Отиди на
Форум "Наука"

Познай това животно


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

ee направо го нацели

тези животинки имат страшен удар с видоизменените си предни крачка- скоростта на удара е до 22 м/сек,

има случай такива животинки да чупят двойното стъкло на аквариум с един единствен удар

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители
:unsure: защо не искате повече да си играем.......Не обичате да ловите рибкиии? Тая се хваща на въдица понякога.. Вкусна била и освен това не мнооого едра... Роднина е на бялата риба(речната) ако не се лъжа! :cray::cray::crying: Семейство костурови....Среща се най-често в Дунав...
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Дааа това е ивичест бибан Gymnocephalus schraetser...стига до 150грама на тегло - демек един ми е точно за диетата. Аз мисля, че всички костурови са вкусни, включително и костура независимо от името му.., много по-вкусни от шарановите :post-20645-1121105496: Еми трябва да играем за да се включат още хора... :bigwink:

Още за бибаните и костуркови

представители на семейство костурови у нас са предимно дунавски обитатели: голяма вретенарка – Zingel zingel, с тегло до 1 кг, малка вретенарка – Zingel strеber, с тегло до 200 г. А също така обикновен бибан – Gymnocephalus cernuus, с тегло до 100 г, високотел бибан – Gymnocephalus baloni, с тегло до 70 г, и ивичест бибан – Gymnocephalus schraetser, с тегло до 150 грама.

:head_hurts_kr: обаче на снимката, която постнах пишеше само бибан и аз до днес не знаех че е ивичест..и че има и други видове...

Тая игра е много полезно нещо..Вярно че на биолозите ви е лесно да отговаряте ама аз като ограя се уча и ми е много интересно пъъък!!!

Ако искате може да си играем пък ще се включва още народ малко по малко.. :bigwink: Тогава ще стане по-интересно

Аххх ти познал си я и нарочно не казваш!!!! :sneaky2:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

е браво

тази птица се храни с растителна храна и за да се справи със смилането и използва бактерии, живеещи в храносмилателния и тракт: това е може би животното с най-неизяснена таксономия; младите индивиди имат нокти на крилете си с които се залавят за клоните.

ти си Anahronia

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

:animatedwink: Много съм отровна но пък още по-красива, не ме настъпвайте и всички ще си живеем добре! Все пак огромния човек дори да го ухапя лесно може да ме убие...Така, че хората сте по-страшни от мен! :bash:

post-2497-1185386131_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

не съм континентален тайпан :animatedwink: изобщо не съм тайпан ако това може да се приеме за помощен жокер формата на главата ми хич не е като на тоя плосък тайпан..демек аз съм по-красиваа.. :baby:

Главата е много важна и физиономията ми...

Ето как изглежда цялата

post-2497-1185415974_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...