Отиди на
Форум "Наука"

Упадъкът на нравите в нашето време


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

И каква е разликата с кладите.Или с хората които умират с викове Аллах.И дори самулаите които се самоубиват.Виж имаш остарели виждания,без да се обиждаш.

:) Естествено, че не и за двете :)

Разликата с кладите ти я обясних по-горе. Те са санкция, а това тука е религиозна служба. Другите, самураите или камикадзетата имат кауза, чест - все високи понятия.

Дори всички тия на пирамидите да са доброволно отишли да ги колят там (в което дълбоко се усъмнявам), работата е останалите защо са ги колели ;)

Когато се сравняват явления, те трябва да са близки не само по външни, но и по същностни признаци.

Та тия дори читава азбука нямат още!

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 217
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Абе батка, не ти ли се струва неестествено да защитаваш чужди цивилизации, доколкото могат да се нарекат такива, а да плюеш по цивилизацията, от която ти си част?

Това сте анти-расистите, мразите собствената си раса и се опитвате да изфабрикувате велики достижения на другите раси.

Това е доста добър въпрос. Защо? /Не раса, а цивилизация обаче е точното/

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е по-късно и в по-малки мащаби.

Първоначално маите нямат жервопрношения.А и може да са доброволни по-късните.

виж пак П.Бочаров :tooth:

Попълнете си знанията , защото се получава ЩурманII , но с обратен знак.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе батка, не ти ли се струва неестествено да защитаваш чужди цивилизации, доколкото могат да се нарекат такива, а да плюеш по цивилизацията, от която ти си част?

Това сте анти-расистите, мразите собствената си раса и се опитвате да изфабрикувате велики достижения на другите раси.

Аз не съм расист.Не не ми се струва неестествено.За мен всички са хора.Освен това европейците са ги унищожили,а не обратното.

И настина маите по-това което съм чел нямат от началото жертвоприношения.

КГ125-защо да защитавам само мойта цивилизация.Изобщо не мисля че испанци и англичани са мои хора.

Това за азбуката изобщо не е вярно-маите имат,ацтеките май копират тяхната.

Ами ацтеките също имат кауза-тя е религиозна,но и икономическа,политическа.

Също като мюсюлманите и християните.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Е, ацтеките може да са се смятали за много благородни, но това не значи, че трябва да сме толерантни към подобна форма на, хм, култура. Този, който държи да си принася пленниците в жертва, би трябвало да може да го прави или само далеч и то скритом, или направо... никак.

Британците почти са успели да изкоренят обичая с изгарянето на вдовиците от Индия. Който твърди, че индийците са имали някакво естествено и заслужаващо толерантност право да горят вдовици, е идиот. Диващината следва да е наказуема.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хуманност-точно това липсва на конквистадоритрите.

Пропускаш нещо-ацтеките и маите не са вярвали че това е нечовешко-те са мислели че правят услуга на принасяния в жертва,поне маите,за ацтеките не съм сигурен.

Така че това не значи че са нехуманни.

ПП-наистина м харесват повече.Заклевам се.Но тези изображения на които няма кръв.

Дали? Днес има ли там индианци? Има. Дори и кечуа има. И каква хуманност търсиш там, където хората от 16-ти век отиват в състав 500 меча и виждат това нещо....

Каквкото и да са мислели, фактът си остава. Човешки същества убиват други на конвейр. Това не е цивилизация, а обратното.

За харесването - твоя си работа.

post-727-069934700 1344892904_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Бел. мод.

Това наистина не е форумна тема, а чат-канал. За четири минути една страница мнения, хем кратки. Плюс това - след две предупреждения продължават да се сипят постинги от един акаунт един под друг. Спам направо. Ще затворя временно темата, ако писането не се разреди в следващите пет минути. Има си хигиена на писане.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Който твърди, че индийците са имали някакво естествено и заслужаващо толерантност право да горят вдовици, е идиот. Диващината следва да е наказуема.

Да, и тук място за много приказки няма, иначе цивилизацията отива на кино в мига, в който омекне.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Стига с тия клади! Те са кратко явление за много малко време и са пълни с митове, да не говорим, че изобщо не представляват това, което пишеш. Но това пък съвсем е извън темата.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Така или иначе, в XIX в. британците отдавна нямат клади, а се опитват да отучат и индусите от такива. Ами браво.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Глишев-аз не искам да сме толерантни,а да ги разберем и да не ги мислим за диваци.

И да не омаловажаваме другите им постижения заради това.Защо като кажат ацтеки всеки се сеща само за това.

Тези хора са имали велика цивилизация,не е само това.

КГ125-точно пък кечуа не пренасят жертви.Ако не си запознат с инките-дал съм ти да четеш.

А къде са днес ацтеките?

Знаеш ли какво става с последния император на инките-които е дете.Обазглавяват го пред целия народ.

Ами и жертвоприношенята при ацтеките са кратко явление-само 200 години.

И кладите са абсолютно същото,но не ви е удобно да го признаете.

Иначе винаги предпочитам индианските и източните изкуства повече от европейските-просто европейски съм гледал много.

Редактирано от Gloster
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Толкова по-зле, ако са се появили пък късно... Не бързай с термините "велика".

Точно като ги разглеждаме неадекватно, като велики и пр., няма да ги разберем въобще.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз доколкото знам и двете са в името на Бог.

По много различен начин. Уморих се вече - европейското е санкция, наказание. И то след като обикновено се дава възможност да се отметнеш от ереста или магията. (Да именно така е било!!! Първият процес е таен и без последици). А, и има процес.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Те са велика цивилизация.

Виж им постиженията и ги сравни с останалите индианци.

Точно затова е велика.

И освен това по същата логика-през 10 век няма клади Европа,в 17 има.Толкова по-зле за европейците

КГ125 я кажи одобряваш ли обезглавяването на последния император на инките-който е бил дете,пред народа му.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Глишев, тея британци преди 50 години в Австралия отнеха всички деца от аборигените и ги дадоха в бели семейства за отглеждане с цел цивилизоване!

Стинка, моля ти се. Австралия е самостоятелна държава от преди това и е много номинално британска.

А и аборигените, ще ме извиниш, но.... сега и тях ли да обсъждаме!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Те са велика цивилизация.

Виж им постиженията и ги сравни с останалите индианци.

Точно затова е велика.

И освен това по същата логика-през 10 век няма клади Европа,в 17 има.Толкова по-зле за емропейците.

Виж младежо. Ако ще спорим заради спора, нищо добре не чака темата Европа само клади ли има? Или всичко, което наричаме цивилизация, в последните няколко стотин години от историята си? Май е така.

Така, че ако ще вземаме частни признаци и ще ги правим общи,това вече не е мислене.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами и аз това ти казвам.Ти правиш същото.По едно нещо съдиш изцяло за тях.

Ацтеките и маите само жертвоприношения ли са?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7e/Xiuhtecuhtli_1.jpg

Това примитивно ли е?

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Бел мод.

Предупредих за спама. Темата временно се затваря. Колкото до неинформираното и безтезисно желание за спор - и то няма да се толерира. Следващия път ще има десетдневки.

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...