Отиди на
Форум "Наука"

История на капитализма и неговите "ценности"


Recommended Posts

  • Потребител

:biggrin:мъжки, ти си виц, би ли ми услужил с данните на "камерън и правителството" за 2010 за да ги сравним с тези на "сайтчето" :whistling:

послиписа ти е изумителен бисер...

ти се абсолютно неграмотен

Редактирано от glishev
Без грубости.
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 112
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

неграмотнико цъкай си тук ако можеш да четеш на английски има линкове за всичко ...

http://www.statistic.../hub/index.html

Редактирано от glishev
Това е трето предупреждение. Следват десет дни ограничаване на писането за грубости.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

неграмотнико цъкай си тук ако можеш да четеш на английски има линкове за всичко ...

http://www.statistic.../hub/index.html

а не мъжки, не така, аз не ти пуснах заглавния линк на "сайтчето", посочип ти таблица с данни

посочи ми просто какъв е БВП на Великобритания за 2010, с които са "съгласни" камерън и правителството". Аз твърдя, че ти не го знаеш. Искам да положиш нужното усилия и една добра грижа за собствената си осведоменост и да го научиш, защото говориш наизуст глупости.

и аз мога да ти го покажа подобно на теб така - http://www.imf.org/external/index.htm , и да кажа, че и там е така, както сочи "сайтчето"

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://spreadsheets.google.com/pub?key=phNtm3LmDZENC3I0s7AvHBQ

това е най-прегледната таблица за неграмотници, генерирана от HM Treasury ...

къде са ти тъпите 40% от тъпото сайтче на ЦРУ ...

до момента държавата се проваля всяка година в стъкмистиките и прогнозите и после се оказва, че е харчила повече, събрала по-малко данъци, а икономиката не растяла ...

затова и данните за БВП се ревизират редовно след няколко тримесечия ... по правило надолу ...

сега само да не тръгнеш да ни обясняваш че 47% е по-близо до 40% от колкото до 50% ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

трябва да призная, че нахалството ти не остъпва на неграмотността...

очевидно още не си научил какъв е БВП на Великобритания за 2010!

Дерзай...

ще трябва да ти обяснявам като на идиот...

ти ли написа, че "59%" преразпределение от БВП на Великобритания. ТИ.

пратих ли ти линк - https://www.cia.gov/...ok/geos/uk.html, в който пише "Taxes and other revenues" и за Великобритания то е 40.4 % 2010 est.

ти ми пращаш UK PUBLIC SPENDING, т.е. разходите, а те са равни на "Taxes and other revenues" + ДЕФИЦИТА, който за 2010 е 10%. (там таблица с expenditures няма)

Така че "сайтчето" изобщо не е тъпо, ами няма какво да кажеш.

и сега, щото си нахален, ще ти отговоря както ти прилича, да определено 47% е по-близко до 40%, отколкото до твоите "59%".

и именно защото държавата се проваляла в прогнозистиката и стъкмистиката, и променяла всичко след това, гледам данните за завършени периоди. Та, пак да повторя, колко беше БВП на Великобритания за завършилата 2010 година (четирите й тримесечия, които вече не ги променят :biggrin: ) и с който са "съгласни" Камерън и правителството. Щото нещо не съм сигурен, че си го научил. (между другото и за 2011БВП, не е 2 трилиона и 500 милиарда, ама това да беше болката)

важното е, че благодарение на нашето общуване, ти бе принуден да се позаинтересува от едни неща, за които досега само говореше, очевидно в самозаблуждение.

(истина е, че още не знаеш колко БВП на Обединеното Кралство, но не може всичко и веднага...)

Редактирано от glishev
Предизвикан си, но недей.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

просто_глупав,

аз ти пращам това, което трябва да ти пратя, щото ние не спорим за събираемостта на данъците, а за степента на държавната намеса ...

държавата като е похарчила 47% от БВП за годината е похарчила 47% от БВП за годината, дори и да е събрала 40% от БВП през данъци ...

обяснено за просто горе елемнтарно за просто глупави пишман БГномисти ...

за gdpто линк към твоето собствено сайтче на imf

http://www.imf.org/external/pubs/ft/weo/2011/01/weodata/weorept.aspx?pr.x=68&pr.y=19&sy=2006&ey=2011&scsm=1&ssd=1&sort=country&ds=.&br=1&c=112&s=NGDPD%2CNGDPDPC%2CPPPGDP%2CPPPPC%2CLP&grp=0&a=

сега сигурен съм че ти си гледал PPP GDP, който е по-нисък, ама той се изпозлва за сравнителни цели ...

за целите на количествена оценка на държавната намеса се използва номинален GDP ...

ако затворят УНСС, СУ и БАН, това ще е голяма услуга за БГ ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ти като едни, които претежават едно качество, за което се казва, че имаш ли го, то е завинаги,продължаваш…

нямам проблем последната реплика да е твоя, но държа да съм сигурен, че си разбрал за какво иде реч…

значи, ти ли написа

„нещо близко до чистия капитализъм може да се говори при държавна намеса в икономиката под 25% ..."

и „без да има война държавата разпределя и харчи 59% от БВП ..." (за Великобритания)

ти го написа…

Написах си мнението, каквото и да е то, и в него беше таблица с "Taxesand other revenues" https://www.cia.gov/...=eur&rank=43#uk щото няма такава сравнителна за % на държавните разходи от БВП, т.е. без включването на дефицитите.

Сега всеки с малко разум, който е казал онова за „25-те %" за капитализъм, би се засрамил като я разгледа, щото за „капиталистически" биха останали страните от 126 до210 място, при това голяма част биха начаса отпаднали, щото ако имахме такива данни и за дефицита им, те щяха да ги преминат тези намислени фатални „25%". И да останат едни „капиталистически" страни, които само като ги четем, трябва да те питаме – „ти луд ли си, или се опитваш да ни правиш на луди."

Сега щото ти срама нямаш, а на гръб не падаш, се хвана за това кой бил източника. Все едно проблема бил в „източника" ми, а не в твоя „критерий" или „концепт". И го определи за „сайтче",все едно че нещо променя данните.

Нямам какво да кажа повече от първия си пост; снощи си загубих вечерта да се веселя с теб, само защото е страшна наглост и неграмотност да опровергаваш източник, с „прилагателни", без да го обориш с друг.

След цял ден, най-накрая стигна до МВФ. гледаме таблицата, която откри и ми изпрати

И колко БВП наВеликобритания за 2010 там - 2,247.46 милиарада долара

Колко е даден в CIA-Factbook – 2,247 милиарда долара

https://www.cia.gov/...ok/geos/uk.html

ако ме питаш достатъчно ти беше и уикито, (но ти си знаеш, сигурно обичаш нещата по-трудния начин) http://en.wikipedia....y_GDP_(nominal)

и за какво беше туй, ами щото ЦРУ в сайчето си лъжели. Как!

(пишеш за някакви 59% на които си продължаваш да „държиш")

пращаш ми линк зараходите на UK като процент от БВП (за което благодаря)

https://spreadsheets...DZENC3I0s7AvHBQ

и какво виждаме,

ами до 2008 (началото на кризата) е 40%

2010 е 47 %

2014 се планира дабъдат отново 40%...

Това ми го пращаш Ти. Да кажеш „извинете" малко се поизхвърлих с „59-те процента". Не, ти държиш на тях, все едно тези данни, нямат никакъв друг смисъл, и не опровергават теб (с 59%), а мен който съм пратил таблица без отчитането на дефицита. Еваларка!

Другите ти глупости, какъв БВП съм използвал, а какъв трябвало, няма да коментирам, щото явно не разбираш изобщо какви глупости пишеш….

А що се отнася до„затварянето" на някой „заведения", имай търпение тук всичко ще „затвори"…

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
И колко БВП наВеликобритания за 2010 там - 2,247.46 милиарада долара

Колко е даден в CIA-Factbook – 2,247 милиарда долара

(между другото и за 2011БВП, не е 2 трилиона и 500 милиарда, ама това да беше болката)

аз с кукуруковци няма да се занимавам ... колкото да въртиш и да сучеш цифрите ... 47% ще са държавните разходи и за 2010 и за 2011г. ... официално ... като добавиш и скритите разходи и държавни намеси отиват на много повече ... за 2011г. към 800 млрд паунда ...

реши си 2010г. или 2011г. бвп не е 2.5 трлн. щото 2011 е точно толкова ...

по върпоса за капитализма - капитализъм отдавна няма ... само хора като КГшка си живеят в романтични розови илюзии от много гледане на американски филми ...

това което има на запад си е типичен олигарихично-корпоративен соц от най-лош вид ... с концентрация на над 90% от капитала в държава и няколко десетки ологопла, които контролират напркатика цялата икономика ...

а робите даже не знаят, че са роби ...

аз отивам да поработя малко ...

Редактирано от glishev
След три предупреждения това е за десетдневка.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

нагло момече, забележката ми за 2011 беше свързана с това

да ти имам фактите смешко ...

извадил някакво сайтче на CIA ...

GDP за 2011 на УК е 2.5 трлн. долара ...

държавните разходи са 711 билиона паунда, което по сегашен разменен курс прави ... 1100-1200 млрд долара ...

айде провери сега за колко пари върти QE АЦБ (още 75 млрд пауна само тази година) в момента и колко пари държавата е загробила в банките последните няколко години и дали няма да стигнем дори и до над 60 процента ...

аман от псевдоикономисти ... със сайтчета на CIA ...

дано само и в работата си не си както с фактите и източниците по форумите....

Редактирано от glishev
Трети път: без грубости.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

просто_глупав,

освен, че си се самоопределил,

си и нагъл и упорит, GDP за 2011г, е 2470 млрд долара според сайта на IMF ...

ако в работата си подходжах повърхностно като теб нямаше да взимам 5 цифрена заплата ...

най-вероятно само хотелите, такситата и полетите ми на месец струват повече отколкото на теб ти плащат за няколко месеца ...

Редактирано от glishev
Десет дни ограничаване на писането заради грубости.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

просто_глупав,

освен, че си се самоопределил,

си и нагъл и упорит, GDP за 2011г, е 2470 млрд долара според сайта на IMF ...

ако в работата си подходжах повърхностно като теб нямаше да взимам 5 цифрена заплата ...

най-вероятно само хотелите, такситата и полетите ми на месец струват повече отколкото на теб ти плащат за няколко месеца ...

мъжки, с този последния довод проби още едно ниво надолу, вече може само да падаш...

Насим Никълъс Талеб в "Надхитрени от случайността" имаше един въпрос

Ако си толкова богат, защо не си толковя умен?!

Цялата ти схема е смешна и издиша. Факта е, че 47% са 47%. и 47 не е равно на 59. "25%" преразпределение не казва нищо... и не е никакъв критерии. Пишеш "като добавиш и скритите разходи и държавни намеси", ами хубаво, а като прибавиш и целия сив сектор, нелегални бачкатори, наркотици и прочие, които са "частен сектор", къде отиват "процентите"...

Редактирано от glishev
С тия грубости май ще се наложи да дам две десетдневки.
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А как е възможно за футбола и за заплатите на футболистите да се наливат повече пари, отколкото - за наука и образование?

Заплатата на един учител, на един университетски преподавател или на един учен не се равняват на заплатата на един футболист, който, най-често, може да напише правилно само... името си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Бел. мод.

Добре, върнете се на темата за корените на капитализма. По-назад Кухулин беше дал нещо интересно по въпроса.

Невски и Симпъл_Стюпид, спрете веднага с обидите помежду си, инак ще наложа десетдневки и на двамата. Макар че Стюпид в случая е предизвикан. Флеймът няма да се търпи тук.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...