Отиди на
Форум "Наука"

"Честит осми март, българко - ако още си жива"


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 12 минути, nik1 said:

Виж сега,прочети отново постинга на Дора,моля

Хайде ще го цитирам:

Правната логика може да е в мярката от 18.01.2018 във ЗДвП

"временно отнемане на свидетелството на МПС на водач за когото се видимо се установи, че

а) не отговаря на медицинските или психологическите изисквания – до отпадане на основанието за това;

В една хипотетична ситуация: Нека да съм като щатските полицаи ( и с  такава полицейка система, но която регистрира биячите), ти да си регистриран като бияч, и аз да те спра при нарушение, пък ще видим, има или няма правна логика  :)

 

 

 

А нещо като експертно мнение или разчитаме на полицейската преценка.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 202
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Преди 2 часа, dora said:

Има връзка. Импулсивно поведение, недобър емоционален контрол. Ефектът е, че могат да решат да ви отнемат книжката след по-малко нарушения, по причина, че ви преценяват като по-опасен от някого, който не е забелязъл, че има промяна в ограничението за скоростта и е бил засечен от първите камери за скорост. Макар пътните нарушения сами по себе си да нямат последствия от наказателно естество, за тях само се глобява.

Хората, които не искат да имат на свое име регистър от събития към вътрешното министерство, просто не правят глупости. Като това включва и глупости вкъщи.

Ако имат проблем с гнева, отиват при личния си лекар и искат направление за терапия.

Не съм съгласен , гневен, не значи с импулсивно поведение. Чувал съм за доста „гневни„ хора, които си плануваха „отговора„ или отмъщение , местиха техен ход след многомесечно плануване и доста парични потоци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, самотния вълк said:

А нещо като експертно мнение или разчитаме на полицейската преценка.

Разчитаме на полицейската преценка, и какво от това? Полициате (тези на улицата) не са идиоти, винаги могат да разчетат знаците дали един човек е стабилен или не.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Надявам се Дора и всички други разбират , всъщност прилагането и изменението на законодателство по тема семейство, деца, домашно насилие  и др. свързани цели нещо друго , а не да е в помощ на европейското човечество.Говорихме в темите за „конвенцията„ и Джендъроманията.Тази , голямата картина, играта на глобалната маса е генератор на порядък , /ци повече насилие от това на битовосемейно ниво.Каква защита да изработим и приложим срещу този интердържавен диктат?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, dora said:

Има връзка. Импулсивно поведение, недобър емоционален контрол.

Някъде по преди в темата дадохте профил на насилника, според който импулсивното поведение и лош емоционален контрол изобщо не се вписват.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, самотния вълк said:

Някъде по преди в темата дадохте профил на насилника, според който импулсивното поведение и лош емоционален контрол изобщо не се вписват.

Някъде по линковете го имаше, затова не го експлицирах. Лош емоционален контрол = експлозивен характер

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, dora said:

Някъде по линковете го имаше, затова не го експлицирах. Лош емоционален контрол = експлозивен характер

Без да съм специалист, но позволете да не се съглася. Според дадения профил, то лошия емоционален контрол е последното нещо, което притежава този хипотетичен насилник. Лош контрол и експлозивен характер са характерни за един друг профил.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, самотния вълк said:

Без да съм специалист, но позволете да не се съглася. Според дадения профил, то лошия емоционален контрол е последното нещо, което притежава този хипотетичен насилник. Лош контрол и експлозивен характер са характерни за един друг профил.

 

Експлицирала съм го била, сега погледнах. Ето:

 

On 9.03.2018 г. at 22:21, dora said:

Нито импулсивността, нито лошото управление на гнева, нито пасив-агресив типовете поведение, нито неспособността за неагресивно справяне с конфликти,

 

Вижте и линковете по-горе, там също си го пише.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, самотния вълк said:

Линковете трябва да ги прекарам през преводача, но не ми се занимава.

O, извинявам се....

Понеже по-горе имаше и въпрос какво е насилие, има си го дефинирано, като дори има въпросници за проверка.

Нещо такова са:

• Партньорът ви изолира ли ви от приятелите и семейството ви? Пречи ли ви да се срещате с тях? Пречи ли ви да каните хора вкъщи?
• Проверява ли ви непрекъснато? Следи ли ви?

• Обвинява ли ви несправедливо, че флиртувате или изневерявате?

• Опитва ли се вашият партньор да ви ограничава да не напускате дома, или кога, за колко и с кого можете да излизате?

• Спира ли ви от това да ходите на работа или да се образовате и реагира ли отрицателно, с критика или омаловажаване, на вашите успехи?
• Унижава ли ви, подбива ли самочувствието, критикува ли ви редовно и за най-дребните неща и обижда ли ви пред други хора?
• Променяли ли сте някога поведението си, защото ви е страх от реакцията на партньора ви?
• Ограничава ли ви финансите, държи ли ви нарочно без достатъчно средства, за да можете да купувате основни неща, като храна и необходимости за вас и за децата ви? Иска ли отчет за всяка похарчена стотинка?
• Заставял ли ви е да правите нещо, което наистина не искате да правите? Напр. да пиете алкохол, да вземате наркотици, да практикувате неприятен ви вид секс, да участвате в дейности, които считате за морално неприемливи (вкл. участие в закононарушения)?
• Проявява ли вашият партньор безразличност към здравето ви, напр. като ви пречи да потърсите медицинска помощ, или като не го интересуват здравословните ви проблеми?

• Унищожавал ли е партньорът ви ваши вещи?
• Удрял ли ви е или удрял ли е децата ви?
• Заплашвал ли ви е, че ше ви вземе децата и няма да ви позволи да ги виждете, ако го напуснете?
• Оправдава ли партньорът ви поведението си с алкохол, наркотици?

• Оправдава ли партньорът ви поведението си с това, че не може без вас и никога няма да позволи да го напуснете? (емоционален шантаж, средство за контрол).

И така нататък, въпросниците са различни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, dora said:

O, извинявам се....

Понеже по-горе имаше и въпрос какво е насилие, има си го дефинирано, като дори има въпросници за проверка.

Нещо такова са:

• Партньорът ви изолира ли ви от приятелите и семейството ви? Пречи ли ви да се срещате с тях? Пречи ли ви да каните хора вкъщи?
• Проверява ли ви непрекъснато? Следи ли ви?

• Обвинява ли ви несправедливо, че флиртувате или изневерявате?

• Опитва ли се вашият партньор да ви ограничава да не напускате дома, или кога, за колко и с кого можете да излизате?

• Спира ли ви от това да ходите на работа или да се образовате и реагира ли отрицателно, с критика или омаловажаване, на вашите успехи?
• Унижава ли ви, подбива ли самочувствието, критикува ли ви редовно и за най-дребните неща и обижда ли ви пред други хора?
• Променяли ли сте някога поведението си, защото ви е страх от реакцията на партньора ви?
• Ограничава ли ви финансите, държи ли ви нарочно без достатъчно средства, за да можете да купувате основни неща, като храна и необходимости за вас и за децата ви? Иска ли отчет за всяка похарчена стотинка?
• Заставял ли ви е да правите нещо, което наистина не искате да правите? Напр. да пиете алкохол, да вземате наркотици, да практикувате неприятен ви вид секс, да участвате в дейности, които считате за морално неприемливи (вкл. участие в закононарушения)?
• Проявява ли вашият партньор безразличност към здравето ви, напр. като ви пречи да потърсите медицинска помощ, или като не го интересуват здравословните ви проблеми?

• Унищожавал ли е партньорът ви ваши вещи?
• Удрял ли ви е или удрял ли е децата ви?
• Заплашвал ли ви е, че ше ви вземе децата и няма да ви позволи да ги виждете, ако го напуснете?
• Оправдава ли партньорът ви поведението си с алкохол, наркотици?

• Оправдава ли партньорът ви поведението си с това, че не може без вас и никога няма да позволи да го напуснете? (емоционален шантаж, средство за контрол).

И така нататък, въпросниците са различни.

Точно това имах предвид като казах, че такова поведение не се вписва в импулсивност и лош емоционален контрол. Точно обратното. На другия полюс е насилие, породено от мизерия  и ниско самочувствие. но това са психически,  не правни  въпроси

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, самотния вълк said:

Точно това имах предвид като казах, че такова поведение не се вписва в импулсивност и лош емоционален контрол. Точно обратното. На другия полюс е насилие, породено от мизерия  и ниско самочувствие. но това са психически,  не правни  въпроси

Гореописаното касае методите на домашно насилие, не качествата на насилника. Макар иманентно да го има във въпроси като "променяли ли сте си поведението вследствие на страх от това как ще реагира партньорът ви" (ще побеснее, ше блъска врати, ще чупи и руши, ще ви бие и т.н.).

Експлозивният характер, изпадането в неконтролируем гняв от нищо, означава, че жертвата е под повишен риск да бъде убита. Импулсивността, лошият емоционален контрол, етц., са част от профилите на насилниците. Някои от тях имат и различни личностови настройства или характеристики, сходими с такова разстройство, но далеч не всички.

Много от тях изглеждат съвсем "нормални" извън семейната среда, като могат да бъдат от социално неуверени до харизматични.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 3 часа, Du6ko said:

Жените харесват яки, силни, курави, здрави, решителни, твърди  и даже жестоки мъже. Понякога се случва че после на гърбъ си изпитват тия качества които са харесвали. 

Гледах едно американско клипче в ютуб, където питаха жени какви мъже харесват. Показваха им две снимки, на един модерен метросексуален младеж и мачо здравеняк. Всички харесваха здравеняка. Което за сетен път показва едно- разните му там джендъри и метросексуални не се интересуват от жени, нито жените от тях. 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 52 минути, dora said:

O, извинявам се....

Понеже по-горе имаше и въпрос какво е насилие, има си го дефинирано, като дори има въпросници за проверка.

Нещо такова са:

• Партньорът ви изолира ли ви от приятелите и семейството ви? Пречи ли ви да се срещате с тях? Пречи ли ви да каните хора вкъщи?
• Проверява ли ви непрекъснато? Следи ли ви?

• Обвинява ли ви несправедливо, че флиртувате или изневерявате?

• Опитва ли се вашият партньор да ви ограничава да не напускате дома, или кога, за колко и с кого можете да излизате?

• Спира ли ви от това да ходите на работа или да се образовате и реагира ли отрицателно, с критика или омаловажаване, на вашите успехи?
• Унижава ли ви, подбива ли самочувствието, критикува ли ви редовно и за най-дребните неща и обижда ли ви пред други хора?
• Променяли ли сте някога поведението си, защото ви е страх от реакцията на партньора ви?
• Ограничава ли ви финансите, държи ли ви нарочно без достатъчно средства, за да можете да купувате основни неща, като храна и необходимости за вас и за децата ви? Иска ли отчет за всяка похарчена стотинка?
• Заставял ли ви е да правите нещо, което наистина не искате да правите? Напр. да пиете алкохол, да вземате наркотици, да практикувате неприятен ви вид секс, да участвате в дейности, които считате за морално неприемливи (вкл. участие в закононарушения)?
• Проявява ли вашият партньор безразличност към здравето ви, напр. като ви пречи да потърсите медицинска помощ, или като не го интересуват здравословните ви проблеми?

• Унищожавал ли е партньорът ви ваши вещи?
• Удрял ли ви е или удрял ли е децата ви?
• Заплашвал ли ви е, че ше ви вземе децата и няма да ви позволи да ги виждете, ако го напуснете?
• Оправдава ли партньорът ви поведението си с алкохол, наркотици?

• Оправдава ли партньорът ви поведението си с това, че не може без вас и никога няма да позволи да го напуснете? (емоционален шантаж, средство за контрол).

И така нататък, въпросниците са различни.

Много ми хареса отговора на Вълка. Човек правещ това изобщо не е импулсивен. Импулсивния ще счупи нещо, ще удари жена си, а като му мине ще съжалява искрено за случилото се. Ако това му поведение е често, то ще е по добре да потърси медицинска помощ, отколкото да бъде хвърлен в затвора.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, dora said:

Понеже по-горе имаше и въпрос какво е насилие, има си го дефинирано, като дори има въпросници за проверка.

Нещо такова са:

• Партньорът ви изолира ли ви от приятелите и семейството ви? Пречи ли ви да се срещате с тях? Пречи ли ви да каните хора вкъщи?
• Проверява ли ви непрекъснато? Следи ли ви?

• Обвинява ли ви несправедливо, че флиртувате или изневерявате?

• Опитва ли се вашият партньор да ви ограничава да не напускате дома, или кога, за колко и с кого можете да излизате?

• Спира ли ви от това да ходите на работа или да се образовате и реагира ли отрицателно, с критика или омаловажаване, на вашите успехи?
• Унижава ли ви, подбива ли самочувствието, критикува ли ви редовно и за най-дребните неща и обижда ли ви пред други хора?
• Променяли ли сте някога поведението си, защото ви е страх от реакцията на партньора ви?
• Ограничава ли ви финансите, държи ли ви нарочно без достатъчно средства, за да можете да купувате основни неща, като храна и необходимости за вас и за децата ви? Иска ли отчет за всяка похарчена стотинка?
• Заставял ли ви е да правите нещо, което наистина не искате да правите? Напр. да пиете алкохол, да вземате наркотици, да практикувате неприятен ви вид секс, да участвате в дейности, които считате за морално неприемливи (вкл. участие в закононарушения)?
• Проявява ли вашият партньор безразличност към здравето ви, напр. като ви пречи да потърсите медицинска помощ, или като не го интересуват здравословните ви проблеми?

• Унищожавал ли е партньорът ви ваши вещи?
• Удрял ли ви е или удрял ли е децата ви?
• Заплашвал ли ви е, че ше ви вземе децата и няма да ви позволи да ги виждете, ако го напуснете?
• Оправдава ли партньорът ви поведението си с алкохол, наркотици?

• Оправдава ли партньорът ви поведението си с това, че не може без вас и никога няма да позволи да го напуснете? (емоционален шантаж, средство за контрол).

 

Да, но на такива видове насилие много често са подлагани и мъжете. Ето това например е "любимото" на доста жени:

"Унижава ли ви, подбива ли самочувствието, критикува ли ви редовно и за най-дребните неща и обижда ли ви пред други хора?"

 И въобще, почти всеки от горните въпроси може да бъде зададен и на мъжете. А това деление на жертвите - с акценти върху накърнените права на жените - всъщност не води до нищо добро. Само изостря тъй наречената "война между половете". 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Frujin Assen said:

Много ми хареса отговора на Вълка. Човек правещ това изобщо не е импулсивен. Импулсивния ще счупи нещо, ще удари жена си, а като му мине ще съжалява искрено за случилото се. Ако това му поведение е често, то ще е по добре да потърси медицинска помощ, отколкото да бъде хвърлен в затвора.

Това обаче не отговаря на статистиката. Импулсивността и ниският контрол над гнева е основна характеристика на биячите. И това не го твърдя аз, има го в линковете по-горе.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Шпага said:

Да, но на такива видове насилие много често са подлагани и мъжете. Ето това например е "любимото" на доста жени:

"Унижава ли ви, подбива ли самочувствието, критикува ли ви редовно и за най-дребните неща и обижда ли ви пред други хора?"

 И въобще, почти всеки от горните въпроси може да бъде зададен и на мъжете. А това деление на жертвите - с акценти върху накърнените права на жените - всъщност не води до нищо добро. Само изостря тъй наречената "война между половете". 

Делението в темата идва от това, че жертвите, които биват бити и убивани, са жените.  Иначе няма спор, че и двата пола са способни на насилие срещу партньора или децата.

Само че в зависимост от държзвата между 72 - 80% от убийствата на жени се случват от брачния партньор. Други десетина-петнадесет процента - от друг член на семейството от мъжки пол. И едва 8-10% от жените биват убити от непознат.

(За мъжете като цяло статистиката е обратната - убиват ги хора, несвързани с непосредственото им семейство.)

Първото става в резултат на домашно насилие. Тръгнало от уж дребни неша, като някоя друга унижаваща забележка и стигнало до убийство. Ако искаме по-малко убити жени, ще трябва проблемът да не се неглижира. Щото на човек да му скачат по нервите е едно, да го пребиват и накрая убият - друго. Няма как да не се съгласите, че в последствията има доста съществена разлика.

Ако не искаме по-малко убити жени, то проблем няма.

Има и много съществена разлика между това защо се случва насилието в единия и в другия случай. Жените не досаждат на мъжете за това, че са мъже и те като жени се считат за нещо повече и в правото си да ги унижават, бият и подчиняват, а от недоволство относно това как се развива съвместният им живот. Семейното насилие от мъж към жена обикновено в много голяма степен се основава на стереотипа: аз съм мъж, значи ти ше ми се подчиняваш и аз ше направя всичко, за да те смачкам, за да може това да е така. А ако не ми е достатъчно за чувството ми за превъзходство това, което вече съм ти направил с вербално насилие, свъхконтрол и лишаване от всякакво право на  собствен живот и лични решения, ще те бия, колкото ми харесва. Защото ти си жена, а аз съм мъж и аз съм нещо повече от теб и затова не трябва да има никакви съмнения. Особено пък ако принципно не съм кой знае колко успешен като човек и мъж и извън семейната среда се сблъсквам с неуспехи и разочарования, тоест никой не ме бръсне за слива, ще те бия още повече, защото трябва поне някой да знае кой командва парада в тоя живот - АЗ!!!

Затова и убийството на жена от брачен партньор се нарича фемицид. Убийство на жената, защото е жена.

https://www.womensaid.org.uk/what-we-do/campaigning-and-influencing/femicide-census/

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Извинявай, Дора! Започвам да разбирам, че ти си права, а аз греша в преценките си, може би защото съм пристрастна - имам брат, син и племенници, които са много далече от всякакви видове насилие и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Шпага said:

Извинявай, Дора! Започвам да разбирам, че ти си права, а аз греша в преценките си, може би защото съм пристрастна - имам брат, син и племенници, които са много далече от всякакви видове насилие и т.н.

Абсолютно за нищо :)

Контрааргументи винаги са полезни, така човек прецизира доводите си и информацията, която представя. Всъщност във форум с научен профил това е напълно задължително :)

Точно по същия начин всеки четящ има правото да се запознае с различните позиции и да избере за себе си. Или ако се заинтригува, да провери наличната информация извън форума, за да си изгради мнение.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, dora said:

Има и много съществена разлика между това защо се случва насилието в единия и в другия случай. Жените не досаждат на мъжете за това, че са мъже и те като жени се считат за нещо повече и в правото си да ги унижават, бият и подчиняват, а от недоволство относно това как се развива съвместният им живот. Семейното насилие от мъж към жена обикновено в много голяма степен се основава на стереотипа: аз съм мъж, значи ти ше ми се подчиняваш и аз ше направя всичко, за да те смачкам, за да може това да е така. А ако не ми е достатъчно за чувството ми за превъзходство това, което вече съм ти направил с вербално насилие, свъхконтрол и лишаване от всякакво право на  собствен живот и лични решения, ще те бия, колкото ми харесва. Защото ти си жена, а аз съм мъж и аз съм нещо повече от теб и затова не трябва да има никакви съмнения. Особено пък ако принципно не съм кой знае колко успешен като човек и мъж и извън семейната среда се сблъсквам с неуспехи и разочарования, тоест никой не ме бръсне за слива, ще те бия още повече, защото трябва поне някой да знае кой командва парада в тоя живот - АЗ!!!

Ужас! Какви гадове сме били ние мъжете. Ей сега отивам да пребия жена си

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, самотния вълк said:

Ужас! Какви гадове сме били ние мъжете. Ей сега отивам да пребия жена си

Пак изопачавате :)

И горе написах, че нормални мъже, които не решават проблемите си с насилие, има достатъчно. Но това не решава въпроса с насилието, както и какво можем да направим, за да са убитите жени по-малко.

Ето ви едно видео, то може да не ви изглежда обезателно свързано, но реакциите на децата са много подходящи.

https://inews.co.uk/video/gender-pay-gap-children-girls-arent-worth-any-less-than-boys-video/

За пояснение, децата се разделят на двойки, момче и момиче. Поставя им се задача да разделят топките в двете вази. Накрая получават награда бомбони, като на момичето се дават по-малко, с обясненията, че е момиче. Вижте как реагират децата, особено момчетата, които казват, че това не е справедливо и разделят бомбоните си с момичетата. Това, че децата, все още неповлияни от половите стереотипи, реагират според справедливостта,  се променя, когато станат възрастни.

Тогава изведнъж жената става нещо "по-малко". И заслужава по-ниско заплащане, както и да бъде на подчинение на мъжа в семейството.

Е, има и мъже, които пак биха разделили с жена си всичките си "бомбони". Но има и такива, които биха ги набили, за да им вземат всичките, условно казано.  Както им прибират заплатите или не им позволяват никакви лични средста. Както ги ограничават в ползването на всякакви блага на съвременния правен свят, като правото на личен живот и щастие.  Като за да им наложат контрола си като неизбежен, им втълпяват с всичко, вкл. с постоянна критика и омаловажаване, че са малоценни. Вижте дори нещо толкова семпло като разделянето на храната. За мъжа - по-голямото парче месо. Защо не поравно?

И така нататък.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, dora said:

Пак изопачавате :)

И горе написах, че нормални мъже, които не решават проблемите си с насилие, има достатъчно. Но това не решава въпроса с насилието, както и какво можем да направим, за да са убитите жени по-малко.

Не изопачавам, иронизирам. Иронизирам, защото самото заглавие на темата е подвеждащо и манипулативно. "... Българко, ако си още жива". Сякаш всички българки са подлагани на системен тормоз и побоища от стана на мъжете си. Иронизирам, защото са вадят някакви изолирани случаи, които се представят едва ли не като обща практика. Иронизирам, защото обратния процес се неглижира и омаловажава. Българката подлага на системен тормоз мъжа си, защото не е доволна от съвместния им живот, докато мъжът пребива жена си, само защото е жена. Мога да продължа още, но мисля, че схванахте идеята

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 35 минути, самотния вълк said:

Не изопачавам, иронизирам. Иронизирам, защото самото заглавие на темата е подвеждащо и манипулативно. "... Българко, ако си още жива". Сякаш всички българки са подлагани на системен тормоз и побоища от стана на мъжете си. Иронизирам, защото са вадят някакви изолирани случаи, които се представят едва ли не като обща практика. Иронизирам, защото обратния процес се неглижира и омаловажава. Българката подлага на системен тормоз мъжа си, защото не е доволна от съвместния им живот, докато мъжът пребива жена си, само защото е жена. Мога да продължа още, но мисля, че схванахте идеята

Ако помислите колко жени биват подлагани на тормоз по изведения по-горе въпросник, ще видите, че изобщо не са малко.

Е, оттам се почва.

Статистиката - и не само българската - изчислява, че между една на десет-дванадесет и една на пет жени са обект на горното. В българския случай - една на пет. Като вероятно дори са повече, поне по някой от показателите на насилие. При колко от тях с времето насилието ше премине в бой?

А не е ли по-добре обществото да престена да толерира насилието над жените, преди те да бъдат убити?

Това няма как да стане, ако случаите непрекъснато се омаловажавват с какви ли не аргументи.

Ами, тогава да оставим нещата така, и да изчакаме следващата Елена, която ще бъде екзекутирана посред бял ден в центъра на София. И то не от някой криминално проявен, наркозависим или нискокултурен мъж. А от мъж с висше образование и мениджърска длъжност.

Затова и се питам, а и питам за мнения - какво да правим? Какво е необходимо, каква промяна в законодателството ще позволи намаляване на насилието? Защо то не е инкриминирано с достатъчна сила? Защо няма работещи протоколи - не какви да е, а точно работещи? И какви изобщо мерки са необходими, така че най-накрая обществото (или по-скоро мъжката му част) да се научи, че жена не се бие?

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

Преди 7 часа, dora said:

И какви изобщо мерки са необходими, така че най-накрая обществото (или по-скоро мъжката му част) да се научи, че жена не се бие?

И какво се прави, аха аха другото ще ни обвинят в прилагане на сексуал.експлоатация , а някои джендърталибани в „разложение и содомия„ нали, тъй щом си пожелаваш собствената си жена!:ag:

Предлагам по двама милиционерски информатори в кооперация, вход , да не се знаят един друг, единия носи за всички, а другия Носи на Баш когото трябва!:ag:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...