Отиди на
Форум "Наука"

Познай това животно


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

ще спестя вампирите за сега, като най близки до фантоМчето ;)

Аксолотъл - единственото земноводно, което може да прекара целия си живот във вода, като дори възрастните запазват хрилете си.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Явно е римлянина наред :) Обаче в природата рядко има единствен :) примерно пещерния протей си е още "по- воден", а и не по- малко уникален.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Явно е римлянина наред :) Обаче в природата рядко има единствен :) примерно пещерния протей си е още "по- воден", а и не по- малко уникален.

да, прав си за протея, бях го забравил съвсем незаслужено. За съжаление от ежедневната плява, с която те залива светът, се затъпява рано или късно. Те го моя звяр:

post-917-066410600 1326999449_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това е змей - или поне така се казва картинката. :tooth:

е нема да кръстя картинката на името на звяра. Айде да подскажа - 'змеят' се среща на континент, непознат до 17 век. Много готино и симпатично нощно животинче, няма начин да не му знаете името, дето малко наподобява на синонима на разбойник. :bigwink:

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

да, прав си за протея, бях го забравил съвсем незаслужено. За съжаление от ежедневната плява, с която те залива светът, се затъпява рано или късно. Те го моя звяр:

Това животинче ще е от Бандикутоподобни(Peramelemorphiа),но незнам кое точно! :read:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Macrotis lagotis

а така - съвсем обикновен торбест бандикут:)))

Митак, бе требеше да те банна едно време, за да не даваш такива верни мнения, ама айде - ти си на ход:)))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не ти си, аз съм по познаването както споменах веднъж. Ако съм познал (т.е. има потвърждение) и не съм качил снимка нека следващия не пита и не чака.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не ти си, аз съм по познаването както споменах веднъж. Ако съм познал (т.е. има потвърждение) и не съм качил снимка нека следващия не пита и не чака.

ти позна латинското име на бандикута, така че качвай, не се помайвай.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аре да не зацикля играта едно мое любимо животинче ;).

и аз ги обичам много тея сурикати /Suricata suricatta/. Почти като хора.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Май по - правилно би било да се каже кондор, а не лешояд, че тези птици не са близки с лешоядите от стария свят- изобщо голяма мъгла е таксономията им, още се чудят в какъв разред да ги поставят. Иначе щом римлянина е съгласен с латинското Sarcoramphus sacra ок. Гледам, че под това име се говори за някаква по- скоро митична птица.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Биология
Едното определено е Homo sapiens :).

... а другото, е Andrias davidianus

Редактирано от goshawk
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Неспасяем :hmmm: . Първо обявявам снмката на Роман за несъществуващ вид, после вместо едно животно пускам две.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...