Отиди на
Форум "Наука"

Комунистическата идеология ли е виновна?


Recommended Posts

  • Потребител

Ето още един промит. Аз не видях някъде момчето да е писал, че е комунист. Това е твоя халюцинация. а ти като си българин, що дириш в страната, дето ядат лосови акита. а?

Как да няма наука. социологията, културологията и психологията какво е според теб.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,3k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Ами, аз не се махнах от България, а от вас - червените въшки!

Пък дето си ги изброил са червен камуфлаж - наука, която се е провалила, и то навсякъде!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не, никога не съм защитавал комунистите. Те са едни мръсни копелета, които сеят терор.

Защитавам определени тези в името на научанта истина. А именно - комунистите не са виновни за корупцията, не са я създали, не са виновни за чалгата, това са неща, които с друго се обясняват. За други неща обаче са ивновни. За лагерите например, за простотитята и тн.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами, аз не се махнах от България, а от вас - червените въшки!

аз не съм нито червен, нито въшка. махнал се. бягай, скрий се, вместо да се биете тука срещу комунистите и да ни освободите. много лесно да се махнеш. после сигурно и ти спомени ще пишеш.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А, добре, това променя нещата.

Виновни са обаче, и за двете. Защото управляваха тези процеси, а единият поне го управляват и днес.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не, тези процеси се управляват от културата, не от левите или десните.

абе КГ, моля ти се, чети малко културология и антропология, стига се излага, и намали старческите спомени.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всички проблеми на България от 89-та са резултат от дейността на българските комуняги. Ти, обаче си много малък за да знаеш това, а ако не си, си най-обикновен комунист!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Пък дето си ги изброил са червен камуфлаж - наука, която се е провалила, и то навсякъде!

ето сега, как да го коментирам това. боже господи, боже. ами че тея науки се раждат на запад бе младеж, културологията конкретно в САЩ, там близо до тебе, в района, дето живее драгалевската кака (а тя живее в медисън, уисконсин)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всички проблеми на България от 89-та са резултат от дейността на българските комуняги. Ти, обаче си много малък за да знаеш това, а ако не си, си най-обикновен комунист!

Не е вярно. Причините са в българската култура. Комунягите ни са виновни за много неща по два фронта. Първо, щото са извранети безродници, за разлика от чешките и унгарските, поради културни причини

и второ, че ние им позволихме да вилнеят, за разлика от чехите и унгарците, пак по културни съображения.

да се анализира повече причинно-следствената връзка, и по-малко да се политиза феномена на изследване.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не, тези процеси се управляват от културата, не от левите или десните.

абе КГ, моля ти се, чети малко културология и антропология, стига се излага, и намали старческите спомени.

Айде пак старата песен. Някаква митична културулогия ни управлява от небесата, а реално управляващите кво правят?? Само седят?

Или процесите са резултат от комбинацията от културната база и политическите действия? Май тъй е.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Айде пак старата песен. Някаква митична културулогия ни управлява от небесата, а реално управляващите кво правят?? Само седят?

Или процесите са резултат от комбинацията от културната база и политическите действия? Май тъй е.

Ами не, не е тъй. Управляващите не налагат някаква нова култура, те са част от културата.

Иначе всички комунистически лидери щяха да бъдат еднакви. А не са. Ким е един, Имре наги беше друг. Защото перди да са комунисти, са корейци или унгарци.

Никаква културология не се натрапва тука. Ако попрочетеш малко, ще видиш, че кулутрата не се управлява от БСПТО или СДСТо, а от други фактори.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами не, не е тъй. Управляващите не налагат някаква нова култура, те са част от културата.

Иначе всички комунистически лидери щяха да бъдат еднакви. А не са. Ким е един, Имре наги беше друг. Защото перди да са комунисти, са корейци или унгарци.

Никаква културология не се натрапва тука. Ако попрочетеш малко, ще видиш, че кулутрата не се управлява от БСПТО или СДСТо, а от други фактори.

Глупости. Нещата са във взаимодействие. Диалектическо, при това ) Затова проявите, формите са с оглед местните култури, но същността е една и съща. Тоталитаризъм, соцлагер, комунизъм.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А, тук взе да ми харесваш. Може би комбинацията комунизъм-балкански нрави е причината. Комуниста е опасен, но има ли и балкански манталитет, тогава трябва да го трепиш, просто нямаш избор. Той сам няма да отстъпи. Но пак бих казал, че то фундамента на тази философия е фалшив.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми извинявай, ама гледай ги с какви ризи са. Азнавур ходи с костюм на сцената. и е сто пъти по-талантлив от тея шайки разпасани хаймани, наречени рок банди, квичащи като заклани и друсайките се като кебаби.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не, Алва не е комунист, но в стремежа си да е учен и интелектуалец се опитва да борави с обективни категории, което обаче в определени моменти му изиграва лоша шега. Губи се нюансът така. Ние в България сме постарадали от комунизма и като такива няма как да бъдем равнодушно "обективни". По същият начин, по който днешните германци не са обективни - споменеш ли им за национал-социализъм и се изприщват. Освен това, както вече се изясни многократно, комунистите превъзхождат, при това сериозно, всички други тирании - както като количествено измерение на пострадалите, така и в качествено отношение заради дълбочината и всеобхватността на промените, които предприемат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Глупости. Нещата са във взаимодействие. Диалектическо, при това ) Затова проявите, формите са с оглед местните култури, но същността е една и съща. Тоталитаризъм, соцлагер, комунизъм.

пълни глупости. вече изобщо не знаеш какво говориш. местната култура създава управниците.а те пък съвсем не са занимават да сменят културата, а с по-прозаични дела - строят язовири, пътища, или колят народа.

ако комунизмът променяше културата, то защо чехите или унгарците не станаха като нас. а защо словенците са толкова различни от макенодонците...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А, тук взе да ми харесваш. Може би комбинацията комунизъм-балкански нрави е причината. Комуниста е опасен, но има ли и балкански манталитет, тогава трябва да го трепиш, просто нямаш избор. Той сам няма да отстъпи. Но пак бих казал, че то фундамента на тази философия е фалшив.

точно така, но не само балкански. руски, китайски или индокитайски, даже кубински. значи комунизмът се съчетава с нещо друго, не само балканско, а по-широко, за да добие чудовищни измерения.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Знаеш ли къде куца това, просто и ясно - в съвременния свят, и в 20 век, и в 19 и по-рано дори, тези политически модели в повечето страни идват ОТВЪН.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не, Алва не е комунист, но в стремежа си да е учен и интелектуалец се опитва да борави с обективни категории, което обаче в определени моменти му изиграва лоша шега. Губи се нюансът така. Ние в България сме постарадали от комунизма и като такива няма как да бъдем равнодушно "обективни". По същият начин, по който днешните германци не са обективни - споменеш ли им за национал-социализъм и се изприщват. Освен това, както вече се изясни многократно, комунистите превъзхождат, при това сериозно, всички други тирании - както като количествено измерение на пострадалите, така и в качествено отношение заради дълбочината и всеобхватността на промените, които предприемат.

но в този случай бошата шега ви я изиграва вашето собствено емоционално минало, което пък при мен липсва, затова се старая да съм обективен.

ако лях живял през социализма, сигурно нямаше да пиша така.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не, Алва не е комунист, но в стремежа си да е учен и интелектуалец се опитва да борави с обективни категории, което обаче в определени моменти му изиграва лоша шега. Губи се нюансът така. Ние в България сме постарадали от комунизма и като такива няма как да бъдем равнодушно "обективни". По същият начин, по който днешните германци не са обективни - споменеш ли им за национал-социализъм и се изприщват. Освен това, както вече се изясни многократно, комунистите превъзхождат, при това сериозно, всички други тирании - както като количествено измерение на пострадалите, така и в качествено отношение заради дълбочината и всеобхватността на промените, които предприемат.

Не само нюанса, фактите, реалността се губи. И така разни теории, силно лишени от основания, опасно се промъкват.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Знаеш ли къде куца това, просто и ясно - в съвременния свят, и в 20 век, и в 19 и по-рано дори, тези политически модели в повечето страни идват ОТВЪН.

политическите модели идват отвън, но културата остава незасегната. даже културата изменя внесените отвън политически модели. защото политически модел и култура са две различни неща, както и различни неща са империя и цивилизация, казвам го на глишев.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

но в този случай бошата шега ви я изиграва вашето собствено емоционално минало, което пък при мен липсва, затова се старая да съм обективен.

ако лях живял през социализма, сигурно нямаше да пиша така.

Тц, грешка. Ако беше останал комунизма, аз щях да съм по-на далавера чисто лично, отколкото сега. Въпрос на простичка оценка на две реалности, в едната от които има всичко, а в другата регистрират пишещите машини още от магазина. Да не е да напишаш позив нещо.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...