Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Модератор Военно дело

Цирк, мен ме изкараха сталинист).



280678_eng.jpg

Вие сте патриот и авторитарни социалистите . 2% от тестваните участниците са в една и съща категория и 43% са по-екстремистка от теб.

post-70-0-79552700-1370959037_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това само показва, че обществената еволюция е свързана с олевяване на политиката. :) Поне в онзи период, сега имаме и други крайности. Интересно следствие е че с повишаване на гъстотата на населението, политиката става все по-лява. Според мен при едно разредено население индивида може и трябва сам да защитава и търси правата си, но в едно пренаселено общество вече това е невъзможно и се налага защита правата на цели групи, понеже действие полезно на един индивид задължително ще влезе в конфликт с интересите на друг индивид. В резултат на което искаме или не, губим постепенно индивидуалните си свободи. И дясната политика постепенно губи актуалност.

Падането на имуществения ценз трудно може да се нарече олевяване.Правото да гласуваш е индивидуално право.Друг е въпроса,че имуществения ценз няма особен смисъл(днес),но един умерен образователен ценз би свършил добра работа.

."Исторически дясното произхожда от консерватизма и монархизма."

Не е вярно.Класическия либерализъм е против абсолютната монархия и запазването на привилегиите на аристокрацията и църквата.Просто левите течения от 19 век са толкова радикални,че либералите и консерваторите и поне част от националистите се обявяват заедно против тези крайности.

Аз например не харесвам консервативните партии,но бих гласувал за такава,за да не дойде социалистическа на власт.Пък и днешния консерватизъм е доста либерален...

Докато при повечето ляви партии все още се вижда едно според мен вредно социално противопоставяне на "бедни и богати"(най-общо казано)....

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И без да ги правя тези тестове, си знам резултата... :haha:

Edit: Добре де, в края на крайщата отделих 10 минути от чисто любопитство. Нищо ново под слънцето - кажи-речи на едно ниво с Ганди съм :happy:

post-2351-0-78382500-1370974725_thumb.pn

Редактирано от AciDBurn
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Уау, лява либертарианка ;).

Aми гледам има си сериозна агитка по отношение на десните либертарианци, имаме си и крайно десни, та аз малко да разнообразя пейзажа :harhar:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За Родину ! За Сталина !

Stalin_.jpg

Сега, Адаш, разбра ли, защо толкоз добре те разбирам? Въпреки десната (уж) маскировка само според теб. Сталин също е бил антисемит и има един готин виц на Радек : "Мойсей изведе евреите от Египет, Сталин от Политбюро"

Link to comment
Share on other sites

Сталин също е бил антисемит и има един готин виц на Радек : "Мойсей изведе евреите от Египет, Сталин от Политбюро"

Сталин премахва евреите от ръководството на страната, но не закача милионите останали евреи. Това не го прави антисемит. Така се е случило, случайно навярно( :haha: ), че една голяма част от ръководните кадри в партията и държавата са се оказали от еврейски произход, а Сталин - психопат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, не ги закача, но търгува с тях, Чаушеско по-късно също. Въпроса е, че няма смисъл Сталин да закача евреите, редовите, дето са останали. След ВОСР, военния комунизъм, СССР, колективизацията и Голодомор те нямат нищо, нищо повече от останалите. Що да ги закача? То ако така беше и в Германия, Хитлер също не би ги закачил. Що му, е и к'во печели?



А сега видях, какво пише на знамето ;). Има какво да се каже и по първите две точки, ама сега ме мързи. Никави синове не пратил да воюват. Единия сам си отива (верно не го заменя за Паулус), втория излита с 12 изстребителя ескорт и то след като СССР има вече превъзходство във въздуха, после го закотвя поради хронично пиянствои заради задълженията му, или с несправянето му с тях. Какво да прави един принц в Англия? Може ли там да се порка безнаказано? Да се стреля когато и както и по каквото си иска? През ум не му е минавало на Василий Сталин да поиска, ако беше поискал, що не! А виж Светланка поиска ;), не само Англия, ами и Щатите ;). Така, че леко със Сталин, Адаш не продавай краставици на краставичар! Както и не прави или не поддържай евтини манипулации.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сталин не изкарал евреите само от Политбюро, той тотално ги репресира само защото са евреи. Обаче го прави не по еврейска линия. Но това е до идването на Голда Меир в Москва. Сега разни писатели, поети, актьори, че даже младата жена на Посребишев иди дойди. След посрещането на "Нашата Голда", Жемчугина (по позната като жената на Молотов, но сега) е пратена в лагер, където е многократно изнасилвана. Хайде, тя се води кадър и да кажем е заради мъжа и (ама тогава не е бил на 'дневен ред'), ама с нея и хиляди об икновенни евреи. Следват откровенно 'еврейски' дела, последното от което е това на докторите.

Link to comment
Share on other sites

Да, не ги закача, но търгува с тях, Чаушеско по-късно също. Въпроса е, че няма смисъл Сталин да закача евреите, редовите, дето са останали. След ВОСР, военния комунизъм, СССР, колективизацията и Голодомор те нямат нищо, нищо повече от останалите. Що да ги закача? То ако така беше и в Германия, Хитлер също не би ги закачил. Що му, е и к'во печели?

Положението в СССР да не мислиш, че е било много по-различно от това в Германия? Та нали след ВСВ има процес срещу лекарите евреи... И в СССР евреите са завладели подобни влиятелни професии и места в обещствено-културния живот на страната, както и в Германия.

Никави

синове не пратил да воюват. Единия сам си отива (верно не го заменя за

Паулус)

Само, че не го заменя и за племенника на Хитлер - Leo Rudolf Raubal. Ето това е и поредния мит, че Сталин казал, че не разменя маршал за лейтенант. Leo Rudolf Raubal мисля е имал същия ранг - лейтенант.

Сталин не изкарал евреите само от Политбюро, той тотално ги репресира само защото са евреи. Обаче го прави не по еврейска линия. Но това е до идването на Голда Меир в Москва. Сега разни писатели, поети, актьори, че даже младата жена на Посребишев иди дойди. След посрещането на "Нашата Голда", Жемчугина (по позната като жената на Молотов, но сега) е пратена в лагер, където е многократно изнасилвана. Хайде, тя се води кадър и да кажем е заради мъжа и (ама тогава не е бил на 'дневен ред'), ама с нея и хиляди об икновенни евреи. Следват откровенно 'еврейски' дела, последното от което е това на докторите.

Сталин е репресирал десетки етноси, мисля са ти известни принудителните преселения от едно място на друго на цели етноси. Дори има данни за масови репресии над българи и то в порядъка на десетки хиляди.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Щурмане, една от причините е че са евреи и в случая не о-ната. И не защото са 'завладели'! И въобще не са били виновни. Нещо което е било ясно и на мъчителите им. Включително и на Тимошчук (както става ясно малко по-късно). Пишем за след ВСВ и най-вече след като новата д-ва Израел не поема по курса на Сталин. И много моля да обосновеш, точно какво са правели евреите в Германия, както и в СССР (според теб).

Да но са предложили Паулус!

Да но е имало причини за това (според Сталин де). Колаборационализъм или направо съпротива с/у съветите. И са били в етнически чисти краища. С/у евреите няма такива причини.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

И защо следва да ми пука че е репресирал точно евреите? Той е репресирал също чеченци, кримски татари (тези веднага ми идват на акъла), само защото са чеченци и татари. Защо би следвало да обръщаме специално внимание на евреите, а на татарите не? Да не би евреите да са по висша раса от татари и чеченци?

Link to comment
Share on other sites

Еми кво са правили в Германия. Завладели са гилдията на критиците и от там са почнали да критикуват всичко възвишено, красиво и благородно, а са възхвалявали всичко долно, нечисто и сатанинско. След това завземат галериите и пробутват само творби, които са деградивни, така нареченото "модерно изкуство". Това довежда до пълното затваряне и отчуждаване от света на множество художници и скулптури, които не приемат новите тенденции, но има и такива, които тръгват по течението, нищо, че не им е приятно.

Така се превземат и театрите, с което евреите завладяват сферата на изкуството и налагат едно унищожение на нормите в обществото, на нормалността. Целят да размият усещането на хубаво и грозно, за добро и лошо.

Насочват се и към завземане на вестникарството, отново със същата цел и за да не се чуват критики по техен адрес, а в същото време да бъде унищожаван вербално всеки, който се осмели да изкаже възмущение от случващото се в страната, като цяло.

Съвсем естествено се насочват и към бизнеса и финансовото дело.

Насочват се и към адвокатската и съдийската професии. Професори евреи също бол.

Т.е. се насочват към тези сфери, от които могат да оказват влияние на развитието на държавата, което развитие се оказва в не особено положителна насока.

Първо предлагат да разменят Паулус за Яков, но Сталин отказва, след това Хитлер предлага да бъдат разменени Яков за Лео, но Сталин отново отказва - какъв човек трябва да си?!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Адаш, защо Батбаян следва да отговаря на въпроси, на които е отговорено още през 1940 от самия Хитлер?

http://www.zamunda.net/details.php?id=320050&hit=1

Приятно гледане.

Оттук може да си свалиш и книгата "Отровната гъба" превод на български

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0_%D0%B3%D1%8A%D0%B1%D0%B0

Приятно четене.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Адаш, за да репресира чеченците и кримските гтатари (също и кримските българи) е имало причина достатъчна за Сталин. Това е сътрудничество или колаборационализъм по пристичко ;). Евреи баш за това не могат да бъдат обвинени от Сталин и той измисля космополитизма. Знаеш много добре, че клипове не гледам, особено пък твои!

Добре Щурмане, сега дай док-ва за това дето твърдиш. Най-важното, как са завладели и какво е възвишено и какво долно (от гледната точка), после как са критикували и как са възхвалявали (съответното градивното и сатанинското, и какво по дяволите е сатанинско?)

Link to comment
Share on other sites

http://www.listal.com/list/degenerate-art



Интересното е, че има 6 коментара под тази колекция от пумия, които до един възхваляват видяното. Всеки може да си направи изводите...

Link to comment
Share on other sites

Какво питаш? Написах какво е било положението в Германия, нали това попита? Не е като да съм си го измислил ей сега та да е пропаганда, а съм го прочел от исторически документи на по 80-90 години.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Аз ще отговоря за Сталин (нали съм сталинист). Сталин създава Израел, има основания това да се каже. А евреите се съюзяват със САЩ, и предават СССР. Естествено Сталин им е ядосан и предприема репресии.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Попитах за док-ва Щурмане и ги искам от теб а не от разни пропагандни сайтове. Сталин не създава Израел, освен ако не ми докажеш, това твърдение, Адаш. [b ]Има основание това да се каже[b/] не значи абсолютно нищо. Евреите воюват с Англичаните, т.е. те са терористи даже далеч преди Сталин.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...