Отиди на
Форум "Наука"

Помогнете ми за приятелите !


Recommended Posts

  • Потребител

Не разбирате ли че ми е много трудно ? Как щяхте да се чувствате , ако никой не ви търси и не ви вика ? Аз не съм карал тези , които са се държали лошо с мен да ме закачат .

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 138
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

всеки е имал такива моменти, ама ако не се вземеш в ръце и не престанеш да хленчиш - толкова по-зле за теб.

Темата няма ли да бъде затворена най-накрая, че верно ми писна на гладиуса да чета глупости!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

всеки е имал такива моменти, ама ако не се вземеш в ръце и не престанеш да хленчиш - толкова по-зле за теб.

Темата няма ли да бъде затворена най-накрая, че верно ми писна на гладиуса да чета глупости!

Ауу,много си жесток :tooth:

Пепи,като за начало вземи си изтрий акаунта във Фейса,явно ти пречи и доста те травмира.После спри целия комп и иди на разходка.Направи пет,шест снимки или се помотай.

И запомни жените хич,ама хич не понасят мрънкащи повече от тях мъже.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Добре , кажете какво да направя , за да се променят нещата ?

Универсална формула няма, ти трябва да решиш какъв искаш да си - лузър или победител. Така че мисли и действай в насоката, която сам си избереш. Успех.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте, Петър Петров!

Напълно ми е ясен вашият проблем. За съжаление много от хората днес са такива. Правят ти се на приятели докато им е изгодно, а после те зарязват. Много трудно се намират истински приятели, но за да ги намериш навярно знаеш, че тези качества, които искаш да имат те трябва ти също да ги имаш. Имам предвид, и ти да се интересуваш от тях, взаимно да си вършите услуги. Според мен е редно да оставиш засега нещата просто да се развиват, а някоя хубав, слънчев ден, ще срещнеш хора с общи интереси, хора с които ще си допаднете и ще станете добри приятели.

Поздрави и усмивки! :happy:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ето няколко стъпки към промяна:

1. Потърси книгата "Вашите слаби места".

2. Намери я.

3. Прочети я.

4. Започни да тренираш бойно изкуство (това ще ти даде малко по-голямо самочувствие)

5. Завърши образованието си (това също ще увеличи самочувствието ти)

6. Намери си работа (по специалността или пък - някаква друга)

Промените в желаната посока ще настъпят постепенно, с ввремето, а не - изведнъж.

Ако се чувстваш зле, не се надявай днес да заспиш като една личност, а утре да се събудиш като друга личност, ама много по-готина от предишната!

Личностните промени не настъпват за една нощ при здрави хора.

Само при някои патопсихологични състояния и заболявания негативни промени на личността настъпват за секунди. Примерно - при инсулт.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не разбирате ли че ми е много трудно ? Как щяхте да се чувствате , ако никой не ви търси и не ви вика ? Аз не съм карал тези , които са се държали лошо с мен да ме закачат .

:hmmm: Не смятам, че някой те е закачал. Зависи в каква среда си се наврял. Предполагам, от новините чуваш, че някои хорица се споменават най-вече с прякора си - Кела, Очите, Компира, Бирата и т.н Тези прозвища не са много ласкателни за повечето от тях. Въпреки това без тях да влязат в тая среда си е като да се влезе в кино без билет. Тъй че ако решиш да влезеш в такава среда, то лепването на прякор ще ти е нещо като "добре дошъл". Трябва да си подбираш среда дето излъчва сигнали на вълните на твоя приемник, иначе няма да се чувате. Ами че я иди при пиянска компания и им се похвали, че си хвърлил на вятъра за закупуването на книга пари с които е можело да си купиш 3 ракии - ще те скъсат от подиграфки. Може да са пияни, заляни и напикани, но са среда с еднакви ценности и се възхищават на всичко, което може да хвърля другите в ужас.

Така стигаме и до търсенето и викането. За всеки човек света се върти около него. Ако знаят че играеш футбол и не им достигат хора те търсят за това. Ако си музикант и не им достига човек за групата те търсят за това. Ако си пиянде те търсят за да идете заедно в кръчмата да се натряскате. Грубо казано всеки използва другия, но пък и всеки си има компания да направи нещо, което му е приятно. Ако се следва хубавото българско правило, че е голяма радост да ти изгори къщата щом ще подпали и плевнята на съседа, то разбира се като те повикат, може на пък да не тръгнеш да им правиш кефа - така и тяхната работа ще развалиш, нищо че няма да си прекараш времето добре.

Та въпросът за "истинските приятели", ще го редуцирам до по-прост. За къде точно искаш да те търсят и като те намерят какво смяташ да правите?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не разбирате ли че ми е много трудно? Как щяхте да се чувствате, ако никой не ви търси и не ви вика?

Напоследък и мен не ме викат да ходим на барове и кръчми. Не ме канят и на гости... Ама аз не се сърдя.

Аз напоследък също никого не викам и не каня на гости. Сега са такива времена, че всеки си цени стотинките и, ако двама души живеят надалеч един от друг, макар - и в един град, е трудно да се видят, ако нямат пари за рейсове или таксита, да не говорим, че вече чаят и бирата не са под 1 лев. А, ако хората живеят в различни градове, тогава става още по-трудно. Аз не съм ходил в Смолян и Чепеларе от 2006 г., а там имам приятели, които смятам за част от семейството си. И те не са идвали насам. Според теб, трябва ли да се сърдя на приятелите си или да се карам с тях за това, че нямаме възможност да се видим и да си гостуваме?

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Защо не харесват статусите ми повече хора? Аз качвам хубави неща.

...които ги е грижа за мене и се интересуват от мен .

Ами, за да харесат хората нещо, пуснато от теб, първо трябва да го прочетат. Ако не влизат във форума или във фейсбука, няма как да го прочетат.

Това, че масово не ти кликат плюсове или like, съвсем не значи, че не те харесват или - че не харесват написаното или каченото от теб. А ти кликаш ли винаги, когато харесаш нещо? Съмнявам се. Във фейсбука се клика до посиняване и човек трябва да остане не без пръсти, а - без ръце, ако наклика всичко, което са написали неговите 1000 приятели. Все ще пропуснe някого. Или накрая ще мy писне и или ще спрe да клика, или ще спрe да влиза в сурат дефтеря.

Вярваш ли, че всички, които кликат, се интересуват от този, който е пуснал мнение или снимка? Или - че са харесали наистина дадено мнение?

Според мен е по-ценно да коментират това, което си написал, за да върви някаква дискусия. Кликовете са безсмислени.

Хайде - ще се наговорим няколко души да ти накликаме всичко, което си напускал тук и във ФБ - без никакво значение дали ни харесва. За теб това не е толкова важно, важно е да се клика, нали?

И какво ще спечелиш от това?

По-висок ли ще станеш, по-умен ли, по-красив ли? Тялото ти ще стане мускулесто? Ще се изостри зрението ти ли? Или в магазина ще ти дадат хляб без да си го платиш?

Не вярвам.

Колко клика са необходими, за да станеш по-висок с един сантиметър?

A - за да получиш мускулеста плочка на корема?

Само кажи!...

---

Абе, ти направи ли поне едно нещо от всичко това, което те съветваме на всички тези страници?

Жалко, че вече я няма казармата... Там щеше да калиш характера си и да станеш мъж (може би).

Пробвай да го постигнеш в цивилния живот!

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Историк, трябваше да го поканиш на римските възстановки.

BTW Тогата ти стои добре.

то който е искал - е отишъл на възстановката. Иначе Историка си е роден патриций, жалко само че е цайсат. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз във фейсбука писах за възастановките. Който е искал, е можел да дойде.

Колкото до очилата, нося ги от 1991 г. по заръка на очна лекарка от военна комисия.

С очилата изглеждам по-висок и по-умен и чувам по-добре.

w00t.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

то и аз нося цаки, ама на възстановките си ги свалям, щото в Древен Рим очила - йок. :vertag:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...