Отиди на
Форум "Наука"

Почина Нелсън Мандела


Galahad

Recommended Posts

  • Потребител

Така е, но говорим за черна Африка, не за Балканите и всякакви сравнения са неуместни.

Неееее. Тук някои по повод на смърта на един велик ЧОВЕК проповядват такива мисли които са неуместни.....
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 76
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Негри убиват с камъни бял мъж в ЮАР, и снимат с телефон убийството.

КЛИПЪТ НЕ Е ЗА ХОРА СЪС СЛАБИ НЕРВИ

http://www.youtube.com/watch?v=aNMbUv0k7gU

Пребити бели.

Това направо си звучи като поздрав за пебералите и тия дето викат, че в България се живеело по-зле от колко в ЮАР.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

мдам, революционер, терорист и расист.

Редактирано от Last roman
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вместо да се хилиш не е зле да попрочетеш нещичко.

Така е. В света няма абсолютни истини. Всичко е въпрос на гледна точка. Единствено верните истини живеят само в идеологизираните мозъци.

Хиля се защото ми е смешно това за комунистите и либералните...

Това не е ли от идеологизиран мозък?

Ама то се знае, че целият свят е заразен от тези юдео-болшевишки идеи и затова са зашеметили чрез медиите да се клани пред една такава черна маймуна...

Но за щастие БЯЛАТА СИЛА няма да позволи това да продължава така.....

:fool::fool::fool:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хиля се защото ми е смешно това за комунистите и либералните...

Това не е ли от идеологизиран мозък?

Ама то се знае, че целият свят е заразен от тези юдео-болшевишки идеи и затова са зашеметили чрез медиите да се клани пред една такава черна маймуна...

Но за щастие БЯЛАТА СИЛА няма да позволи това да продължава така.....

:fool::fool::fool:

Явно си пропуснал някои неща.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Явно си пропуснал някои неща.

Случва се. Не съм историк по темата.

Но не случайно толкова лидери включително и трима президента на САЩ ще му отдадът почет. Хем техните служби не са му пропуснали нито една запетая....

:excl::excl::excl:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

бял сомалиец. Убиването на бели /само защото са бели/ изобщо не е изключение. Особено в ЮАР:

http://anonybulgaria.wordpress.com/2013/11/30/изтреблението-на-белите-в-южна-африка/

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

То тръгне ли се към обезщетения, ще има и насрещни претенции. И ако статистиката излезе наяве, тогава ще стане интересно.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

споко, като гледам темповете на неграта, до 10 години ще наваксат.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дорис, ако някога посетиш в ЮАР и решиш да се поразходиш по улицата, добрите негърчета ще ти светят маслото само защото си бяла. За съжаление чернокожите там, а и на други места не са дорасли да живеят в цивилизована държава. Та прогнозите за ЮАР не са никак розови. Но това е друга тема.

Е, аз всеки ден тренирам оцеляване в западния край на Софийската джунгла, така че много не се надявай на негърчетата. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

2010 Зимбабве, издава се закон...

Хараре, Зимбабве (AP) – Белите бизнесмени в Зимбабве, които не отстъпят контрола на техните компании на черни партньори ще влязат в затвора по закон, който влиза в сила през следващия месец.
Длъжностно лице от правителството казва, че законът ще бъде в сила от 1 март и включва тежки санкции – затвор до пет години. Той дава на фирмите с капитал 500,000 щатски долара или повече, 45 дни да отговорят на изискванията. Чуждите инвеститори също трябва да отговарят на условията и да работят с „коренни зимбабвийци”.

Законът, приет от парламента в Хараре е прокаран от депутати на президента Робърт Мугабе и има за цел да компенсира не само тези, които са претърпели расова дискриминация по време на колониалната епоха, но и техните деца, родени след обявяването на независимостта през 1980 година. Това на практика изключва 20 000 от икономическия живот на страната заради цвета на кожата им.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ето и печалната статистика за жертвите сред бялото население в ЮАР:

http://stuffblackpeopledontlike.blogspot.com/2013/12/nelson-mandelas-legacy-210-white-famers.html

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

http://ajmacdonaldjr.wordpress.com/2013/06/22/nelson-mandela-the-man-and-the-myth/

(МАТЕРИАЛЪТ СЪДЪРЖА СЦЕНИ НА БРУТАЛНО НАСИЛИЕ И Е ВЪЗМОЖНО ДА ВЪЗДЕЙСТВА КРАЙНО НЕГАТИВНО НА НЯКОИ ЗРИТЕЛИ)

Налага се да го кажа.

Редактирано от КГ125
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е, аз всеки ден тренирам оцеляване в западния край на Софийската джунгла, така че много не се надявай на негърчетата. :)

With respect, но изобщо няма място за сравнение.

Апартейда си се скапа сам отвътре като римската империя.

Мхм, с решаващата помощ на големите сили в света.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

народът е казал: 'за мъртвите или добро или нищо'. И като става дума за нищо, в този ред на мисли, защо тази тема изобщо съществува?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Мандела няма как да бъде виновен за неща, които са се случили на един по-късен етап, така както Левски не може да бъде винен за днешното турско-проруско олигархично управление на България.

Случилото се в ЮАР е нещо като закъсняла революция. То стана като в Изт. Европа - първите минаха нежно, в България Живков и Луканов бяха тикнати в ареста, а последните си изправиха вожда Чаушеско направо до стената за разстрел. В САЩ където процесите протекоха плавно и овреме, не е имало такива проблеми.

Някои грозни сцени, случили се в ЮАР са си нещо нормално за такава ситуация и не зависят от Мандела. Когато е бил тикнат в затвора идеите му са били новаторски и ако са били реализирани всичко е щяло да мине много по-гладко. Сиреч негрите са били още неориентирани и е нямало да знаят как да се оправят сами със свободата си, тъй че са щели да се оставят да бъдат ръководени от белите. Типичен пример за реализиран такъв модел е Комунистическа олигархия България - реформите леко подраниха, раята не знаеше какво да прави с дадената свобода и остави властта в ръцете на комунистите-олигарски. Ако това беше станало в ЮАР за времето, в което Мандела е бил в затвора негрите са щели да бъдат интегрирани - т.е. разслоени и разпръснати териториално и йерархично. Така по цвят на кожата негрите пак ще са мнозинство, но не и хомогенни. В процеса на интеграция лидерите сред тях щяха да се издигнат в социалната стълбица и няма да искат да правят революция, за да не ги изтикат по-крайни елементи. Простосмъртните пък ще си правят друга сметка: "Мързи ме да уча и работя, ама сегашната власт ми дава пари, тъй че съм си наел румънци да ми чистят къщата и да ми водят кореспонденцията и българи да ми чистят обора; ако гласувам да се даде властта на моите чернокожи братя, а те вземат да изградят в ЮАР реален социализъм, как ще стана гастарбайтер, като ме мързи да уча и работя?!?" Та ако ЮАР беше реформирана още преди да е вкаран Мандела в затвора, то негрите щяха да могат да се возят с белите в автобуса, но не и да са мнозинство във властта. Но протакането усложни проблема. То е нещо като махалото - колкото по-назад се дръпне, толкова повече ще отскочи в другата крайност и ще се люшка по-дълго, докато спре да се люлее.

Пък както в България в момента сме в процес на издърпване на махалото назад, някои неща може да ни се наложи да ги гледат дори и тези, на които са им слаби нервите.



народът е казал: 'за мъртвите или добро или нищо'. И като става дума за нищо, в този ред на мисли, защо тази тема изобщо съществува?

Елементарно - защото раздела е за личности, Мандела е личност и почина наскоро.

Редактирано от Galahad
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не знам как точно е направено това изследване, но знам неколцина нашенци дето работят в ЮАР и са много по-доволни да са там, отколкото в България.

Когато се върнат да живеят и работят в България ще си позволя удоволствието да проявявам повече доверие към подобни изследвания. ;)

Да, и аз имам приятел който от 15 г. работи като главен инженер в елекроцентрала - няма спор много си е доволен от мангизите които изкарва, само дето не смее да замръкне извън "гетото" за белите и ако реши да ходи някъде из ЮАР, от седмица по-рано търси инфо откъде и как да мине че да може още дълго да си харчи кинтите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дааа, темата от личноста на Мандела се превърна във възпяване на апартейда. Не без участието на някои колеги Какво е апартейд? Политика на разделение на расов принцип, а расизма уж бил забранен тук!?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...