще изчезне възможността за разсейки. Самите лекарства ще бъдат вкарвани в организма чрез проста инжекция и тяхната активна съставка ще е с размери колкото 10 атома.

И знаеш ли защо се прави наука? Защото после средствата се връщат многократно.

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Хм... А - в биохимията?!

Биохимията е опит за прескачане на 7-8 стъпала наведнъж. Нека минем ниските стъпала!

За да се получи нов вид растения, трябва да разцъфтят милиарди цветове.

Но някои фактори могат да редуцират това число.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
В голяма грешка си Енарей, в медицината се прави наука. Всяка година се хвърлят милиарди. Вярно е, че в нашия свят парите играят основна роля, но наука се прави. Само за да излезе едно ново лекарство от началния етап до пазарна реализация са необходими от 5 до 15 млрд. долара. Ето вече има ваксина за рак на маточната шийка и то две фирми я разработиха паралелно, има лекарства с моноклонални антитела, появяват се нови класове болкоуспокояващи и т.н. Какво да кажем за нанотехнологиите

И знаеш ли защо се прави наука? Защото после средствата се връщат многократно.

Медицината ползва наука, тя не я прави.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Енарей пак се отплесваш и почваш да го даваш на автопилот. Не разбрах каква е основната ти идея? НАли не очакваш да имаме същото озарение като твоето... Трябва да ни го споделиш все пак и то ясно, с нормален, разбираем стил и без метафори и недомлъвки. Намираш се в във форум посветен на наука, не на езотерика, тука този стил товари въпросителни - но не относно обсъжданите факти, а относно адекватността на темата.

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ха, започваш да ме забавляваш. Ако тръгнем така ще излезе, че всяка дисциплина ползва наука, а не я прави. То е ясно, че навсякъде трябва да си стъпал на някаква основа и да надграждаш. Самото надграждане също е наука.

Иначе я и аз да питам за сетен път каква ти е основната идея? Трябва ли до го повторим още по няколко пъти?

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Проумявай!

А няма да се разберем така. Няма какво да проумявам. Тука не ти е античния площад и ти не си Сократ! Или си изкажи тезата или да спрем да говорим а!?

Ти се не насилваш да проумееш "нашето", ние що да се напъваме да прозираме твоето???

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ха, започваш да ме забавляваш. Ако тръгнем така ще излезе, че всяка дисциплина ползва наука, а не я прави. То е ясно, че навсякъде трябва да си стъпал на някаква основа и да надграждаш. Самото надграждане също е наука.

Да се върнем на темата!

Сега ще можеш ли да си развържеш езика, като разбирач?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
А няма да се разберем така. Няма какво да проумявам. Тука не ти е античния площад и ти не си Сократ! Или си изкажи тезата или да спрем да говорим а!?

Ти се не насилваш да проумееш "нашето", ние що да се напъваме да прозираме твоето???

Аз съм доста по-умен и по-знаещ от Сократ, но опонентите са много нахитрели и натренирани.

А някои дори - дресирани!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Енарей, прочети целия материал, дето си му дал линк. После пък ти проумей, какво точно искат да кажат неговите автори.

Само че, понеже нямаш много познания в медицината, а и тя май не е наука и не й вярваш много, навярно няма да успееш да разбереш за какво е правено това изследване.

Ок, ще ти кажа с две думи - високите нива на пролактина, секретирани от аденом на хипофизата (аз да поясня отново, че това е патология!) способстват за неправилното диференциране на клетките (в конкретния случай - на сперматозоиди).

При съответно третиране за възпиране на свръхсекрецията на пролактин нещата могат да се оправят.

Хайде сега ми кажи, къде това изследване коренспондира с твоите теории за автогенезата (както ти я наричаш) и то - при мъжки животни и изобщо, какво се опитваш да покажеш (докажеш) с тази патология?

:post-20645-1121105496:

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Енарей, прочети целия материал, дето си му дал линк. После ти проумей какво искат да кажат авторите. Само че понеже нямаш много познания в медицината, а и тя май не е наука и не и вярваш много навярно няма да успееш да разбереш за какво е правено това изследване. Ок, ще ти кажа с две думи- високите нива на пролактина секретирани от аденом на хипофизата ( да поясня отново, че това е патология) способстват за неправилното диференциране ка клетките ( в случая сперматозоиди). При съответно третиране за възпиране на свръхсекрецията на пролактин нещата се оправят. Хайде сега ми кажи къде това изследване коренспондира с твоите теории за автогенезата ( както я наричаш) и то при мъжки животни и изобщо какво искаш да покажеш (докажеш) с тази патология?

Онзи лактиралият пърч имал ли е аденом?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не, енарей не е имал. Козите са слектирани няколко хиляди години и то само в направление за мляко, затова и не са чак толкова редки случаите пръчове да отделят по малко мляко. Хи, не интерпретирай неправилно данните. Знам, че знаеш, че има и мъже които могат да отделят по малко мляко - може би на тази основа си си изградил някаква погрешна фентъзи теория. Даже има едно животинче, при което мъжките могат да кърмят малките си- това сигурно още повече ще те убеди колко си бил прав. Ами добре вярвай си във фантазиите. Аз се изморих да пиша неща, на които не обръщаш внимание... как се казваше пей ли си Пенке ле...

само дето започвам да си мисля, че тези неща не са за този раздел...

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Не, енарей не е имал. Козите са слектирани няколко хиляди години и то само в направление за мляко, затова и не са чак толкова редки случаите пръчове да отделят по малко мляко. Хи, не интерпретирай неправилно данните. Знам, че знаеш, че има и мъже които могат да отделят по малко мляко - може би на тази основа си си изградил някаква погрешна фентъзи теория. Даже има едно животинче, при което мъжките могат да кърмят малките си- това сигурно още повече ще те убеди колко си бил прав. Ами добре вярвай си във фантазиите. Аз се изморих да пиша неща, на които не обръщаш внимание... как се казваше пей ли си Пенке ле...

само дето започвам да си мисля, че тези неща не са за този раздел...

Не искаш да говориш, а не си се изморил!

Пролактинът сдвоява сперматозоидите, води до лактация и засилва бащинските инстинкти, освен майчинските.

Да те поразговорим малко:

Има ли опити за екстраабдоминално плантиране на ембриони?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Пак грешиш- не ги здвоява, а не позволява да се разделят и да узреят правилно т.е. да са пълноценни.

Преведи ми това

Има ли опити за екстраабдоминално плантиране на ембриони
понеже подозирам, че леко неправилно използваш някой термини искам да знам какво имаш предвид под ексраабдоминално?
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Пак грешиш- не ги здвоява, а не позволява да се разделят и да узреят правилно т.е. да са пълноценни.

Преведи ми това

понеже подозирам, че леко неправилно използваш някой термини искам да знам какво имаш предвид под ексраабдоминално?

Извън коремната кухина въобще. Не става въпрос за извънматочно само.

Нали ти казах, че сдвоеността при някои животни е обичайна и поправима, ако въобще има налице повреда.

Счита се, че двойка сперматозоиди може да окупира яйцеклетка и дори да се развие бластоцит.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Извинете, че пак се намесвам неподготвен в разговора ви, но за неспециалист в областта, в която вие дискутирате, не става ясно дали иде реч за експерименти на извънземни същества с хора или - за човешка наука.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...