Отиди на
Форум "Наука"

Комунистическата идеология ли е виновна?


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Това е много брутално което написа. Трябва да се засрамиш.

Ти какво знаеш за Годна вода?

Посочи ми цифрата на починалите там за периода от създаването му до закриването му. Ако не можеш, налучай, аз ще ти дам жокер.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,3k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Добре, но на български и руски е "Стреснер."

Няма лошо, че сега го научаваш :P:tooth:

Абе няма никакво значение как е на български. Аз го слушам и чета за него на испански.

на теб ти е време да спреш с пропагандната руска литература и да ползваш оригинарлни източници.

Ето, ти пък научи как се казва.

И да се засрамиш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не знам къде си бил, и какво сте си приказвали, но питайки за източници и подхвърляки за пропаганда, определено не знаеш какво е "ARMH" и какви са целите на тази организация.

За Димитров лично нямам добро мнение, което не променя факта, че е единственият по-познат българин.

Т.е. можеше да си спестиш писанто в стил "на кое, как да гледаме", щото много ми напомня на комсомолските похвати от едно време, от което честно казано, ми се повдига.

Щом си анти~, бъди докрай и не ползвай прийомите на врага.

Апропо, лафа "Гошо Тарабата" се чу в прованса едва след 1989г. Но кой знае, може в София наистина да сте били по-напред с мат'ряла.

Нищо чудно в някой следващ пост да ни осведомиш и за някое анти-комунистическо въстание в София от средата на 70-те. Например в кварталите Люлин1 до Люлин Х.

И младежът не е уникален. Предполагам, че той просто не може да предположи, че даваш ммнение, без да имаш престава как се транскрибира немското "ö" в езици, които го нямат. Например от несмки на испански, както е случаят със Stroessner.

Но по всички личи, че младежът е паметен - ще се научи.

Дай Боже повече такива кат него.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Абе няма никакво значение как е на български. Аз го слушам и чета за него на испански.

на теб ти е време да спреш с пропагандната руска литература и да ползваш оригинарлни източници.

Ето, ти пък научи как се казва.

И да се засрамиш.

Чакам цифрата. Както и на починалите в Еникьой. Ако не можеш, ще ти дам също жокер. После ще ти препоръчам литература :)

И така - колко човека загинаха в Гонда вода, Кръсто поле и Еникьой?

Курортни селища и трите.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не знам къде си бил, и какво сте си приказвали, но питайки за източници и подхвърляки за пропаганда, определено не знаеш какво е "ARMH" и какви са целите на тази организация.

За Димитров лично нямам добро мнение, което не променя факта, че е единственият по-познат българин.

Т.е. можеше да си спестиш писанто в стил "на кое, как да гледаме", щото много ми напомня на комсомолските похвати от едно време, от което честно казано, ми се повдига.

Щом си анти~, бъди докрай и не ползвай прийомите на врага.

Апропо, лафа "Гошо Тарабата" се чу в прованса едва след 1989г. Но кой знае, може в София наистина да сте били по-напред с мат'ряла.

Нищо чудно в някой следващ пост да ни осведомиш и за някое анти-комунистическо въстание в София от средата на 70-те. Например в кварталите Люлин1 до Люлин Х.

И младежът не е уникален. Предполагам, че той просто не може да предположи, че даваш ммнение, без да имаш престава как се транскрибира немското "ö" в езици, които го нямат. Например от несмки на испански, както е случаят със Stroessner.

Но по всички личи, че младежът е паметен - ще се научи.

Дай Боже повече такива кат него.

Все тая как се транскибира името на разни езици. На български е Стреснер. Както Вашингтон на български не е Уошингтън.

Които грешки ме навеждат на мисълта, че той сега чува, т.е. чете за него. Няма лошо.

Хич не съм "анти" аз, ами съм анти липсата на разум и папагалското повтаряне на пропаганда.

Георги Димитров бил най-известният... Христо Стоичов е, ако трябва да отговаряме на този въпрос...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вярно е, че фамилията е немска, произнася се Стрьоснер, тъй като бащата на гнидата емигрира сле ПСВ за парагуай, но в кинопрегледите от епохата, по телевизията и вестниците на страната го наричат Строеснер, не Стрьоснер или Стреснер.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Все тая как се транскибира името на разни езици. На български е Стреснер. Както Вашингтон на български не е Уошингтън.

Които грешки ме навеждат на мисълта, че той сега чува, т.е. чете за него. Няма лошо.

Хич не съм "анти" аз, ами съм анти липсата на разум и папагалското повтаряне на пропаганда.

Георги Димитров бил най-известният... Христо Стоичов е, ако трябва да отговаряме на този въпрос...

Не, ти сега чуваш за него, защото не знаеше как се казва, и до последно отказваш да приемеш фактите.

А аз не чета сега за него. Представи си, минал съм през Парагуай, е беше отдавна, малък бях, бяхме на водопадите игуасу, а отсреща е Сиудад дел Есте, бившето Пуерто Пресиденте Строеснер. Ясно?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хубаво. Но ако ми намериш български източник, в който го наричан различно от СТРЕСНЕР, ще те черпя бира.

Сега кажи колко са загиналите в трите български концлагера, разкрити в два планински курорта и една гръцка казарма преди 1944 г.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хич не ми дреме как го наричат българските източници. Освен българските, има и парагуайски източници, има и бразилски, и испански. Те са по-важни.

Стреснер го е нарекъл някой глупав комуняга с мозък колкото орех, и вие сега му се връзвате. АБе акъл.

Край на спора.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Айде сега, Стоичков. Добре, ама този ритнитопковец и той завалията е продукт на соца.

И питам се само, след като не си анти, а само анти пропагандата, къде и в какво я видя, радеейки за здрав разум?

А идеята да се ползват български транскрипций за имена не винаги е добра - както и показва примерът със - вероятно от Русия привнесен - "Стреснер".

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Но като е нищо, как знаеш кой какво омаловажава? Омаловажа в сравнение с какво?

Защото ако поставим едно Белене или един ГУЛАГ и един лагер, в който има 1 (един) починал - ....

Вземи си ей това:

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/02/26/864996_spomenite_na_petur_semerdjiev_razkrivat_neudobni/

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=8681

ако искаш да узнаеш истинската история на българския комунизъм.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е форум за наука, не форум на ДСБ, КГ. Трябва научни тези да се излагат, учени да се цитират, научни методи да се използват, както правя цял следобяд,

и да прикриваме политическите си пристрастия. и без пропаганда ако може.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Айде айде, много дисиденти се нароиха тука. да го питам къде е стоял през диктатурата. на уютно някъде. после лесно да пишеш спомени. Аз такива не чета.

Чета по стойностни автори, учени и философи, с принос към цивилизацицята и наука, не към личните си драми.

Абе тука всеки втори репресиран. Абе какво бляхте през социализма бе, ало.. в другите държави хората умираха за свободата си, а ние тука спахме. После спомени пишем. Смешна и жалка история.

Иначе съм съгласен с каквото там е драскал, не го оспорвам, гадове са комунягите и тва си си е.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Младостта те прави самонадеян. Там си пише къде е стоял и преди войната, и през войната, и преди диктатурата.

Как така претендираш за научност и после викаш "айде-айде"?!

Не можеш да познаваш едно време, ако не му познаваш спомените.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Абе тука всеки втори репресиран. Абе какво бляхте през социализма бе, ало.. в другите държави хората умираха за свободата си, а ние тука спахме.

Аз лично си бях много добре през социализма. Но по телевизията, вместо Dire Straits пускаха това:

а това много дразнеше :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако претендираш за научност, четеш научни трудове и учени. Не спомените за младостта на случайни хора.

Преди да чета този господин, бая учени имам още да прочета. С принос към науката и цивилизацията,

а спомените да си ги пази.

Който има мозък, развива наука. Който няма, пише спомени.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз лично си бях много добре през социализма. Но по телевизията, вместо Dire Straits пускаха това:

а това много дразнеше :laugh:

Аз пък ако бях живял през социализма, нямаше да имам проблеми, защото качествените певци, които са ама анистина качестевни,

като Азнавур и Хулио Иглесиас, не само ги дават по телевизията, ами ги канят на орфея.

ами ги канят на орфея.

а тея маймунски танци и музика, като рока, варварщина, добре е че са си забранявали. и сега трябва да се забрани.

и всички да се задължат да слушат хубава музика, като азнавур. добре ще ви дойде.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мда, спомените на изкуфяващи страци са особено надежден източник.

А ако пък и са бивши членове на БКП-то са просто безценни.

... много познато, и пак за съжаление от едно време.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз пък ако бях живял през социализма, нямаше да имам проблеми, защото качествените певци, които са ама анистина качестевни,

като Азнавур и Хулио Иглесиас, не само ги дават по телевизията, ами ги канят на орфея.

ами ги канят на орфея.

а тея маймунски танци и музика, като рока, варварщина, добре е че са си забранявали. и сега трябва да се забрани.

и всички да се задължат да слушат хубава музика, като азнавур. добре ще ви дойде.

Маймунски танци, като рока?

Ясно.

Ти си готов за активст на ДКМС, закъснял си с 30 г. обаче . :laugh: Не ти се отваря парашута :post-70473-1124971712:

Обаче... един въпрос.

Защо някой трябваше да решава какво да гледам?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Мда, спомените на изкуфяващи страци са особено надежден източник.

А ако пък и са бивши членове на БКП-то са просто безценни.

... много познато, и пак за съжаление от едно време.

А ти чел ли си ги, приятелю. За да знаеш какво е "спомен на изкуфял старец"? Или нещо те безпокои в тях?

Нещо не е наред май. Май лъсват някой неприличности там. А? Др. Влах?

Който има мозък, развива наука. Който няма, пише спомени.

Вай, вай вай вай вай... какво щяхме да правим, ако нещата стояха както казваш. Че то нямаше да има един извор, бре :))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А ти чел ли си ги, приятелю. За да знаеш какво е "спомен на изкуфял старец"? Или нещо те безпокои в тях?

Нещо не е наред май. Май лъсват някой неприличности там. А? Др. Влах?

Вай, вай вай вай вай... какво щяхме да правим, ако нещата стояха както казваш. Че то нямаше да има един извор, бре :))

Говоря за настоящето, когато науката има много по-широки полета за изява от миналото. тогава, спомените са били от значение, при все, че друго не е имало, но днес, ако пишеш спомени, значи не си дал кой знае на анучната област.

рокът е грозна музика, не възпитава в естетичност и вкус. по същата логика са ти казвали да си миеш ръцете, да се оглеждаш като пресичаш и тн. за твое добро, да те възпитат във вкус и качества.

извън шегата, никой няма парво да ти казва какво да слушаш. сам решаваш.

затова някои сами като мене решават да слушат азнавур, а други слушат маймунски танци, чалгария или хип хоп, все е тая. въпрос на вскус.

Най-висшият вкус е операта и азнавур, лош вкус - всичко останало господа. Решавайте.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...