Отиди на
Форум "Наука"

Иран и иранците преди и след 1979 г.


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

В двора на Техеранския университет, 70-те г. ХХ в.

530269_402836879797338_132092997_n.jpg

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 79
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Университетската атмосфера в Иран в наши дни:

http://www.dnevnik.b...lnosti_za_jeni/

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1516842

Редактирано от DendroaspisP
Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • 2 седмици по-късно...
  • 1 месец по късно...
  • Глобален Модератор

Иран, 60-те:

1011049_493325440748481_1639204109_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Много поучителни снимки!!!

Защото лесно може да се загуби това, което имаме за даденост. Достатъчно е само в подходящият момент гражданското общество да заспи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За отношението към жените, уверявам ви, че в Афганистан и Пакистан е в пъти по-зле от Иран. В Иран жени се виждат и по улицата - в Афг/Пак - няма никакви жени навън.

Иначе извън градовете Иран не е мръднал много от епохата на цар Ксеркс. Населението в някои селски райони живее още в ползуемлянки/пещери, вода и ток няма.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

То и в Турция още има хора живеещи в пещери, там в района на Диярбекир.

1002952_493762507371441_1319805584_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Констатирам само, че в някои случаи парадоксално но примитивният бит води до определена жизнена сила на съответната общност.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Неправилна констататация според мен. Поне за Европа. Къде в Европа е засвидетелствано това дето ти констатираш?Европа е флагмана на индустриалацията, а щом има индустриализация няма как да има патриалхалност. Хайде в средновековието някъде може да се запази даже родово-общинния. Нима желаеш да се върнем в средновековието или по-назад?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Беше флагман, вече отдавна не е. Сега е едни добре миришещ труп. Големият проблем, който създава индустриализацията е че прави голяма част от хората излишни. Машините ги заместват и просто няма нужда от тях. Поради това раждаемостта по правило спада. При примитивните народи има нужда от повечко хора и раждаемостта там е голяма, смъртността също. И тук става голямото противоречие тълпи примитивни говеда се отправят към индустриализирания запад, а същевременно сами западняци намаляват. Така се поставя под въпрос съществуването на самата западна цвилизация след 50-тина години



Университетската атмосфера в Иран в наши дни:

http://www.dnevnik.b...lnosti_za_jeni/

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1516842

Е това е страхът на иранските управляващи от западното влияние, което ако бъде допуснато ще застраши собствената им власт. Страхът от загубата на културна идентичност е и в основата на революцията от 1979 г. И като се прибави към това слабия шах, който загубва интерес към политиката, след като разбира че е болен от рак белята е готова.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това "примитивни говеда" не нарушава ли правилата?

На мен ми писна в научен форум да срещам чисти обиди към дадени общности....

Били "паплач,примитивни говеда" и т.н...

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какво предлагаш бре Стефане? Не вярвам да си нео лудит? (за тези дето не знаят лудитите не е равно на луди ;))

Не нямам нищо общо с лудитите. Ако Западът бе запазил рационалността си щеше да допуска избирателно имигрантите. Говедата трябваше да ги натирят а не да ги събират от кол и въже.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вече нарочно нарушаваш правилата...

Е кои по-точно правила? Под термина "говеда" имам предвид нискокултурните и необразовани имигранти, а не съфорумците. Ако някой се е припознал, си е негов проблем, аз не говоря за него.

Това "примитивни говеда" не нарушава ли правилата?

На мен ми писна в научен форум да срещам чисти обиди към дадени общности....

Били "паплач,примитивни говеда" и т.н...

Може и така да се тълкува, но политическата коректност ми е чужда, а и се чиста проба идеологическа диверсия, срещу която трябва да се борим, драги Глостъре. :maniac:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не става дума за политическа коректност,а за обиди.Ти може да не харесваш необразованите имигранти,ама не може всеки,който не харесва някого да го нарича "говедо"(дори да не е член на форума).

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи не е против правилата и е нормално да се наричат дадени общности "примитивни говеда"?

Ако някой развит народ бъде наречен така,то едва ли ще бъде търпяно.

Но за "примитивните имигранти" могат всякакви обиди да се леят...

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не познавам въпросния...Май че имаше отделна тема за него.

Бабаитлък от най-висока проба е да ходим в западноевропейска страна, да правим золуми и после да се оплакваме,че ни плюят.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...