Отиди на
Форум "Наука"

Цар Соломон и Цар Давид


cecy1997

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Ето и от мен на момчето един линк: православната библия с другаря Соломон, споменаван неведнъж вътре.

http://www.pravoslav...bible/index.htm

Хубава презентация.good.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не за Рим, щом детето може да прави презентацийки иска нещо от по-ранната история на човечеството, защо да не напише нещо за неолитните култури в Европа?

Например мадленската култура;

http://en.wikipedia.org/wiki/Magdalenian

Значи презентацията трябва да съобразена с това което уча. Тоест от еволюция на човека до първите държави в МЕСОПОТАМИЯ. До утре трябва да потвърдя темата, така че мисля да остане за Соломон

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Значи презентацията трябва да съобразена с това което уча. Тоест от еволюция на човека до първите държави в МЕСОПОТАМИЯ. До утре трябва да потвърдя темата, така че мисля да остане за Соломон

Не мога да разбера как можеш да вкараш в една презентация по история?! "еволюцията на човека" и цар Соломон, за който черпим ВСИЧКИ сведения от книга, която на свой ред твърди, че няма никаква еволюция на никакъв човек?!

Изглежда във вашето елитно училище учите някаква манджа с грозде?

Не случайно по-горе споменах за Дядо Коледа. Планирате ли по история презентация за къщата и елените на добрия старец от Лапландия?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аре бе, Хърсе, детето обясни много ясно, че има да прави презентация по конкретен въпрос от иначе дългия материал, който обхваща теми от еволюция на човека до първите държави. И явно Соломон попада в тоя материал според съставителите на учебника, а момчето по някаква причина си е харесало таман Соломон.

Инак не е трудно да отвориш Google Изображения, да набереш вътре "King Solomon" или "Цар Соломон", може и нещо "Древен Израел" примерно. После да попиташ в училищната библиотека какво имат за цар Соломон и за древен Израел (освен Библията, де) и дори да отвориш статиите на тия теми в английската Уикипедия, за да знаеш какво да говориш. Толкова все ще ти е достатъчно и за презентация, и за да има какво да кажеш по нея, та да си изкараш шестицата. Адски лесно е, ако не те мързи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако се вдигнем малко на пръсти и обгърнем така тематиката по-общо и на едро, според мен най-важното за първите еврейски царе е, че появата им маркира зараждането (малко преди еврейските царе) и развитието на една нова цивилизация в Близкия изток, цивилизация, вклинена между Вавилон и Египет, основала законодателството си чрез присадка върху шумерските закони, и дала на света 7 религии. Тази цивилизация очертава ясно политическите си, териториалните си и културните си ареали по времето на Соломон и финикийския Хирам. Следва разцепление и най-решителният момент - тази цивилизация е окупирана последователно от Вавилонската цивилизация в лицето на Вавилон и Асирия, създава универсална държава в лицето на Ахеменидската империя, нападната е от елинската цивилизация. В стремежът си да изгони нашественика тази цивилизация ражда последователно юдаизъм, зороастризъм, християнство, монофизитство, несторианство, митраизъм, ислям. Евреите и персите, както и монофизитите и несторияните са реликти от нея, оцеляли до ден днешен в църковен пашкул.

Та тази цивилизация можем да наречем сириакска и да я датираме между 11 в. пр.н. и 1258 г. н.е.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Което е частното мнение на мистър Тойнби и не върши никаква работа на ученик.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А, защо. На мен Тойнби ми е изкарвал поне пет 6тици, да не говорим, че учителите ме гледаха като чудо-небесно. :)

Аз пък смятам, че трябва да се акцентира на най-важното и да не се тровят дечицата с ненужни подробности.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Инак не е трудно да отвориш Google Изображения, да набереш вътре "King Solomon" или "Цар Соломон", може и нещо "Древен Израел" примерно. После да попиташ в училищната библиотека какво имат за цар Соломон и за древен Израел (освен Библията, де) и дори да отвориш статиите на тия теми в английската Уикипедия, за да знаеш какво да говориш. Толкова все ще ти е достатъчно и за презентация, и за да има какво да кажеш по нея, та да си изкараш шестицата. Адски лесно е, ако не те мързи.

Освен Стария завет и Google!!!, разбира се, има ли друг писмен източник, който да споменава за цар Соломон и неговия многоброен харем, благословен свише (само яка простата да имаш!) или за цар Давид, който мърсувал с жената на приятеля си, но отново с разрешение свише?

Само питам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Едва сега видях кое е училището! Изумен съм, тъй като по стечение на обстоятелствата познавах хора, които работеха там. Признавам си, че отдавна не бях ходил в Плевен и сега като виждам:

Не ми е ясно защо са превърнали двора на училището в това НЕЩО?!

Нещо като нищо! Единственото сравнение, което ми идва е КЛЕТКА В КЛЕТКАТА.

Жалко. Още нещо, което са ликвидирали, безвъзвратно.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Много черно гледаш, Хърсе. Виж младежа колко смислено за годините си действа и говори, виж цялата атмосфера на снимките. Добро място, според мен. Каква клетка??

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, вие пък го качвате на совалката :crazy_pilot:

Нека първо се запознае кои са били филистимците :read:

Със сегашните изисквания, аз например няма да мога да завърша и 9-ти клас...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

KГ125, определено това е едно от малкото училища, които се занимават с историята на родния си край, а и виждам, че преподавателите са поели инициативата да възпитат няколко поколения отговорни деца. Което може само да ни радва. :smokeing:

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Презентацията е готова и искам да я видите, но не знам как да стане, тъй като не искам да се разпространява в интернет. Някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хм, че какво ще стане, ако я пуснеш? Как да стане иначе, че да я видим, без да излезе в нета? Единствения начин, за който се сещам е да я пратиш на ЛС на някой от модераторите, но на ЛС май не може да се прикачват файлове.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хм, че какво ще стане, ако я пуснеш? Как да стане иначе, че да я видим, без да излезе в нета? Единствения начин, за който се сещам е да я пратиш на ЛС на някой от модераторите, но на ЛС май не може да се прикачват файлове.

А някой от модераторите ако може после да я публикува тук, че и ние да я видим.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е да, ама момчето точно това не иска, а си има авторско право човекът ;)

Да, може да я качиш някъде и да пращаш линка на ЛС. Само че така ще изпуснеш шанса много сериозни хора оттук да не могат да я видят. Премисли пак какво толкоз ще стане, ако излезе в нета.

Например за няколко дни ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Презентацията е готова и искам да я видите, но не знам как да стане, тъй като не искам да се разпространява в интернет. Някакви идеи?

Понеже поста ми изчезнал някъде, да го повторим:

Чекам презентация по история в плевенското у-ще "Иван Вазов" на тема: "Дядо Мраз, Снежанка и седемте джуджета."

След като цар Соломон е исторически персонаж, защо добрият старец от Лапландия да не е?!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Понеже поста ми изчезнал някъде, да го повторим:

Чекам презентация по история в плевенското у-ще "Иван Вазов" на тема: "Дядо Мраз, Снежанка и седемте джуджета."

След като цар Соломон е исторически персонаж, защо добрият старец от Лапландия да не е?!

Тъй де, но тази критика може да се отправи към съставителите на програмата, а не към младежа. В края на краищата, и за Одисей пишат по исторически въпроси.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ето линка. Надявам се презентацията да не се разпространи в интернет, за да не каже някой че не съм я писал аз. Ще я изтрия утре /17.11/ вечерта!
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...