Отиди на
Форум "Наука"

Световните първенства по футбол + СП 2010 г.


ISTORIK

Кой отбор ще спечели СПФ 2010?  

22 потребители са гласували

  1. 1. Кой отбор бихте искали да спечели СПФ 2010? (Можете да гласувате за повече от един отбор!)

    • ЮАР - отборът-загадка. Треньор - К. Парейра
      0
    • Мексико - вечният участник на СПФ (без 1990 г.). Треньор - Х. Агире
      1
    • Уругвай - отбор от средни играчи (?). Треньор - О. Табарес
      0
    • Франция - рано е отборът да бъде отписан. Треньор - Р. Доменек
      1
    • Аржентина - всичко или нищо. Треньор - Д. Марадона
      3
    • Нигерия - шведски пилот в самолета. Треньор - Л. Лагербек
      0
    • Южна Корея - азиатски тигър в Ю. Африка. Треньор - Ху Юн-Мо
      0
    • Гърция - втори опит за летене. Треньор - О. Рехагел
      0
    • Англия - готови за титлата. Треньор - Ф. Капело
      4
    • САЩ - каубоите гледат към върха. Треньор - Б. Брадли
      1
    • Алжир - най-изненадващите африкански финалисти. Треньор - Р. Саадане
      0
    • Словения - отбор без звездни играчи. Треньор - М. Кек
      0
    • Германия - трети, трети, втори... а сега - първи?! Треньор - Й. Льов
      14
    • Австралия - британска стомана с аромат на холандски лалета. Дойдоха в ЮАР първи, но не - за да си тръгнат преди останалите! Треньор - П. Вербеек
      0
    • Сърбия - бъдещо балканско страшилище?! Треньор - Р. Антич
      1
    • Гана - Един осминафинал не стига. Надеждата на Африка. Добри играчи, но - контузени. Треньор - М. Райевац
      0
    • Холандия - традицията повелява: вечните (скрити) фаворити. Треньор - Б. ван Марвайк
      2
    • Дания - време е за победа. Треньор - М. Олсен
      2
    • Япония - до първото място - със Shinkansen - японският влак-стрела! Духът на самураите е жив! Треньор - Такеши Окада
      2
    • Камерун - черните перли са гордостта на Африка. Треньор - П. льо Гуен
      1
    • Италия - бой последен за "златните" старчета. Треньор - М. Липи
      2
    • Парагвай - винаги в сянката на Бразилия и Аржентина, сега отборът ще играе всеки мач като финал. Треньор - Х. Мартино
      0
    • Нова Зеландия - не искат титлата, играят за удоволствие. Треньор - Р. Хърбърт
      1
    • Словакия - за първи път на СПФ след разделянето с Чехия през 1993 г. Треньор - В. Вайс
      0
    • Бразилия - този път играчите са работливи и технични, а не - магьосници. Треньор - Дунга
      2
    • Северна Корея - победата е партийно поръчение. Треньор - Ким Йон Хун
      2
    • Кот д'Ивоар (Бряг на слоновата кост) - отборът мечта на... България! Треньор - С.-Г. Ериксон
      1
    • Португалия - една мечта, една амбиция... Играчите са талантливи и непредсказуеми. Треньор - К. Кейрош
      1
    • Испания - най-добрите от най-добрите?! Ще видим... Треньор - В. дел Боске
      5
    • Швейцария - професионалисти, които не обичат импровизациите. Треньор - О. Хитцефелд
      0
    • Хондурас - камъкът е в прашката, а в кого са се прицелили? Треньор - Р. Руеда
      0
    • Чили - 11 пръста, свити в юмрук - отбор и половина! Треньор - М. Биелса
      1


Recommended Posts

  • Потребител

Само едно не можах да разбера, к'ъв е тоя октопод, бе?

А испанските дон кихотовци такъв бой ще ядат тая вечер от "немските" вилхелмтеловци. Ако испанския треньор продължава да пуска Торес в игра, при положение, че момчето още не е в кондиция, то да им са здрави шушоните. Дано да е интересен мач, а не груба защитна игра.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Само едно не можах да разбера, к'ъв е тоя октопод, бе?

А испанските дон кихотовци такъв бой ще ядат тая вечер от "немските" вилхелмтеловци. Ако испанския треньор продължава да пуска Торес в игра, при положение, че момчето още не е в кондиция, то да им са здрави шушоните. Дано да е интересен мач, а не груба защитна игра.

Вилхелметеловците си заминаха още в предварителната група. smokeing.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Както и други :(. Надявам се днешния мач да не е на метър кожа и литър кръв. Испанците все още не са показали какво могат, надявам се да покажат днес. Опита показва, че печелят....най-хитрите, както и тези които планират най-дълго (то се същото де). Аз обаче съм доволен, че Световния шампион ще е от Европа (даже да е Германия, ма не вярвам ;)). По принцип обявих още преди това, че в карето съм от лалетата (пък и им е време след съдийските загуби през 74-та и 78-ма).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вилхелметеловците си заминаха още в предварителната група. smokeing.gif

Приемам забележката. Не се сетих с кой герой да ги определя германците.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ей ся бай Дойчо ше ги казни сите гишпанци :) Макар че имах няколко прединфарктни състояния в първото полуДреме :head_hurts_kr:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Бе поомекнаха им крачетата на вестготите през последните 15 минутки. Ако устискат до дузпи, Касиас ще се проявява геройски. Ама ми се чини, че второто полувреме испанците ще направят някоя простотия и ще им шибнат 1 : 0.

Ама ако бият испанците, Глишев ще вземе да получи нЕкой инфаркт и оставаме без модератор литература, тюх.laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Глишев доколкото знам е англофил ;). Ама за дойчовчите или добро или нищо, отшумяха кат приказка ;). Само с защита не става, требе и акъл ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Испания шампион!!! Ура, ура, ура!!!!

Глишка, пий айн студена вода! laugh.gif

Митак, радвай се душо, омразните ти тевтонци пътуват. post-49835-1119740250.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Срамота, бесен съм, няма ли кой да ми направи услуга и да бомбардира Дрезден и Хамбург?

Няма цивилни в тая война, немският народ си заслужава позора, загубата и прочие хитлерщини. Сега остава Уругвай да ги млати моите жалки дойчовци на малкия финал и вече лично ще изгоря едно немско знаме в Борисовата градина. Страаашен резил.

За всички фенове на Испания - поздравче от потъващата ми гемия:

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Срамота, бесен съм, няма ли кой да ми направи услуга и да бомбардира Дрезден и Хамбург?

Няма цивилни в тая война, немският народ си заслужава позора, загубата и прочие хитлерщини. Сега остава Уругвай да ги млати моите жалки дойчовци на малкия финали вече лично ще изгоря едно немско знаме в Борисовата градина. Страаашен резил.

Нищо чудно (Уругвай да ги бие), щото кошницата на Уругвай не включваше даже полуфинал, а тевтонците са винаги за купа, и сега ще са разбити :(.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Срамота, бесен съм, няма ли кой да ми направи услуга и да бомбардира Дрезден и Хамбург?

Няма цивилни в тая война, немският народ си заслужава позора, загубата и прочие хитлерщини. Сега остава Уругвай да ги млати моите жалки дойчовци на малкия финали вече лично ще изгоря едно немско знаме в Борисовата градина. Страаашен резил.

Ако щеш почни и да гориш евра в Борисовата градина. То и без това еврото е плод на Дойче банк.laugh.gif

Или си направи салата от "Пръстена на нибелунгите". Полята с испански зехтин. tongue.gif

Испания шампион! Няма лалета, няма картофена салата и вурстове!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!punk.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хм, октоподът позна! Сега след Радичковото "Мамка му и прасе!", мога да възкликна "Мамка му и октопод!". Абе доверие на осмокраки да нямаш! Германците го хранят, поят, хубав аквариум са му направили, пък той гледа само как да ги прецака за полуфинала! Срамота! Ето, докъде води излишната толерантност дами и господа! Ако го бяха сготвили набързо след четвъртфинала, сега нямаха да имат грижи.

Аз като фен на Германия какво да кажа? Първо, заслужена победа на Испания. Видя се колко липсва на отбора Мюлер, а и се видя, че немците са страшно изморени. Просто нямаха бързината, която имат, грешаха елементарни подавания. Това бе първият хубав мач за Испания и те го направиха точно когато трябва. Има някаква ирония на това световно - Германия игра приятно, срещна най-силните отбори, въобще всичко наопаки! Все пак момчетата на Йоги Льов ще се приберат с високо вдигнати глави - победите им срещу кръвните врагове Англия и Аржентина дълго ще се помнят.

А и страшен Пуйол! Далеч не само заради гола!

Има нещо хубаво и в това, че световния шампион ще е от страна, която досега не е ставала. Аз лично ще съм 100% за Холандия! Те наистина го заслужават!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хм, октоподът позна! Сега след Радичковото "Мамка му и прасе!", мога да възкликна "Мамка му и октопод!". Абе доверие на осмокраки да нямаш! Германците го хранят, поят, хубав аквариум са му направили, пък той гледа само как да ги прецака за полуфинала! Срамота! Ето, докъде води излишната толерантност дами и господа! Ако го бяха сготвили набързо след четвъртфинала, сега нямаха да имат грижи.

Аз като фен на Германия какво да кажа? Първо, заслужена победа на Испания. Видя се колко липсва на отбора Мюлер, а и се видя, че немците са страшно изморени. Просто нямаха бързината, която имат, грешаха елементарни подавания. Това бе първият хубав мач за Испания и те го направиха точно когато трябва. Има някаква ирония на това световно - Германия игра приятно, срещна най-силните отбори, въобще всичко наопаки! Все пак момчетата на Йоги Льов ще се приберат с високо вдигнати глави - победите им срещу кръвните врагове Англия и Аржентина дълго ще се помнят.

А и страшен Пуйол! Далеч не само заради гола!

Има нещо хубаво и в това, че световния шампион ще е от страна, която досега не е ставала. Аз лично ще съм 100% за Холандия! Те наистина го заслужават!

Аз съм за Испания и на финала. Германците наистина са достоен противник, признавам. Холандците са ми симпатични момчетата, но съм си за Испания.

Митак, стига с твоята френска песимистична меланхолия. Ще бият испанците.smile.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Страхотен мач! И за двата отбора . Германия игра добре, но за първи път на това първенство срещнаха организиран и тактически грамотно построен отбор. Треперех до последната секунда, защото германците играха със сърцата си, със страст до края. След мача пуснах немския канал по който излъчваха мача и се вгледах в лицата на играчите. Изражението им беше красноречиво. Те не плачеха, не бяха бесни на съдията или съдбата, не бяха пречупени. Стояха с високо вдигнати глави, знаеха, че са сторили всичко по силите, за да победят, но осъзнаваха истината. Бяха по слабите и се бяха разбили в стена. Бяха срещнали противник, който е по класен, по добър от тях. Нищо не можеш да направиш освен да се бориш и да си тръгнеш с вдигната глава.

Испания изигра перфектния мач. Напълниха ми душата. Не спряха, не се отказаха, не се отчаяха, не прибързваха и не нервничеха. Бавно, методино мачкаха самочуствието на противника и го караха да греши, докато накрая Капитан Тарзан тегли чертата и фиестата започна!

Холандците са ми много симпатични, но в неделя видя ли дори портокал ще съм като бик! :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Свидетели сме на уникално Световно. За първи път откакто се провеждат, нито един отбор от голямата четворка (Великите сили на футбола) - Бразилия, Италия, Германия и Аржентина няма да е на финал. При всички досегашни финали поне един от тези отбори неизменно присъства на финала.

Аз Испания като игра въобще не ги харесвам. Шестотин хиляди безсмислени паса, докато организират една атака. Скука. Много повече харесвам северния динамичен футбол - с много движение и остри атаки. А и Робен си ми е любимец. Затова съм за Холандия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Пуф, аз малко се посъвзех от поражението, пооблизах рани... сега се чудя за кого съм. От една страна, хубаво ще е испанците да станат шампиони - така няма да ме е толкова яд, че са били Германия. От друга - холандците са си почти немци (когато не са африканци, ама те и немците са си наполовина турски поляци) :happy: Пък и ще е здраво Холандия да стане шампион баш в Южна Африка - за насърчение на местните африканери.

Много забавно - в холандския химн се пее, че Вилелм ван Насау почита испанския крал :bigwink:

Ама още ме е яд за вчера, де... нищо. Викам си: "Господа, ще се видим след четири години".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За снощния мач има конспирация. Германците трябваше да паднат, Иначе Германия трябваше и на Испания заеми да дава за да оцелява ЕС/испанците са същите като гърците, свикнали да папат и да се бият с пета в г..ъ без да бачкат, никой от нас с ръка на сърцето не може да го отрече :laugh: /

Та затова-HUP HOLAND HUP!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Най-хубавото е, че ще има нов световен шампион, който до сега не е бил. Както Испания така и Холандия заслужават да запишат името си сред страните триумфирали със световната купа. :)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...