Отиди на
Форум "Наука"

Експедиция Тангра - ТанНаКра 2 - Циркът продължава


Recommended Posts

  • Потребител

Аз гласувам за средноазиатски произход на орела. Който твърди друго, да обясни пъпките.

Не може да е "византийски" а си е римски стандарт.Стандартите са давани и на федерати.Отпред не пише ISPOR a ISPQR има надпис "DUCE" това си е изконна "прабългарска" титла

Пъпките са 12 и означават 12 месеца .Ако беше откраднат или изгубен в битка стандарт ,щяха да си го върнат!Както са направили и с останалите такива(общо 4 на брой само един се предполага че е загубен в блато)

Може да е скитски също!Но туркско минтгиянски изключено!:beer:

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 748
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Значи се съгласяваш, че монограмът е византийски. А сега да зададем един много важен въпрос - за чий му е на един прабългарски аристократ да иска да си прави монограм по византийски образец, при положение, че въпросният монограм няма да говори нищо на околните.

И още един въпрос - защо реши че орелът е бил собственост на български аристократ? Не можели да е бил на някой аварин или тюрк, или пък хазар?

А с мексиканския герб какво правим - и ацтеките ли са прабългари?

Защото е на римска служба федерат!И печатите и титлите са си римски!Всички са наречени архонти,патриций,стратези,василевси,цезари и т.н.

Монограмите им са разчетени ,но другите "византийски"които са открити им е трудно мого ,да ги разчетат.

графично съвпадат на 200% , но....чакаме Глишев през монголските "тайни"легенди да извади некакъв "ключ"хехехе

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А може би мексиканците са потомци на византийците???????А на съкровищетто от Наги Сент Миклош и на сандъкът от Терачина май има подобни изображения.Може и хазарски може и аварски ариктократ да е прав си - но защо пък всеки един от тях да не копира византийски моногорам?Аристокрацията на така наречените "степни" народи доста неща са почерпили от Византия.А ти сега отговори на въпросите:

1.Кой римски легион има за символ орел сграбичл змия /при това орелът е без разперени криле/?

2.Колко пъти във византийската култура се среща мотива за орела и змията?

3.Защо на орела има изписани негръцки и нелатински думи?

4.Какво означават дванайсеттте символа на гърба на орела?

5.Как точно се разчита "Петрос" на монограма.Коя лигатура къде е разположена?И с по прости думи не забрявай че ние сме едни невежи.

няма нищо българско ,те или са ги крали тея съкровища,или са им ги подарявали ,или са им плащали данъците ,всъщност ДДС-то .Те "прабългарите "са били недоразвити тюрки и са попивали секаква култура до която са се докоснали,тюркска,аланска,ононгурска,кутригурска,монголска,чувашка,осетинска, и т.н. все стари и древни култури но нямат европейска "рамка" и те им я дават(българите)

Изобщо една монетка нямаме напраена от това време ,плащали сме с кожи , грънци ,чержета и тенекиени туркски монети.

Не знам дали Рашев не намери в гроба с монголоидите някоя и друга такава монетка?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И вземи дай най-накрая някакви средноазиатски аналогии на орлето, икато икатография и като предназначение.

Ами по същата логика, никой пък не е дал византийски аналогии на орлето.Това че Рашо бил писал нещо си там е вятър работа. Традиция при него е да отхвърля всичко, което не може да обясни.В много случаи даже не си и прави труд да даде някакви основания.

А що се отнася до герба на Мексико бълзам да дам малко пояснения, че току виж професорът доразвил българо-огъзката теория.

Първо това не е орел, а каракара(местен вид сокол). На герба е изобразена някаква ацтекска легенда, според която ацтеките дълго време си търсили място за живеене. Стигнали те до езерото Тескоко и там видели каракара стоящ върху кактус,и похапващ си змия. Хората решили че това е знак от бога и се заселили около езерото.

Между другото подобна легенда има и при поляците, които водени от Лех видяли гнездящ бял орел (възприет като божи знак) и създали първото полско селище-Гнезно. Поради това на полския герб пък има бял орел.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Единствения проблем на тази експедиция е името. По-точно щеше да бъде наречена Сурва или Зурван, щото за Тангра няма доказателства.

А иначе експедицията е полезна пък била тя и водена от театрал. Левски и Ботев не са били завършили военна академия, но са знаели как да воюват. Сегашната ситуация е такава, че съществува вакум в който който е по бърз и находчив, той ще успее. Като няма защитници на тюркската теория поради смущаващата липса на доказатества, напред ще излезе иранската теория поради достатъчно многото доказателства и факти.

А относно орела, не трябва да влизаме чак толкова навътре по въпрос за някакъва статуетка, за която не се знае кой я е произвел, кой я е купил или продал. Това, че тук там из Средна Азия има изображения на орел убиващ змия нищо не означава. Това е обичайна гледка от живота в природата. Орела вижда змията спуска се и я изяжда. Хората които задълбават много в митологията забравят, че древните хора преди всичко са били хора със абсолютно същите нужди като нас - малка, голяма, любов, секс, ядене, пиене и т.н.

"Единствения проблем на тази експедиция е името. По-точно щеше да бъде наречена Сурва или Зурван, щото за Тангра няма доказателства."

А за Сурва и Зурван има?

Тази експедиция има много проблеми и името и е най малкият от тях.

"Левски и Ботев не са били завършили военна академия, но са знаели как да воюват. "

И в какво се заключават военните им умения?

Да- знаели са как се върти калъча и как се пуца с ливорвела, но в академията учат едни други неща, това е разликата между професионалистите и любителите.

"Сегашната ситуация е такава, че съществува вакум в който който е по бърз и находчив, той ще успее. "

Това ли е представата ни за начинът по който се пише официарната ни история?

Горката , май пак ще я опънат...

"Като няма защитници на тюркската теория поради смущаващата липса на доказатества"

Защитници на официалната теория има достатъчно именно защото е най добре подкрепена откъм доказателства, общо взето освен Бакалов и Пешо Авганистанеца не знам някой друг учен да я отрича в настоящият момент.

"..напред ще излезе иранската теория поради достатъчно многото доказателства и факти."

Остава сега и някой да ги признае тези многобройни доказателства и факти.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

===============================================

ДОПЪЛВАЩО ДОПИСВАНЕ (7.06.07): ...много странни сценични таланти, преподаватели от Театралната Академия, режисьори, постановчици направо върху заледените склонове на Еверест, пътешественици из хиндустанската джунгла и звероукротители, медиуми, врачки на топоними, кметски наместници на 500 населени места в Индия, езиковеди индо-иранисти от най-висока класа, просто мъже на 50 с по-ярко изявено отношение към трепетно пърхащи край тях госпожици на попреминала възраст.... - вж. нашия коментар от Вто Юни 05, 2007 11:33 am, стр. http://www.mediapool...er=asc&start=15

===============================================

- всички тези в един глас утвърждават и разпространяват откритата, обоснованата и доказана от Бащата и Учителя едновременно, Единствената и Велика Истина, че древните българи и техният език са с ирански произход и принадлежност.

===============================================

НАЙ-ЧИСТОСЪРДЕЧНО И БЕЗКОРИСТНО ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ (11.06.07): Изкористяването на всеки висок идеал го убива този идеал и ползва единствено и само неговите убийци.

===============================================

Завистта ще те съсипе, ех. lac.gif

Минусът не е от мен, да не се оплакваш после, че аз съм ти цъкал минуси. Вече цъкам само плюсове или нищо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами по същата логика, никой пък не е дал византийски аналогии на орлето.

Това че Рашо бил писал нещо си там е вятър работа. Традиция при него е да отхвърля всичко, което не може да обясни.В много случаи даже не си и прави труд да даде някакви основания.

хехе това с поляците е суер!

Ето ти ено римско,е не е "византийско" ама ...

136001.jpg

Орела е символ на "Слънцето" на "Непобедимото" затова е изобразяван и приет като висш знак на военните -символ на всички легиони!

И за това и бургарите го използват!хехе

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Значи на орела от Вознесенка има една дума и един надпис.Думата е на едно от крилата и е четирибуквена с гръцки букви.Срещал съм преводи като "докс" "дукс" или "дохс".Надписа е на опашката на птицата и досега не съм срещал разчитане тъй като е силно повреден.Вероятно е с рунически знаци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Като няма защитници на тюркската теория поради смущаващата липса на доказатества"

Защитници на официалната теория има достатъчно именно защото е най добре подкрепена откъм доказателства, общо взето освен Бакалов и Пешо Авганистанеца не знам някой друг учен да я отрича в настоящият момент.

"..напред ще излезе иранската теория поради достатъчно многото доказателства и факти."

Остава сега и някой да ги признае тези многобройни доказателства и факти.

Именно кухата теория е недоказана и поражда измислянето на нови и нови тези и теории!

Тази теория(туркската)е недоказана все още!

И може би няма да бъде доказана никога!

Щото е измислена!

и съдбата на всяка такава ще е същата .Ето този фелдшер от двеста метра познава някакъв минтгиянин ,че е с български гени,хехехе я си помисли само ако го наближи ....

те тия (гени)ша почнат да му говорят ,хаха

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи на орела от Вознесенка има една дума и един надпис.Думата е на едно от крилата и е четирибуквена с гръцки букви.Срещал съм преводи като "докс" "дукс" или "дохс".Надписа е на опашката на птицата и досега не съм срещал разчитане тъй като е силно повреден.Вероятно е с рунически знаци.

да докс или дукс си е титла.

надписа ISPQR обаче си представи ,че е претърпял един голям огън,щото нали е бил кремиран!

И това "Q" е станало "О" и войла!:biggrin:

и оттам почват ени преводи на преводачите....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Орела е символ на "Слънцето" на "Непобедимото" затова е изобразяван и приет като висш знак на военните -символ на всички легиони!

И за това и бургарите го използват!хехе

Този път не позна. Орелът е въведен като символ само за елитните легиони и то във ІІ в.пр.Хр.(не ми се рови за точната година),т.е много преди sol invictus. А между другото неговият символ не е ли конника.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Защитници на официалната теория има достатъчно именно защото е най добре подкрепена откъм доказателства, общо взето освен Бакалов и Пешо Авганистанеца не знам някой друг учен да я отрича в настоящият момент.

Ами многобройните и привърженици са общо везто все на пенсионна възраст и намаляват по естествени причини.А че теорията няма никакви доказателства това отдавна е известно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

надписа ISPQR обаче си представи ,че е претърпял един голям огън,щото нали е бил кремиран!

И това "Q" е станало "О" и войла!:biggrin:

и оттам почват ени преводи на преводачите....

То хубаво, ама по времето на SPQR май монограми от този тип няма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами многобройните и привърженици са общо везто все на пенсионна възраст и намаляват по естествени причини.А че теорията няма никакви доказателства това отдавна е известно.

Няма "официална теория", а тюркската теория я отричат всички археолози, с едно-две маргинални изключения.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

У-ха, каква атака срещу наши учени, успели с цената на рискове, които други учени не биха предприели, да се опитат да докажат нещо, което е очевидно.

Защо не докарат опонентите въпроса до антропология тогава? Страх ли ги е..., що ли...? :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За тюрки нищо не съм споменавал, а официална теория винаги има- това което го пишат по учебниците.

Не че това от учебниците няма нужда от сериозна ревизия, но все пак още не съм видял някаква по добра версия от - да го наречем "алтайско-угорско- сармато- аланската теория".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Този път не позна. Орелът е въведен като символ само за елитните легиони и то във ІІ в.пр.Хр.(не ми се рови за точната година),т.е много преди sol invictus. А между другото неговият символ не е ли конника.

Sol Invictus = Mithra е по стар и от Римската империя! Но за легионите може и да си прав там имат много реформи.

Аз от Нерон насам съм ги следил!

Конника да ,най висшият символ (генериращата,възраждащата се сила)и затова го използват всички ,но първо идва от ариите(ераните)скитите,траките и после и у други народи и паланки!

даже сега намерих ,че "БИГИ" означава свещен конник,което е много интересно.

Също и лъвът е символ на слънцето!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

нещо не е ясно какво искаш да кажеш.

Сиреч че днешните българи удивително приличаме на афганистанци- това е едно от доказателствата на експедициата. :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Eто малко антропология...Сигурно на капата е орелът от Вознесенка...:)

Kul_Tigin.jpg

Прилича ми на паун,по скоро!

Има такъв в Армения.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сиреч че днешните българи удивително приличаме на афганистанци- това е едно от доказателствата на експедициата. :happy:

Чак пък! Един мой приятел наистина прилича, но пък аз съм бял човек! :w00t:

А афганците са... ами азиатци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Главата е скулпторен портрет на Кюл-Тегин - виден държавник във ІІ Тюркски каганат. Има типични монголоидни черти - истински, расов древен тюрк!

----------

Пущуните са преки потомци на ефталитите, били руси и синеоки, но след 6-7 в. основната маса от тях е изтикана към Сюлеймановите планини в съвр.Пакистан. Там в следващите столетия се смесват с по-ваклото индийско население и за това днес са по-чернички, но има и много българи които са си мургави досущ като пущуни.

Днес този народ може да е примитивен и див, но това е резултата от липсата на държавност за много векове и налагането на исляма.

Link to comment
Share on other sites

Много бих спорил дали орелът от Вознесенка е трофеен византийски.Няма надпис на гръцки който да обозначава това което е доста странно ако се касаеше за символ на някой от легионите.Всъщност няма римски легион който да има за символ орел сграбчил змия.Разбира се гробът от Вознесека да е е на Аспарух е твърде малко вероятно но определено трябва да се свърже с някой от конните народи от Северното черноморие.

Моето мнение по въпроса е на: http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=7838&st=1100 - #1117 - проф. Добрев

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...