Отиди на
Форум "Наука"

Тумори при млечните жлези на котките


Recommended Posts

  • Потребител

Имам две котки, на 11 и на 9 години. В края на миналата година забелязах подутини на коремчетата им. Занесохме по-малката при кварталния ветеринар и той каза, че има тумори и трябва да се оперира. От тогава обмислям какво да правим. Изчетох каквото мога из интернет има мнения за и против операция. На всичко отгоре на по-старата котка подутините спаднаха и сега нищо не се забелязва. Иначе и двете са добре - хранят се, играят.

Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, ще съм благодарна да сподели информация.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
  • 2 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Хирургията тук е повече от препоръчителна! Отстраняване на тумора + млечната жлеза, по възможност и лимфните възли в близост.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много ти благодаря за отговора! Проблемът ми е, че нашият квартален доктор иска радикално двустранно отстраняване на млечните жлези и лимфните възли, което ми изглежда много сериозна и тежка операция, а от друга страна въпреки, че до сега се е справял отлично с проблемите на животните, които съм му носила, оборудването му не е кой знае какво. Искам да ги занеса за преглед и на друго място, но тия ледове са ни блокирали колата от доста време. На всичко отгоре мои познати,, които са минали по тоя път никак не ме обнадеждават.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 39 минути, fixxxsers said:

Хирургията тук е повече от препоръчителна! Отстраняване на тумора + млечната жлеза, по възможност и лимфните възли в близост.

Котките са на 11 и на 9 години. А при тази възраст рискът от толкова тежка операция не става ли прекалено голям?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами разбира се, че има риск. Аз лично съм премахвал такъв тумор на котка, която беше на 13 г. Винаги ми се е струвало, че съвети от познати са често вредни. Имайте доверие на лекарите. Операцията не е кой знае колко сложна ( когато човек знае какво прави) и не изисква някаква специална апаратура и оборудване. Може да се консултирате и с друг лекар, но не вярвам друго да ви каже.

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 часа, Шпага said:

Котките са на 11 и на 9 години. А при тази възраст рискът от толкова тежка операция не става ли прекалено голям?

Има едно популярно приравняване на котешките години към човешките, което разбира се е условно, просто за ориентация:

556598_419943061378361_1196972934_n.jpg

Средната продължителност на живота при котките е 14 години. Една добре гледана десетгодишна котка може да изглежда чудесно , горе-долу като човек на попрището жизнено в средата.:)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...