Отиди на
Форум "Наука"

Владимир Буковски: Педерасти и феминистки превзеха властта!


Recommended Posts

"Либерализъм" е понятие, с което се обясняват някой особености на Новият световен ред, налаган в глобален мащаб след фалита на Съветския съюз 1989г. , който развърза ръцете световните транснационални компании за прилагането му с благословията на победителя от Третата световна война наречена "студена".

Новия световен ред е налаган доста преди падането на Съветския съюз. Просто след падането му се отвориха нови простори, където задължително трябваше да бъде въведен либералния капитализъм и парламентаризма за да се гарантира присвояването на богатствата на тези страни и властта над тях.

На практика САЩ и работещите за тях Световната банка МВФ и големите банкерски фамилии

Поста ти е много верен, като цяло, но тук смятам, че бъркаш. Не МВФ и големите банкерски фамилии работят за САЩ, а САЩ работи за големите банкерски фамилии. Институции като МВФ, СБ, ЕЦБ са инструмент на тези частни лица, които ги притежават. Ако беше обратното, САЩ щеше да притежава Федералния резерв.

Иначе либерализъм е всичко онова, което е добро за една малка група международни банкери. Ако за тях е добре да няма граници, значи това е либерализъм, също така ако за тях е добре държавите да спасяват фалирали банки, то това отново е либерализъм. Каквото е добро за международния спекулативен капитал, това е либерализъм, неолиберализъм, капитализъм или както искате го наречете.

Редактирано от Anton Batbaianov
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,5k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Новия световен ред е налаган доста преди падането на Съветския съюз.

Естествено, точно така съм го написал и аз - "...налаган в глобален мащаб след фалита на Съветския съюз..."

тук смятам, че бъркаш. Не МВФ и големите банкерски фамилии работят за

САЩ, а САЩ работи за големите банкерски фамилии. Ако беше

обратното, САЩ щеше да притежава Федералния резерв.

Федералния резерв е създаден от самия Американски конгрес именно с такава цел, да пълни хазната.

1.Федералният резерв е създаден и се контролира от Конгреса на САЩ

2.Внася приходите си в Държавната хазна на САЩ, след заплащането на 6% дивиденти на акционерите.

Институции като МВФ, СБ, ЕЦБ са инструмент на тези частни лица, които ги притежават...

И най-вече на тези които им позволяват с натиск върху правителствата на отделните държави да се подчиняват на правилата им, правила които се явяват катастрофални за икономиките на тези държави естествено с прилагане на по-меки или по-радикални мерки в зависимост от търсения ефект в съответния регион по света.
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Абсолютно съм съгласен с Батбаян и Еньо, само ще допълня, че тази наднационална върхушка работи само и единствено за себе си. Те деиндустриализараха САЩ и обезкървяват европа, а нас превървнаха в колониано пазарно суровинен придатък към техните финансови империи.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Напротив, каузалност има - точно тези неща са и симптом, и катализатор на упадъка на запада, ако и доколкото ще има такъв. Впрочем такива рухвания на норми са признак на всеки упадък, достатъчно е да се разходим и да видим Ваймар, предреволюционна Русия, ако щеш и назад в средновековието годините преди рухването на източното православие и т.н. ит.н.

за каузалност може да се говори, само когато тя се докаже

т.к. никой не е успял да докаже такава досега тя може да остане само плод на словоблудство

хубаво е и да си изсяниш дали упадък на запада и дали ще има такъв

защото точно в твоята теза има вътрешно противоречие, което я обезмисля, ако няма упадък или няма да има такъв няма как да има каузалност

по въпроса за нормите - имам много големи съмнения, че който и да било от този форум би живял комфортно с нормите на 15 век например

ако сме съгласни за горното, мисля, че е очевидно, че промяната на нормите е абсолютно нормален еволюционен процес за обществото

също така е много добре доказано, че изкуствените норми не прокопсват, който и да се опита да ги налага, т.ч. в дългосрочен план нямат никакво значение

времето ясно ще покаже дали сегашните норми са изкуствени или не или дали подлежат на допълнителна промяна или еволюция

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Да, Невски, убеден съм, че моралните норми на християнството даже от 5 век са чудесни за живота на всеки човек днес.

1. Аз съм Иехова твоят Бог, Който те изведох из Египетската земя, из дома на робството. Да нямаш други богове освен Мене.

2. Не си прави кумир, или какво да било подобие на нещо, което е
на небето горе, или което е на земята долу, или което е във водата под
земята; да не им се кланяш, нито да им служиш, защото Аз Господ, твоят
Бог, съм Бог ревнив, Който въздавам беззаконието на бащите върху чадата
до третото и четвъртото поколение на ония, които Ме мразят, а показвам
милости към хиляда поколения на ония, които Ме любят и пазят Моите
заповеди.

3. Не изговаряй напразно Името на Господа твоя Бог; защото
Господ няма да счита безгрешен онзи, който изговаря напразно Името Му.

4. Помни съботния ден, за да го освещаваш. Шест дни да работиш и
да вършиш всичките си дела; а на седмия ден, който е събота на Господа
твоя Бог, да не вършиш никаква работа, ни ти, ни синът ти, ни дъщеря ти,
ни слугата ти, ни слугинята ти, нито добитъкът ти, нито чужденецът,
който е отвътре вратите ти; защото в шест дни Господ направи небето и
земята, морето и всичко що има в тях, а на седмия ден си почина; затова
Господ благослови съботния ден и го освети.

5. Почитай баща си и майка си, за да се продължават дните ти на земята, която ти дава Господ твоя Бог.

6. Не убивай.

7. Не прелюбодействувай.

8. Не кради.

9. Не свидетелствувай лъжливо против ближния си.

10. Не пожелавай къщата на ближния си, не пожелавай жената на
ближния си, нито слугата му, нито слугинята му, нито вола му, нито осела
му, нито какво да е нещо, което е на ближния ти.

С коя точно от 10 те Божи заповеди не си съгласен?

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

само ще допълня, че тази наднационална върхушка работи само и единствено за себе си. Те деиндустриализараха САЩ и обезкървяват европа, а нас превървнаха в колониано пазарно суровинен придатък към техните финансови империи.

А нима тази "наднационална" върхушка изпраща самолетоносачите в една или друга точка по света за да удари непокорните на Г-8, СБ, МВФ, ЕК държави?

democracy_will_come.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

А ти каква разлика правиш между добрия човек през 15 век и добрия човек днес? Има непреходен човешки, християнски морал който е задължителен за всички истински човеци, през 5 век, 15 век и днес. Или според теб е добра обществена норма да си крадец, убиец, прелюбодеец?



Да Еньо, точно тези наднационални хора изпращат бомбардировачите. Точно те лъжат редовия американец, че като бомбят Ирак ще има евтин петрол за САЩ, те безобразно лъжат целия свят и стоейки на капиталите си манипулират американския народ. Да, те владеят властта в САЩ, но те не са американци и не мислят за добруването на американците, а само за собственото си добруване. Те не искат всемирна америеканска империя, а "Нов световен ред", в който няма да има никакви нации (включително и американска), а просто роби и господари.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А ти каква разлика правиш между добрия човек през 15 век и добрия човек днес? Има непреходен човешки, християнски морал който е задължителен за всички истински човеци, през 5 век, 15 век и днес. Или според теб е добра обществена норма да си крадец, убиец, прелюбодеец?

Да Еньо, точно тези наднационални хора изпращат бомбардировачите. Точно те лъжат редовия американец, че като бомбят Ирак ще има евтин петрол за САЩ, те безобразно лъжат целия свят и стоейки на капиталите си манипулират американския народ. Да, те владеят властта в САЩ, но те не са американци и не мислят за добруването на американците, а само за собственото си добруване. Те не искат всемирна америеканска империя, а "Нов световен ред", в който няма да има никакви нации (включително и американска), а просто роби и господари.

няма такова нещо

морал е имало преди да има християнство и ще има след като то изчезне

морал е малка част от обществените норми цялото ти разглеждане на проблема е неправилно

обществените норми от 5 и 15 век са тотално неприемливи в сегашно време

те изискват безпрекословно подчинения пред по-силния - било то аристократ или църква

та ако смяташ за нормално аристократа да чука жена ти щото й е хвърлил око или да си изгори някой, щото вижданията му не съвпадали с космологичните убеждения на църквата, това си е твой проблем

това е била живата реалност в средновековието, което е било доста варварско според днешните ни виждания

това е кратката средновековна норма - убий неверниците, подчинявай се пред по-силния

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

А днес какво правим Невски?

Нима самия ти не призоваваш пред това да убиваме "неверниците"? Само че съвременните неверници, тези които са неугодни на днешната либерална власт? Ти например готов ли си за сериозен обществен дебат за въвеждане на шериата? А готов ли си за избори по неговото въвеждане? А какво би станало, ако мнозинството гласува за въвеждане на шериата?

А какво би станало, ако мнозинствот? о гласува против гей браковетеА какво би станало, ако мнозинството гласува за задължително религиозно образование на децата? А какво правим ако на референдум мнозинството гласува за смъртното наказание? Нали сме демократи, дайте да гласуваме на референдум за гей браковете, смъртното наказание.

Подчиняването пред по силния го е имало винаги и навсякъде, и точно ти призоваваш за това.

Пак ще ти кажа, при социологията няма "съвременни", "остарели", "варварски", "прогресивни". Просто има различни строеве. Средновековният обществен строй е бил просто различен от съвременния, не по лош, по добър, по справедлив, или по то несправедлив. Винаги и всички представители на управляващата класа ще ти кажат колко е готин настоящия строй. Ако си мислиш, че джешния либерален строй е праведлив към работника получаващ 300 лв заплата, отколкото феодализма към крепостния-жестоко грешиш. И при единия и при другия строй господаря е стъпил на врата на бедния и издевателства над него както си иска.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

мисля фружине, че влизаш в софистичен спор, който е абсолютно излишен

има коренна разлика между това, което има нормалния човек днес в европа

и нормалния човек и какво е имал той в същата тази европа през 15 век например

и като права и като възможности и като защита и като здравно обслужване ... да не продължавам до безкрай

най-простия циганин се лекува по-добре в момента от най-големите европейски царе и императори

това е простата реалност и който си затваря очите пред нея или е предубеден или нещо му липсва между двете уши

респективно и нормите на обществото са много различни днес

то е много по-малко патриархално и много по-малко иерархично

простолюдието си позволява много повече и дори не се семята само себе си за такова

всичко това обаче е абсолютно нормално

или както вече писах абсолютно естествена обществена еволюция

хората много бързо свикват с всичко, което имат и започват да го ценят като някой им го вземе

Link to comment
Share on other sites

А ти каква разлика правиш между добрия човек през 15 век и добрия човек днес? Има непреходен човешки, християнски морал който е задължителен за всички истински човеци, през 5 век, 15 век и днес. Или според теб е добра обществена норма да си крадец, убиец, прелюбодеец?

Да Еньо, точно тези наднационални хора изпращат бомбардировачите. Точно те лъжат редовия американец, че като бомбят Ирак ще има евтин петрол за САЩ, те безобразно лъжат целия свят и стоейки на капиталите си манипулират американския народ. Да, те владеят властта в САЩ, но те не са американци и не мислят за добруването на американците, а само за собственото си добруване. Те не искат всемирна америеканска империя, а "Нов световен ред", в който няма да има никакви нации (включително и американска), а просто роби и господари.

Така е. Те работят за себе си, а САЩ е инструмента, с които боравят. Много хора, обаче смятат, че САЩ е първоизточника и облагодетелстващия се, но не разбират, че САЩ са само маша в ръцете на хора интернационалисти. Естествено и самите американци печелят от цялата работа известни неща, но и плащат голяма цена. Примерно имат доста загинали военни, много повече осакатени, умствено или физически, много голям процент изнасилени мъже и жени в американската армия и всеобща омраза от другите народности спрямо американеца.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

:grin: Невски е прав, както обикновено... :grin:

нещата се променят...

това е от The Spectator от днес - http://blogs.spectator.co.uk/charles-moore/2013/06/opposing-gay-marriage-now-is-as-brave-as-being-openly-gay-was-in-1970/

Opposing gay marriage now is as brave as being openly gay was in 1970

Since one’s attitude to homosexual acts is now considered the main way of judging whether a person is civilised, one must salute those in public life who defy this. To oppose gay ‘equality’ today is roughly as brave as it was to be publicly homosexual in, say, 1970: your position is not absolutely illegal, but it is perilous.

(това е свързано и с темата, кой "държи" днес властта...)

днес ми попаднаха едни мисли на голямата демократка на Русия - Юлия Латинина, викам си туй дето го е казала да не е някоя провокация, ама не би...

сетих се как демократкатката по време на блатните протести в прав текст си каза, че е против всеобщото избирателно право -

( от време на време я гледам по НТВ - Эхо Москвы - приказва глупости, но обилно и със страст, току вземе че умери нещо... )

ЕВРОПА СЕ УМОПОБЪРКА

http://www.inter-view.info/2012/01/evropa-se-umopoburka.html

http://www.novayagazeta.ru/politics/48064.html

а все ми се струва, че и аз съм прав... щото когато за революция почнат да говорят консерваторите, значи наистина има нещо болно и ще си ходи...

Сходството между президентите е още по-видно от системната криза на капитализма. Нейн симптом са безкрайните смени на правителственото болшинство. Франция, както и останалата Европа, а и целия промишлено развит свят, влизат в състава на една-единствена политическа суперкласа. Тази суперкласа не само е наднационална – тя се намира над политическите пристрастия на социалдемократите и десните. Политиците на ЕС по-често се срещат помежду си, отколкото с изибирателите си. Ето защо избирателите систематично отхвърлят своите лидери, ето защо на демонстрациите излизат толкова много младежи. А подобна ситуация не може да продължи вечно.

Със сигурност предстои революция.
( туй последното е прибавено очевидно от преводача, но е логично :grin: )

http://worldtodaybg.com/2013/06/12/дебатите-около-еднополовите-бракове/

http://www.spectator.co.uk/features/8895191/frances-revolutionary-road/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Адаш, тези норми не са християнски, а предхристиянски. Не казвам еврейски, ама те са ги.....хмм....въвели в монотеизма.

1. Мен никой не ме е извел от Египет! Първо трябва насила да ме накара да отида там, за да ме изведе!

2. Аз кумири нямам! Историческите личности, към които имам симпатии подлагам на строга критика. Като Наполеон, Чурчил, а също така Левски!

3. Никога не го правя!

4. Няма начин! Но то и никога не е имало. Знам поне 5 хубави еврейски вица за това ;). Ти да не би да го правиш и как?

от 5 до 10 го има във всички фундаментални религии, но и те са пред християнски.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Адаш, ти вярваш християнин ли си?

Шейдс, имало е много много предани на Бога войни, част от които са били свирепи войници (даже садисти)-едното не пречи на другото.

Невски, дай малко по сериозно.

Да, през средновековието техниката е била на много по ниско ниво. Но техническия напредък не прави хората по добри, по справедливи, по честни, по малко арогантни, отмъстителни. Нивото на техническо снаряжение не прави човека по добър, по честен, по смел. Техниката не дава на човека никакви качества, нито му отнема.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Адаш, ти вярваш християнин ли си?

Шейдс, имало е много много предани на Бога войни, част от които са били свирепи войници (даже садисти)-едното не пречи на другото.

Невски, дай малко по сериозно.

Да, през средновековието техниката е била на много по ниско ниво. Но техническия напредък не прави хората по добри, по справедливи, по честни, по малко арогантни, отмъстителни. Нивото на техническо снаряжение не прави човека по добър, по честен, по смел. Техниката не дава на човека никакви качества, нито му отнема.

имаш много ама много раомантична представа за средновековието

в по-голямата си част то е било глад, болести, мизерия, войни и произвол на управниците и аристократите

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Викаш, нема нищо лошо, че призоваваш към избиване на човешки същества. Тая част със садистите и как религията не пречи на убиването нема да я коментирам даже.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

имаш много ама много раомантична представа за средновековието

в по-голямата си част то е било глад, болести, мизерия, войни и произвол на управниците и аристократите

И това е правело хората по глупави, страхливи, арогантни, жестоки, така ли?

Шейдс, не съм призовавал към избиване на хора, а към репресии към тези които не спазват законите. Всеки който краде, убива и извършва обществено неприемливи неща следва да бъде репресиран, включително смъртно наказание.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

че са били по-страхливи категорично е така

че са били по-необразовани също категорично е така

че са били по-брутални и по-примитивно също е така

че е било пълно с кръвосмешения също е така

сегашната преса само създава впечатление, че светът е жесток и полудял, защото всяка изродщина се умножава и раздува от пресата и телевизиите, но всъщност повечето хора си живеят съвсем нормален живот

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Адаш, ти вярваш християнин ли си?

Шейдс, имало е много много предани на Бога войни, част от които са били свирепи войници (даже садисти)-едното не пречи на другото.

Невски, дай малко по сериозно.

Да, през средновековието техниката е била на много по ниско ниво. Но техническия напредък не прави хората по добри, по справедливи, по честни, по малко арогантни, отмъстителни. Нивото на техническо снаряжение не прави човека по добър, по честен, по смел. Техниката не дава на човека никакви качества, нито му отнема.

Християнин! Оооо Боже, не съм разбира се! И съм го доказвал даже в този форум. Не може, няма начин да има институция между теб и Бога. Зарежи това, ама и въскресението и непорочното зачатие ми идв, мало виц, както казват тук. Но спазвам последните 6 Божи заповеди, а и понякога първите ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Думите ти бяха, че трябва да ги наредим и избесим на шлеповете.

Това за репресиите е мнение което като цяло с реалността общо няма. Жестокото отношение към престъпниците ражда само рецидивисти.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Веднага те контраатакувам.

Образованието НЕ Е човешко качество.

Примитивността също НЕ Е човешко качество.

Кръвосмешението НЕ Е човешко качество.

За бруталността, хъм, нека си спомним Хитлер, ГУЛАГ... За страхливостта, определено не съм съгласен.



Шадес, не съм казвал че трябва да го направим, а че някой хора искат да го направят. Самият аз не съм съгласен с такова едно отношение към когото и да било.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...