Отиди на
Форум "Наука"

Играе ли ви се още на преход?


Recommended Posts

  • Потребител

Еньо, но не пращаха и джандари, за да им дадеш снимки.

По ред прични не мога да преценя мащабността на такава една практика,

но нещо ми се губят спомени за недоволства свързани с нея.

Нямаш спомени , понеже си бил благонаджден.

В противен случай щеше да имаш кошмарни спомени и невероятни случки в работата и в общуването с властта (местна и централна) дори и до петата година след 10 ноември...

Между другото ти досие в ДС имаш ли, или си бил благонадежден?

Редактирано от Eньо
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 159
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Нямаш спомени , понеже си бил благонаджден.

В противен случай щеше да имаш кошмарни спомени и невероятни случки в работата и в общуването с властта (местна и централна) дори и до петата година след 10 ноември...

Между другото ти досие в ДС имаш ли, или си бил благонадежден?

Не, аз съм неблагонадежден по рождение - и по двете линии.

С такива като мен просто не се занимаваха, понеже си знаехме лимита, и че а сме гъкнали, а сме вътре.

С баща ми са се занимавали малко, колкото да му напомнят, че е син на "враг на народа", и то като ученик.

После олабват, даже не са му правили спънки за следването.

По мое време подобни простотии вече нямаше, а и като си расъл в определен среда гледаш какво/къде/пред кого говориш.

Досие в ДС може и да съм имал, но честно казано не ме и интересува.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И още нещо много важно в този контекст - може би - най-важното: от началото на управлението на НДСВ до ден днешен (и особено при сегашното управление!) възлови места във властта бях заемани от западни възпитаници, които са се оформили като хора след 1989-та - и - нищо! - видяхме ги и тях какво могат; така че не ругайте старите кадри - ако трябва да избирам между Калина Илиева и кадър на Държавна сигурност - бих предпочел ДС да ме управлява, съжалявам.

И аз съжалявам, но за тебе.

Това мнение само затвърждава политическата и икономическа неграмотност и наивитет на българина.

Българинът е максималист и иска някой все да го "оправя". В резултат е безинициативен, наивен и пасивен и наистина накрая е "оправен". Всъщност управлението на НДСВ беше относително добро на фона на повечето други такива през най-новата ни история. Добро, в смисъл имаше траен и стабилен растеж, макроикономическа стабилизация, добър бизнес климат. Разбира се, големите заслуги бяха на предното управление, но царят много мъдро продължи ефективната им политика. Естествено, нямаше как да стане чудото за 800 дни, това само идиотите не го разбраха! Важното на този мандат беше стабилния ръст, бизнеса вървеше, разкриваха се нови работни места, доходите растяха - това им трябва на хората.

И сега едно сравнение с управа на юнаците от ДС. Ами, ако господата не си спомнят, г-н Жан Виденов беше агент от ДС - по същество съдържател на явочна квартира, вербуван от ДС Пловдив през 1988 година с псевдоним Дунав. Имаше и други агенти в правителството му - министри, зам. министри. Всички си спомняме какво стана, нали? Или май бързо забравяме? Трябва ли да припомням все пак?

Е, аз предпочитам да ме управляват крадлили царски юпита, отколкото малоумни ЧК-исти, които доведоха страната до дъното! До пълен крах!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Искам да напомня на феновете на елита отпреди 9-ти, че същия този елит вкара България на 3 пъти в грешен филм.

Виж сега, опростенческото мислене води до опростенчески изводи.

Да, губим Междусъюзническата и ПСВ, но за всичко това има доста обективни причини. Исторически, психологически, геополитически. Аз пък мога да извадя контрааргумент, че всъщност нищо не губим - след войните излизаме с реално уголемена територия. Това е факт. А, че не сме толкова уголемени, колкото ни се иска е съвсем отделен въпрос.

За ВСВ политиката ни е доста правилна - спестяваме си жертви, увеличаваме си територията.

Сега, тук по-важното е друго, катаклизми винаги е имало, но това, което направиха комунистите е много по-всеобхватно и фундаментално от катаклизмите преди. И с огромни и трайни негативни последици. И в крайна сметка, техният елит къде остави България? Пак губеща, в неподходящия блок, с разрушена и неработеща икономика и политическа система, оставиха страна, нуждаеща се от болезнени промени, които още не можем да извършим...

Редактирано от Михов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Независимо от мераците на Михов, когато няма в темата Просто глупав, е добро интелектуално удоволствие и място за сверяване на часовниците, защото времето не е наше, колкото и да ни се иска.

Всъщност се пошегувах за него.

Иначе наистина сте забавни! Продължавайте все така! :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виждал съм.

Ами те и онея по чехия и унгария виждаха не само палки. И не само ги виждаха, ами и ги усещаха. За разлика от мишоците тука, дето само от гледане се плашат.

КГ, разликата между мен и комформистите, няма да казвам кои са, че ако бях в онова време, нямаше да се примиря.- или щях да се махна, или да мина в нелегалност, но несправедливост няма да търпя. Защото съм един вид...по-висше човешко същество, честолюбив съм.

Но сега точно мишоците на най-големи ербапи и моралисти се правят.

Писна ми морал да ми раздавам някакви мишоци, откъде накъде, къда са им заслугите? аа

Другарят Желев през 1962 изнесъл лекция на 23 души под един дъб зад Военния клуб на тема критика на маркс - теоретични основи, и това било начало на дисидетнството, хаха боже боже...

Това тука беше приказка КГ, една безобидна бяла приказка в сравнение с това, което беше в полша и унгария.

явно нямаш основни исторически познания.

Е такава ни е цялата държава. И сега същите тези раздават морални присъди. Ex коя cathedra питам аз, на какво основание? смешки.

Четох до тук и не издържах! Аз съм бил в Чехия през 68-ма, верно почти бебе, ама баща ми и майка ми не са били бебета, както и голяма българска колония Имам и снимки. Мога да ти ги покажа, ако искам. Много сладък бях, а сестрами още по-сладка, родена на 01.05.68-ма Съпротивата там дето сме били се е изразявала в това, че са искали да бият баща ми (като българин и окупатор), ама той ербап и се е опълчил. Нищо не е станало. Имаше един лозунг едно време - "София не е България", да така беше и сега е так. Ама и Прага не е Чехия, още повече ЧССР.

Сега малко по същество. И Унгария и ЧССР са искали и вярвали (че може да се получи) - комунизъм с човешко лице. Ние тук сме си знаели - те такова жУвотно нема, нема и да има! Кои бяха правите? Надуваш ни ушите (пардон очите) с култура, ценности, традиции разлики и как ние сме по-особени (не го (ли?) казваш по-неразвити) от Централна Европа па и почти всички в Европа. И даваш за пример 56-та, 68-ма и 79-та/80-та нали? Глей ги к'ви "ербапи" са били как са се опълчили, нали. Но какво е станало? Сега аз ще ти дам друг пример: Словакия, Унгария и Румъния са били съюзници на Хитлер, че и войски пратили. Чехите не са, ама сдали държавата си без пушка да пукне (ние не сме я сдавали, били сме също съюзнии, но без да изпълняваме о-ните си ангажименти). Полша поне е враг на Райха, нали, ама СССР я нападна без капитулация на правителството, както се казва в хубавия виц: какво ще направи поляка, ако се случи пак '39-та, с/у кого ще се бие? Отговора е; Първо е работата - с германеца, после удоволствието). А ние тук даже сме или освободени от "Дядо Ивана - Романов", после сме му сърбали попарата. А и сме били наясно, че между "Дядо Иван - Романов" и " Альоша - Сталинов" има малко разлики, но една съществена - и тя е мощта на СССР.

Като чета това "което би бил направил по онова време" ме напушва сериозен смях ;). Чак щях да разбудя домочадието.

Да се махнеш? Ма къде бре Аланкоолу, нали пак Партията трябва да те пусне. Ако си сам никакъв шанс, е ся ако влезеш в ДС и направиш там каквото трябва - може. Ако решиш да минаваш браздата? Ми пролетта на 85-та нашите граничари долу по гръцко 5-ма германчета разстреляха, 6-тия се спаси, така се бил гипсирал, че и граничарското куче не го усетило, иначе и той. Знаеш ли защо? Защото даваха 30 дни отпуска за застрелян и само 15 за жив. А и не само това, мъртвите не оказват съпротива.

За нелегалноста още по-смешно ;). Ма ти как си представяш тая работа? Взимаш манерка вода, буца сирене и комат хляб и айде у Балкано? Ми кат свършат? Ако нямаш ятаци си загубен, а имаш ли още повече, вече са под наблюдение и рано или късно си в кошарата.

Аааа ти си ПО-висшо човешко същество така ли? Що ли ми напомня на една идеология?

Кои точно са мишоците?

Брях, ако знаех, че не пушиш, пиеш и не спортуваш бих си помислил нещо? Че толкоз глупости (не пиша, че си глупав, моето мнение няма да го споделя) в един пост не бях чел скоро.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Когато ми говорят за репресиите в НРБ, винаги давам пример с Георги Джагаров, чиято драма "Прокурорът" бе забранена, докато в същото време той беше ... първи зам.-председател на Държавния съвет (т.е., вицепрезидент, по сегашному).

А ако се върнем по назад в историята - към първите години на социализма, когато наистина е имало репресии - то размерът им е като детска игра, в сравнение с това, които е ставало в СССР - например, по прословутите процеси срещу католиците са разстреляни четирима души и осъдени около петдесет - нищо работа за мащабите на съветските ужасии.

alvassareiro, никога не ми е минавало през ума, нито да бягам, нито да протестирам - дълго е да се обяснява защо, пък и в този контекст би прозвучало като оправдание, а няма защо да се оправдавам - само ще ти обърна внимание, че НИЕ НАИСТИНА НЕ ЗНАЕХМЕ колко далеч пред нас е избягал западния свят - често даваха италиански филми, в които италианците живееха страшно мизерно (помня, наприме, че плаках на "Крадецът на велосипеди") - е, как да не ми се прииска и в Италия да построят социализъм и да ги приемем във Варшавския договор и СИВ, та да няма там такава мизерия?!

И още нещо много важно в този контекст - може би - най-важното: от началото на управлението на НДСВ до ден днешен (и особено при сегашното управление!) възлови места във властта бях заемани от западни възпитаници, които са се оформили като хора след 1989-та - и - нищо! - видяхме ги и тях какво могат; така че не ругайте старите кадри - ако трябва да избирам между Калина Илиева и кадър на Държавна сигурност - бих предпочел ДС да ме управлява, съжалявам.

Само, че прябва да споменеш, че Джагаров си посипа главата с пепел и го спаси единствено "ловната дружинка". Не ми обяснявай за размаха на репресийте, т и точно с СССР да сравняваш, май не познаваш според мен тяхната история? Ще припомня: освен с/у опозицията, недоизбитите "бели", кулаците и подкулачниците (каквото и да означава това), после с/у средняците, Сталин изби и голяма част от Партията си.По отношение на нашите репресии, ще щитирам баба си (лека и пръст) - голяма сталинистка и като такава почина в края на 90-те: А репресии, само 3 дни дадоха за разчистване на сметките. Тя бъркаше репресиите със саморазправата. Сега друго от целия соц лагер, само ние не бяхме воювали със СССР и Югославия, ама там беше по-друго. А и чехите също де, ама и имха зъб за преди това (както и се знае, че са "еврейте" при славяните). И Албания, ама там хем ептен.

На мен също не ми е минавало, въпреки, че след 80-та бях горе долу наясно що е лагер и що е свят. Ми имах семейство, майка, баща, сестра. Пък и кой ли щеше да ме пусне?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Четох до тук и не издържах! Аз съм бил в Чехия през 68-ма, верно почти бебе, ама баща ми и майка ми не са били бебета, както и голяма българска колония Имам и снимки. Мога да ти ги покажа, ако искам. Много сладък бях, а сестрами още по-сладка, родена на 01.05.68-ма Съпротивата там дето сме били се е изразявала в това, че са искали да бият баща ми (като българин и окупатор), ама той ербап и се е опълчил. Нищо не е станало. Имаше един лозунг едно време - "София не е България", да така беше и сега е так. Ама и Прага не е Чехия, още повече ЧССР.

Сега малко по същество. И Унгария и ЧССР са искали и вярвали (че може да се получи) - комунизъм с човешко лице. Ние тук сме си знаели - те такова жУвотно нема, нема и да има! Кои бяха правите? Надуваш ни ушите (пардон очите) с култура, ценности, традиции разлики и как ние сме по-особени (не го (ли?) казваш по-неразвити) от Централна Европа па и почти всички в Европа. И даваш за пример 56-та, 68-ма и 79-та/80-та нали? Глей ги к'ви "ербапи" са били как са се опълчили, нали. Но какво е станало? Сега аз ще ти дам друг пример: Словакия, Унгария и Румъния са били съюзници на Хитлер, че и войски пратили. Чехите не са, ама сдали държавата си без пушка да пукне (ние не сме я сдавали, били сме също съюзнии, но без да изпълняваме о-ните си ангажименти). Полша поне е враг на Райха, нали, ама СССР я нападна без капитулация на правителството, както се казва в хубавия виц: какво ще направи поляка, ако се случи пак '39-та, с/у кого ще се бие? Отговора е; Първо е работата - с германеца, после удоволствието). А ние тук даже сме или освободени от "Дядо Ивана - Романов", после сме му сърбали попарата. А и сме били наясно, че между "Дядо Иван - Романов" и " Альоша - Сталинов" има малко разлики, но една съществена - и тя е мощта на СССР.

Като чета това "което би бил направил по онова време" ме напушва сериозен смях ;). Чак щях да разбудя домочадието.

Да се махнеш? Ма къде бре Аланкоолу, нали пак Партията трябва да те пусне. Ако си сам никакъв шанс, е ся ако влезеш в ДС и направиш там каквото трябва - може. Ако решиш да минаваш браздата? Ми пролетта на 85-та нашите граничари долу по гръцко 5-ма германчета разстреляха, 6-тия се спаси, така се бил гипсирал, че и граничарското куче не го усетило, иначе и той. Знаеш ли защо? Защото даваха 30 дни отпуска за застрелян и само 15 за жив. А и не само това, мъртвите не оказват съпротива.

За нелегалноста още по-смешно ;). Ма ти как си представяш тая работа? Взимаш манерка вода, буца сирене и комат хляб и айде у Балкано? Ми кат свършат? Ако нямаш ятаци си загубен, а имаш ли още повече, вече са под наблюдение и рано или късно си в кошарата.

Аааа ти си ПО-висшо човешко същество така ли? Що ли ми напомня на една идеология?

Кои точно са мишоците?

Брях, ако знаех, че не пушиш, пиеш и не спортуваш бих си помислил нещо? Че толкоз глупости (не пиша, че си глупав, моето мнение няма да го споделя) в един пост не бях чел скоро.

митак, успокой се, че толкова глупости не бях чел наведнъж.

но какво всъщности скаш да кажеш не разбрах.

ПС. Доколкото си спомням чехи убиха шефа на Гестапо в Чехия....

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

http://polit-analizi.blogspot.com/2010/12/blog-post_23.html

Статията е премного интересна.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ПС. Доколкото си спомням чехи убиха шефа на Гестапо в Чехия....

Не си спомняш добре. Тези чехи са обучени професионални английски агенти.

И обстоятелствата, при които е убит (и не е шефът на Гестапо, а райхспротекторът на протектората Бохемия Хайдрих), говорят за изобилие от чешка съпротива, ама направоо да се скриеш и да хлъцнеш.

Значи работното му място е в Прага, а жилището - един замък на 20 км. от града. Всяка сутрин, в открита кола, негова милост минава това разстояние само с един шофьор.

Опитите са няколко, докато при единия се оказва сгоден случай и започва стрелба и мятане на бомби бо колата. Атентаторите са 2-ма или 3-ма. Хайдрих започва да стреля по тях с пистолета си, но една от бомбите го ранява и той пада на седалката на колата.

Умира в болницата от инфекция, причинена от конските косми в тапицерията на седалката, попаднали в раните му.

Всичко това се разиграва рано сутринта на една тиха пражка улица в предградията.

Та, знай фактите и тогаз прави изводите, иначе стават прибързани.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Напротив КГ, на теб ти се губят фактите.

Точно чехи го убиват. Йозиф Габчек и Ян Кубиш. Кой ги е обучил няма голямо значение. Съпротивата на един народ срещу окипатора може да използва всякакъв чужд опит.

Защо ние нямахме българи, обучени от англичани, които да гърмят властта?

Да не забравяме също, че Чехия има и правителство в изгнание. Ние не.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Няма значение кой ги е обучил ли? Че те са си агенти на Интелиджънс сървис, бре.

Пак се обърка - България има правителство в изгнание и то е на Ал.Цанков.

Не вървиш със сравненията между България и Чехия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така ли, и колко изкара то?

Няма значение какви агенти са. Никакво. Важното е, че са чехи.

Нали виждаш какво съм питал горе - чехи ли го убиха. Ами чехи го убиха.

А и има и вътрешна съпротива.

Та защо тука нямаше българи, дето да станат агенти на Англия или САЩ, та да правят и те погроми?

КГ, ги сравняваш Александър Цанков с Дупчек, не аз.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Дубчек. С Б.

Ами то и чешкото правителство в изгнание, като дойдоха комунистите колко изкара? Николко.

Тук имаше българи, които са агенти на британското разузнаване, има и цяла книга по въпроса. Това голяма заслуга ли е? http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=15135

Link to comment
Share on other sites

Та какво иска да каже Митака в пост 83:

Иска да даде емоционално обяснение на факта, че сме май единствени които нямаме десиденти. Да защити несъществуващото, национално достойнство на българина, за сметка на неговото голямо но непокрито с обективни дела и възможности самочувствие- тип бай Ганьо. Да обясни робската психика и националната склонност към подчинение и чуждопоклонничество. И на мен ужасно, много ми се иска, но обективната действителност е друга. Вземете само новата история - освобождение от турско робство - народното събрание, народа не познава своите поборници дали живота си за свободата, не знае за тях, не знае даже и за Левски и Ботев, години му трябват за да ги припознае и отдаде заслуженото? Не сме в състояние сами да създадем държава и обществен строй, ходим и молим световни боклуци да ни управляват, хора с чужда психика, традиции и националност но обезателно - синя кръв. После сме готови да бъдем предани васали на по- силният до ден днешен - Германия, СССР, САЩ.

Ниската образованост на народа, липсата на национални цели и самочувствие, индивидуализма в името на оцеляването, келепира и далаверата, ни правят идеална почва за ограбване и елиминиране.

Та Митака иска да каже, че сме невинни, защото сме били застрашени от БКП и КДС (реално от самите нас) в такава голяма и жестока степен, че е трябвало да се крием по дупките, от които изпълзяхме в 1990 г. чак. Всички са невинни, виновен е строят, не ви ли прилича на Германия през 1945 г. и вярвате ли, че за тяхната трагедия е виновен само Хитлер, варвате ли, че НАРОДА е невинен. Репресии от сталински тип у нас имаше по времето на Вълко Червенков, след него нещата благодарение на хитрата политика на бай Тошо , станаха значително по - меки и рафинирани. Работил съм с много руснаци, всеки от тях в рода си имаше репресирани и убити от сталинизма хора. Комунизмът и националсоциализмът се изграждат на основата на обществената нагласа и съгласие на БОЛШИНСТВОТО. Затова без да мънкаме, хората живели в тези общества трябва да поемем и своята отговорност, за да не се допуска повече. Номера - съседа, партията, Сталин са виновни, не минава. Много пъти съм чувал българи да казват " Май по-добре беше през турско робство - законите ясни, данъка един десятък, спокоен живот". Това е Митак, това е социалната основа на прехода и нейния "елит".

Това и сега продължава, истинските наши десиденти, лежали по затворите и интернирани по градове и села се брояха на пръстите на едната ръка- достойни българи. Първа синята мъгла ги оплю, омаскари и опричисли към структурите на БКП и КДС. На тяхно място сега историята се пише от неизвестните никому Иван, Филип, Петър, Волен, Яне, Фори,Жан,Сергей и пр... Не ги градирам и описвам всичките недостойни "водачи" на псевдодемокрацията и организираната престъпност. Те не заслужават никакво внимание и един ден ще бъдат изтрити от историческите документи и заменени с общи категории.

Редактирано от dedenze
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами чешкото в лондон не беше насочено срещу коминистите. Изкара достатъчно, че да види края на врага си.

А Чехите през комунизма нямат нужда от правителство в изгнание. Бяха достатъчно смели КГ, че да си реформират собственото вкъщи.

Не е голяма заслуга, че е имало българи. Заслугата е какво са направили?

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

http://polit-analizi.blogspot.com/2010/12/blog-post_23.html

Статията е премного интересна.

Тази статия е класическа илюстрация на българското политическо празноглавие. Защо?

Критиката винаги е хубаво нещо, но този подход, така типичен за първоначалното мислене на много българи относно политиката, прилича на малките деца: тропане с краче и "няма пък, няма пък, няма пък", ама защо е било това "няма пък" вече не помним.

Искаме всичко! Защо от небето не падат пари?

Защото политиката е едно единствено нещо и то е - реалност. Всичко има реални измерения, реални съотношения, реални противници. Реални мафиоти, реални левичари, реални крадци. И реални техни опоненти, не виртуални.

Кого предлага г-н авторът под това прочуто негово "Хора"? Кои са хората? Може би Ангела Меркел?

Това има - това става. И е важно да се търсят правилните пътища в реалността, а не да се тропа с краче и да се вика: "Няма пък!"

Та какво иска да каже Митака в пост 83:

Иска да даде емоционално обяснение на факта, че сме май единствени които нямаме десиденти.

Имаме дисиденти. Още оттук започваш с невярна информация.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

чисто формално. Каквато ни е съпротивата, каквото ни е и "правителството в изгнание".

всичко при нас е символично и формално.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не КГ, това са лични трагедии. Те не успяха да мотивират масите, както стана извън Бг. Защото сме пасивно стадо.

Всеки народ има герои. Въпросът е реакцията у масите на тяхната саможертва. Важното е ние да сме добре, другите да мрат.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

В по западните от нас държави Югославия, Чехословакия, Унгария, Полша, ГДР комунизма беше и по- друг ,съответствуваш на техните културни, интелектуални и религиозни особености. Много от постановките не се приемаха и често имаше политическа мимикрия за успокояване на лъва (СССР) Сигурен съм ,че не зависимо от трудностите по-бързо от нас ще завършат прехода и далеч по - успешно. Те просто се връщат при своите, в социално и икономическо отношение. В ГДР стана почти веднага, сега отшумява носталгията. Затова е по-добре да разгледаме нашата празна чиния.

Ние при кого да се върнем, за сега е ясно, че само турците ни искат и мъже и жени. Ще ни "наобиждат" с много любов. Модерната илюзия е САЩ, лошо информираният българин, с лошо унищожено, разузнаване и хиляди партийни, междуличностни борби, пак ще избере, за пореден път - битата карта !

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не КГ, това са лични трагедии. Те не успяха да мотивират масите, както стана извън Бг. Защото сме пасивно стадо.

Всеки народ има герои. Въпросът е реакцията у масите на тяхната саможертва. Важното е ние да сме добре, другите да мрат.

Не успяха да мотивират масите, защото масите така и не разбраха за тях.

В по западните от нас държави Югославия, Чехословакия, Унгария, Полша, ГДР комунизма беше и по- друг ,съответствуваш на техните културни, интелектуални и религиозни особености. Много от постановките не се приемаха и често имаше политическа мимикрия за успокояване на лъва (СССР) Сигурен съм ,че не зависимо от трудностите по-бързо от нас ще завършат прехода и далеч по - успешно. Те просто се връщат при своите, в социално и икономическо отношение. В ГДР стана почти веднага, сега отшумява носталгията. Затова е по-добре да разгледаме нашата празна чиния.

И така да е - играе ли ви се още на преход? :sneaky2:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами гледай сега, подобни случаи има и в чехия, и в полша, и в унгария. Но освен тези случаи, там имаше и още нещо, което тук нямаше.

Абе един Китай има своя Тянънмън бе, срамна работа сме тука.

Link to comment
Share on other sites

Имаме дисиденти. Още оттук започваш с невярна информация.

КГ, прочети и последните редове на поста ми преди да даваш констатации. Има и много лични драми но това не е десиденство!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...