Отиди на
Форум "Наука"

Липса на сексуални нужди


Recommended Posts

  • Потребители

Аз бих препоръчал консултация със сексолог при това с участието на двамата партньори. Информацията, която е дадена тук е доста оскъдна, за да се разбере какъв е проблемът. Да не говорим, че е само от единият партньор. Много ме съмнява обаче на двамата да им се отвори приказката пред 20 кибици, дето търсят постоянно с какво да се развеселят на сексуална тематика.

Възможни са много причини:

1. Натовареност с проблеми - служебни, семейни и т.н. Стресът се отразява негативно.

2. Твърде голяма настъпателност на партньорката - човек отбягва онова, което има в излишък. Хиперлюбвеобилността води до студенина.

Разбира се възможно е да има още много причини. Тъй че трудно ще се намери решение от две изречения информация.

Що се отнася до някои от предложенията за разнообразяване на техниките - може да има ефект, но ще е краткотраен, ако причината е различна от монотонен секс.

Тъй че най-добре е да се потърси индивидуален подход.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте!

Искам да помоля за съвет!

Имам връзка от 3 години със страхотен мъж-мил,отзивчив,нежен...

Но преди повече от година във връзката ни се настани един проблем...проблем със секса...

Всъщност секса,когато го има е повече от страхотен,но проблема е че го няма...

Просто в 90% от случаите ми се отказва под предтекст,че му се спи!

Писна ми да все аз да се натискам,да говоря,да искам да реша проблема!

В началото на връзката секса беше по 4-5 пъти на ден,обсипваше ме с целувки от глава до пети,фремска любов и постепенно взе да намалява,докато стигнахме веднъж на месец...За Бога какво е това..та ние сме млади хора...

Питах..питах...обясняваше ми се че го правим доста често...започнахме да разреждаме секса...проблема си оставаше...

После пак питах,,казваше ми се че защото сме се карали и той нямал желание...

спряхме да се караме...проблема пак остана..

сега се разбираме повече от страхотно,но...

Пробвала съм със свещи..еротично бельо и всичко е добре само за момента...

Не помня да е имало път когато той да направи първата крачка и да пожелае секс..

Чувствам се ужасно...

Последния път когато попитах ми се каза,че той винаги си бил така,дори и в предишните връзки...Птосто така го чувствал-нямал желание..

Моля ви ако някой еималподобен проблем и е успялда го разреши дайте съвет как да постъпя! Ще се радвам и на мнения от силния пол !

не е мястото по форуми да се обсъждат такива неща ...

възможности има много, човекът може да е станал гей или сексуланият му пламък да е угаснал внезапно ...

всичко това обаче е само в сферата на догадките, а проблемът ще трябва да го решите вие ...

като не е задължително човекът да има проблем ... може да си има любовница например ...

т.ч. преди да правите каквото и да било и да ходите там дето всички акълии ви пращат вие двамата всъщност трябва да се разберете ...

трябва да му се обясни, че има проблем и то сериозен ... и че ако не вдене и не се вземат мерки, тази връзка не я чака нищо добро ...

ако въпреки това, той не признава, че има проблем ... вие имате 2 избора ... или да прекратите връзката ... или да си утолявате сексуалните желания по друг начин или с друг човек ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Щом липсва нужда,значи няма нужда, какъв е проблема? Проблем е да има нужда и да не може да направи нужното. :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Щом липсва нужда,значи няма нужда, какъв е проблема? Проблем е да има нужда и да не може да направи нужното. :happy:

ами проблемът е очевиден ма се иска да четеш и да вникваш ...

жената има нужди, които не се задоволяват достатъчно често ...

и се отчаяла до там, че пише за това пред форуми ...

за една жена е много трудно да признае такъв проблем пред себе си, защото винаги има подозрение, че причината е в нея ...

т.к. тя е неудовлетворена ... трябва да се търси решение ... ако господинът не желае да се търси такова ... няма смисъл от ходене при който и да било ...

ма тук повечето гледам как веднага я пратихте на сексолози и психотерапевти ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ами проблемът е очевиден ма се иска да четеш и да вникваш ...

жената има нужди, които не се задоволяват достатъчно често ...

Е, какво излиза? Че човекът трябва да се насилва, за да й задоволява нуждите?! Повече от ясно е, че не я желае и толкова. И въобще, що за нелепица е това - тя да изисква от него секс, при това по такъв настойчив, дори агресивен и обвинителен начин. Не само че нищо няма да постигне, но и е много вероятно да го превърне в импотентен. Да, според мен жертвата в случая е той, а не тя. И може би просто е прекалено деликатен - не намира сили да сложи край на една такава "любовна" връзка, която очевидно не му носи нищо друго, освен смачкано самочувствие от страна на една жена... с големи нужди и никаква тактичност:post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, какво излиза? Че човекът трябва да се насилва, за да й задоволява нуждите?! Повече от ясно е, че не я желае и толкова. И въобще, що за нелепица е това - тя да изисква от него секс, при това по такъв настойчив, дори агресивен и обвинителен начин. Не само че нищо няма да постигне, но и е много вероятно да го превърне в импотентен. Да, според мен жертвата в случая е той, а не тя. И може би просто е прекалено деликатен - не намира сили да сложи край на една такава "любовна" връзка, която очевидно не му носи нищо друго, освен смачкано самочувствие от страна на една жена... с големи нужди и никаква тактичност:post-20645-1121105496:

в секса няма как да изискваш ... в секса има двама участници, които търсят взаимно изгодно решение за прекарване на свободното си време ... когато това не отговаря на изискванията на един от участниците, връзката или се прекратява, или преминава на едно много по-платонично ниво или се тръси взаимноизгодно решение ...

а това горе шпага, извинявай ма са детинщини, няма никакъв смисъл да се ровиш в живота на хората и да предполагаш и да влизаш в подробности, нито пък да ги пращаш при специалисти ...

ако те не могат да седнат, да обсъдят проблема, да потърсят решение и да се опитат да го постигнат ... и при евентуален неуспех да анализират причините и да търсят различен подход ... пиши я бегала тая връзка ... със сексолози или без ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

а това горе шпага, извинявай ма са детинщини, няма никакъв смисъл да се ровиш в живота на хората и да предполагаш и да влизаш в подробности, нито пък да ги пращаш при специалисти ...

Извинявай, ал. невски, ма как ти хрумна, че ги пращам при специалисти, след като въобще не съм споменала такива?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

шпага не става въпрос конкретно за теб ... виж постингите по в началото на темата ...

не одобрявам подхода, по който се тръгна към тази женица ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

И защо да е по-добре да се разделят, вместо да използват услугите на специалист? Проблемът може да е лесно решим, ако се установи какъв е точно. А трябва специалист, защото понякога дори самите партньори не знаят какъв е проблемът, а е трудно да споделят всички детайли от сексуалния си живот публично.

А които искат да споделят публично, ако може да са по-обстойни - време, място, брой участници, настъпили промени (в прическата, работата, местоизпълнението и т.н) ... :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

в повечето случаи емоционалните/психологически/сексуални проблеми са трудно идентифицируеми и трудно повлияващи се ...

всъщност класическата еректилна дисфунцкия и на ти една виагра и ходи пецкай е много по-рядък случай ...

в повечето случаи такива проблеми се дължат на любовница/любовник или угасване на сексуалното привличане ...

а специалистите и виаграта не решават такива проблеми ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Наличието на толкова различни мнения е показателно за едно - тези отношения са много сложни и деликатни и за това в такъв случай има нужда от професионален съвет при всеки конкретен казус. Обща рецепта няма, зависи от естеството на проблема и от спецификите (индивидуалността) на участниците в него, но при подходящо познание и нагласа за решаване.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

професионален съвет се търси само след като има консенсус, че има проблем и той не може да бъде решен по друг начин ...

някой, който не смята, че алкохолът или цигарите са му проблем, никога няма да ги откаже, където и да го пращаш ...

не по-различно е с теглото или секса ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

професионален съвет се търси само след като има консенсус, че има проблем и той не може да бъде решен по друг начин ...

някой, който не смята, че алкохолът или цигарите са му проблем, никога няма да ги откаже, където и да го пращаш ...

не по-различно е с теглото или секса ...

Именно. Сам казваш, че е въпрос на възпитание (и обучение) по дадения въпрос/проблем, за да констатираш, че има такъв. И след като се има предвид, че една немалка част от българския народ наистина има ужасно малко или направо никакво сексуално възпитание, как да разберат, че има проблем, че и до консенсус да стигнат?

За това, при констатация на факта (липса на секс) е желателно да се консултираш със специалист, за да ти го интерпретира и да осъзнаеш, че вече имаш на база този факт проблем. Причините да не правиш секс са много, а не само типичната българска реакция - абе щом не ме чукаш, значи си имаш някоя/някой. Да не кажа, че една немалка част от българите (мъже и жени) не умеят и не искат да говорят дори в двойката за тези проблеми, камо ли да констатират проблеми, че и до консенсус да стигнат. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Изключително много се радвам, че нашата съфорумничка, повдигна тази тема.

Това е толкова важна част от нашият живот, а ние си губим времето в не до там важните. Редно е да е на обществено достояние в най-важните форуми, за да се постигне знание за проблемите в сексуално естество.

Играещи изключителна психологична и здравословна роля за индивида.

Не само да се носи партенка и да "си крием главата с крилото".

Разбира се изисква се малко смелост, но за коментара на тези работи така или иначе казваме, че сме смели.

Съгласен съм с колежката споменала за по-голяма деликатност при предлагането на удоволствието, и аз го написах от самото начало.

Но, ако не е свършило работа колежката е ползвала каквото е могла.

С което си показва силното желание за консенсус и да намери къде се корени проблема.

Но не е получила точен отговор. По скоро от отговорът се стига точно до там, че човекът едва ли би имал проблем да посети специалист, тъй-като само споделя, че не чувства нужда. Едва ли би бил против да помогне на партньорката си.

То и аз не чувствам нужда да мия чинии, но като ме помолят се включвам.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 месеца по късно...
  • Потребители

Консултацията със специалиста е важна по няколко причини:

1. Той разговаря и с двамата

2. Всеки споделя само пред него, а специалиста търси решение, тъй че хем другия да не научи за споделеното, хем да се реши проблемът.

3. Има неща, които не са масово познание, а са известни на специалистите. Повечето хора не опират до такива проблеми, което ще рече, че си нямат и най-малка представа какво е решението.

А си представете примерно, че е купила от разпродажба на военните складове, войнишки чай с бром и му дава на човека да пие редовно. :post-70473-1124971712: И от едното нищо става проблем. Вие после препоръчвайте да му поднася чая по еротично бельо и с ароматни свещи. Не спре ли с чая, любов няма да има. :kisss2:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...