Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител

Направете си теста долу и споделете къде сте в съответните оси

Аз съм твърдо в дясно-либертарианския квадрат, в който не се среща почти никой от съвремените политици по целия свят и към който не принадлежат повечето българи

http://www.politicalcompass.org/index

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

направих и двата теста.

на теста на Невски:

economic left/right: -2.12

social libertarian/authoritarian: -4.82

на теста на Антон Батбаянов:

cosmopolitan 10%

secular 62%

visionary 29%

anarchistic 37%

communistic 1%

pacifist 21%

anthropocentric 21%

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

scare,

ти си в лявата част на скалата точно там където са повечето българи

това, което е интересно при теб че ти си очевиден либертарианец и вярваш в личната свобода

повечето българи са леко навътре в авторитарното квадратче, либертарианците са явно малцинство



scare,

ти си в лявата част на скалата точно там където са повечето българи

това, което е интересно при теб че ти си очевиден либертарианец и вярваш в личната свобода

повечето българи са леко навътре в авторитарното квадратче, либертарианците са явно малцинство



мен ще ми е интересно да видя къде ще е КГ на теста и подозирам, че няма да е сред десните либертарианци

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Най-много ми хареса въпроса дали една култура може да превъзхожда друга(или нещо такова).На което отговорих,че (според мен)всички култури са на едно и също ниво,просто са различни. :grin:

Иначе....

post-11902-0-87436200-1370550789.txt

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересен тест, но много дълъг, на третата страница се отказах, но след пауза за похапване, с нови сили успях на стигна до края и не съжалявам, защото се оказах на диаграмата в компанията на уважавани от мен личности - Ганди, Мандела и Scarecrow :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ляво/дясно +4.12

Либертариан/авторитарен +2.15

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Абе КГ излиза,че съм по-десен от теб. :laugh:

Толкоз ги бива тез тестове!!! :grin: На въпроса за културите твърдо писах, че една може да превъзхжда друга пък на какво излезе сега.

Десен екстремист такъв! Против свободата си, значи - ей го, таблицата го казва, не аз! :harhar:

дотук КГ е единственият с авторитарни уклони

:icon_rolleyes:

Моля, моля. Позитивно-авторитарни, умерено-авторитарни, и дори не авторитарни, а конструктивно-консолидционни за умерен прогрес в рамките на закона!

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Толкоз ги бива тез тестове!!! :grin: На въпроса за културите твърдо писах, че една може да превъзхжда друга пък на какво излезе сега.

Десен екстремист такъв! Против свободата си, значи - ей го, таблицата го казва, не аз! :harhar:

Моля, моля. Позитивно-авторитарни, умерено-авторитарни, и дори не авторитарни, а конструктивно-консолидционни за умерен прогрес в рамките на закона!

Теста си е точен.

Според таблицата съм доста по-близо до свободата от теб. :harhar:

Иначе трябваше да ме прати още по-вдясно,явно има и нещо ляво в мен(което никак не ми харесва).

Колкото до културите въпроса беше много общ-според мен една култура не може да превъзхожда друга до индустриалната епоха.След около 1800 година индустриална цивилизация може да превъзхожда неиндустриална такава във всичко.Но нямаше такава опция за отговор.

Но пък ми даде възможност да отговоря,че няма такова нещо като "диваци".

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Диваци" се използва за групи,които се изхранват само с лов и събирачество(които не са "открили" земеделието и животновъдството).

От крайното им отрицание от част от викторианците през 19 век,до някои отивания в другата крайност(че едва ли не са живели в примитивен рай).Нито една от двете крайности не е права.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

То тези с лова са си самодостатъчни.

Радващото е, че само те са "диваци" и че такива сред претендиращите да са цивилизовани няма. Отдъхвам си - диваци има само в горите на Амазонка, а пълното им отрицание от викторианската епоха е преодоляно ... :harhar:

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Диваци" е напълно ненаучно,обидно и пренебрежително обръщение към някои групи от хора.

Такова нещо няма нито в Амазония,нито някъде другаде в 21 век.

Всяка група от хора непознаваща земеделието,преживяла "културен шок",завинаги променя своето разбиране за света,а бавно или бързо и самата си култура.

Щом човек от група,която някои биха определили като "дивак",може да осъзнае какъв смисъл влагат те в това и да претендира че не е такъв,то той отдавна не може да бъде определян като такъв.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Едва ли тестът е 100% точен, но съм склонен да приема резултата си. Като представител на частта от населението, която е малко под т.нар. "средна класа", приемам за нормално да имам лек уклон наляво от абсолютния център.

post-10529-0-60220800-1370615632_thumb.p

Редактирано от Pandemonium
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...