Отиди на
Форум "Наука"

Помогнете ми за приятелите !


Recommended Posts

  • Потребители

Китка от изказванията на нашия славен Алвасарейру:

Събиранията на БГ-наука са опасни - на тях линчуват. Тези събирания всъщност са олигархични кръгове с алкохолен пълнеж.

Отказвам да дойда на форумна среща, където да ме линчуват пияни костовисти.

Много се пие в тоя форум, ей...

Спортът трябва да бъде забранен!

Църквата е лоша.

Фактите са едно, но истината - друго.

Паметникът на Съветската армия остава и ако някой го пипне, ще се разправя с мен.

Ей, само аз правя наука тука...

Извънземните трябва да бъдат забранени!

Средновековието е бичът на нашето време! То трябва да се забрани.

Никой и никога не е раждал толкова много възхитителни бисери на словесността в нашия малък, сплотен форум. Имаше, наистина, някои добри опити за бляскав БГ-научен афоризъм. Например безсмъртното:

"Аз не употребявам упойващи субстанции! Те приспиват революционната ми бдителност!"

на Т34. Или пък също гениалните:

"Всеки, който отрече, че Химнът на МВР, изпят от Веселин Маринов

е велико произведение на изкуството, е агент на комунистите

и вероятно е Ангел Пачев!"

и

"Не знаех, че в БГ-наука също има комунистическа цензура!"

на нашата любима Любима. Всяка една от тези интелектуални скъпоценности звънти като сребърно камбанченце в просторната зала на форумната слава. Но все пак Алвасарейру надминава всичко, постигнато дотук по елегантност на фразата, изящество на мисълта, пищност на реторическите похвати и задълбочено съдържание. Заслужено намира място в

аналите.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 138
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Пропусна много други и дори по-цветисти. като " КГ и Михов, историята ще ви осъди" или онова дългото, подпис на Аспандиат.

Ето поредният. Активирането на лайномета на глишев по посока на Алва е правопропорционално на разбиването на Глишев на полето с аргументи на Алва.

Аз съм пример за това как ученият, освен учен, трябва да бъде колоритен, и запомняем.

Редактирано от glishev
Не ме кефи подборът на думички.
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Че аз никога не го взимам насериозно. Очевидно обаче той нещо ме е взел насериозно, гладам почва да шари.

И както виждаш обогатявам колекцията.

Редактирано от alvassareiro
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Помогнете ми с приятелките!

Напоследък нямам истински приятелки. Всичките се интересуват само от едно нещо и това нещо не са парите. Помогнете ми да си намеря приятелки, интересуващи се от пари. Приятелка в нужда се познава, а аз в момента съм в голяма нужда. Всъщност, като се замисля, защо ли са му на човек приятелки? За да се моли на Господ да го пази от тях ли? По-добре да са му враг... (не се сещам как беше враг в ж. р. :unsure: ). Така ще може сам да се пази от тях.

То и приятели май нямам много – в профила ми има само двама, но не знам дали са истински, защото никога не съм ги виждал и може и да не съществуват. То като се замисля, може и аз да не съществувам, и следователно да съм Бог. А може би съм просто някакъв двоичен код, знам ли? В скайп рядко някой ми пише, но то може и да е защото рядко влизам. А във фейсбук и да ми пише някой, няма как да знам, защото там пък скоро въобще не съм ходил. Пък ICQ вече забравих какво беше, да не говорим за IQ, дето никога не съм го и имал. Сега се сетих да погледна какво става с моите клипчета в http://www.youtube.com/watch?v=KbwP_0kghQQ, дето ги бях качил преди време и виждам, че никой не ги харесва. Едно харесване и едно нехаресване. Разочарован съм, направо отчаян. Искам да се наръгам с гладиуса, но не, по-добре да си прережа вените. Но най-вероятно няма да сторя нито едното, нито другото, а само ще си го преместя в другия крачол, защото виждам пък че

имам цели три харесвания и нито един хейтър не се е изцепил. Благодарение на това, ще продължи да ме има и съществувайки, ще продължа да ви “радвам” с “мъдростта на вековете”, която достига до вас благодарение на мен. Ще продължа да “радвам” и Глишев, който твърди, че се бил радвал задето пак съм прописал, но той може би го казва просто от куртоазия, защото ми е приятел :( . За мен също е удоволствие да чета мнения, като това:

Романяскъ се натряскъ biggrin.gif

, което бих коментирал така:

:haha::tooth: :tooth: :tooth:

Съ тръяска! :drinks_drunk:

и продължавам нататък:

Дано не разочаровам Глишев с този си постинг, но най-добре би било ако той изобщо не го прочете, и не само той, ами най-добре никой да не го прочете и ако някой случайно го прави в момента, нека веднага да спре.

Между другото, гледам, че много от постингите ми в другите теми още не са получили отговор, та предполагам, че и тях никой не ги чете, затова си мисля, че едно поредно оттегляне на о. Родос би ми се отразило добре. :hmmm:

Прочее за мен е важно дали клипчетата ми ги е харесал Последният Римлянин, който е участник в събитията. Не бих казал, че мненията на другите не ме интересуват, но в случая те не са толкова важни, колкото е неговото.

Не правя драми . Но вас не са ви закачали и не са ви викали , че сте луди или извънземни .Има много простаци . :(

Виж к’во ся, Петров, сирьозно, майна:

Вярно е, че има много простаци и със сигурност аз съм един от тях. Но при цялата ми простотия не бих те нарекъл луд или извънземен, дори да те смятах за такъв, защото остатъците от добро възпитание не биха ми го позволили. Но нищо не би ми попречило да си мисля за теб каквото си искам. В момента обаче не си мисля нищо, защото изобщо не те познавам и нищо не знам за теб. Не знам и колко хора ти ги казват тези неща. Ако са неколцина, приеми, че е нещо съвсем нормално, но ако са достатъчно много, значи сигурно има поне още толкова, които си го мислят, но не ти го казват. Тогава проблемът е по-сериозен. Лудостта обаче е и въпрос на гледна точка. Преди много години, в края на мрачното Средновековие, сигурно и Галилей е бил смятан за луд, но впоследствие се оказа, че нормалният е бил той, а лудите са били онези, дето искаха да го опекат. Но вместо Галилей да ги убеждава в правотата си, той просто се отрече от думите си, защото разбра, че няма как да накара хиляди слепци да прогледнат.

След много години, когато вогоните дойдоха, всички смятаха и Уонко Нормалния за луд, но той смяташе себе си за нормален и затвори целия останал свят в лудница, но всъщност беше затворил себе си. Не е добре да затваряш целия останал свят, но в никакъв случай не очаквай всички хора да те харесват. Затова затвори тези, които не те харесват и намери неколцина, които те харесват. Не може да няма такива. Дори Гай Цезар Германик и Хитлер си имат фенове. Дори и ако си извънземен, намери си някой друг себеподобен извънземен и в някое друго измерение си пийте заедно кафето, или каквото там пиете, говорете си за извънземни работи на извънземен език, а земляните, които не ви разбират, игнорирайте.

Но за да те наричат така хората, които те познават, трябва да има някаква причина и подозирам, че ти много добре знаеш каква е тя, но не си я споделил с нас, та затова едва ли ние бихме могли да ти помогнем с нещо повече от бодряшки постинги. Спри да се молиш на Господ, защото той няма да ти помогне. Първо си помогни сам, пък тя помощта на Господ няма да закъснее. И изобщо, когато си в преобладаващо атеистична среда избягвай да говориш прекалено сериозно за Господ, защото това също може да предизвиква обсъжданото тук отношение. Вгледай се в себе си и помисли какъв компромис би направил със собствената си личност в посока хората да те харесват повече. Ако причината за хорския присмех е нещо, което може да се отстрани или промени, опитай се да го промениш. Ако пък не искаш да се променяш и държиш на своите по-нестандартни виждания по определени въпроси, които предизвикват у околните присмех, просто спри да ги споделяш с всеки, а си намери съмишленици (извънземни), които да те разбират. За убежденията ти никой няма да те изгори на кладата, но ако никой не те разбира, просто спри да занимаваш хората. Ако занимаваш околните например с мистерии, окултни науки, или нещо подобно, може би трябва да бъдеш по-предпазлив. Но всъщност аз изобщо не знам причината и не държа да я знам, както и не искам повече да упражнявам гадателските си способности, че гледам, стана прекалено дълго вече и задминах gollum. А може би трябва да напиша някоя дебела книга, за да си излекувам логореята. :hmmm:

А уважението на околните няма да го спечелиш нито с прекалено внимателното си отношение към тях, нито с непрестанно хленчене и самосъжаление. Ако пък се опитваш по този начин да спечелиш някое момиче, незабавно спри да го правиш, защото нямаш никакъв шанс. Стегни се и се дръж на ниво, но без да залиташ в някаква друга крайност. Уважавай хората, но уважавай и себе си. Ако нямаш самочувствие, направи така че да имаш, а ако не можеш да го имаш, поне не демонстрирай, че го нямаш. Намери баланса. Работи върху себе си, самоусъвършенствай се, стани наистина много добър в някаква област, но в нещо сериозно, като например правото, с което си се захванал, история, бойни изкуства, каквито тук ти препоръчаха, или в каквато там област ти е интересна, но не в окултните и паранауки, уфологията, магиите, мистериите и др. подобни. Покажи на хората какво можеш и уважението ще дойде от самосебе си. Така ще натрупаш и самочувствие.

P. S. Сигурен съм, че и “специалистите” по черна магия също са едни много уважавани “специалисти”, но уважавани от съвсем ограничен кръг хора, в който аз например, със сигурност не попадам.

И се пази от хора, които ти се пишат приятели, но само гледат да те използват.

Надявам се, въпреки многото плява, да съм ти бил полезен с някое зрънце “мъдрост”.

Ако съм прекалил с нещо, моля за извинение. Бях съвсем добронамерен.

Сенатът и Римският народ са с теб! :paladin:

Редактирано от IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS
  • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аvе, Imperatore!

Много ти благодаря, че ми припомни славното старо време преди 4 години, когато беше и първата ми изява на риенакторското поприще. Тези твои клипове още навремето ги клонирах по темите, популяризиращи античните възстановки, но явно ги преглеждат само варвари, които не знаят какво означават жестовете палец нагоре/надолу.

А ето и как 4 години след знаменателното събитие, което си заснел в България бе създаден първият риенакторски клуб, посветен на реконструкцията на Legio IIII Scythica /даже в броя за този месец е отпечатана и статията/:

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=12374

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Но стига ми тая награда, да каже нявга Романа ...

Аvе, Imperatore!

Много ти благодаря, че ми припомни славното старо време преди 4 години, когато беше и първата ми изява на риенакторското поприще.

Удоволствието беше изцяло мое! :good:

Редактирано от IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако ти е останала воля, използвай я да разчупиш шаблона с който ставаш и лягаш - иди на следващата форумна среща така, както отиваш на лекция в университета. Това е хапчето. Друго няма.

.:.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имам психологически проблем - т.н. обсесивно-компулсивно разстройство .

Т. е. нещо постоянно те тревожи?

И каква, по-точно, обсесия те е обсебила?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Имам психологически проблем - т.н. обсесивно-компулсивно разстройство .

Че то това го има доста народ, доколкото съм запознат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Имам психологически проблем - т.н. обсесивно-компулсивно разстройство .

Това психолог ли ти го каза или стигна до тази идея след справка с Уикипедията? Щото ако е второто, нали знаеш обичайния съват, който се дава в такива случи - не правете това у дома.

Пък ако се опасяваш, че този някой, дето иска да ти навреди е министър Дянков (примерно ще бъде вдигната таксата в университета), може да бъдеш уверен, че това не е никакво разстройство, а трезво осъзнато предстояще. :tooth:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребители

Петров, стегни се :) И да имаш такова разстройство, това не е болка за умирачка. Пък и както каза Галахад, цялата работа може да е от прекалено много вглеждане в себе си. Момче си, няма да те жалим. Като си направим форумна среща, ела да пиеш една бира с нас и да си разправяме мръсни вицове. Така всичко ще ти мине. Тук възпитаваме бойци, а не учители по танци ;)

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз във Фейсбука напоследък почти не влизам, за което моля да бъда извинен.

Почти нямам свободно време, което да отделям за Сурат тефтера.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Петров, стегни се :) И да имаш такова разстройство, това не е болка за умирачка. Пък и както каза Галахад, цялата работа може да е от прекалено много вглеждане в себе си. Момче си, няма да те жалим. Като си направим форумна среща, ела да пиеш една бира с нас и да си разправяме мръсни вицове. Така всичко ще ти мине. Тук възпитаваме бойци, а не учители по танци ;)

Слагам подписа си под тази директива. :smokeing:

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Здравейте ! Проблемът ми е следният : нямам истински приятели . Никой не ми пише по скайп и фейсбук . Почти никой не харесва клиповете и снимките ми . Знам , че това е измислена реалност . Но и в реалния живот никой не ме търси и никой не ме вика да излизаме . Много хора не ме уважават . :( Има и такива , които са се закачали с мен . Много ми е тъжно . Аз се старая да се държа добре и проявявам внимание към някои хора , но те не го оценяват . Моля се на Господ да ми помогне , но не се случва . Можете ли да ми дадете съвети как да си намеря истински приятели и как да се променят нещата радикално- някой да ме потърси пръв и т.н. Бихте ли оставили скайп или фейсбук ? Ако някой е от Пловдив и Смолян , да пише . Моля Ви , помогнете ми !!!

Петър Петров, намирането на истински приятели, на които можеш да вярваш не е лесна работа. Често пъти, активности като да си вземеш куче, и да се присъединиш към кучешка поляна, докто кучето ти играе с другите кучета, ти мжеш да общуваш със стопанит на другите кучета. Ще вземе малко повече време, да влезнеш в средата, но един път тръгнеш ли да влизаш в тази среда, ти самият ще усетиш как хората те посрещат.

Умението да се шегуваш, и да приемаш шегите с чувство за хумор е много важно. Има деикатен и груб майтап. грубия майтап може да е обиден, деликатния, може да нахара хората да се смеят с теб. Има подходящ майтап за дадената ситуация, и неподходящ майтап за дадената ситуация. Подходящият майтап ще накара хората да се смеят с теб, а неподходящият да се смеят на теб. Важно е да умееш да се шегуваш със себе си.

Виж коя яктивност ти се отдава най-много, превърния в хоби, към което проявяваш интерес, и в което хоби искаш да се развиваш. потърси сайтове, форуми, да се присъединиш и да обменяш опит с хората. Разбира се трябва да си имаш едно на ум че всеки харесва различно и на всеки му е удобно различно, и така както искаш всички да се съобразят да де ама на петър така му е лесно и удобно, и ти трябва да се съобразиш по същия начин. събирай се с тези хора, обменяйте знание опит, идеи, споделяйте трикове, похвати.......

така леко по леко ще си събереш компания, която ще се интересува от теб и клиповете ти и снимките ти, и ще те търсят по скайп и фейсбук....

това ми идва на ум в момента

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не може ли тези ,с които сме приятели във фейсбук , да ми пишете от време на време -Историк , Аеций , Глишев ? :117:

ми първо пиши ти, па ще видим по подир. :smokeing:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Връзка между оценката за живота на потребителите на Facebook и времето, което отделят те, за да използват услугата, откриха изследователи от университета Utah Valley. 425 студенти са се включили в анкетата, давайки отговор на различни въпроси за живота си. Оказало се, че хората, които прекарват повече време във Facebook, са по-нещастни от останалите.

Участниците били запитани дали смятат, че животът е справедлив към тях, колко време прекарват в социалната мрежа, колко са приятелите им там и каква част от тях са виждали на живо. Експертите са взели под внимание и неща като семеен статус, пол, религия и раса.

Когато започнал анализът на данните, изследователите веднага видели ясната тенденция, че хората, които прекарват много време във Facebook, вярват, че другите имат по-добър живот от техния. Освен това, пристрастените към социалната мрежа в по-малка степен смятат, че животът е справедлив към тях от хората, които прекарват малко време във Facebook.

Установена била и зависимост между броя на хората, присъстващи в листата с приятели, които потребителите не са срещали никога на живо, и вярването, че другите имат по-щастлив живот. Хората с много непознати „приятели" вярват в по-голяма степен, че другите имат по-добър живот от техния.

Заключението на авторите е, че хората, които отделят по-малко време за социални контакти във Facebook и повече за такива в реалния живот, са по-щастливи.

----

Иранският аятолах Лотфола Сафи-Голпайгани определи притежанието на акаунт в социалната мрежа Фейсбук като грях.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Как искате да говоря за вицове , като имам много проблеми ? Тревожността ми пречи да водя нормален живот .Ходя при проф . Марин Роглев , но още няма резултат . Направих група за история във фейсбук и никой не и обръща внимание . Защо не се запознаем с тези , които са от Пловдив ? Не ям хора . :117:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Как искате да говоря за вицове , като имам много проблеми ? Тревожността ми пречи да водя нормален живот .Ходя при проф . Марин Роглев , но още няма резултат . Направих група за история във фейсбук и никой не и обръща внимание . Защо не се запознаем с тези , които са от Пловдив ? Не ям хора . :117:

да ти каже проблемът явно е вътре в тебе, а не в хората около теб. Но един проблем се премахва след като го осъзнаеш, а след това и го разрешиш. Минорното настроение не помага, така че мисли позитивно. Това е първата крачка към промяна. Изобщо трябва да отидеш да изкараш някой курс по НЛП /невролингвистично програмиране/. Помага.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ако трябва да перефразирам Кенеди - не чакай Фейсбука да направи нещо за тебе, въпросът е ти колко голяма реклама ще направиш на Фейсбук. :biggrin:

Из университетите има много кръжоци - спортисти, артисти, хористи и какви ли още не. Запиши се в някои от тях. Може да не преуспееш в клубната дейност, но ще създадеш контакти. Някои от асистентите правят кръжоци по специалността си и ще се радват да имат посетители. Сещам се за една историйка. Студент решава да си вземе изпита с хитрост и метнал асистентката, че ще се запише в кръжокът и за да научи повече. След като получил 3 обаче не се записал. На следващите изпити последвал нов опит да се мине със същия номер, но резултата бил 2 - асистентката решила, че така студента ще има по-дълго удоволствието да се занимава с предмета й. :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Друг вариант за социализиране е доброволчеството. В момента е страшно популярно в различни проекти да се включват доброволци. В някои от тях имаш доста голяма възможност да се социализираш. Ние движим почти всичко по този начин - http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=12175

Просто виж какви проекти има в твоя град от какво се интересуваш ти и как може да помогнеш. Има също така много проекти за пътуване в чужбина - http://nauka.bg/p/%D0%B1%D0%B3-%D0%BD%D0%B0%D1%83%D0%BA%D0%B0-%D1%83%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0-%D0%B2-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B0-express-yourself-%D0%B2-%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%8F

Виж тези групи:

http://www.facebook.com/groups/144018705652697/

http://www.facebook.com/profile.php?id=762310117

http://www.facebook.com/iyac.bulgaria?ref=pb

Най-важното - търси, търси, търси....света в момента е толкова наситен от всичко, че...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Здравейте ! Проблемът ми е следният : нямам истински приятели . Никой не ми пише по скайп и фейсбук . Почти никой не харесва клиповете и снимките ми . Знам , че това е измислена реалност . Но и в реалния живот никой не ме търси и никой не ме вика да излизаме . Много хора не ме уважават . :( Има и такива , които са се закачали с мен . Много ми е тъжно . Аз се старая да се държа добре и проявявам внимание към някои хора , но те не го оценяват . Моля се на Господ да ми помогне , но не се случва . Можете ли да ми дадете съвети как да си намеря истински приятели и как да се променят нещата радикално- някой да ме потърси пръв и т.н. Бихте ли оставили скайп или фейсбук ? Ако някой е от Пловдив и Смолян , да пише . Моля Ви , помогнете ми !!!

Ами и аз бях едно време така. Бях уплашен и прекалено много се затворих у себе си. Сега съм по добре, по як съм.

Според мен трябва да се хармонизираш.

Чети това - http://sebepoznanie.com/psihologiq/samopomosht/harmoniq-sys-sebe-si-i-sveta/

Никога не е твърде късно да изживееш щастливо детство. и да поправиш грешките си.

"Преди човек да започне да изучава Дзен, планините са си планини, а реките- реки. След първото съзиране на истината, планините вече не са планини и реките вече не са реки. След просветлението планините отново са планини и реките- реки."

Дзен поговорка

stress-free-holiday3.jpg

Редактирано от Bai Mangal
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...