Отиди на
Форум "Наука"

Влиянието на регионални климатични условия върху религиозните практики на християнството


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте , 

Извинявам се на модераторите ако съм насочил темата в неуместни раздели. Моля коригирайте я спрямо изискванията на форума.

Бих желал да ми помогнете с информация или източници по посочената тема.

Интереса ми е провокиран от  публикацията на М.Глишев  "Св. Арнул от Соасон, бирата и покръстването на Саксония" в този форум.

Децата са във грипна ваканция до 06.02 татко ще ги гледа / и ще има време за четене :) /

Благодаря предварително на всички . 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

готови статии по тази тема няма кой да се мори да пише. Но може и да спретнем дискусийка, ако имаш някакви свои идеи.

А климатичните промени влияят върху една религия дотолкова, че се използват от поповете да баламосват масите, че идва краят на света /пример за това е миниледниковият период по Юстинианово врене/.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Една интересна статия, писана от свещеник - Влиянието на климатичните промени върху глобалната и регионалната политика

https://dveri.bg/component/com_content/Itemid,100522/catid,281/id,22013/view,article/

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като влияние на климата може да се отчете отпадането на обрязването и забраната за ядене на свинско, характерни за юдаизма. При  по-хладния европейски климат тези практики губят смисъл.

Нещо интересно, на което бях свидетел в Созополски храм - поради жегата туристките ходят твърде разголени за християнските норми и така искат да влизат в църквите. Там не ги гонят,  а на входа им дават по един шал да се наметнат или да си закрият краката.

Вижда се, че религиозните практики могат да бъдат и гъвкави при добро желание.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...