Отиди на
Форум "Наука"

Прабългарите са древен кавказки народ.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 37 минути, bulgaroid said:

Колко доста? До около 500г. няма българи, има хуни и хуно-българи, в Анонимния римски хронограф от 354 г., където е записано: „Ziezi ex quo Vulgares“ (Зиези, от когото са българите), което е първото известно споменаване на името „българи“ в европейски източник. Зиези и българите фигурират като най-източен народ, тъй като редът на изреждане спазва точно географската посока „изток-запад”.

Vulgares  най дивите в кавказ. А някой мислим че тогава бием готите. 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 306
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Цитирай

Напълно те разбирам, но етноса се определя, както знаеш, предимно от културата, точно поради ! Само културата може, да обедини Цялото, в поза 69!

Много добре! Сега само трябва, да дадеш определение, за българска култура и да проследиш целоста и в хилядолетията!

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, skiahtro said:

Много добре! Сега само трябва, да дадеш определение, за българска култура и да проследиш целоста и в хилядолетията!

Тва си е цял научен труд.Ти,ако искаш да ми помогнеш-можеш да ми обясниш как понтийците и ДНЕШНИТЕ българи играят една и съща ръченица.?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, skiahtro said:

Ако искаш, да ти помогна, първо трябва, да установим, каква е ръченицата, понтийска или българска?

 

Това е въпрос от типа"кокошката или яйцето".Най вероятно и понтийци и българи са я взели от едно и също място-от общите си корени!....Това е недоказуемо,разбира се,но е напълно логично!

Link to comment
Share on other sites

С "най-вероятно" съм съгласен. А най-вероятните общи корени, прави ли българите - понтийци или понтийците - българи? 

И какво доказава ръченицата?

Да речем едно русо и синеоко чаавве, получено в резултат на пето поколение магистрална любов, знае да пее една песен на Лили Иванова, това променя ли му етноса?

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, skiahtro said:

С "най-вероятно" съм съгласен. А най-вероятните общи корени, прави ли българите - понтийци или понтийците - българи? 

И какво доказава ръченицата?

Да речем едно русо и синеоко чаавве, получено в резултат на пето поколение магистрална любов, знае да пее една песен на Лили Иванова, това променя ли му етноса?

Обаче ако видиш една група чавета, в някое гето в Чикаго,и сичките знаят Лилито,знаеш майките им на коя магистрала са захванали занаята,нали?!

......

Link to comment
Share on other sites

Преди 46 минути, Бобо said:

Обаче ако видиш една група чавета, в някое гето в Чикаго,и сичките знаят Лилито,знаеш майките им на коя магистрала са захванали занаята,нали?!

......

Те тогава вече имаш етногенеза, с културни особености, които ще може, да проследиш в поколенията! Вече имаш цели две характеристики, "Лилито" и "Магистралата", с които можеш, да характеризираш новия етнос!  Позата 69 се получи!

Вече въпроса е, новия етнос има ли права, за притежание, над "Лилито" и "Магистралата"? Чии са те?

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 15 часа, skiahtro said:

А дали римляните, не са имали някаква база, за тази чиста проба митология?

Ако се вземе в предвид населението тогава, по островите и крайбрежието на Ботуша, какъв друг шанс, са имали освен, да се впишат е елинистичния свят? 

Еней може и да е митология, но нас повече ни интересуват, разликите в митологиите, на гърци и римляни, за да търсим различни корени!

няма доказателства за троянско преселение в Италия. Освен това според митологията, далечни потомци на Еней основават Рим. Тоест те са толкова троянци, колкото и ти - тракиец ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 47 минути, Last roman said:

няма доказателства за троянско преселение в Италия. Освен това според митологията, далечни потомци на Еней основават Рим. Тоест те са толкова троянци, колкото и ти - тракиец ;)

 

Сега живея в Тракия. Мога, да проследя половината си рода, която е обитавала Тракия, поне от 15 век, но никога не съм твърдял, че съм тракиец.. И въобще, не знам как ти дойде това на ум, поне не помня, да съм давал, каквито и да било знаци, че съм тракиец...

Троянско преселение в Италия може и да няма, но има Първа гръцка колонизация и Втора гръцка колонизация! При Първата гръцка колонизация, няма известни данни, за колонизиране на Италия, но при Втората гръцка колонизация, Италия е колонизирана!!!! Това може, да се провери лесно...

А объркването ти се дължи, на мнението ти, че Еней е бил само троянец... Принципно тогава Троя, е била нещо, като сега град Троян:) ...Горе-долу...😋

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

тракиец си, ама това по името на историческата област, в която живееш. Толква :)

Троя и Троян, Шумер и Шумен :))))

 

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Last roman said:

тракиец си, ама това по името на историческата област, в която живееш. Толква :)

Така е, толкова е! И повярвай, това е само поради несъвършенството на езика! От там се получават и много голяма част от историческите грешки, при превод! В българския език, няма разграничение в думите, за обитател и етнос...!

Преди 5 минути, Last roman said:

Троя и Троян, Шумер и Шумен :))))

С това съм съгласен на 100%

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 46 минути, skiahtro said:

Сега живея в Тракия. Мога, да проследя половината си рода, която е обитавала Тракия, поне от 15 век, но никога не съм твърдял, че съм тракиец.. И въобще, не знам как ти дойде това на ум, поне не помня, да съм давал, каквито и да било знаци, че съм тракиец...

Троянско преселение в Италия може и да няма, но има Първа гръцка колонизация и Втора гръцка колонизация! При Първата гръцка колонизация, няма известни данни, за колонизиране на Италия, но при Втората гръцка колонизация, Италия е колонизирана!!!! Това може, да се провери лесно...

А объркването ти се дължи, на мнението ти, че Еней е бил само троянец... Принципно тогава Троя, е била нещо, като сега град Троян:) ...Горе-долу...😋

Ха! Поне 15 век? Даваш ми кураж гордо да заявя Кимерийски си произход

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Май не се разбрахме:)

На мен кимерийския ти произход, не ми говори нищо, обаче съвсем различно щеше, да бъде, ако твърдиш, че си кимериец, защото тогава щеше, да ти се наложи, да се обясняваш, защо се характеризираш, като такъв😍

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

щото е гледал много Конан Варварина и вероятно се отъждествява с него.

като ей този от ЕРАТА КОНАН:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Last roman said:

щото е гледал много Конан Варварина и вероятно се отъждествява с него.

като ей този от ЕРАТА КОНАН:

 

А ти като за роман си тежка литература . Дай жокер?

Link to comment
Share on other sites

Преди 19 минути, Конан вулгарина said:

Аз съм от българите преди наричани кимери🤨 

А кимерите пита ли ги, дали искат сега, да се наричат българи?

Може би ти ще се опиташ, да отговориш, по-горе на въпроса, вместо Бобо?

Цитирай

А 15 век българите тогава наричани рая

Винаги трябва, да приемаме истината, каквато е, а не както ни се иска😉

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, skiahtro said:

В българския език, няма разграничение в думите, за обитател и етнос...!

Какъв тоя обитател!? 😁😁😁

В старобългарския език Език=Народ! Нама там никакви обитатели. :)

Link to comment
Share on other sites

Преди 8 минути, makebulgar said:

Какъв тоя обитател!? 😁😁😁

В старобългарския език Език=Народ! Нама там никакви обитатели. :)

По принцип има разлика в думите и в българския, но смисъла е загубен.

Например трак и тракиец.. Трак - траки, означава етнос, тракиец - тракийци означава обитател на Тракия, но не задължително трак.

Например в гръцкия, ако кажеш "аз съм трак", ще те погледнат с усмивка, ако кажеш "аз съм тракиец", ще те разберат, затова трудно стават такива недоразумения:)..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 44 минути, skiahtro said:

А кимерите пита ли ги, дали искат сега, да се наричат българи?

Може би ти ще се опиташ, да отговориш, по-горе на въпроса, вместо Бобо?

Винаги трябва, да приемаме истината, каквато е, а не както ни се иска😉

Хайде-осветли ни с   Истината!😏...

 

Редактирано от Бобо
Link to comment
Share on other sites

Знаеш, че винаги съм готов, да осветлявам, стига да уточниш Истината😍

Не се познаваме отфчера..

 Това че сме били гяури ли? Ми гяури сме били...Освен ако и ти не си кимериец, ..тогава само аз съм бил гяур

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...