Отиди на
Форум "Наука"

Цар Соломон и Цар Давид


cecy1997

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Понеже поста ми изчезнал някъде, да го повторим:

Постоянното заяждане с хора в този форум, които не са ти дали никакъв повод, няма да ти донесе бонуси.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Постоянното заяждане с хора в този форум, които не са ти дали никакъв повод, няма да ти донесе бонуси.

За какви бонуси става дума? И ако си изтрил линка ми, елементарното възпитание изисква да ми кажеш причината, наи-малкото, за да коригирам грешката си. Ако не в темата, поне в ЛС.

Иначе на квлификации всеки е силен.

Очаквам публично извинение за изтрития пост. В тази тема.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Независимо от това дали вярвате, че цар Соломон е съществувал или вярвате в това, че не е съществувал, ако не се изучават сведенията за една световноизвестна личност се стига до невежество.

Достатъчно е само да се види здравината и чистотата на днешните бълг. улици и да се сравнят с тези в чужбина или с тези от снимките преди 1944г. за да се видят резултатите от борбата с "опиума за народа" върху възпитанието и професионалната подготовка на сегашните българи.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За какви бонуси става дума? И ако си изтрил линка ми, елементарното възпитание изисква да ми кажеш причината, наи-малкото, за да коригирам грешката си. Ако не в темата, поне в ЛС.

Иначе на квлификации всеки е силен.

Очаквам публично извинение за изтрития пост. В тази тема.

Не съм изтрил поста ти (първия с дядо Коледа), но изцяло одобрявам действието на модератора, който го е направил. А ти няма да е зле да се замислиш дали е достойно да се заяждаш с дете на 13 години (съдейки по ника cecy1997), което не ти е дало никакво основание, а се опитва да се подготви за училищно задание. Момчето заслужава уважение и насърчение за усилията, които полага, както и за неочакваното за възрастта си грамотно писане.

И така, от името на модератора (който и да е той), изтрил поста ти, поднасям публично извинение.

А от мое име ти поднасям 30-дневен бан за охлаждане на страстите. Видях, че доста си се потрудил за този бан в темата "Произход на прабългарите". Както виждаш, изцяло се съобразявам с твоето искане всичко да е публично и в темата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Независимо от това дали вярвате, че цар Соломон е съществувал или вярвате в това, че не е съществувал, ако не се изучават сведенията за една световноизвестна личност се стига до невежество.

Достатъчно е само да се види здравината и чистотата на днешните бълг. улици и да се сравнят с тези в чужбина или с тези от снимките преди 1944г. за да се видят резултатите от борбата с "опиума за народа" върху възпитанието и професионалната подготовка на сегашните българи.

Ами това не знам как да коментирам. Хайде да видим улиците в моя роден град примерно през 1935 и днес, ами трябва да ти кажа, че днес има асфалт.

Хайде също да видим улиците в религиозни държави като Бразилия и Колумбия, и да ги сравним с улиците в нерелигиозни, като Германия, Дания, Швеция, и неприятно ще те изненадам с констатациите.

Същото ще проличи, ако сревним ретроспективно улиците в средновековна европа, когато е под домината на църквата, и същите улици през 19 и 20 век, когато обществото вече е светско.

Виж сега, улиците ги мие и кърпи светската държава със светските й служби, свещениците и монасите гледат към небето, и току-виж цопнали в някоя яма.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ето линка. Надявам се презентацията да не се разпространи в интернет, за да не каже някой че не съм я писал аз. Ще я изтрия утре /17.11/ вечерта!

Не бързай, няма да я откраднат, а и да я, не е страшно. Сега ще видим...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не съм изтрил поста ти (първия с дядо Коледа), но изцяло одобрявам действието на модератора, който го е направил. А ти няма да е зле да се замислиш дали е достойно да се заяждаш с дете на 13 години (съдейки по ника cecy1997), което не ти е дало никакво основание, а се опитва да се подготви за училищно задание. Момчето заслужава уважение и насърчение за усилията, които полага, както и за неочакваното за възрастта си грамотно писане.

И така, от името на модератора (който и да е той), изтрил поста ти, поднасям публично извинение.

А от мое име ти поднасям 30-дневен бан за охлаждане на страстите. Видях, че доста си се потрудил за този бан в темата "Произход на прабългарите". Както виждаш, изцяло се съобразявам с твоето искане всичко да е публично и в темата.

Вижда ми се пресилено. Не видях нищо обидно в постовете му в Произход на българите. А тук малко ирония не е болка за умиране.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ето линка. Надявам се презентацията да не се разпространи в интернет, за да не каже някой че не съм я писал аз. Ще я изтрия утре /17.11/ вечерта!

Не мога да я изтегля. Никой няма да каже, че не си я писал ти, тука цяла редакция ще потвърди, ако даскалите ти се съмняват. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не, не може да бъде изтеглена. А на лично съобщение файлове не могат да се прикачват. Те са изцяло текстови.

Колкото до презентирането на презентацията тук - известно време след като ти мине изпитването може да я пуснеш в темата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не, не може да бъде изтеглена. А на лично съобщение файлове не могат да се прикачват. Те са изцяло текстови.

Колкото до презентирането на презентацията тук - известно време след като ти мине изпитването може да я пуснеш в темата.

Значи /явно съм забравил да кажа/ че презентацията е правена с Офис 2010 и може да бъде прегледана или с 2010 или с 2007. По късно ще я направя и за 2003, но ще се загубят повечето евекти. Също така след като разархивирате файловете, моля инсталирайте шрифтовете!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А кои шрифтове трябва да се инсталират? Ако им знаеш имената, може да ги споменеш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи /явно съм забравил да кажа/ че презентацията е правена с Офис 2010 и може да бъде прегледана или с 2010 или с 2007. По късно ще я направя и за 2003, но ще се загубят повечето евекти. Също така след като разархивирате файловете, моля инсталирайте шрифтовете!!!

И с Офис 2003 може, ако е инсталиран конвертор. Сваля се от Майкрософт. :bigwink:

Поздравления за труда.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами това не знам как да коментирам. Хайде да видим улиците в моя роден град примерно през 1935 и днес, ами трябва да ти кажа, че днес има асфалт.

Хайде също да видим улиците в религиозни държави като Бразилия и Колумбия, и да ги сравним с улиците в нерелигиозни, като Германия, Дания, Швеция, и неприятно ще те изненадам с констатациите.

Същото ще проличи, ако сревним ретроспективно улиците в средновековна европа, когато е под домината на църквата, и същите улици през 19 и 20 век, когато обществото вече е светско.

Виж сега, улиците ги мие и кърпи светската държава със светските й служби, свещениците и монасите гледат към небето, и току-виж цопнали в някоя яма.

Ами ето София преди светлата дата, а ето я и след 45г. социализъм и 20г. управление на ДС

Sofia,%20Center,%20imoti,%20marketing,%20Vladimir%20Yosifov%20087.jpg

Улицата пак е централна и павирана, но ясно личи зле нареденото паве, с което на принципа "петилетката за две години", така че голямата дупка е станала просто по-малка дупка. До левия тротоар се вижда хвърлен боклук.

Та как се е получило така, че един и същи народ е станал толкова мърляв? И как юдеите, които преди цар Давид са в доста окаяно положение след това се радват на независимост и сигурност, а после пак се озовали в предишното положение? За цар Давид в Библията често се казва, че е имал "страх божи" - нещо, което доста липсвало и на предшественика му и на наследниците му. Онова, което въздържа царя да върши несправедливост и което кара обикновения човек да си свърши работата като хората и да не си метне боклука на улицата, въпреки че няма кой да го види и накаже. Мирогледа на всеки човек, че не трябва да върши нещо лошо.

А сега за презентацията. Прегледах я, но не ми остана време да изчета текстовете. Забелязах обаче, че на места текста отива върху рисунката и е нечетлив. В такива случаи е по-добре да се намали шрифта или текста, ако няма друг начин да се съвмести със снимките. Същото сее получило и със заглавията на някои от слейдовете. Съгласен съм, че с еднакъв шрифт е по-готино, ама все пак трябва да може да се четат и дублиращите се участъци.

Може аз нещо да не съм разбрал, но останах с впечатлението, че презентацията ще е за цар Давид или за цар Соломон, но тя е повече свързана с ранната история на юдеиет въобще. Предполагам, че темата е променена, тъй като заглавието е "Юдеи 1800-587г." и то вече наистина отговаря на съдържанието. Предполагам си направил промяната, защото новата тема позволява да се включат и карти. Пък в една презентация е хубаво да има таблици и карти, защото така се илюстрират по-добре дори обемни доклади.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами много манипулативно е това да вземе една улица, и да обобщи за целия свят. Аз пък мога да ти дам снимки на една улица от средновековието, и същата през 1975, да откриеш разликите. И?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами то и мойте улици не са малко. Щото вашите улици поне ги е имало и преди. А мойте изобщо не са съществували в предишния строй.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами много манипулативно е това да вземе една улица, и да обобщи за целия свят. Аз пък мога да ти дам снимки на една улица от средновековието, и същата през 1975, да откриеш разликите. И?

Средновековните български улици са си били типични като за времето си. Докато днешните български улици са нещо уникално за Европа - едно такова съвършенно съчетание от боклуци и дупки (понякога и бездомни песове). Просто е достатъчно човек да стапи на бълг. улица и да се досети, че такъв народ даже всички да са го канили за съюзник за ПСВ и ВСВ, дълго е чакал пред портите на НАТО и ЕС, та когато влезе в двете успешно да държи посленото място.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Средновековните български улици са си били типични като за времето си.

Именно, типични за времето си - примитивни, кални, дивашки. Най-характерните пътища за време, в което доминира религията. Биж, когато обществата стават светски, е друга работа. Асфалт братко, магистрали, аутобани.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...