Отиди на
Форум "Наука"

Спорт ли е това?


Recommended Posts

  • Мнения 61
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Хаха, не съм разбирал от спорт. Ами то има ли нещо за разбиране там. Прави ми впечатление, че който от нищо не разбира, разбира от спорт. Еми не, мерси, това не е за мен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Що бе, аз например разбирам и от спорт, и от коли, и от жени, и от политика, и от история, и от музика, и от черковний вопрос, и от восточний, и от литература, пък и съм хубав, млад и скромен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На мен обаче ми прави...впечатление де, че който от нищо не отбира се пише че отбира от всичко и във всичко вкарва малкото от което си мисли, че разбира, като някои ТУК ;). Абе файда няма, ма що не, постове да има ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

За мен Тайдзицюан е много повече от спорт. То е бойно изкуство, философия, техника за релакс. Тайдзицюан е изкуство, което помага на хората. Тайдзицюан прави хората по-здрави, по-силни, по-добри, по-човечни, по-истински. В Тайдзиюан, като вътрешен стил на Кунг фу, има сливане между тяло, дух и енергия. Бавните и плавни движения, характерни за Тайдзицюан, позволяват изкуството да се практикува от хора на всякаква възраст. Оздравителният ефект от практикуването е естествен и доказан. Упражненията са ефикасна система за подобряване на мускулната и костната система. Практикуването на Тайдзицюан ни дарява дихателна култура, ползите от която усещаме през целия си живот. Тайдзицюан е незаменим помощник за концентрация и сила на ума, за неговото поддържане и непрестанно трениране. Тайдзицюан ни помага да съхраним спокойствието и усещането за пълноценност във всяка една ситуация от ежедневието ни. И не на последно място, Тайдзицюан е един от най-ефективните познати методи за самозащита. За повече инфо, вижте сайта на Световната Чън Сяоуан Тайдзицюан Асоциация - България http://www.taiji-bg.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Потребител

Спортът е ненужно и излишно губене на време, води до оглупяване, нараняване, смърт и сее агресия.

Определено не съм съгласен с теб. Естествено всеки си има право на мнение, но спортът те учи на рефлекси, бързо мислене и реагиране. Агресия сеят само някой спортове и то далеч не всички. Харесвам футбола, волейбола и тенис на маса. Жалко, че за първите два няма къде да ги играя.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

Всяка професия изисква жертви.

По отношение на професионалния спорт никак не си прав. Пак се изказваш ан гро (всъщност не е ан гро, а тотално неподготвено!). Толкоз много спортисти има, да не би след като завършат спортната си кариера са болни или инвалиди (при което някои части на тялото хипертрофират за сметка на други)?

Това е положението, нищо красиво няма в професионалния спорт.

Това сериозно ли? Нищо красиво в худ. гимнастика или фигурното пързаляне? Аре ще пишеш - да ама там са жени ;) (всъщност по-скоро девойки). Ами тогаз ще ти отговоря - тениса, ръгбито, снукъра даже. Волейбол, баскет и много други.

Просто физиологията в която е еволюирал човешкия разум е на хищник преследвач. Без достатъчно движение телата ни се разболяват

Не зная не съм специалист по физиология, еволюция или човешки разум! Ама намирам противоречие. Хищника преследвач отдавна е останал в миналото и е заменен с лидерство, дисциплина и труд тежък труд. Освен казармата само спорта учи на тези неща. Има и друго! Спазване на правилата ( и не само правилата, а и феър плей-а), както и приемане на решенията на арбитрите, било то и неточни.

Още ли ще твърдите, че спорта е вреден и излишен?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Трябва да се спортува за здраве и красота, но спорт за пари???

Това не е спорт, а работа.

Не е хубаво да се смесват.

Или девизът, спорт за един мирен свят.

Начин на война между народите, само, че по по-етичен начин и доставящ удоволствие на повече, хора, (войната е доставяла такова, само на конкретни)

Каква е идеята от първенствата, мерене на "сабята", нещо като война с друг замисъл и краен резултат, но същият, емоционален и властен както и пораженски за повечето не победители.

За вложените пари не коментирам , че не съм запознат, колко са нужни за една война и колко за едно световно първенство.

Но във време на криза наливане милиони за футболисти (и други спортисти) си е чиста война с обикновените хора и води до сериозна дискриминация.

Когато имаме свободни пари и се чудим какво да ги правим, защо пък да не си спретнем едно фурорно развлечение. Но когато ги има!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

То самата дума sport би трябвало да включва идеята за развлечение.

Може би в този смисъл най-спортното събитие, на което скоро присъствах, беше турнирът по блъдбол (bloodball или blood bowl, има две възможни значения), който си е разновидност на бойна ролева игра с елементи от ръгби. Много забавно нещо, а и е чиста самоорганизация на участниците. И определено е сериозно физическо напрежение.

Друго такова беше състезанието с лагерни колички на "Христо Смирненски" преди месец - щура забава. Дано да стане традиционно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Трябва да се спортува за здраве и красота, но спорт за пари???

Това не е спорт, а работа.

Мироки, да разбирам ли, че отричаш професионалния спорт?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

Ами олимпийските спортове са си спортове признати. Има и спортове които не са признати, само защото се практикуват в отделни д-ви (лакрос, пелота, хокей с ролкови кънки, летен биатлон и т.н.) и не са признати заради минимална популярност. Шаха е интелектуално занимание, но има шахматни олимпиади. Бриджа е спорт, наука и искуство в едно, но също така има световни първенства (Бермуда и Венис Кап) макар и неофициални.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Спортът е ненужно и излишно губене на време, води до оглупяване, нараняване, смърт и сее агресия.

ГЛУПОСТИ!!!

Спортът е толкова важен колкото пиенето на вода. Всеки трябва да спортува било то професионално или не, спортът изгражда характера,помага на организма и вместо да гледаш турските сериали си пусни един мач, бокс, плуване или каквото и да е по телевизора поне.

За мен най-интересният спорт е този в който състезателите се състезават индивидуално, например биатлон, гонят се , борят се за място и време и т.н

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз май го писах в темата "Спортувате ли?". Спорта е аристократично прахосване на енергия и разхищение на ресурси. Никой няма да оспори, че ливадата на Камп Ноу е по-полезна за едно стадо пасящи овце, отколкото за нуждата да бъде газена от футболисти. Съвременния спорт следва идеята на древните олимпиади и колизеуми, където можеш да изпъкнеш на фона на зрелищна сцена и да те признаят. От друга страна народа попива това зрелище, защото хляба е в изобилие, най-вече защото хляба е в изобилие и паласките не позволяват практикуването му. С други думи, това което спорта и киноиндустрията днес предлагат са супергерои в които наблюдателите да се вживеят и въплатят, за да изпитат някакъв воаьорки оргазъм, който след това се повтаря, потретва, дава се на забавен кадър, а ти, пардон - Нео, кълчи кълки под бавните куршуми за да изпълни детските ти мечти приказките да са реалност и добрите да ритат по задниците лошите грозни вонящи тъпи слюноотделящи олигофрени с копнеж да покорят планетата. За награда ти се полага... планетата, най-арната принцеса, богатство, прожектори и друга евтина слава. Това в общи линии обяснява защо някой изобщо си прави труда да гледа пред телевизора разглезени манекени как играят балет, под предлог, че е изкуство, наука и прочие спорта. Не ме разбирайте погрешно, физическата активност е нещо прекрасно и незаменимо, но спорта подсказва, че всъщност ние до там сме я закъсали, че не ползваме тялото си. Ще дам за сравнение татуировките, които на подсъзнателно ниво не са нищо друго освен нуждата да се отличим с бойни белези. Ами така е, като нямаш белези - прави си тату. Като не си яко копеле - вземи хранителни добавки, тренирай на съоръжения струващи повече отколкото ще спечелиш за цял живот, па и зобай, лягай си с кокошките, тъпей. Като си нямаш работа - придай особен философски смисъл и мисия в следването в практикуването на хвърляне на чук, лъзгането по лед, надбягването с каруци и други екзистенциални дисциплини на човешкият нарцисизъм. Като си натрупал сланина - яж фаст фууд, фаст мувита и фаст зрелища. Ние сме горди представители на консуматорското общество, където крайният резултат е по-важен от целта, където славата е по-важна от идеалите, където егото е наша пътеводна светлина. И когато някой ни каже, че спорта е разглезено хоби на преял материално и беден духовно индивид, ние ще го заплюем като предател на нашите приказки, узаконеното воайорство и бай брадърщина. Смърт на врага!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В днешно време, хората имат нужда от спорт (не говоря да гледат спорт, а да го практикуват) - на много хора работата им е свързана с много малка двигателна активност, което не е нито физиологически, нито психически здравословно. Не виждам нищо лошо в това човек да спортува редовно - да не говорим, че и спорта редуцира стреса на който сме подложени ежедневно. Плуване, разходка/тичане, игра на баскетбол с приятели и други подобни не са нито буржоазни, нито аристократични занимания, а един час определено не е загуба на време. За тези от нас, чиято работа и ежедневие не е свързано с много движение, спорта е горещо препоръчителен.

Боже, какви неща прочетох само.

Май изобщо нямам работа/място тук...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

..... Никой няма да оспори, че ливадата на Камп Ноу е по-полезна за едно стадо пасящи овце, отколкото за нуждата да бъде газена от футболисти....

Определено е така, никой не го оспорва, но ако ти се считаш за овца, аз не смятам, че съм. А и не считам другите за овце, включително тези дето практикуват и гледат спортове.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Определено е така, никой не го оспорва, но ако ти се считаш за овца, аз не смятам, че съм. А и не считам другите за овце, включително тези дето практикуват и гледат спортове.

Аз не свеждам интересите единствено до свои за да е нужно да съм овца, за да оценя приноса, който тревата има върху тях. Интересно, че коментаторите, когато описват трибуните описват тъкмо сборище на животни - "натъпкани като сардини", "вагон с животни", "ревяща тълпа от свине" и прочие. А и тъкмо животинските страсти, под този цивилизован предтекст, че са отърсване от ежедневието, са водещото в съвременните колизеуми. Ако трябва да посоча мястото където могат да се чуят най-много ругатни и псувни произнесени по невероятно комплексни вариации, това са тъкмо зрителите пред телевизора или стадионите. Нека някой ме обори, ако може.

Що се отнася до сериозно практикуващите спорт, те са си ощетени интелектуално по чисто физиологични причини, това не е тайна. Чак животни не бива да се наричат.

И искам да акцентирам на една страна, която се подминава от медиите и вероятно мнозина не се замислят за нея. Шампионските амбиции са често, да не кажа винаги за сметка на здравето. Знам много примери и от световната и българска история за това каква развалина остава след няколко спечелени медала. Такива хора буквално жертват тялото си за такива успехи. Всеки културист примерно може да ви каже, че и при перфектно изпълняване на упражнения пак се стига до дискова херния. Естествено има изключения на база ген.

Всъщност размислите ми са основани на един филм, който гледах преди няколко месеца и изобличава илюзиите пред простолюдието, което спокойно мога и да нарека стадо с телешки възторг. Филма се казва Bigger Stronger Faster, има го в Замунда, в imdb е с висок рейтинг - 7,6.

Що се отнася до средството за раздвижване след сковаващ работен ден, аз твърдя, че има безброй начини това да бъде изпълнено и най-буржоазния, безсмислен и затъпяващ метод е спорта.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ясно, значи всички които спортуват (не говоря за професионално) са тъпи, буржоазни нещастници. Я виж ти какви неща научавам в този форум...

Редактирано от AciDBurn
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ясно, значи всички които спортуват (не говоря за професионално) са тъпи, буржоазни нещастници. Я виж ти какви неща научавам в този форум...

Не, това само значи, че не си прочела какво съм написал :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Що се отнася до средството за раздвижване след сковаващ работен ден, аз твърдя, че има безброй начини това да бъде изпълнено и най-буржоазния, безсмислен и затъпяващ метод е спорта.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз не свеждам интересите единствено до свои за да е нужно да съм овца, за да оценя приноса, който тревата има върху тях. Интересно, че коментаторите, когато описват трибуните описват тъкмо сборище на животни - "натъпкани като сардини", "вагон с животни", "ревяща тълпа от свине" и прочие. А и тъкмо животинските страсти, под този цивилизован предтекст, че са отърсване от ежедневието, са водещото в съвременните колизеуми. Ако трябва да посоча мястото където могат да се чуят най-много ругатни и псувни произнесени по невероятно комплексни вариации, това са тъкмо зрителите пред телевизора или стадионите. Нека някой ме обори, ако може.

Що се отнася до сериозно практикуващите спорт, те са си ощетени интелектуално по чисто физиологични причини, това не е тайна. Чак животни не бива да се наричат.

И искам да акцентирам на една страна, която се подминава от медиите и вероятно мнозина не се замислят за нея. Шампионските амбиции са често, да не кажа винаги за сметка на здравето. Знам много примери и от световната и българска история за това каква развалина остава след няколко спечелени медала. Такива хора буквално жертват тялото си за такива успехи. Всеки културист примерно може да ви каже, че и при перфектно изпълняване на упражнения пак се стига до дискова херния. Естествено има изключения на база ген.

Всъщност размислите ми са основани на един филм, който гледах преди няколко месеца и изобличава илюзиите пред простолюдието, което спокойно мога и да нарека стадо с телешки възторг. Филма се казва Bigger Stronger Faster, има го в Замунда, в imdb е с висок рейтинг - 7,6.

Що се отнася до средството за раздвижване след сковаващ работен ден, аз твърдя, че има безброй начини това да бъде изпълнено и най-буржоазния, безсмислен и затъпяващ метод е спорта.

Всъщност тревата на Камп Ннуо никак не е полезна за овцете, те там ще изпукат от глад бързо бързо. Това може да се каже до голяма степен и за музикалните събития, като отрицателните коментарии се отнесат за музика която примерно не харесвате. Или и музиката трябва да се забрани, щото и там се 'тъпчат като сардели'? Интерсно колко животни си чул да псуват и да обиждат? Спортове дал Господ и така да обобщаваш е най-малкото некоректно.

Шампионските амбиции казваш вредят на здравето. А какво не вреди? О-ната причина за смъртта е животът, нима не го знаеш това? А за обикновенната работа без амбиции, не вреди и? Да разтоварваш цимент 40 часа седмично как се отразява на здравето, а да седиш 40 часа зад щанда на крака не се ли отразява? А псишологическото натоварване в интеектуалните професии не се отразяват на здравето, ама никак така ли?

И аз искам да дам един аспект на спорта. До сега не бях живял дълго време в малки градчена, но сега набюдавам, как на зеления терен всеки ден идват деца да тренират. Кога футбол, кога бейзбол (по ипса на такова игрище), кога лека атлетика. Не да играят, а да тренират организирано. На тенис кортовете тоже (тук почти всяко сео има, а в маките градове са 3-4). Вероятността от тук да излезе някой нов Роситски, Бердих или Петра Квитова е нищожна, просто за това трябва сериозна школа и много пари и всеотдайност, но децата идват със желание. Друг аспект. През събота или неделя има мачове на местния отбор. По футбол. Аз ходя почти винаги. Входа е символичен, а поняга липсва, трибуни почти няма, ама хората идват и гледат и викат и подкрепят отбора си, без псувни (е ругаят понякога, но шанса или по-скоро липсата му). И от тези млади мъже няма да излезе Недвед или нов Петр Чех, ама те играя и се раздават на терена. После отиват в кръчмата пият по две бири и коментират, няма много голямо значение дали са били или паднали и се прибират доволни и приятно изморени.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ОК, в такъв случай само показва, че не тълкуваш правилно думите ми. Да постъпиш смело не значи, че си юнак, така както и ако се уплашиш не значи, че си страхливец, защото ако ти се случат и двете трябва да си смел страхливец.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

mitaca, доколкото те разбирам игнорираш негативите на спорта, защото вредни са и други неща. По тази логика трябва да минаваме на червено, защото и на зелен светофар може да ни блъсне нещо.

Искам да коментирам тази част от мнението ти обаче:

До сега не бях живял дълго време в малки градчена, но сега набюдавам, как на зеления терен всеки ден идват деца да тренират. Кога футбол, кога бейзбол (по ипса на такова игрище), кога лека атлетика. Не да играят, а да тренират организирано.

Не е така. Тъкмо да ИГРАЯТ отиват децата. Не да спортуват. Децата са там заради удоволствието, докато водещите стимули в спорта са пари, слава и его. Аз съм виждал свирепа простащина и по време на шах и по време на футбол. Ако можеш да ми посочиш спорт в който това поведение не се среща, ще те поздравя.

Редактирано от vorfax
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...