Отиди на
Форум "Наука"

Да преформулираме креационистката теза!


enarei

Recommended Posts

  • Потребител
...

Моля ти се - няма мъжекърмещи племена! Това са статуи със съвсем различно значение - на тях са изобразени двуполови божества а не мъже, които кърмят. Двуполови божества има в почти всички древни пантеони. Това не означава, че е имало мъже, които кърмят. Причините за тези култове са съвсем други. Но мястото за обсъждане на тези причини е по-скоро в областта на културулогията а не на биологията. Тъй че както винаги нищо не си казал. Само ни стана ясно, че вярваш на разни измишльотини от нета.

According to Mehliss some missionaries in Brazil in the sixteenth century asserted that there was a whole Indian nation whose women had small and withered breasts, and whose children owed their nourishment entirely to the males.

Мерси за снимките на конехедите - до скоро не излизаха в Нета!

Ще ги пускам на "уфолозите".

Не забравяй, че Авраамовите религии са ревниво пазени и отстоявани!

В тях е вплетено познание и често пъти ритуалът е за отблъскване на осиновените от Авраам.

Да вземем под внимание андрогенезиса, а не "грънчарството", като сме умни!

Аз до 3 годишен вярвах, че звездите са ги сложили големите на небето, ама те отричаха.

..........

Енареите на Херодот, Псевдо Хипорат и др. не са мит. Транссексуалността не е открита онзи ден.

Тя е породила човешкия вид!

..........

th_3182.jpg

th_3182-2.jpg

post-4797-1259470132_thumb.jpg

post-4797-1259471229_thumb.jpg

post-4797-1259471312_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 61
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Абе то в нета какви ли ен глупости може да прочете, ти ако се връзваш на всяка глупост родена във въображението на хора без работа ще се побъркаш :) Кво отричат? Просто им се иска да има разни мистерии и прочие. Като например

...

Ето ти го и Буда:

BU021.jpg

След йогистките гладувания се случват някои неща, като с Адам в рая.

В някои азиатски курорти има бая подобни на този Буда.

Предпочитана дестинация за заможни и не толкова заможни западняци.

Хем няма някоя напориста журналистка да им изнамери отроче за изплащане на издръжки, хем са сред ближни.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Изчетох темата отначало до край (da capo al fine). Озаглавена е "Да преформулираме креационистката теза!".

Чудесно заглавие, много интригуващо и енигматично, също като всичко писано отдолу.

Аз не разбрах нито каква е креационистката теза (дали е само една, а ако са повече тези, коя от всичките ще преформулираме?), нито - в каква посока ще я променяме. Ако x+y=z , аз не виждам нито хикс, нито игрек, нито зед. За което най-искрено се извинявам.

Вярно е, че образованието ми не ми позволява да разбирам всичко писано във форума, затова ще ви помоля за разяснение.

Не зная защо, но струва ми се, че авторът на темата май не е съвсем наясно с това, което се опитва да каже.

Ако един въпрос може да бъде формулиран, ще може да се намери и отговорът. Обаче аз не видях нищо конкретно.

Пак се дъвчи партеногенезата. Каквото и да означава тоз' термин. Дали - че мъжкият човешки индивид да може да се самооплоди, дали да роди, дали да кърми? Ако при някои видове го има това (кои са те?!), това означава ли, че може да го има и при човека? Много объркана работа.

И, ако в сферата на научната фантастика това би било възможно, какъв е смисълът, ползата, далаверата? Какво би променило това? В миналото (възникване и развитие на човечеството) и в бъдещето (развитие на човечеството)?

Моля, обяснете с думи прости!

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Партеногенезата (от гръцки partenos - „девствен" и genesis - „раждане") е вид размножаване, при което жизнеспособни индивиди се развиват от неоплодени яйцеклетки.

(В този смисъл - за зачеването на Иисус Христос ли говорим?!)

Среща се при някои низши растения, безгръбначни и гръбначни животни:

- водни бълхи,

- мравки,

- пчели,

- гущери (гекони, варани, хамелеони, игуани, саламандри)

- змии,

- акулите - чук

- пуйките

- индийската пръчица

При пчелите от оплодените яйца се развиват пчели работнички, а от неоплодените - търтеи.

При търтеите хаплоидната яйцеклетка се дроби на също така хаплоидни клетчици - цялото тяло е хаплоидно, освен зародишевите пътища, които вторично стават диплоидни, а след това си протича, както си му е реда, мейоза и се образуват хаплоидни сперматозоиди.

При пуйките хаплоидният набор в яйцеклетката най-напред се удвоява и се получава диплоидна клетка, която впоследствие се дроби на също така диплоидни клетки - цялото тяло си е диплоидно. Ето защо се получават само мъжки пуйчета! - в яйцата, в които половата хромозома е W хромозомите също се удвояват - но понеже там ги няма жизнено необходимите гени от Z-хромозомата - зародишът умира още много преди да замяза на нещо. Разбира се, при възрастните партеногенетични пуяци също си протича мейоза и се образуват хаплоидни сперматозоиди.

Понякога терминът се използва неточно и за самооплождането, типично за хермафродитните видове.

http://en.wikipedia.org/wiki/Parthenogenesis

---

За повече подробности и яснота вижте следващия ми постинг!

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Размножаването е биологичен процес, чрез който организмите се възпроизвеждат, създавайки нови индивиди.

Размножаването е основна отличителна черта на всички познати живи организми; всеки индивидуален организъм съществува като резултатът на размножаване на предшественик. Известните методи на репродукцията широкообхватно са групирани в две главни групи - безполово и полово размножаване.

Безполово размножаване

При безполовото размножаване даден индивид може да се възпроизведе и размножи без намесата на друг индивид от същия вид. Деленето на бактериалната клетка на две дъщерни клетки е пример за безполово размножаване, въпреки че безполовото размножаване не се ограничава само до едноклетъчните организми.Прието е родителят да се нарича"майчин организъм"Например повечето растения имат способността да се размножават безполово.

Безполовото размножаване е биологичният процес, чрез който един организъм създава генетично подобно или еднакво/идентично на себе си копие без принос на генетичният материал от друг индивид. Бактериите се делят безполово чрез двоично разцепване; вирусите вземат под контрол клетки на домакин, за да създават повече вируси; хидрите (безгръбначни от рода на хидроидеа) са способни да се размножат чрез пъпкуване. Тези организми нямат различни полове, и те са способни на "разделяне" на два или повече индивиди. Безполовите видове на някои, като хидра и медуза, също могат да се размножат сексуално. Например, повечето растения са способни на растителна репродукция без семена или спори - но могат и добре да се размножават полово. Подобно на това, бактериите могат да разменят генетична информация чрез конюгация - сливане на клетки. Другите начини на безполовото размножаване включват образуване на фрагментация и спори, което включва само митозата.

Пъпкуване

Пъпкуването е вид безполово размножаване, същността на което се изразява в образуване на подутини върху повърхността на майчиния организъм. В тези подутини започва бързо размножаване, диференциране и растеж на клетки и се обособяват дъщерните индивиди. Това е ефективна форма на размножаване, при която възпроизвеждане на потомство се осъществява за кратко време.

Соматична ембриогенеза

Соматичната ембриогенеза е вид безполово размножаване, при което новият индивид води началото си от една или група клетки на родителската форма. Пример за подобно размножаване са Морските звезди и червеи. Или още наричан накъсване на тялото.

Партеногенеза

Партеногенезата е тип размножаване, характеризиращо се с развитие на животински или растителен зародиш без процес на оплождане. Осъществява се от женските индивиди при отсъствие на мъжки. Новородените, които са хаплоидни, могат да бъдат и от двата пола. В природата партеногенетичното размножаване се среща при някои нисши растения (нарича се агамоспермия), някои безгръбначни животни (водни бълхи, мравки, пчели), както и при редица гръбначни животни (гущери, змии, някои риби, пуйки). Този тип размножаване често се използва от някои видове като алтернатива при колонизирането на изолирани хабитати - например единични острови в океана, когато женските от определен вид могат да се окажат без копулационни партньори.

Редуването на партеногенетично с полово поколение се нарича хетерогамия. Тя може да бъде и редуване на два различни вида полово поколение, но се различава от метагенезата, при която се редуват полово с безполово поколение.

Специфичен тип партеногенетично размножаване е гиногенезата. При нея женските индивиди могат да се размножават само партеногенетично, като всички новородени също са женски. Копулация може да се осъществи с мъжки от близки видове, но тя не води до оплождане, а само в редки случаи се явява като стимулатор на нов цикъл на партеногенеза. Пример за гиногенеза е размножаването при саламандрите от род Ambystoma.

Полово размножаване

Половото размножаване изисква участието на два индивида, обикновено по един от двата различни пола. Размножаването на хората е пример за полово размножаване. Като цяло, по-сложните организми се размножават полово, а по-простите, обикновено едноклетъчни, безполово.

Полово размножаване е биологичен процес, чрез който организмите създават потомци, които имат комбинация на генетичния материал предоставена от два (обикновено) различни членове на вида. Всеки от двата родителски организма предоставя половината на генетичният си материал на потомството като създава хаплоидни гамети. Повечето организми оформят два различни вида гамети. В тези анизогамни видове, двата пола са споменати като мъжки (създавайки спермата или микроспорите) и женски (произвеждайки яйцеклетката или мегаспорите). В изогамните видове гаметите са подобни или еднакви във формата, но може да има разделими качества и тогава може да им бъдат дадени различни имена. Например, зеленото водорасло, Chlamydomonas reinhardtii, има така наречен "положителни" и" отрицателени" гамети. Някои видове на организми, като цилиадите, имат повече от два вида на гамети.

Хермафродити

Хермафродитни видове са тези, които имат и женски, и мъжки полови клетки. Такива видове се срещат при по - низшите животни.

Размножаване на разнополови организми

Гаметогенеза и оплождане

Половият процес има две страни :

1.Гаметогенеза - образуване на зрели специализирани полови клетки с

намелен наполовина, или хаплоиден, хромозомен набор (n).

2.Оплождане - сливане на ядрата на зрелите полови клетки, при което се образува

зигота и се възстановява диплоидният хромозомен набор (2n).

Смяна на поколенията

Някои животни, които се размножават безполово, могат да се размножават и полово. Някои мешести, плоски червеи и членестоноги.

Митоза и мейоза

Митоза и мейозата са вътрешна, интегрална част от клетъчно делене. Митозата се случва в телесни клетки, докато мейоза се случва в гаметите.

Резултатът като брой клетки от митозата е два пъти броя оригинални клетки. Числото хромозоми в клетките на дъщерните клетки е същото като това на родителскта клетката. Митозата продължава около 2,5 часа. Основната биологична същност на този процес е разпределянето на хромозомите равномерно в двете дъщерни клетки. Условно процесът се разделя на пет фази: интерфаза, профаза, метафаза, анафаза и телофаза.

1.Интерфаза (подготвителна)- удвояване на хроматина и подготвяне на клетката за делене.

2.Профаза - разкъсване на ядрената обвивка и обособяване на хромозомите.

3.Метафаза - удвояване на хромозомите от 46 на 92.

4.Анафаза - започва разделянето на клетките и към всеки от краищата се насочват по 46 хромозома.

5.Телофаза - изчезва делителното вретено и около двете групи хромозоми се образуват ядрени обвивки.

Най-важните явления, които се извършват с майчината клетка през профазата са две – превръщането на интерфазните хромозоми в митотични и оформянето на делително вретено. Хромозомите се спирализират и нагъват като силно се скъсяват и удебеляват, превръщайки се в компактни частици. Те са с удвоено съдържание на ДНК и всяка хромозома се състои от две хроматиди, свързани чрез центромер. Хромозомите не могат да се движат активно. Тяхното придвижване в клетката се осъществява посредством делителното вретено. То се образува в цитоплазмата от белтъчни нишки, свързващи двата полюса на клетката. В края на профазата ядърцето и ядрената мембрана постепенно се разпадат. За разлика от митозата при мейозата клетките, получени като краен резултат от деленето, съдържат в себе си само една втора от броя на хромозомите в майчината клетка.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Биология

ЩЕ ТРЯБВА ДА ВИКАМ, ЛИ?

Енерей, вземи и кажи нещо смислено и обосновано, най - накрая, моля!

ИСТОРИК'а е, мисля, петия човек, който желае да разбере тезата на Енерей.

Енерей, прочети, ВНИМАТЕЛНО, този постинг !!!

Не ме карайте за слагам ключ на темата, заприличваща, все повече и повече на флуудница!

Мисля, че има какво да се каже по - въпроса и затова достъпа до тази тема все още е свободен.

Моля всички да поясняват не познатите понятия, защото, ако те за ясни за няколко човека, то са не понятни за много, а все пак това е форум в който омаме претенциите за научна полемика.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
ЩЕ ТРЯБВА ДА ВИКАМ, ЛИ?

Енерей, вземи и кажи нещо смислено и обосновано, най - накрая, моля!

ИСТОРИК'а е, мисля, петия човек, който желае да разбере тезата на Енерей.

Енерей, прочети, ВНИМАТЕЛНО, този постинг !!!

Не ме карайте за слагам ключ на темата, заприличваща, все повече и повече на флуудница!

Мисля, че има какво да се каже по - въпроса и затова достъпа до тази тема все още е свободен.

Моля всички да поясняват не познатите понятия, защото, ако те за ясни за няколко човека, то са не понятни за много, а все пак това е форум в който омаме претенциите за научна полемика.

Добре де, кажи тезата на ядрената физика!

Областта е обширна.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За любовния живот на акулите - чук:

http://www.capital.bg/showblog.php?storyid=347219

---

http://elrid.cult.bg/f/Pages/Evolution-Wolbachia-part1.php

---

Мъжете намаляват. Иде ли ера на непорочно зачатие?

http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=10355

---

Може ли да се създават хора без секс?

http://paper.standartnews.com/bg/article.p...;article=198491

---

Индийската пръчица

http://www.zoomania.org/Vsichko-ostanalo/T...us-morosus.html

---

Феноменът на непорочното зачатие

http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=1972

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
За любовния живот на акулите - чук:

http://www.capital.bg/showblog.php?storyid=347219

---

http://elrid.cult.bg/f/Pages/Evolution-Wolbachia-part1.php

---

Мъжете намаляват. Иде ли ера на непорочно зачатие?

http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=10355

---

Може ли да се създават хора без секс?

http://paper.standartnews.com/bg/article.p...;article=198491

---

Индийската пръчица

http://www.zoomania.org/Vsichko-ostanalo/T...us-morosus.html

---

Феноменът на непорочното зачатие

http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=1972

Андрогенезата при човека е открита от науката, засега летално.

Счита се, че при химерично момче е доказана и витално.

mosaicism.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Темата се превърна в нещо като парапсихологична лудница. goshawk, според мен би постъпил благородно ако я затвориш! Иначе ще се превърнем в нещо като "чудеса.нет" където пише пълни глупости!

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Когато говорим за партеногенеза трябва да знаем няколко основни неща. При животни (вкл. човека) при които женския пол е ХХ, а мъжкия ХУ при самата партеногенеза понеже яйцеклетката не е оплодена ( започва да се дели сама ) и няма да има от къде да доиде У хромозомата, новите индивиди ще бъдат само женски- това за Иисус. Затова и партеногенезата не е удобна за Енареи- намесва андрогенезата. При андрогенезата обаче би се получил организъм с УУ полови хромозоми и организмът ни умрял в ранен ембрионален стадии, да оставим настрана трудностите с актвирането на самата андрогенеза. Другата голяма фантазия на Енареи е т. нар. извън утробно развитие (при бозайник!), отново да оставим настрана мъжкото кърмене.

Дай Енареи някакъв линк за това: "Андрогенезата при човека е открита от науката, засега летално"

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Темата е най- лесно да бъде затворена. Все пак мисля, че на този етап се казват интересни неща и всеки би могъл да научи нещо. За мен темите на Енареи са далече от научността, но това не означава, че той няма право да си вярва в нея, надявам се и да търси истината. По скоро въпроса е дали темата е за тук. Мисля, че хората посещаващи форума и конкретната тема са наясно или поне ще добият представа за нещата, за които говорим и ще си направят изводите. Аз лично не се опасявам, че видите ли форума е научен, а се пускат такива теми и ще се компрометира самия форум. Не малко хора вярват в каквили не неща, но истината трябва да се търси неуморно, ако трябва и да се налага. Ето да вземем темите за хомеопатията - според мен също далече от научност, но милиони са хората, които я използват и вярват в нея.

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Темата е най- лесно да бъде затворена. Все пак мисля, че на този етап се казват интересни неща и всеки би могъл да научи нещо. За мен темите на Енареи са далече от научността, но това не означава, че той няма право да си вярва в нея, надявам се и да търси истината. По скоро въпроса е дали темата е за тук. Мисля, че хората посещаващи форума и конкретната тема са наясно или поне ще добият представа за нещата, за които говорим и ще си направят изводите. Аз лично не се опасявам, че видите ли форума е научен, а се пускат такива теми и ще се компрометира самия форум. Не малко хора вярват в каквили не неща, но истината трябва да се търси неуморно, ако трябва и да се налага. Ето да вземем темите за хомеопатията - според мен също далече от научност, но милиони са хората, които я използват и вярват в нея.

Благодаря за сдържаността!

В темата има доста познание.

Пък и съм сигурен, че повечето от негодуващите са разбрали главната идея.

Заглавието е достатъчно красноречиво.

В кухнята на науката е така.

Историк спомена и за идеята за партеногенеза в "Джурасик парк", но после май го изтри.

Самата поява на динозаврите без партеногенеза не би била възможна.

Днес липсва важно условие за живота на динозаври - писал съм.

Но то може да бъде изкуствено създадено, а партеногенезата ще породи "материал" за тези условия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
...

Дай Енареи някакъв линк за това: "Андрогенезата при човека е открита от науката, засега летално"

hydatidiform mole + androgenesis

Колкото до Исус - той е ръкоположен готов в утробата на невръстната Мария, при това от жена. В Писанието добре личи от коя.

За определени случаи древните са били прави - "от мъжа е семето, а от жената е почвата".

Християнството е като питагорейството - привличали привърженици чрез разкриване на пленителна тайна.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аха това имаш предвид. Hydatidiform mole е добре известна патология - виждаш какво се получава.

За ръкополагането: без коментар, просто не вярвам в магии.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Аха това имаш предвид. Hydatidiform mole е добре известна патология - виждаш какво се получава.

За ръкополагането: без коментар, просто не вярвам в магии.

В Америка официално се ръкополагат в крави десетки хиляди телешки ембриони вяка година.

Патология, ама са регистрирани андрогенетични включвания в жив човек.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
ISTORIK спомена и за идеята за партеногенеза в "Джурасик парк", но после май го изтри.

Самата поява на динозаврите без партеногенеза не би била възможна.

Днес липсва важно условие за живота на динозаври - писал съм.

Но то може да бъде изкуствено създадено, а партеногенезата ще породи "материал" за тези условия.

Нещо грешиш... Говорех за влечуги - змии и гущери, птици.... Не - за динозаври. Или поне - не тук.

Ако екстраполираме съвременните животни в прапраисторията, преди появата на човека, може да се стигне и до някои видове динозаври. Тази възможност не е за пренебрегване.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нещо грешиш... Говорех за влечуги - змии и гущери, птици.... Не - за динозаври. Или поне - не тук.

Ако екстраполираме съвременните животни в прапраисторията, преди появата на човека, може да се стигне и до някои видове динозаври. Тази възможност не е за пренебрегване.

Не! Има вероятност сегашната фауна да е наследие само на дребосъци.

Имам предвид, че от сегашните влечуги може да се получат гиганти като някогашните.

Ако Земята се освободи от огромни количества водород, ще се получат условия подобни на някогашните. Писал съм.

След това половата химия ще създаде организми за отворената ниша - основен фактор ще бъде партеногенезата при ZW животните.

Но тези условия могат да бъдат изкуствено създадени и може да се стимулира партеногенеза.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
В Америка официално се ръкополагат в крави десетки хиляди телешки ембриони вяка година.

Защо в Америка, то и в България е правено едно време. Само че този трансфер на ембриони се прави в много ранен етап, преди да е дошло времето на нидация ( да не говорим пък къде напред е времето на инплантация), при това са осигурени специални условия за делящата се зигота. Самата майка приемник също е подготвяна, така че при вкарване на ембриона да има условия той да оцелее. При хора също се прави- инвитро оплождането не е нищо по различно. Това са много различни неща от андрогенеза и партеногенеза. Или вероятно си мислиш, че преди няколко хиляди години е имало лаборатории много по- напреднали от сегашните?

След това половата химия ще създаде организми за отворената ниша - основен фактор ще бъде партеногенезата при ZW животните

Айде сега разясни какви по пол ще са животните получени от такава партеногенеза. Много ми е любопитно какъв пол ще се пръкне.

Патология, ама са регистрирани андрогенетични включвания в жив човек

Това какво ще рече? Дай линк.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Защо в Америка, то и в България е правено едно време. Само че този трансфер на ембриони се прави в много ранен етап, преди да е дошло времето на нидация ( да не говорим пък къде напред е времето на инплантация), при това са осигурени специални условия за делящата се зигота. Самата майка приемник също е подготвяна, така че при вкарване на ембриона да има условия той да оцелее. При хора също се прави- инвитро оплождането не е нищо по различно. Това са много различни неща от андрогенеза и партеногенеза. Или вероятно си мислиш, че преди няколко хиляди години е имало лаборатории много по- напреднали от сегашните?

Айде сега разясни какви по пол ще са животните получени от такава партеногенеза. Много ми е любопитно какъв пол ще се пръкне.

Това какво ще рече? Дай линк.

Имам предвид ембрионалния трансфер. Иначе да, IVF също е ръкополагане.

Андрогенетичните ембриони представляват цял грозд от зачатъци.

Впоследствие някои умират, а други се вклюват в младия организъм.

Не полът, а филтрацията е важна. Мъжките от такава партеногенеза пораждат майки с по-голям потенциал за партеногенеза.

В дискретен случай W хромозомата била достатъчно оядена от Z(може и обратно), че хетерозиготността породила мъжкар - примитивен бозайник. Хранителната течност не се натрупвала към гаметата, но пък била възможна появата й - млякото.

http://cat.inist.fr/?aModele=afficheN&cpsidt=1933045

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аха диспермия - оплождане на яйцеклетката от два сперматозоида. Също нещо различно от андрогенезата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Аха диспермия - оплождане на яйцеклетката от два сперматозоида. Също нещо различно от андрогенезата.

За андрогенеза три сперматозоида ли трябва да бъдат?

Вероятно двата сперматозоида са осъществили андрогенезата в яйцеклетъчна среда.

Обърни внимание - няма триплоидност.

Възможно е и двоен сперматозоид(таткото е имал висок пролактин) да е предизвикал андрогенетичния мозаицизъм.

А може и окултно зачатие да е правено. :animatedwink:

that most probably developed by double fertilization of one or more egg nuclei by two sperms

Тук можеш да видиш някои съждения:

http://fertstert.wordpress.com/2009/10/29/...oid-cell-lines/

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Темата е най- лесно да бъде затворена. Все пак мисля, че на този етап се казват интересни неща и всеки би могъл да научи нещо.

Аз засега научих, че Земята е била населена от черни извънземни-травестити, от които чрез хермафродитно размножаване сме произлезли и ние хората :crazy_pilot: Ако не съм разбрал нещо правилно от тези интересни открития моля някой да ми изготви субтитри за постовете на Енареи, щото са най-големия хит напоследък покрай замлъкването на автохтонците в последно време.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз засега научих, че Земята е била населена от черни извънземни-травестити, от които чрез хермафродитно размножаване сме произлезли и ние хората :crazy_pilot: Ако не съм разбрал нещо правилно от тези интересни открития моля някой да ми изготви субтитри за постовете на Енареи, щото са най-големия хит напоследък покрай замлъкването на автохтонците в последно време.

Да уточним - маймуноподобен.

И да - самият негов вид/подвид/ също е имал основател и преди него - също.

Така че може да говорим в множествено число.

А преди първия ни ХY вид трансформациите са ставали чрез партеногенеза.

Последното родословно дърво "травестити"(андрогенати) съществува и до днес.

Към "травестизъм" може да премине и обикновено заченат мъжки индивид, като може и да основе ново родословно дърво андрогенати.

Ако искат покрай субтитрите могат и филм да направят, но си правят оглушки!

Ще е забеележителен.

Дори компютърна игра може да се направи по многобройни исторически сценарии.

Ето един, който показва, че е поразбрал!

Да - има детайли, които и аз не познавам.

Поздрави!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...