Отиди на
Форум "Наука"

Украинците за България


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

На това му викам желязна дисциплина. После що Беркут биели 'протестиращите':

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А какво ли би станало ако протестиращи хвърлят камъни и котейли "Молотов" срещу най-демократичните полицаи на планетата- американските.

Редактирано от Stefan Iv
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Мда, дилема. Не бива така, защото може да пострадат хора. То не се знае дали провокатор не е свършил тая работа, но в никой случай не бива.

Как се сваля правителство с мирни протести? Ако има морал, то си отива, като види, че те са масови и се правят нови избори за да се види кого желаят хората. А ако няма?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

повечето украинци изобщо не се цанят за ЕС. Това е фикс идея на западенците, които искат да превърнат Украйна в полски придатък. Както и да е, милицията си свърши работата и поразчисти барикадите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

в общи линии като гледам събитията от площада тази нощ, нещата вървят към Game over за протестиращите.

То и аз веднъж тъй - пускам си една он-лайн игра и гледам, че без да правя нищо играта свърши и аз излязох победител. Оказа се обаче, че това било интрото и играта тепърва започваше.

Е, протестиращите пак са на линия и барикадите пак ги има.

Що се отнася до най-демократичната полиция, то в САЩ проблемите се решават от политиците, а не от полицаите за разлика от някои восточни страни с мизерстващи народи. Сиреч като видят, че някои промени и без друго ще станат, предпочитат да ги направят те самите, а не други да направят промените, а тях самите да ги окачат по дърветата.

А властта в Киев даде много лоши съвети на гражданите. Те тръгнаха да бутат, но досега беше весело, щото бутнаха паметника на Ленин. Но властта ги подсети, че може да бутнат и някои други неща - напр. да прекъснат медиите и комуникациите, да ударят сараите на олигарсите и някои други по-убедителни мерки. Защото едно е полицията да показва мускули на мирно протестиращи пред парламента, но когато в цялата страна на много места ударят правителствени официози, сараи, комуникационни средства на властта, то много ме съмнява полицията да е в състояние да направи нещо. И след това вече ще почне наистина интересната част. Властта в Киев се заиграва с огъня, но скоро ще разбере, че може да има и по-голямо опарване от разбит паметник на вожда и учителя.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не очаквах да се стигне дотам, но украинците са огладнели здравата...

Ако цената на петрола продължи да пада, на зимната олимпиада в Сочи може да стане горещо...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ето още кадри как лумпени провокатори, незнайно защо наречени протестиращи, нападат милицията:

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Работата е там, че не българите бягат в ОНД, а оттам се изселват насам и вече има цели руски квартали у нас. Все още се изненадвам, когато по време когато летните курорти са затворени, а зимните още не са отворени да ме питат често на руски, но предполагам, че скоро ще свикна с настъпващите промени. Въобще Станишев добре се грижи за заселването на руско-украински елементи, а пък Доган успява да удържи турските не само да не се изселват, ами и да не ходят да учат български.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ми нормално - ниски цени в Бургас - повече перспектива за братята руснаци;) И за украинците също:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сега се върнах от Украйна...не ги мислете ))) Помислете как ще ги стигнем!

Редактирано от Атила Дуло
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

гледам ПУтин е решил да ги субсидира /за разлика от ЕС/. Демек 'евроинтеграцията' им поприключи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

гледам ПУтин е решил да ги субсидира /за разлика от ЕС/. Демек 'евроинтеграцията' им поприключи.

Пази боже от подобно субсидиране.Само да не реши после и да ги ,,освободи" , щото практиката показва , как беше там....кой сега ще ни пази от пазителите(това последното го карам па смисъл , но съм сигурен , че ако се наложи бихте ни го дали в римски оригинал)

Редактирано от ДеДо Либен
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

че от кого да я освобождава Украйна. Тя винаги е била в състава на Руската империя:)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Те и без тая субсидия не могат да се откъснат от Русия. Газа, петрола и електричеството от там идат, а само на Донбасски въглища вече не може да се кара. И банките са здраво вързани за руските капитали... ЕС ако иска да направи наистина нещо ефикасно за Украйна и Беларус просто наистина трябва да инвестира там въпреки, че са "рискови зони".

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Работата е там, че не българите бягат в ОНД, а оттам се изселват насам и вече има цели руски квартали у нас.

Според мен традиционните дестинации за българска емиграция (Западна Европа и САЩ) се изчерпаха и потокът ще се насочи именно към Русия, особеннно поради тенденцията все повече български мъже да се женят за рускини - една от причините е, че българките все по-често се омъжват за турци и араби, а там, знаем, изборът на ергени е неизчерпаем и съответно тук все по-трудно ще става за един българин да си намери съпруга. :)

Руснаците пък се заселват у нас поради факта, че стандартът ни е толкова нисък, че за един московчанин, примерно, е достатъчно да си даде квартирата под наем, за да си живее у нас с парите от наема спокойно, без да работи.

По-сериозният въпрос е какво ще стане с България, ако все повече българки се женят за турци и араби?

Редактирано от Зитко
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бях останал с впечатлението, че мечтата на всяка рускиня е да се омъжи за чужденец, вкл. и за китаец.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами още не съм бил, но от хора които са били там (т.е. за мен информация "първа ръка" ;) ) съм чувал общо взето само негативни коментари. Като например, че пътищата навсякъде са много разбити, катаджиите им по-корумпирани и нагли и от нашите (това всеки който е минавал от там ми го е потвърждавал), мафията е неизкоренима, нещо като у нас през 90-те общо взето описват картинката, но в по-големи мащаби разбира се.

Иначе нормално е Киев да е по-добре уреден и заплатите там да са по-големи отколкото в София, все пак е столица на най-голямата европейска държава въпреки всичко и въпреки това е несравнимо с Москва или със западна столица. А в провинцията вече какво е положението, вероятно е по-добре и да не знаем. Преди време бях виждал рандъм снимка в НГ от Украйна, на една нива - мъж и жена на около 60-70 г., единия държеше ралото, другия го теглеше...

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пази боже от подобно субсидиране.Само да не реши после и да ги ,,освободи" , щото практиката показва , как беше там....кой сега ще ни пази от пазителите(това последното го карам па смисъл , но съм сигурен , че ако се наложи бихте ни го дали в римски оригинал)

"А кой ще ни освободи от освободителите" Това са думи на един български политик (ама сега ми излезе от главата) по повод руското освобождение, духовник и мин. председател.

Според мен традиционните дестинации за българска емиграция (Западна Европа и САЩ) се изчерпаха и потокът ще се насочи именно към Русия, особеннно поради тенденцията все повече български мъже да се женят за рускини - една от причините е, че българките все по-често се омъжват за турци и араби, а там, знаем, изборът на ергени е неизчерпаем и съответно тук все по-трудно ще става за един българин да си намери съпруга. :)

Руснаците пък се заселват у нас поради факта, че стандартът ни е толкова нисък, че за един московчанин, примерно, е достатъчно да си даде квартирата под наем, за да си живее у нас с парите от наема спокойно, без да работи.

По-сериозният въпрос е какво ще стане с България, ако все повече българки се женят за турци и араби?

Ти това верваш ли го? Ако наистина го вярваш си доста, хммм как да кажа лековерен?

Също така това, че все повече мъже се женат за рускини изисква док-ва, както и това, че все повече българки се женат за турци и араби.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Цените в Москва ми се чини, че далеч не са "съпоставими" с българските, той се води третия най-скъп град в света.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Извинявайте за късното включване, но аз бях преди няколко години в Киев по работа. В почти всички видими отношения, живота там изглеждаше по-добре, от колкто при нас. Но все пак е столица, не знам как е в тяхната провинция. Но при всички случаи Киев е по-добре уреден град за живеене от София. В икономическо отношение, до колкото си спомням заплатите при тях бяха сравними с нашите, а стоките като правило по-евтини. Имаше и някои сериозни отклонения, но сега вече не помня подробности точно какви отклонения от логиката ми бяха направили впечатление.

В Украйна добре се живее по големите градове - Киев, Харков, Донецк, Одеса. В прованса е като при нас.

Цените в Москва ми се чини, че далеч не са "съпоставими" с българските, той се води третия най-скъп град в света.

абе никак не е евтино в Москва /особено ако си тръглан по заведения/.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Митка, без да вземам страна в твоя безсмислен спор, да те информирам, че СРЕДНАТА заплата в Москва в момента е 48 000 рубли, което ще рече 2 500 лева, при цени съпоставими с българските. (Сравни с българската средна заплата от 740 лева по данни на НСИ.)

Разбира се, един съдия, учител или инженер там взема повече 2500 лева.

Можеш да провериш информацията в нета, ако не ми вярваш.

В една друга страна нечленка на ЕС - Турция МИНИМАЛНАТА гарантирана работна заплата е 860 турски лири, което ще рече 650 лева (за сравнение 310 лева в България).

Обща заблуда.

Водят го скъп, защото цените на недвижимите имоти, баровските ресторанти и тузарските хотели са наистина високи. Но ако не купуваш всеки ден по един апартамент, нямаш проблеми.

Цените на останалите стоки са нормални, а някои храни са дори по-евтини от тези в България.

Гога значи, второто било всеобща заблуда, а първотото светата истина! Само че средната висока заплата в Москва е такава по същата причина по която са високи цените, щото е усреднена..

Класически пример за двоен стандарт.

Ако ще се 'мешаш' мешай се в спора. Дай ми примери въпреки високата средна работна заплата на .......Москва, що така руснаците идват тук, абе зарежи тук, вече и в ЗЕ се опитват въпреки зверските ограничения (визов режим), а нещо не виждам голяма навалица на изток. Може да има, дайте сведения най после. Аз лично познавам два човека, роботили в бивщата СССР (вижте времето - минало ;)). Единия на висока позиция (сравнително), писал съм за него, които избра Дубна, ама не му харесаха как се 'правят' там резултатите, и защото разбра 'уникалността' на руската ядрена физика ;) (уникална щото никой не може да постигне резултатите на ядрените физици на Русия) и си се върна в ......България. А другия избра незаконно да работи на две места в Дъблин пред това да работи в Москва (хей в Москва и то), да пътува един час с метрото до бачкането си и въпреки че комуналните услуги в Москва са символични (ток, парно, вода и т.н.), да живее в гарсонера с алкохолика си тъст, тъщата и креватчето в кухнята. Разбира се причината да отиде там бе прозаична, бе женен за рускиня.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересно е какво дава Украйна за тез 15 милиарда ;). Чини ми се, че цялата им икономика отива в залог на путинова Руси. Не е нужно даже да е 'неофициално' 'официално' заложена, като гаранция, каквато информация изтича ;). Просто тези 15 млрд. са си яка буца, но все пак сиренце в руската мишеловка ;).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Политическа лоялност дава. И държавни акции. Които ще трябва някога да ги платят когато изтече срокът им.

И сигурно пхнал нещо в джобчетата на политиците Путин....

Бакшиш.... :goodpost::goodpost::goodpost:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...