Отиди на
Форум "Наука"

Световните първенства по футбол + СП 2010 г.


ISTORIK

Кой отбор ще спечели СПФ 2010?  

22 потребители са гласували

  1. 1. Кой отбор бихте искали да спечели СПФ 2010? (Можете да гласувате за повече от един отбор!)

    • ЮАР - отборът-загадка. Треньор - К. Парейра
      0
    • Мексико - вечният участник на СПФ (без 1990 г.). Треньор - Х. Агире
      1
    • Уругвай - отбор от средни играчи (?). Треньор - О. Табарес
      0
    • Франция - рано е отборът да бъде отписан. Треньор - Р. Доменек
      1
    • Аржентина - всичко или нищо. Треньор - Д. Марадона
      3
    • Нигерия - шведски пилот в самолета. Треньор - Л. Лагербек
      0
    • Южна Корея - азиатски тигър в Ю. Африка. Треньор - Ху Юн-Мо
      0
    • Гърция - втори опит за летене. Треньор - О. Рехагел
      0
    • Англия - готови за титлата. Треньор - Ф. Капело
      4
    • САЩ - каубоите гледат към върха. Треньор - Б. Брадли
      1
    • Алжир - най-изненадващите африкански финалисти. Треньор - Р. Саадане
      0
    • Словения - отбор без звездни играчи. Треньор - М. Кек
      0
    • Германия - трети, трети, втори... а сега - първи?! Треньор - Й. Льов
      14
    • Австралия - британска стомана с аромат на холандски лалета. Дойдоха в ЮАР първи, но не - за да си тръгнат преди останалите! Треньор - П. Вербеек
      0
    • Сърбия - бъдещо балканско страшилище?! Треньор - Р. Антич
      1
    • Гана - Един осминафинал не стига. Надеждата на Африка. Добри играчи, но - контузени. Треньор - М. Райевац
      0
    • Холандия - традицията повелява: вечните (скрити) фаворити. Треньор - Б. ван Марвайк
      2
    • Дания - време е за победа. Треньор - М. Олсен
      2
    • Япония - до първото място - със Shinkansen - японският влак-стрела! Духът на самураите е жив! Треньор - Такеши Окада
      2
    • Камерун - черните перли са гордостта на Африка. Треньор - П. льо Гуен
      1
    • Италия - бой последен за "златните" старчета. Треньор - М. Липи
      2
    • Парагвай - винаги в сянката на Бразилия и Аржентина, сега отборът ще играе всеки мач като финал. Треньор - Х. Мартино
      0
    • Нова Зеландия - не искат титлата, играят за удоволствие. Треньор - Р. Хърбърт
      1
    • Словакия - за първи път на СПФ след разделянето с Чехия през 1993 г. Треньор - В. Вайс
      0
    • Бразилия - този път играчите са работливи и технични, а не - магьосници. Треньор - Дунга
      2
    • Северна Корея - победата е партийно поръчение. Треньор - Ким Йон Хун
      2
    • Кот д'Ивоар (Бряг на слоновата кост) - отборът мечта на... България! Треньор - С.-Г. Ериксон
      1
    • Португалия - една мечта, една амбиция... Играчите са талантливи и непредсказуеми. Треньор - К. Кейрош
      1
    • Испания - най-добрите от най-добрите?! Ще видим... Треньор - В. дел Боске
      5
    • Швейцария - професионалисти, които не обичат импровизациите. Треньор - О. Хитцефелд
      0
    • Хондурас - камъкът е в прашката, а в кого са се прицелили? Треньор - Р. Руеда
      0
    • Чили - 11 пръста, свити в юмрук - отбор и половина! Треньор - М. Биелса
      1


Recommended Posts

  • Глобален Модератор
  • Глобален Модератор
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да пусна анкета аз мога, ама не се интересувам от футбол, не познавам отборите, които участват, така че - не зная кои са фаворитите за първото място.

Така че - подскажете ми, моля, кои отбори да включа...

Аз, като японофил, съм за японците (!), но това е субективно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Браво Историк!

Гласувам с + ;). Гледам Световното от далечната '78-ма (Европейското от '76-та). Залагам сега изцяло на Франция (абееее както винаги ;), отдавна престанах да съм франкофон, но винаги ще съм франкофил :)), въпреки, че Испания е голям фаворит. От Америките съм фен само на Аржентина ( т.е. ако играе европейски отбор съм за него (освен с Аржентина) с изключение на Германия (още помня полуфинала в Испания, дето Тони Шумахер почти уби Батистон, а после Дидие Сикс изпусна дузпа, ама отиваше в германсски отбор). Ама Диего ме притеснява :(. Прогнозите? Не зная, но предполагам кои няма да станат: Италия, Германия, Аржентина, Бразилия. ЮАР и Алжир също ;). За сега толкоз, кат мине първия кръг повече.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Гласувам за оста Рим-Берлин-Токио. Да видим ще победят ли във футболната война...

Аз не се интересувам от футбол, мразя я тази игра! Обаче пускам темата, за удоволствие на тези, които си падат по футбола.

Конкретно...

Фаворити са ми японците. Просто - защото съм японофил. Нищо повече!

Ех, ако това беше СП по шахмат, или по карате, щях да се вълнувам много повече...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Такааа, рано е още (само 3 "фаворита" са "минали"), но световното почва, ...кат световно ;).

Франция пести (то там Доменек е голям "стратег", нали знаете, въпреки, че аз съм му фен (заради миналото СП, никой не отчиташе (освен мен), че франция може да продължи при мача с Испания, но станаха финалисти и само провокация спаси отбора от ПОБЕДА ;)) и бих свалил кавичките, ноооо "общото" мнение е такова) Англия се дъни (абе вратарчето де, ама кога Англия са имали вратарче? ;)), Аржентина взе своето, но Нигерия се "озъби" ;), както и Щатите де (те можеха и да бият, което немаше да е не справедливо, за разлика от Нигерия, които обаче са класен отбор - най-хубавия мач досега!).

Аз ще коментирам (ако имам време) ;), нали това е целта ;)?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Винаги на световни и европейски първенства съм за Испания. Аз съм испанофил, а все ме набеждават за туркофил, сърбофил или либерал :biggrin: .

Фаворити са Испания, Англия(Капело по точно!), Бразилия(обичайните заподозрени), Аржентина(Месиииииии!). Другото е пълнеж :biggrin: Майтапя се :biggrin:

Скрити фаворити са Португалия и Холандия(но само за финал, не и за шампиони).

Мой приятел има теория за това, че шампион ще е отбор от Ю. Америка, защото има ротационен принцип. Сега е ред на Аржентина, според него или Бразилия. Надявам се да греши, защото ще дера гърло за Испания :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хм, само 9 души са гласували...

Или интересът към футбола в нашия форум е по-слаб, отколкото аз предполагах, или пък потребителите изчакват да видят как ще се развият мачовете по групи и не бързат да гласуват, за да могат да дадат по-точни прогнози.

Само дето въпросът не е да се познае победителят, нито - да се дават прогнози, а е:

"Кой отбор бихте желали да бъде победителят?".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Хм, само 9 души са гласували...

Или интересът към футбола в нашия форум е по-слаб, отколкото аз предполагах, или пък потребителите изчакват да видят как ще се развият мачовете по групи и не бързат да гласуват, за да могат да дадат по-точни прогнози.

Е, нормално е да е по-слаб. Разделите за спорт и някои други не са централни раздели във форума, а само за развлечение, като ни "изпушат главите" от много наука и нАучни дискусии да се разсейваме с нещо. :)

За мен фаворити са Аржентина, Бразилия и Испания.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Германия-Аржентина -Бразилия - това се претендентите ;

Испания - тази държавичка , дори не може да понесе на гърба си товара от четвъртфинал. Световното не е Европа . Никога не е минавала тази летва и този път няма да може.

Англия- пълна скръб , ще отпаднат както винаги на осминафинала ;

Холандия- все още не сме ги видяли , но като капацитет , наистина са скрити претенденти ;

Портогалия- няма да има сили ;

Афрофранция - във в. Телеграф има една статия за нея - много са зле - няма да минат осминафинала ,а се съмнявам , въобще дали ще минат групите ;

Много ми хареса играта на Мексико , но не очаквам нещо велико от тях ;

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За мен фаворити са Испания, Аржентина, Германия и Бразилия. Залагам на желания финал Испания - Бразилия.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Такааа, идеята на Историк е анкетата да отразява, не кои смятаме, че ще спечелят, а кои подкрепяме (при мен нема разлика ;)). Та, при мен е ясно Allons enfants de la Patrie......la jour de gloire est arrivee....contre nous est la tiranie (ауу май съм го позабравил не малко, а много, да ме редактират франкофоните (то нема франкофили :(). Сега на кои останали симпатизирам: Холандия, Португалия (абе, даже Португалеца не мож ме отказа ;)) и накрая Испания. От не европейските: Аржентина. Симпатични са ми и Нигерия и Кот д'Ивоар (от днес). КНДР, нема да ми станат. По правило държа и на Алжир ;). Изкефих се на Гана (ма не спряха ли те Чехословакия миналото? ;). Нищо, това срещу Сърбия дет натвориха заличава предишното). Тез дет няма да викам за тях никога: Германия, Сърбия (в мача помежду им ще съм за сърбия обаче, но не щота са ни съседи, а за да стане по-интересно), Бразилия, освен ако не са с предните ;)).

А ся коментарите:

ааа, не ще изчакам да мине кръга ;).

Аре футбулери дайте да докажем, че имаме поне някакво мнение (е ся, ако не ви интересува никой не ви кара :)).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Световните първенства трябва да се забранят, и да се наблегне на научния прогрес и етиката. И повече да се чете и по-малко да се гледа футбол. И бирата да се намали. Да се яде здравословна храна и повече неалкохолни течност в тая жега.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Гласувах за страната с най-красивото име в света - хем народна, хем демократична, хем република!

А'ре - за шампионска титла може и да не се доредят - ама челна четворка без КНДР ще е позор за цялото прогресивно човечество!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хаха така си е. Аз вчера го гледах мача Бразилия-Северна Корея в едно заведение. Интересно че всичките хора някакси инстинктивно заехме страната на корейците, едни може би защото мразят Бразилия и хегемонията й във футбола, а други ей така за да гледат сензации - аз по много и от двете :)

Първото полувреме отборите бяха равностойни, което си беше доста учудващо. През второто корейците обаче свалиха гарда, а бразилетата се оказаха по-издръжливи всякаш и натиснаха стабилно, първия им гол си беше фурор, направо нулев ъгъл - от линията на аута и то през защитник и вратар! Имаха техника, а имаха и късмет бразилетата, но определено не са това което бяха във времената когато треньорът им Дунга беше на терена. Много ме изкефи и гола на КНДР, тоя Юн хвана доста дълъг пас и изфинтира цялата бразилска защита като тренировъчни макети, а и след това го удариха на юруш та бразилците се набутаха в своята половина, ама само за 3 минути оставащо време нищо не стана.

п.п. агитката на КНДР я показаха 2-3 пъти, бяха 20 души на кръст наредени в каре долу до рекламните платна (най-вероятно обслужващ персонал към отбора, демек агенти на севернокорейското ДС :biggrin: )

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Световните първенства трябва да се забранят, и да се наблегне на научния прогрес и етиката. И повече да се чете и по-малко да се гледа футбол. И бирата да се намали. Да се яде здравословна храна и повече неалкохолни течност в тая жега.

Бравос! Ей, така те искам :bigwink: ! Стриктен по алвасарейровски :biggrin: !

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...