Отиди на
Форум "Наука"

Световните първенства по футбол + СП 2010 г.


ISTORIK

Кой отбор ще спечели СПФ 2010?  

22 потребители са гласували

  1. 1. Кой отбор бихте искали да спечели СПФ 2010? (Можете да гласувате за повече от един отбор!)

    • ЮАР - отборът-загадка. Треньор - К. Парейра
      0
    • Мексико - вечният участник на СПФ (без 1990 г.). Треньор - Х. Агире
      1
    • Уругвай - отбор от средни играчи (?). Треньор - О. Табарес
      0
    • Франция - рано е отборът да бъде отписан. Треньор - Р. Доменек
      1
    • Аржентина - всичко или нищо. Треньор - Д. Марадона
      3
    • Нигерия - шведски пилот в самолета. Треньор - Л. Лагербек
      0
    • Южна Корея - азиатски тигър в Ю. Африка. Треньор - Ху Юн-Мо
      0
    • Гърция - втори опит за летене. Треньор - О. Рехагел
      0
    • Англия - готови за титлата. Треньор - Ф. Капело
      4
    • САЩ - каубоите гледат към върха. Треньор - Б. Брадли
      1
    • Алжир - най-изненадващите африкански финалисти. Треньор - Р. Саадане
      0
    • Словения - отбор без звездни играчи. Треньор - М. Кек
      0
    • Германия - трети, трети, втори... а сега - първи?! Треньор - Й. Льов
      14
    • Австралия - британска стомана с аромат на холандски лалета. Дойдоха в ЮАР първи, но не - за да си тръгнат преди останалите! Треньор - П. Вербеек
      0
    • Сърбия - бъдещо балканско страшилище?! Треньор - Р. Антич
      1
    • Гана - Един осминафинал не стига. Надеждата на Африка. Добри играчи, но - контузени. Треньор - М. Райевац
      0
    • Холандия - традицията повелява: вечните (скрити) фаворити. Треньор - Б. ван Марвайк
      2
    • Дания - време е за победа. Треньор - М. Олсен
      2
    • Япония - до първото място - със Shinkansen - японският влак-стрела! Духът на самураите е жив! Треньор - Такеши Окада
      2
    • Камерун - черните перли са гордостта на Африка. Треньор - П. льо Гуен
      1
    • Италия - бой последен за "златните" старчета. Треньор - М. Липи
      2
    • Парагвай - винаги в сянката на Бразилия и Аржентина, сега отборът ще играе всеки мач като финал. Треньор - Х. Мартино
      0
    • Нова Зеландия - не искат титлата, играят за удоволствие. Треньор - Р. Хърбърт
      1
    • Словакия - за първи път на СПФ след разделянето с Чехия през 1993 г. Треньор - В. Вайс
      0
    • Бразилия - този път играчите са работливи и технични, а не - магьосници. Треньор - Дунга
      2
    • Северна Корея - победата е партийно поръчение. Треньор - Ким Йон Хун
      2
    • Кот д'Ивоар (Бряг на слоновата кост) - отборът мечта на... България! Треньор - С.-Г. Ериксон
      1
    • Португалия - една мечта, една амбиция... Играчите са талантливи и непредсказуеми. Треньор - К. Кейрош
      1
    • Испания - най-добрите от най-добрите?! Ще видим... Треньор - В. дел Боске
      5
    • Швейцария - професионалисти, които не обичат импровизациите. Треньор - О. Хитцефелд
      0
    • Хондурас - камъкът е в прашката, а в кого са се прицелили? Треньор - Р. Руеда
      0
    • Чили - 11 пръста, свити в юмрук - отбор и половина! Треньор - М. Биелса
      1


Recommended Posts

  • Потребител

Яко подпиране на испанците, отменен чист гол заради пасивна засада, поне което аз видях, макар и пиян вследствие от немската победа! Браво на Парагвай, отбор идентичен с нашия, но ако нашите "курви" имаха поне един процент от волята и старанието на парагвайците, резултатите на квалификациите щеше да бъде друг...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

В немския отбор са представени поне три европейски нации - немската, полската и турската (ако броим югоизточна Тракия за Европа) :laugh: "Сборная" на Европейския съюз...

Глишев, забравяш Марио Гомес :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

аз нямам проблем с етническия произход на футболистите от германския национален отбор, нито пък тези от френския, например.

просто добавям още една нация :whistling:

като изключим какау, ако не се лъжа всички останали от т.нар "чужденци" в германския отбор или са наполовина германци, или са родени в германия или са там от деца, така че те са станали футболисти точно в германия и няма нищо чудно, че играят в германския национален отбор.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Диего Марадона гони от пресконференция изключително арогантно Томас Мюлер, след приятелската среща играна в Мюнхен на 3.03. тази година. Марадона пита "Кой е тоя?" и отказва да останат съвместно. Само четири месеца по-късно на Световното, Томас Мюлер официално му се "представи", като вкара гол на Аржентина, а Германия ги размаза с общ резултат 4:0!!!

Е, вече се познават! :tooth: :tooth: :tooth:

Вижте видеото от пресконференцията:

http://worldcup2010.gol.bg/2010/07/03/diego-razbra-li-veche-koi-e-tomas-miuler.81417

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По добре е да видим полуфиналите ;). Аз съм си про-европейски тип и залагам на холандците (Allez les bleus, allez les bleus, опс ле бльотата ги нема отдавна така, че на оранжадата ;)). В другата среща пак така ;), хиспанците ;) (кат нема оранжада има лимонада ;)), пък и едно птиченце ми сподели, че проблема на германците са испанците, а не холандците. Поживем увидим, сказал мужик и умерль :(. Ама хайде да не го даваме толкоз трагично, 4 мача има, ма после почват Левски, ЦСКА и Литекс (по познат кат Латексо ;)). Нищо и за Латексо ще викаме ;). Стига да има защо де ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Включително и аз :(. Амааа много ги цакаха ЕУРО-отборите :(. Пък и знайно световен шампион само европейска страна в Европа (имаме прецеденти за ЮА отбор: Швещия и Ю. Корея). Това за Бразилия де.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От холандците очаквах, но с дузпи например, а Маншафта (не съм добре с немския и никокога няма да бъда, да ме извинят немскоговорящите) направо ме.... изкефи ;), нищо, че бях за "сребърните" ;). Европа Европа юбер алес ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Всъщност имаме два германоезични фаворита: Deutsch и Duits :) Разликата не е чак толкоз голяма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз като естет и испанофил ще стискам палци за урусите довечера, а утре се надам испанците да бият маншафта и финала да е Испания-Уругуай. Мечтаех за полуфинал, а сега титлата е на два мача разстояние. Вамос Еспаня!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Разбирам те, и аз бях раздвоен, испанците са готини. Но няма как, die Alea ist jacta - ще викам за Германия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ти остави, ама като каза на немско-латински, че жребият е хвърлен и се сетих, че октоподът Паул предрича загуба на Германия! Направо изтръпвам, макар да не съм суеверен. :laugh:

http://sportni.bg/worldcup2010/?tid=40&oid=2530958&site_id=abv

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами, ами, бай Дойчо сички ше ги казни, глей си кефа :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не знам, да поддържа човек Испания е нещо като "Стокхолмски синдром", все едно да поддържа Гърция :tooth: Бачкаме им ангария, на всичко отгоре и да викаме за тях. Айде моля!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Уругвайците излязоха големи юнаци, браво на момчетата, представиха се много добре.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Страшен мач, най-добрият дотук. Сега остава да видим какво ще направят алеманите и визиготите, фризийците вече почетно се класираха :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Страшен мач, най-добрият дотук. Сега остава да видим какво ще направят алеманите и визиготите, фризийците вече почетно се класираха :)

Както вече неведнъж казах, източната част на Regnum Francorum не ми е слабост. Ще викам за вестготите. Пък и октоподът Пол бил предрекъл тяхна победа. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тю, тия от Испанската марка сега ще ядат бой от Обединения баваро-тюрко-ободритски фронт.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тю, тия от Испанската марка сега ще ядат бой от Обединения баваро-тюрко-ободритски фронт.

Цъ, ще ги причакат в Ронселвалския проход и папер няма да остане тогава от фон Роланд. whistling.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

"Роланд е буен, Оливер - разумен" :vertag:

Та ще видим кой - кум, кой - сват, кой - на булката брат :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Както вече неведнъж казах, източната част на Regnum Francorum не ми е слабост. Ще викам за вестготите. Пък и октоподът Пол бил предрекъл тяхна победа. tongue.gif

Абе вестготи, трънки! Отдавна са загубили вестготското, но са придобили мавърско...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...