Отиди на
Форум "Наука"

Спекулативния капитализъм експлоатира дори и служителите си


Recommended Posts

21-годишен стажант в банка почина след 72 часа работа

Прочети повече на: http://profit.bg/news/21-godishen-stazhant-v-banka-pochina-sled-72-chasa-rabota/nid-111434.html


21-годишният стажант в Merrill Lynch Мориц Ерхард почина след като е работил три нощи подред до 6 сутринта. Ерхард е бил на стаж в банката.

Всички работим извънредно, но в инвестиционните банки работят до 3- 4 сутринта. Те започват работа в 6 сутринта, като трябва да си тръгнат поне за малко. В общи линии работят до 3-4 часа сутринта, прибират за един душ и се връщат пак в 6 сутринта.

Много моля не намесвайте комунизма в темата, как при него било еди кво си и еди що си. Темата е новина свързана със спекулативния капитализъм. Комунизма е обсъждан хиляди пъти и е ясен. Които има фетишизъм към отдавна умрялата комунистическа система, да си пусне отделна тема.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Мда, не са редни тия работи...

Освен всичко друго, това е крайно самоцелно и излишно на практика. Усилената работа е едно, унийствената - друго.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хора са умирали от обезводняване, от обездвижване или от натравяне (щото не ходят до тоалетната) и докато играят на някоя компютърна игра. Има и такива случаи.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Поредната безумна тема на Щурмана!



Що ли? Щото никой не го е карал да работи в Мерил Линч, Мерил- Линч не е капитализма, милиарди си работят при капитализма и не умират (от това). Друго си е национал-социализма, там наистина ще те накарат в концлагер ще те вкарат ако не си съгласен, както многократно е писал в този форум (въпреки правилата) същия тоз Щурмам, ако не бачкаш няма да имреш на работното си място, просто такива като Щурмана ще те разстрелят (и това е писал и то многократно), какъв ти тук комунизъм (освен, че и там разстрелват и вкарват в лагери).

Link to comment
Share on other sites

А ти кво предлагаш, едни да работят, да плащат данъци, а други да не работят и да получават социални помощи, идващи от работещите ли? Нещо такова е в САЩ. Чел съм как работещ човек се ядосва как получава по-малко пари, работейки, от човек на социални помощи, които държавата му е дала къща под наем за 1050 долара - 1000 долара плаща общината, 50 долара плаща наемателя. Остави, че е получил супер дом, видях снимки преди/след, срещу 50 долара наем, ами за няколко години му е разказал играта - нищо не ставаше от интериора.

Ти подкрепяш ли паразитизма?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

21-годишен стажант в банка почина след 72 часа работа

Прочети повече на: http://profit.bg/news/21-godishen-stazhant-v-banka-pochina-sled-72-chasa-rabota/nid-111434.html

Много моля не намесвайте комунизма в темата, как при него било еди кво си и еди що си. Темата е новина свързана със спекулативния капитализъм. Комунизма е обсъждан хиляди пъти и е ясен. Които има фетишизъм към отдавна умрялата комунистическа система, да си пусне отделна тема.

Има слухове, че момчето, което е от Фрайбург, Германия, е страдал от епилепсия.

това също е към инфото за лято...

Иначе, глупости на търкалета.

Много други има които също така коварно работят и не умират от това...

:elvis::elvis::elvis:

Link to comment
Share on other sites

Има слухове, че момчето, което е от Фрайбург, Германия, е страдал от епилепсия.

това също е към инфото за лято...

Иначе, глупости на търкалета.

Много други има които също така коварно работят и не умират от това...

:elvis::elvis::elvis:

Викаш щом малък процент умира, то това работно време е нормално?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Викаш щом малък процент умира, то това работно време е нормално?

Има професии където в рамките на обучението, стаж младите кандидати са поставени на максимален физически, ментален натиск с тази цел, че да свикнат със стреса, и в извънредни обстоятелсва да не паникйосват ами да могат да дадът 100% добър резултат за решаването на проблемът. В някой, друг постинг писах вече, че дълготрайните решения на борсата са няколко минути а късотрайните секунди, когато трябва да действаш.

На стаж бил нали?

Борсата в Токио, Хонконг, Сингапур кога отваря?

После малко пауза докато Ситито се събуди и накрая Нюйорк....

Не случайто тези момчета, средно на 30 годишна възраст изгарят. Най малко имат язва на стомаха, дебелите черва, високо кръвно и разни други болести свързани със стрес.

Но за разлика от летците тях не ги проверява ежедневно лекар.

Така че..... :elvis::elvis::elvis:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така е в развития свят. Бачкаш на 110% щото иначе конкуренцията ще те издуха.

Особено в инвестициите където 24ч има отворени борси.

Щатите отдавна са извън зоната на устойчивост. Въпрос на време нещата да си дойдат на място с гръм и трясък.

Аз пък съм башка чешит и не обичам някой да ми казва какво е полезно на обществото. Всъщност казването как-да-е, ама да ме плаши с разстрел, моля-моля по-полека.

Човека може да е социално животно, но не е 100% такова. Аз, съвсем грубо и лаишки бих определил 50/50 единичност и социалност. Като семейството не го смятам за социалност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Никой не го е бил по главата да бачка там. Звучи грубо, но е така. Ако аз отида утре на нефтена платформа и пукясам от тежкия труд, кой ще ми бъде виновен? Алчността ми, примерно. Алчността и престараването раждат чудовища! Всеки трябва да си преценя кое е добро за него, без значение колко пари се изкарват. Има и един куп примери за професионални спортисти, умрели от претоварване.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • 1 месец по късно...
  • Потребител

За мен лично случката за пореден път потвърждава тезата, че свободната конкуренция и свободния пазар са точно толкова вредни, колкото и сталиновия комунизъм. Оставени сами без контрол, те убиват хората по един или друг начин.

Не мисля, че е правилно. От едната страна имаш свободен пазар, регулиран или не, той няма отношение към упражняването на личния избор. Т.е. постигането на ефективността, за която говориш е функция от личния избор, изразен от вземането на решение. Както и вземането на решение е субективен фактор, породен от личните потребности и личностните качества.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...