Отиди на
Форум "Наука"

Ядрена война преди 25 000 години


Recommended Posts

  • Потребител

Ами нещо не се вързва - там само астероиден пояс останал, тук Земята си е цяла, целеничка - само някои и друга дупка... :biggrin:

Така е, разбира се. Има си и други наблюдаващи човеко-фактори, за които опасно е да се дестабилизира една Слънчева система (най-вече изхвърляне на астроиди вече като малки комети извън сумарното грав. поле на Системата). Мисля, преди няколко години руски астрономи опитали "да върнат" орбитите (траекториите де) на няколко по-големи астериода от Пояса и установили, че сякаш се концентрирали в една област. Доколко точни и верни са тези проучвания не знам, просто го мернах някъде, не помня къде.

Марс не случайно е наречен на Арес, бога на войната, който предизвикал конфликта между Атл и Му. Защото преди това планетата Марс (наричана вероятно със съвсем друго име) е била опустошена по идентичен начин, този път с навременна намеса на Наблюдаващите. След конфликта на Земята между Атл и Му, сме ние на ход. Същите военолюбци, същата жажда за власт и контрол, страх и алчност.

Вижда се градация към по-малко въздействие върху Слънчевата система от страна на воюващи човеци, с все повече ограничения откъм технологично естество. Това е форма на обучение, в която ние като съвкупност от човешки раси все се проваляме. Аз лично съм оптимист за нашите дни, но е факт, че човека познава свободата, само след като е бил тотално мачкан. Иначе е просто нещо въображаемо тази свобода...

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 53
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Пустините далеч не са само пясък. Сахара не е била винаги пустиня само от около 12 000 години. Ами пустините в южното полукълбо на същите географски ширини? Ами джунглите те сигурно са били на цивилизацията на еколозите.

Прецесия нещо да ти говори като понятие? На прост език, клатушкането на полюсите. За географските ширини, такива са били обитаемите тогава по всяка прецесионна вероятност. Съответно и 0-вата линия на морското ниво е (трябва да е била друга), от което и контурния профил на континентите, съответно локалните климатични фактори и течения, най-вероятно ще да са били съвсем различни от сегашните. Много хора винаги слагат настоящите положения на посоките в статично положение при спекулиране с години от 10 000 и повече назад във времето.

Ок, за да е пясък (локален или навяван може би от околните части на света) Сахара, то какво е била преди... 12 000 г. по твои предположения? Чукари? Скалиста Планина, ала Хималаите? Може би, но дали и каква можем ли да разберем? Легенди говорят ли за грандиозна скалиста планина там?

Джунгли имаш и в Южна Америка и в Азия, в Океания, Австралия (както и пустиня там, но там също не липсват легенди за кофликти от подобен на разисквания характер). Да, само легенди са. То и тази за Троя беше такава до откритието на Шлиман (май Шлиман се казваше археолога?).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами нещо не се вързва - там само астероиден пояс останал, тук Земята си е цяла

Е явно нашата землянска цивилизация не е била толкова развита въпреки опита не е могла да разбие планетата на астероиди.

Може Земята да е била по-здрава от оная другата планета. В края на краищата има опит от сблъсъка с Луната, така да се каже :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хаха много ми е интересно какъв трябва да е бил обема на тази мистериозна взривена при ядрена война планета, ако всичките тела в астероидния пояс са били част от нея :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Има значи такава теория, за планетата Фаетон. Само че, по някой теории е разрушена от гравитационното въздействие на Юпитер.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тва е малко микс между мистичната и официалната теория май. Гравитацията на Юпитер е причината поради която в тази област отломките не са могли да се съберат и оформят в планети. И незнам какъв точно е общия обем на всички тези астероиди, но площта и пространството, което заемат е наистина огромно, не знам как някой може да си мисли, че всичко това са отломки от планета, едва ли има и толкова голям газов гигант, да не говорим пък за твърда планета, тя би стигнала до гравитационен колапс в един момент, т.е. едно тяло не може да бъде колкото си искаш голямо за да пасва на теориите ти ;)

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Някой пак нещо не е доразбрал. Това че оста прецесира не значи че оста на въртене шари някъде по земното кълбо. Точно обратното, оста на въртене на земята е винаги една и съща спрямо земята (тя се върти се пак) а оста по която се върти земята прецесира спрямо еклиптиката. А това че на антактика е имало тропически климат не е никъква новост. Надявам се си чувал че континенталните плочи се движат. :) Питай някой геолог да ти обясни по-подробно процесите ако искаш.

ПС. В много случаи е по-лесно да изкараш едно въртящо се тяло от орбитата му, от колкото да промениш посоката или скоростта на въртене. Същото е и със земята. Някакви дребни промени измерими само със съвременна свръхточна апаратура са възможни. Но въздействие достатъчно силно за да извърши значителна глобална промяна по-скоро би изхвърлило земята от слънчевата система. Но все пак си напълно свободен да вярваш на конспиративните теории за обръщането на полюсите. Свободата на религиите е конституционно гарантирано право. :)

Казваш верни неща, извеждаш грешни изводи, пропускаш основни качества на гравитационното поле.

· оста на въртене прецесира и спрямо самата Земя (нейна мислена център-права от полюс до полюс) не само спрямо еклиптиката (за наклона на тази ос), сиреч самите полюси се люлеят, клатушкат

· магнитните полюси са различни от полюсите на въртене и към момента дори (това зависи и от Слънцето и другите тела)

· тази разлика предизвиква т.нар. континентален дрейф, а не инерционни сили например, земната кора образно казано плава, но климатът не остава еднакъв като някакво константно или заварено положение всеки път

· така, когато полярните полюси се променят (или сменят, което е по-екстермното и изисква допълнително гравитационно влияние по определена траектория), магнитните си остават, защото те не зависят от това земната кора как се плъзга и накъде (предполагаме, че не само земната кора под краката ни се върти с ъглова скорост 1 оборот за 24ч., ами и подземната структура, чак до ядрото, за което обаче не можем да твърдим същото, поне аз не се наемам да твърдя такова нещо, както и какво става там... такива твърдения или по-скоро предположения са също толкова спекулативни)

· континенталните плочи се движат в синхрон с разширяването и свиването на самата Земя, те не си сменят местата, една спрямо другата, та да попадат на различен (известен по околност) климат (изобщо климатът не определя условията или състоянието)

· Антарктида е била сух континет, (в момента е ПОД вода, в лед-форма) има И такива "морски" карти от едно време, потвърдени от сателитни снимки и дълбочинен анализ под леда в подкрепта им, когато полюсите на въртене са "бодели" в други части на земната кора

За промяна на посока или скорост на въртене не съм писал. Виж за точно такива "аномалии" в частност при Венера съм писал. Предполгам си запознат как и накъде се върти тя около оста си и какво е магнитното ѝ поле.

Редактирано от adXok
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хаха много ми е интересно какъв трябва да е бил обема на тази мистериозна взривена при ядрена война планета, ако всичките тела в астероидния пояс са били част от нея :crazy_pilot:

Требе да е нещо поне със силата на Звездата на смъртта от междузвездните. :post-70473-1124971712:

Малей, гледай сега каква стана - ще се окаже, че междузвездните не са фантастика, ами направо легенда по действителни събития... :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хаха много ми е интересно какъв трябва да е бил обема на тази мистериозна взривена при ядрена война планета, ако всичките тела в астероидния пояс са били част от нея :crazy_pilot:

Те не са много, само изглеждат много по филмите :biggrin: Мисля, че общата им маса беше около тази на Марс или на Земята, нещо от тоя порядък.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

^ това е много голямо число, ако се предполага че:

· астероидите са не само собствената "земна" кора, ами и застинала собствена магма също ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Явно аз съм бил в доста по-голяма заблуда. Излиза, че този астероиден пояс си е направо една огромна пустош в срявнение с която телата в нея клонят по-скоро към нула. Направо да се чудиш защо е кръстен астероиден, а не направо празен пояс. Тия филми наистина много заблуждават, а лошото е че са и научно популярни :)

Както и да е и при това положение също отпада теорията за разпадналата се планета, тяло с размер 4% от луната не може да бъде окачествено като планета. Камо ли пък на него да се пръкнат цивилизации.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И ако се включат евентуално прихванати от другите планети астероиди, например пръстените на Сатурн.

И нека все пак да кажем защо тези астероиди са точно там и от къде и от какво са дошли (от космически метеоритен дъжд извън Слънчевата система?)

Моля не описвайте само. Науката отдавна не е описателна дисциплина на човешката логика и познание.

Пример: защо Венера се върти наопаки на всички други и магнитното ѝ поле е силно отслабено (пак в сравнителна категория)?

Пример: Защо на Сатурн (един от полюсите се образува правилен хексаграм?). Кое налага това?

Излизат такива въпроси извън темата, но все пак Азис е толкова ексцентричен, че нищо чудно след време да се превърне в спътник, нищо че вече е звезда.

:laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И да въртиш и да сучиш, определено няма как да изкараш астероидния пояс за останки на планета. :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И да въртиш и да сучиш, определено няма как да изкараш астероидния пояс за останки на планета. :laugh:

Което обаче не отговоря и належащия за отговаряне въпрос защо са там и защо ги има, от къде са се пръкнали там (може би как са прихванати точно там, ако примерно по неведоми пътища - комети - са привнесени). Аналогично и с останалите подобни пръстени около планетите-гиганти.

Нека въртенето и сученето започне... е, по-добре да не започва. :whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Той отдавна го е измислил и още хиляди такива :biggrin: . Само ми остана един последен въпрос дали към него: дали науката има обяснение за дъжда :tooth: ?

Науката не знам дали има обяснение, но ей го римляните си имали дъждовен Бог, който им помагал в трудни моменти, че даже и по колони са го изобразявали:

1839635-Rain_miracle_during_a_battle_at_the_North_of_the_Danube.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Винаги съм ги считал тези неща за някаква извратеност, макар и сантиментална, породена от пълно невежество.

Интересно обаче защо няма бог на Бронза (тъй де по-общо казано, бог на сплавите)... виж ми поста-въпрос относно бронза, не помня в коя тема беше.

Редактирано от adXok
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Винаги съм ги считал тези неща за някаква извратеност, макар и сантиментална, породена от пълно невежество.

Интересно обаче защо няма бог на Бронза (тъй де по-общо казано, бог на сплавите)... виж ми поста-въпрос относно бронза, не помня в коя тема беше.

Просто хората са персонифицирали стихиите. И за всяко природно явление отговарял даден Бог. Иначе древните имали Бог на вулканите и ковашкото изкуство - Хефест.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

То... за кои древни говорим, щото аз за едни по-други древни май говоря... тъй де, тези от бронзовата епоха. Хефест много скорошно ми звучи... древногръцко някакво. Но бронза е една много "тънка материя" и по специално Бронзовата ера, както се нарича в книгите по история и Антропология. :)

Редактирано от adXok
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Говорим си за гръко-римска митология, ако не си разбрал.

Иначе братята гърци се появяват в Пелопонес точно през средната бронзовата епоха /не ера/.

Та са поприхванали разни вярвания от завареното население. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не разбирам какво искаш да кажеш?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

... Аз също си спомням като малък, когато сестра ми изведнъж се появи на леглото до моето. :whistling:

В духа на тази тема, бих казал, че науката има обяснение и за "появата" на сестра ти - причината е в щъркелите! :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какво точно имате предвид, господин Дендроаспис?

Е, как какво? сестра му се е появила, защото щъркелите са я донесли.

Но щъркелите не са случайни. Преди 25 000 години е имало такава високо развита цивилизация, която води ядрени войни в пределите на Слънчевата система. Като последица от това ядрено бумкане, радиационният фон силно се покачва, включително и на Земята. Съвсем наукоподобно е да допуснем, че една толкова развита цивилизация не се е развивала само в космическите полети и ядрените бомби, но и в други области - например, генетиката. Та, продукт на тази цивилизация са изкуствено създадени пигмейчета с крилца, известни като амурчета (съществуването им се потвърждава от древните легенди и митове, а както знаем във всеки от тях има и истина).

Но, същите тези амурчета, подложени на силната радиация (които са оцелели, разбира се) започват да мутират, порастват им крила и устните им се удължават с особен израстък в клюновидна форма. Сиреч, наукоподобно е да допуснем, че амурчетата мутират в щъркели. Това, между другото, може да се подкрепи с факта, че от тогава не са реално забелязани повече амурчета, но пък има щъркели колкото искаш. И понеже, те имат генетично заложена програма да се занимават с бебетата (така казват и легендите, приказките и митовете, сиреч има научно обоснована истинност на допускането), те и в новия си външен вид продължават старата дейност по програма и ето ти резултата - сестричката!

Просто като фасул, дето се вика. :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Генеалното е просто! Следователно фасула е генеален, така ли да го разбирам?

Аз просто питах защо няколко щъркела са докарали сестрата? А не за генетичните мутации на щъркелите от последните 25 000 години :post-20645-1121105496:

Ами кой да докара сестрата? Нали се разправя, че щъркелите носят бебетата? :post-20645-1121105496:

Дори има филмови материали из нета по въпроса (прикачвам доказателство номер едно):

http://www.youtube.com/watch?v=0y6zNZhB6Lg

ПП - не знам дали е направено научно изследване за гениалността на фасула, но това не означава, че няма такова. Просто човек трябва да се порови в интернета. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По дяволите, на тези от НАСА им плащат по 10 бона на месец, за да си бъркат в носа и да си съчиняват налудничави историйки.

По цялата планета изследователите открили повече от 100 кратера, оставени от мошни взривове в древни времена.

Как пък разбраха, че са умишлени взривове! Явно приличните метеороиди в Космоса се свършили преди 25 000 години и от тогава само Тунгуският ни е ощастливил.

В резултат на ядрените експлозии, водата от Световния океан е започнала движение и се е получил нещо като гигантски водовъртеж.

Бре, бре, цунамито стана клише.

През миналия век в градовете на маите са били открити древни календари, в които денонощието е 36 часа.

"Час" е относително понятие. В нашето съвремие 1 час е 60 минути, 1 минута е 60 секунди (а определението за секунда е твърде сложно, но все пак има формулирано такова). От средновековните български монашески текстове непряко научаваме, че денят се състои от 12 "часа", просто така са си го разделяли хората, не че през Средновековието Земята се въртяла два пъти по-бързо от сега. Та тези учени твърдят много несериозни неща. Току - що с калкулатора си за левче пресметнах приблизително, че маите са смятали за 1 "час" около 39,26666, прибл. 40, съвр. минути. А въпросните "учени" май нямат акъл и за 50 стотинки.

Ядрените взривове и циклопи срещу монголоиди няма да коментирам, но за цвят пускам още един цитат:

За първи път в света хората построили под земята бомбоубежище и се спасили от унищожителния огън.

Ииихааа :biggrin:, това трябва да са го направили за секунди след взрива - колко му е едно бомбоубежище на 50-ина метра под земята, оборудвано с противогази и оловни врати. Може и нет да са прекарали!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...