Отиди на
Форум "Наука"

Кой слуша радио?


Recommended Posts

  • Администратор

Кой слуша радио?

Скорошно изследване показва, че радио Хоризонт увеличава своите слушатели...едни от доводите са, че предоставят достоверна, точна и обективна информация, както и добри водещи.

За март месец били преброени 650 000 души от цялата страна от "Маркет линкс". Като за юли 2007 година този брой е бил 560 457.

Все повече хора избират да слушат радио докато пътуват или се разхождат със слушалки в ушите...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами че то радиото издържа без затруднение конкуренцията на ТВ през 20 век и си е едно много добро чисто и класическо средство за информация. Не ти пречи докато си вършиш работата да слушаш.

Някога имаше и радиотеатър, интригуващи радиопиеси и лекции :))

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Много рядко слушам радио. За Хоризонт - да не говорим. За качествата им на 'източник на информация' - без коментар.

Всъщност покритието на нашите радиа е на много ниско ниво. И е учудващо и дразнещо, как на 10-20 км от София, разнообразните станцийки изчезват, а в ефира се нанасят румънски, македонски, сръбски, турски и гръцки еквиваленти /в зависимост от посоката в която пътуваш/.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много рядко слушам радио. За Хоризонт - да не говорим. За качествата им на 'източник на информация' - без коментар.

Всъщност покритието на нашите радиа е на много ниско ниво. И е учудващо и дразнещо, как на 10-20 км от София, разнообразните станцийки изчезват, а в ефира се нанасят румънски, македонски, сръбски, турски и гръцки еквиваленти /в зависимост от посоката в която пътуваш/.

Хоризонт има най-добрия разпространения ефир в България. И едно от радиата, които запази добрия български тон, а не някакъв уличен или тинейджърски език. Често развиват хубави теми за разговор.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Римлянина е прав, за достоверността и качеството на информацията ;)

На мен ми прави впечатление, че за няколко години се създадоха и дори утвърдиха като име няколко радия, които излязоха и станаха доста популярни...

В големите областни градове в България има областни радия, като в повечето случаи са повече от едно...

Хората слушат радио...лично аз от близо една година докато си седя в нас предпочитам радио от колкото да си пускам аз музика...и редовно си слушам радио... :whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз преди се скъсвах да слушам БГрадио, но след като научих всички песни си дадох почивка :grin:

Сега нито радио слушам, нито телевизия гледам... всъщност съм доста дезинформирана... :fool:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А слушате ли радиото след като сте го пуснали? Аз например най-редовно си пускам радио за фон и въпреки, че го чувам, изобщо не слушам какво говорят. Затова предпочитам радиостанции с повече музика и по-малко реклами.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Има интернет станции, които са точно това - само музика без реклами и почти никакъв говор...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 месеца по късно...
  • Потребител

Без радио не мога. Това е основното ми средство за осведомяване. Не знам дали е коректно да го споменавам, но е национално. Вярно е обаче, че даже Хоризонт изчезва на Траянови врата и в дефилето преди Велинград (както сигурно и на куп други места). Някъде има смешни картинки ;). Слушам си радиото и по-едно време обръща на някакво чалгаджийско. Както между Ловеч и В.Търново, особено в района на Севлиево. Или на Хемус след като минеш 2-рия или 3-тия тунел ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Онлайн радио и тук-там от апаратчето. Дойче веле е малко скучно, но тук-там попадам на по нещо любопитно. Радио Сион въртяха хубава църковна музика по едно време, но иначе ме успиваха, така че спрях да ги слушам.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...