Отиди на
Форум "Наука"

Комунистическата идеология ли е виновна?


Recommended Posts

  • Мнения 1,3k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Пак отклоняваш темата. Това е гадост.

Затова, не слушайте рок и септемврийци, като КГ,

слушайте опера и азнавур.

да кажем не на маймунските танци рок, на чалгата и хип хопа. Да слушаме хубавата музика.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Говоря за настоящето, когато науката има много по-широки полета за изява от миналото. тогава, спомените са били от значение, при все, че друго не е имало, но днес, ако пишеш спомени, значи не си дал кой знае на анучната област.

Но научната област е за учените. Спомените са за тези, които са видели и знаят. Никой учен не може да знае какво се е случило точно в Окръжния комитет на гр.Сливен през декември 1944 г., нито пък какво се е случило с полк. Чавдаров от танковата дивизия в Сливен през 1948 г., защото просто не е бил там. Докато авторът на спомените е заемал такава позиция, че всяка сутрин всичката информация му е била на бюрото....

Как изобщо противопоставяш спомените на изследването?

А като искаш изследване, П.Семерджиев има и такива. Виж библиографията му, след като толкова държиш на нАуката.

Та нали имаш собствен мозък да преценяваш фактите?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тези факти нямат връзка с науката. Ставали са зверства и точка. Да не ни занимава с личните си преживявания. Тука трябва анализи да се правят, да се тълкува, защо е било така, какъв е смисълът и тн. не да ни занимава с танкови дивизии.

повече научни публикации да се четат и по-малко спомени.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Знаят се. Имало е зверства. Това са фактите. Да не ни занимава с подробности и пикантерии.

Абе къде по-сериозни четива има от спомените на господин непознат в научната област.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ти знаеш, че е незапознат? С кое е незапознат?

Откъде знаеш, че ни занимава с пикантерии? Може да ни занимава със знакови случаи?

Ето виж колко лесно се плъзгаш към клишето. Имало е "зверства". Какво се крие зад тази дума? Какви са причините? Правилна ли е квалификацията?

Всичко това го забравяш. В случая даваш концесия на натиска да ги прочетеш, за да го отклониш. Но клишето е нещо, което убива всяка възможност да разбереш нещата.

Ето така лапате и клишетата от другата страна..... :(

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

мен ме интересуват теоретичните постановки на комунизма, средата, в която е създаден, целите, функциите, факторите, ефектите върху народите и психологията,

всичко това е на база на сериозни социологически анализи и проучвания и солидна теоретическа база.

а личните преживявания на някой в сливенските казарми да си ги запази за себе си ако обича, те връзка с науката нямат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ти знаеш, че е незапознат? С кое е незапознат?

Откъде знаеш, че ни занимава с пикантерии? Може да ни занимава със знакови случаи?

Ето виж колко лесно се плъзгаш към клишето. Имало е "зверства". Какво се крие зад тази дума? Какви са причините? Правилна ли е квалификацията?

Всичко това го забравяш. В случая даваш концесия на натиска да ги прочетеш, за да го отклониш. Но клишето е нещо, което убива всяка възможност да разбереш нещата.

Ето така лапате и клишетата от другата страна..... :(

Ама извинявай много, не ми се четат личните спомени на някакъв дядка. Тука има серизони учени, те трябва да се четат. Ти си чети спомените, то си личи, основни имена бъркаш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ти знаеш, че е незапознат? С кое е незапознат?

Откъде знаеш, че ни занимава с пикантерии? Може да ни занимава със знакови случаи?

Ето виж колко лесно се плъзгаш към клишето. Имало е "зверства". Какво се крие зад тази дума? Какви са причините? Правилна ли е квалификацията?

Всичко това го забравяш. В случая даваш концесия на натиска да ги прочетеш, за да го отклониш. Но клишето е нещо, което убива всяка възможност да разбереш нещата.

Ето така лапате и клишетата от другата страна..... :(

тези "знакови случаи" нямат отношение към теоретичните постановки, които ме интересуват. това е все пак форум за наука, не лична драма.

Значи няма да четем Тойнби и Дюби, ще четем за спомените на Семерджиев в сливенските казарми. Ебахти.

Като, няма да слушаме качествена музика, като опера и азнавур, ще слушаме маймунски танци.

абе що за хора сте, къде са ви вкусовете и естетиката, на години сте все пак, засраменет се. аз тука съм на 26 и да ви обръщам внимание.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

мен ме интересуват теоретичните постановки на комунизма, средата, в която е създаден, целите, функциите, факторите, ефектите върху народите и психологията,

всичко това е на база на сериозни социологически анализи и проучвания и солидна теоретическа база.

а личните преживявания на някой в сливенските казарми да си ги запази за себе си ако обича, те връзка с науката нямат.

Ако не знаеш нещата максимално от първа ръка, никакви "сериозни социологически анализи и проучвания и солидна теоретическа бази" няма да ти помогнат...

Какво ни беше казал Гьоте чрез устата на д-р Фауст?

"Теорията , драги мой е суха, зелено е дървото на живота!". ...
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Спомените и първичната информация е само материал, тя влиза в машината на научния анализ, и аз с него се занимавам. не стоя на ниво първична информация, интересуват ме резултатите, хипотезите, иначе рискуваш цял живот да си на ниво спомени, без да вникнеш в концепти, като философия, смисъл и цивилизация.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А ти чел ли си ги, приятелю. За да знаеш какво е "спомен на изкуфял старец"? Или нещо те безпокои в тях?

Нещо не е наред май. Май лъсват някой неприличности там. А? Др. Влах?

Не, др. модератор.

Моя милост е една от малкото в България, която няма червени във фамилията си,

но за сметка на това има няколко политически(след 9-ти) затворници, и с репресиран баща.

(Единия от политическите не е гърмнян само заради грешка)

Затова и сте ми много смеши всички анти-та, понеже - независимо от боята - гледате само едната страна на медала и то по един доста наивен начин.

Преди 9-ти: антитата сте със скромни или никакви възможности. Съответрно ставате комуняри или привърженици на касапи като Цанков.

През соца: си позвалявате макс. политически вицове. Реално за друго няма ни традиция, ни критична маса. За по-сигурно, поне един от семейството е в БКП-то.

След соца.: сте първи антикомунисти, като по бойкост приказките ви са същите като на комунярите до 1989.

И ви гледа BGVlach и ви се чуди на акъла, как в една дискусия, касаеща близкото минало и важна за бъдещето,

сте толкова неспособни дори и за момент да преодолеете стереотипите си и се опитате да разберете и позицията на опонента - баш като едно време.

Да КГ125, спомени на изкуфяли и пристрастни старци с отворени сметки за разчистване не ме интересуват.

Още повече, че въпросният при всички положения е безпринципен човек: комунист + бивш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Абе, горе бай Алва и за рока ли се е изказал? Леле, сега почна световното, аз тука ще се спукам от мачове и бира, а в свободното време пописвам по форуми, връткайки Chinese Democracy на братята "Чифтета и Трендафили", та обскурантно-медиевалните гледища на другаря Алва започват да ми се виждат съвсем нетърпими. With all due respect, ъв корц.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

аз мачове не гледам, и бира не пия, защото се дебелее, а фигура трябва да се поддържа. пътувам по света, чета и слушам само хубава музика. животът е един.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

фактите са част от анализа. интересува ме анализът и процесът, и фактите,

но не и факти като преживяванията на дядо в казарма. съжалявам. по-значими за цивилизацията факти има.

например томовете на Тойнби, 7 хиляди страница, са само факти и примери. само че са за цели народи и държави, не за дядото в казармата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе, горе бай Алва и за рока ли се е изказал? Леле, сега почна световното, аз тука ще се спукам от мачове и бира, а в свободното време пописвам по форуми, връткайки Chinese Democracy на братята "Чифтета и Трендафили", та обскурантно-медиевалните гледища на другаря Алва започват да ми се виждат съвсем нетърпими. With all due respect, ъв корц.

сега, това, ще ме извиняваш, ама е..ти посредственото. скука брат. мачове, бира и рок, умирам от скука.

човек трябва да е оригинален. да яде екзотична храна, да ходи на места, дето другите не ходят, да слуша музика, дето другите не слушат. кой слуша азнавур, ми никой. затва аз слушам. да рецитира лорка на дърво в парка. оригиналност се нарича.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не, др. модератор.

Моя милост е една от малкото в България, която няма червени във фамилията си,

но за сметка на това има няколко политически(след 9-ти) затворници, и с репресиран баща.

(Единия от политическите не е гърмнян само заради грешка)

Затова и сте ми много смеши всички анти-та, понеже - независимо от боята - гледате само едната страна на медала и то по един доста наивен начин.

Преди 9-ти: антитата сте със скромни или никакви възможности. Съответрно ставате комуняри или привърженици на касапи като Цанков.

През соца: си позвалявате макс. политически вицове. Реално за друго няма ни традиция, ни критична маса. За по-сигурно, поне един от семейството е в БКП-то.

След соца.: сте първи антикомунисти, като по бойкост приказките ви са същите като на комунярите до 1989.

И ви гледа BGVlach и ви се чуди на акъла, как в една дискусия, касаеща близкото минало и важна за бъдещето,

сте толкова неспособни дори и за момент да преодолеете стереотипите си и се опитате да разберете и позицията на опонента - баш като едно време.

Да КГ125, спомени на изкуфяли и пристрастни старци с отворени сметки за разчистване не ме интересуват.

Още повече, че въпросният при всички положения е безпринципен човек: комунист + бивш.

Седим си ние през 2010 г., обсъждаме исторически феномен. Сочим разни факти и източници. Кои са тези "сте", към които се обръщаш??

др.Влах скача в защита на червените с цялото си сърце. :)

Как става това? С факти не може, защото фактите са толкова красноречиви, че повече не може да бъде.

Остава да вземем да омаскарим източника - изкуфял дъртак, комунисти.

Оплиташ се като пате в кълчища, защото просто не знаеш фактите за този автор.

Имаш репресирани роднини, но браниш репресиралите ги?!?!?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

сега, това, ще ме извиняваш, ама е..ти посредственото. скука брат. мачове, бира и рок, умирам от скука.

човек трябва да е оригинален. да яде екзотична храна, да ходи на места, дето другите не ходят, да слуша музика, дето другите не слушат. кой слуша азнавур, ми никой. затва аз слушам. да рецитира лорка на дърво в парка. оригиналност се нарича.

Ех, ти да беше попаднал в разглеждания тук строй, щеше да видиш какво се нарича оригиналност. :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има къде къде по-съществени автори от този. с принос към цивилизацията дори. аман от драскачи. тука всеки пише, всеки репресиран. трябва повече да се чете и по-малко да се пише, повече да се борим, и по-малко да се правим на репресирани.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

аз не съм видял някой тука да защитава комунистите. само политизираният ти мозък мисли така. Но аз никога не съм защитавал комунистите. Имам конкретни тези, които защитавам. Нищо повече. Вие, по-раншното поколение сте толкова облъчени от пропагандата, с такъв промит мозък, че няма накъде повече..

ето аз призовавам съмсем чистосъредчно да се има вкус и култура, да се слуша хубава музика, той веднага ме нарече политкомисар, или нещо такова, дето не го знам изобщо какво е.

това се вика комплекс.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виж какво влах ли си или не, си е твоя работа, макар че бих искал да те запитам, като си влах защо не си във Влашко. Щом има репресирани във вашето семейство, а ти си червен, това говори за тебе! Нали знаеш, че вие комунистите нямате родина, нямате националност и нямате съвест! Вие откакто напуснахте вашият потънал кораб и заменихте червените си козини с овчи кожи, много държите да не ви бъркат с комунистите. Но това е невъзможно! То е вашата история, а от нея няма отръвка. Не ви харесват спомените и размислите на "дъртаците", то е защото всяка крушка си има опашка, а тази опашка е гола, та затова ви плаши! Вие сте като Лупи, добрият вълк, който сега е навлякъл овча кожа, но нали е вълк, той добрини не маже да прави! И недей да ми говориш за комунизъм и наука, защото там няма такава!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...