Отиди на
Форум "Наука"

Играе ли ви се още на преход?


Recommended Posts

  • Потребител

Вярно е, душа е, и той душа носи, нищо, че има заблудени позиции. Е, ние не съдим тука, просто си говорим.

Михов, ходи пийни нещо, разходи се, подишай въздух,

успокой нервите. Не се стягай толкова.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 159
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Независимо от мераците на Михов, когато няма в темата Просто глупав, е добро интелектуално удоволствие и място за сверяване на часовниците, защото времето не е наше, колкото и да ни се иска.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кой е третия? Втората Световна ли?

Да го наречем "периода преди и по време на ВСВ".

След Стамболийски България не е тази отпреди.

Отделно елитът дотолкова е изтървал народа респ. народа не може да се припознае в елита си,

че към 9-ти имаме критична маса радикално настроени "червени".

Това, че "червени" или пембени са взели властта и са подменили системата не го намирам за толкова страшно.

Катастрофално е обаче, когато няма приемственост. Катастрофално е на всеки X години да почваш от 0 и то с определен тип матр'ял,

като му се внушава, че нещо си "ще, ако", и "някои си се грижи и за теб българино", отделяйки по този начин и тънкия слой компатибилност с модерния свят.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Когато ми говорят за репресиите в НРБ, винаги давам пример с Георги Джагаров, чиято драма "Прокурорът" бе забранена, докато в същото време той беше ... първи зам.-председател на Държавния съвет (т.е., вицепрезидент, по сегашному).

Драмата е специално написана, за да внуши, чрез изкуството (което си беше също пропаганден инструмент на ЦК), че беззаконието от времето на Червенков е свършило.

Джагаров не е дисидент - той е изпълнител на държавната поръчка, но се е получило нещо, което е стреснало създателите си. Той е част от забраняващите, а не противник на режима.

Затова пък аз знам човек, който не е бил "вицепрезидент", а учител по английски, и който за една същата такава пиеска отгърмява 3 години в Стара Загора.

3 години...

О Алва, да беше витял митингите на синята мъгла, спектакъл на открито. Да се чудиш, къде в кои структури, се криха като мишки 45 години и кога ушиха знамената. Моя партиен секретар Енчо Попов, беше в челните редици със синьо знаме в ръце и с тънко пискливо гласче викаше СДС.......Какво ужасно лицемерие, забравил, че преди месец ми беше обещал да ме "банне" партийно за неуспоредност с линията на партията. Сега сигурно е в управлението на някоя от новите, не знам.

КГ не ги лъжи, ако имаш предвид глупостите на "Екогласност" пред Кристал, това не е десидентво а експресно боядисване и не е било толкова страшно и опасно. Но българина от всички европейски нации си пази кожата исторически най- много! И пак от много пазене после жестоко страда- национална черта- виж Алеко и други източници.

Кога давате нови плюсчета и колко, мисля че моите ги спряхте напълно ?

Е, Дедо. Режим идва и режим си отива. Така и вашият си отиде, и колкто и зле да си се чувствал тогава, хората получиха възможност публично да изкажат мнението си и го направиха. Партийният ти секретар Енчо Попов е точно илюстрация на формалното присъствие в БКП на 95% от членовете им.

Учуден съм само, че ти оправдаваш доносниците, но упрекваш саркастично хората, които, като не са били вече заплашени, са си казали публично мнението за бъдещето на страната си. Защо така, мъдри Дедо?

Не, няма предвид глупостите пред Кристал. Имам предвид например Георги Заркин. Знаеш ли го?

СНИМКАТА НЕ Е ЗА СЛАБОНЕРВНИ, 16+ - това е фотографията след смъртта му, настъпила вследствие пребиване в Старозагорския затвор. Там, дето такова... за пиесите са лежали, другарю комунист.

http://nikivasilev.blogspot.com/2010/01/blog-post_07.html

http://www.decommunization.org/Documents/Zarkin2.htm

Хайде, кажете ми още нещо за драмата на бедните доносници, за това, че не е имало дисиденти, за инертността на българския народ.

Виждал съм.

Ами те и онея по чехия и унгария виждаха не само палки. И не само ги виждаха, ами и ги усещаха. За разлика от мишоците тука, дето само от гледане се плашат.

КГ, разликата между мен и комформистите, няма да казвам кои са, че ако бях в онова време, нямаше да се примиря.- или щях да се махна, или да мина в нелегалност, но несправедливост няма да търпя. Защото съм един вид...по-висше човешко същество, честолюбив съм.

Не си виждал. А и средноевропейската култура не познава балканската бруталност.

Разликата между теб и конформистите е, че си се родил 20 г. по-късно.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Напротив КГ, средноевропейската култура познава много по-големи бруталности. Да речем холокоста.....

като не са били вече заплашени, са си казали публично мнението за бъдещето на страната си. Защо така, мъдри Дедо?

ак не си заплашен, и си казваш мнението, няма нищо особено в това, и си е чисто словоблуство. но виж, да си заплашен и да си кажеш мнението, е вече друга работа. подвиг е, чест е. Та тея първите не са от този тип хора.

Аз може и да не знам какво е палка, но хората в унгария, чехия иполша знаят много добре както е и палка, и танк.

вие не знаете.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И нямаше защо да знаем, философе. Перестройката чукна на вратата, докато още бяхме хлапета. Упреци може да се приемат от някой, роден през 1940 г., но от набор 80-... няма начин.

ак не си заплашен, и си казваш мнението, няма нищо особено в това, и си е чисто словоблуство.

Т.е ти в момента словоблудстваш?

Аз пък мислех :laugh: , че този, който си казва мнението, се нарича гражданин.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами те не са само към теб тея упреци. А че перестройката е чукнала, ами какъв по-добър случай от това? но и него не използвахте. или използвахте, ама за глупости - за касетки и дънки, не за права и свободи.

Ами всички словоблудстваме. Всеки, който си казва мнението, е гражданин, но не всеки има правото да дава морални оценки и да съди. Ако си бил мишок, не можеш да раздаваш морални оценки.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Че то накрая имаше и права, и свободи, бре. За какво да настояващ за още, когато те така или иначе си идваха.

Не си в поколение да съдиш. :post-70473-1124971712:

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми да настояваш срещу престъпния режим. За принципи да настояваш.

Да идваха си. Ние сме на тоя акъл. Нещата да си дойдат сами, ние и пръста и да не си мръднем. така става всички в България.

Аз не съдя. А питам - защо българия нямаше своята прага и своята будапеща?

Ти съдиш кой бил морален, и кой не, кой престъпник и кой не и съдиш насляпо.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

България нямаше Прага, защото имаше добри служби и заради това, че за този човек нищо не се е чуло през 1966 г. Нито медиите - медии, съдът секретен, следствието секретно:

Георги Атанасов Заркин е роден на 3 март 1940 в с. Бели Искър, Самоковско. Баща му е един от убитите на 1 октомври 1944 на Черната скала край Боровец 68 души. Работи като зоотехник и фоторепортер към в. "Земеделско знаме".

Предизвикан от убийството на Горуня, когото познава, Заркин разпространява през лятото на 1965 в Самоков и Дупница, а през ноември 1965 във Враца и Мездра позиви за сваляне на комунистическата власт и прави опит да създаде нелегална група. Арестуван е на 25 февруари 1966, а на 18 май 1966 е осъден на 6 години лишаване от свобода за "образуването и ръководенето на група, която си е поставила за цел да събори, отслаби и подрони установената народнодемократична власт в Народна република България чрез терористични действия и общоопасни престъпления и на основание член 70, алинея 1 от Наказателния кодекс".

Георги Заркин е в политическите отряди на Старозагорския затвор от 19 май 1966 до началото на 1975. През ноември 1968 срещу него започва следствие за "разпространяване на клеветнически твърдения, засягащи държавния и обществен строй" - писмо-протест до министър-председателя Тодор Живков, протест до началника на Старозагорския затвор и стихотворението "Марш на българските политзатворници". Двете писма са иззети от килията на Заркин, а стихотворението и препис от протеста до началника на затвора според затворническата администрация са открити при обиск в щайгоковаческата бригада.

В писмото си до Живков Георги Заркин протестира срещу тоталитарната съдебна система и произвола на затворническата администрация:

"...Зад фасадата на "демокрацията" в България е създаден един диктаторски режим със система от закони и съдилища, задушаващи осеммилионния народ. Съдиите прилагат закони, нарочно формулирани неясно и двусмислено, както става във всички авторитарни страни, имат широки права при тълкуването и прилагането им. Понастоящем стотици хора безпричинно обитават затворите. Дори когато един обвиняем не може да бъде подведен под някоя от по-горните точки, съдът, а по-преди това милицията - има власт да реши, че той се нуждае от превъзпитание и може да бъде изпратен в концентрационен лагер, където вече никой не може да предскаже ще се върне ли жив при семейството си... Независимостта на правосъдието е празна дума. Съдиите показват политическо усърдие и лоялност към режима. Съдилищата са неделима част от властното управление - службата за сигурност. В България е характерно, че съдилищата са повече от културните домове, а затворите и лагерите - от почивните станции и санаториумите. Затворите само формално се водят под ресора на Министерство на правосъдието, а са под разпореждане на КДС, които свирят първа цигулка... Страната се води към морална и стратегическа катастрофа. В момента се води противонародна политика. България се превърна в експериментална база на Русия..."

В протеста си до началника на затвора, писан на 2 ноември 1968, скоро след смазването на Пражката пролет, Заркин пише:

"Ако трябва да вярвам, че Русия е освободител на България, то все едно да повярвам, че вълкът е тревопасен. От кого освободиха петте варшавски армии Чехословакия? Да! Наистина те я освободиха от Свободата."

На 20 февруари 1969 Георги Заркин получава вътрешна присъда от 5 години лишаване от свобода:

"Преценявайки доказателствата, съдът приема, че подсъдимият е разпространил въпросните материали. От съдържанието на тези материали се вижда, че те съдържат неверни клеветнически твърдения, засягащи нашия държавен и обществен строй. Тези материали са пълни с гнусни клевети срещу нашия държавен и обществен строй. Не само това, но с тези материали той възхвалява извършването на престъпления срещу НРБ. Само да вземем втория стих от "Марш на българските политзатворници". В този стих той зове на борба, на бунт срещу народната власт. Такава възхвала на престъпление против НРБ се съдържа и в протеста, отправен до зам.-началника на затвора, където говори за освобождението на България. От съдържанието на тези материали се вижда, че се цели да се отслаби властта на НРБ, както и да се създадат затруднения на народната власт. Тези материали сочат контрареволюционния умисъл на подсъдимия. Затова с деянието си той е консумирал престъпния състав на чл. 108 от НК, по който текст съдът го признава за виновен и наказва."

През пролетта на 1975 Георги Заркин трябва да бъде освободен, но за Държавна сигурност е ясно, че не е пречупен. На 9 март 1974 председателят на Комитета за държавна сигурност ген. Григор Шопов дава указание: "Със Заркин следва да се проведат сериозни мероприятия. Очертава се като заклет враг и непоправим бандит." Държавна сигурност започва разработка, която да доведе до нова вътрешна присъда. През юли 1974 Заркин отхвърля поредния опит на началника на затвора да го вербува за агент на ДС. В края на август след обиск на личния багаж на Заркин, при който в цигарена кутия са намерени негови стихотворения, Държавна сигурност започва следствие. Заркин е обвинен за това, че е създал в затвора контрареволюционна група и е разпространявал своите стихотворения.

Пред съда прокурорът прави литературен анализ на стихотворението "Присъда":

"Какво говори и пише Заркин, другари съдии? Той пише, че "Русия ни доведе до просия". Ако е така, ако Русия води до просия, то нямаше да помага на наводненията в Индия, в Бангладеш и в Бразилия. Русия нямаше да изпраща чрез Червения полумесец и Червения кръст помощи на хората от Африка. Къде е тази просия, Заркин, когато именно Русия облече народите. Ако не беше тя, детето ти сега щеше да стигне до просешка тояга. Георги Заркин с поведението си досега не е дал основание да се разбере, че той не може да има друго отношение към народната власт освен вражеско. А аз трябва да му кажа, защото той сам не може да стигне до тази истина, че ако не беше Русия, нямаше да има Народна Република България.

А нима този стих на Заркин не говори за известни и определени антинародни отношения към известни политически тенденции? А народът на СССР ни помага и неслучайно Георги Димитров е казал, че: "Дружбата ни със Съветския съюз е тъй жизненонеобходима, както слънцето и въздуха за всяко живо същество."

На 23 декември 1974 старозагорският съд осъжда Георги Заркин на 8 години лишаване от свобода.

В началото на 1975 по искане на Шесто управление на ДС Георги Заркин е преместен в Пазарджишкия затвор. Първоначално е в V отряд, а от юни 1975 по докладна на началника на затвора Ангел Топкаров е строго изолиран в единична килия, в която имат достъп само определени от Топкаров надзиратели. В тази килия е садистично убит на 7 август 1977.

Ето това се наричан смазване на политическия процес в едно общество, на нормалния политически генезис. Там като удариш, няма нужда да контролираш милиони. Макар, че и това не е трудно.

Особено при балканския манталитет.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кг125, народът преди не можеше публично да си каже мнението, но можеше и да не става масово партиец.

(Тук изключвам тези станали такива по убеждение)

Ставайки обаче партиец с книжка и другите му там салтанати и кокошкарски привилегии, добетонираше статуквото наречено "ръководна роля на партията".

Това бе положение: "всеки 6/8 българин е член на БКП".

А дали положението щеше да бъде такова каквото бе, и такова каквото е, ако само всеки 15/20 българин бе член на БКП?

При всички положения днес едва ли щяхме да имаме пожарникар от Симеоново за премиер, а тема като днешната би била актуална преди 10г.

Поклон пред Заркин, но е известно, че една птица пролет не прави.

Не я прави и едно ято.

За Прага и бълг. служби съм съгласен.

От край време е известно, че на българинът все някой му пречи.

Редактирано от BGVlach
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, над това може да се разсъждава. Българинът обаче, ставайки член на БКП, далеч не беше привърженик на комунизма. Това беше, просто за да върви напред.

И пак - колко тихи герои имаше, които отказаха!!! Баща ми например беше от тях. Бащата на един съученик - учен от световна величина, също отказа. Никой не ги изяде за това, но ги имаше.

Поклон пред Заркин, но е известно, че една птица пролет не прави.

Не я прави и едно ято.

Ха, ами че те такива хора никога не са много!! Те просто генерират политика, идеи, опозиционни или не. Приказват си за политика, а някои имат и прозрения. Като този, например. И именно затова такива хора са целта на занятието. Там като удариш, спъваш процеса в зародиш.

А за всички, които се чудят защо в Чехия и Унгария имаше масов протест, а в България - не, ще си позволя да изтъкна следните факти и имена:

Имре Наги

Александър Дубчек.

Ще го кажа в леко нарушение на правилника защото е архиважно.

В ТЕЗИ ДВЕ СТРАНИ ПРОМЕНИТЕ ЗАПОЧНАХА ОТГОРЕ, ОТ ЦЕНТРАЛНИТЕ КОМИТЕТИ НА ТЕХНИТЕ КОМПАРТИИ. ОРГАНИТЕ ИМ ЗА СИГУРНОСТ БЯХА АКТИВЕН УЧАСТНИК В ТЯХ. Когато това се случи и в България, хората и тук бяха навън на улиците. Само че, през 1989 г. вълната на Дубчек и Наги беше минала и през СССР.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

КГ125, да повторим. Ятото от баща ти, бащи ми и бащата на приятелят ти не може да направи пролет.

То даже не може и да отлепи, туй като на останлите прости не им се лети: всеки 6/8 иска да лети с друго ято в друга посока.

Ако нямаше народно недоволство - ни Наги, ни Дубчек ни събития.

Справка: България, където по време на унгарските събития е имало извесни брожения сред студентите, но само толкоз.

Ако имаш добра вълна, изкусен сърфист мераклия да я яхне винаги се намира.

Ама, тцъ.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ти защо, мислиш, в първото си десетилетие всеки такъв режим избива физически елита на нацията без оглед на вина или невинност за изминалия период? Това не е от жестокост, това е просто мярка за безопасност. Иначе някой от тази недоубита буржоазия ще вземе да генерира политика, да пусне някоя идея, да създаде организация, да пропагандира нещо и току виж, народът излязъл на улицата.

Само че, в 20 век, излезлият на улицата народ може да се спре с танкове - от твоите или от чужди въоръжени сили. Ако обаче самото политическо ръководство на страната оглави протеста, "горе" и "долу" тръгват заедно и тогава няма какво да ги спре, освен външна сила, както и става.

В България ръководството не само, че не оглавява стремеж към промени, то го пресича в зародиш и брутално. Белене, Ловеч, Заркин, Борис Арсов, който там се сетиш... Т.Живков, когато взима властта, отпуска нещата, но не твърде. Режимът е либерален през 60-тте, доколкото не тормози народа за дреболии, както прави това Червенков. Но дотука. Всеки опит за съпротива е смазван, а в Чехословакия и Унгария - подкрепян. И то от самото ЦК.

Това е то, и тук вече конформизмът на българите остава на заден план. Има го, балкански е, но е на заден план. Защото със същия успех можеш да зададеш на унгарците и чехите въпроса:

"А вие защо не протестирахте след като СССР вкара армията си при вас?"

Хората протестират, протестират, но когато има смисъл. Хората не са самоубийци. Хората си имат деца, жени, родители, живот. Престъпно е да ги упрекваш, че са си го пазели.

Най-малкото такъв упрек може да дойде от човек като този, когото няколко пъти дадохме за пример, а не от дървени философи като нас.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

България нямаше Прага, защото имаше добри служби и заради това, че за този човек нищо не се е чуло през 1966 г. Нито медиите - медии, съдът секретен, следствието секретно:

Ето това се наричан смазване на политическия процес в едно общество, на нормалния политически генезис. Там като удариш, няма нужда да контролираш милиони. Макар, че и това не е трудно.

Особено при балканския манталитет.

Далеч по-страшни неща се случиха в Чехия и Унгария, а там и режимите бяха по-брутални. Това тука нищо не е.

Ами то и при нас можеше да се случи отгоре. Но де тоя късмет. Ние все чакаме някой да ни разреши да се реформираме. Ей това е съществената разлика.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не е така. Там режимите бяха като тукашните но само в началото. После Имре Наги и Дубчек бяха там, а у нас май такива фигури нямаше.

Ние все чакаме някой да ни разреши да се реформираме. Ей това е съществената разлика.

Ми та то и на чехите и поляците всъщност им разрешиха.Техните си власти.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

Играе ли ви се още на преход?

(Статия на Стояна Георгиева*)

(Връх на цинизма тези дни отбеляза изявлението на Първанов, че евро-атлантическите успехи на България били извоювани не от друг, а - от агентите на ДС.)

Докъто КГ се занимава с популизам и препратки отидох до телевизора и:

Току що гледах предаване по БНТ - екип 5- с водещ Гарелов и гост Соломон Паси- Не съм чувал Соломон да е бил член на БКП или да е сътрудничил на КДС, но той бавно и отчетливо повтори думите на Президента Първанов , които цитирате. Госпожа Стояна Георгиева, кой лъже и защо !? Вие пропускате и думата дипломати преди агенти на ДС. Може да отговори и Историк, аз не познавам и нищо не съм чувал за въпросната особа, която цитира. В допълнение искам да кажа, че пак днес чух предложение на президента - досиетата на въпросните дипломати да се качат в интернет !? Вярвате ли, че управляващите ще го направят и ако не - защо !?!?

Познавате и усещате ли кой си играе на преход ?:punk::help::punk::help::punk::help:

Редактирано от dedenze
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

КГ125, да повторим. Ятото от баща ти, бащи ми и бащата на приятелят ти не може да направи пролет.

То даже не може и да отлепи, туй като на останлите прости не им се лети: всеки 6/8 иска да лети с друго ято в друга посока.

Този, който твърди, че е отказал да даде снимки за изготвяне на членска карта и в последствие не е бил преместен или принуден да напусне настоящата си работа да ми се обади.

Аз преди три-четири години направих проучване на такива случаи и нямаше дори един на човек, набелязан от Партията да стане неин член да е откзал това демонстративно и да не е влязъл в списъка на неблагонадеждните заедно с децата и внуците му...

След 1979г. на членове на семействата на отказали поръчението за влизане в Партията се отказваше работа на членовете на семействата с изключение на работа в "националните строителни обекти".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

КГ125, откъде да ги има?

Нито има масово недоволство, нито културата ни е такава, че да се стремим и допускаме развитие, както е при комунистите Наги и Дубчек.

И айде стига с тези режими. В България бе много по-лабово от ГДР, където и при най-малко отпускане стената "отидЕ у Майн..." и то от Изток. За СССР да не говорим, но Солженицин & Со. са факт. А в Полша даже и военното положение не прекърши "Солидарност".

В Румъния от кумова срама си дирижираха революцийка с последния влак, която ако не друго, поне е повод за патетични разкази на внуци.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Еньо, това, което си написал просто не е вярно. Баща ми отказа и от това не последва абсолютно нищо.

Дедо, не вървиш. В Полша ген. Ярузелски въведе военното положение за да предотврати Пражкия вариант с окупацията от съветска страна. Това беше първото спукване на строя - вместо партийци, взеха да управляват военни.

Докъто КГ се занимава с популизам и препратки отидох до телевизора и:

Току що гледах предаване по БНТ - екип 5- с водещ Гарелов и гост Соломон Паси- Не съм чувал Соломон да е бил член на БКП или да е сътрудничил на КДС, но той бавно и отчетливо повтори думите на Президента Първанов , които цитирате. Госпожа Стояна Георгиева, кой лъже и защо !? Вие пропускате и думата дипломати преди агенти на ДС. Може да отговори и Историк, аз не познавам и нищо не съм чувал за въпросната особа, която цитира. В допълнение искам да кажа, че пак днес чух предложение на президента - досиетата на въпросните дипломати да се качат в интернет !? Вярвате ли, че управляващите ще го направят и ако не - защо !?!?

Познавате и усещате ли кой си играе на преход ?:punk::help::punk::help::punk::help:

А усещате ли кой си играе на актуална политическа тематика?

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

Все още ходя КГ, накуцвам понякога, не забравяй че военните в Полша, до един бяха членове на ПКП.(както нашите на БКП). не виждам връзка с поста ми по темата.:smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, както и милиони работници бяха членове. Формално. Е та? Същността на режима се измени през 1982 г., тогава падна той, не после.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Еньо, но не пращаха и джандари, за да им дадеш снимки.

По ред прични не мога да преценя мащабността на такава една практика,

но нещо ми се губят спомени за недоволства свързани с нея.

dedenze, на мен ми мирише на нещо подобно като с горнооряховските "лекари-убийци".

КГ125, нали не мислиш сериозна, че членовете на Солидарност са били и членове на ПКП?

Естествено, изключебията се допускат.

И к'во станА с поста на Еньо?

Редактирано от BGVlach
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...