Отиди на
Форум "Наука"

Прабългарите са древен кавказки народ.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 28 минути, skiahtro said:

Знаеш, че винаги съм готов, да осветлявам, стига да уточниш Истината😍

Не се познаваме отфчера..

 Това че сме били гяури ли? Ми гяури сме били...Освен ако и ти не си кимериец, ..тогава само аз съм бил гяур

Ако искаш може да започнеш като кутригур. 

Редактирано от Конан вулгарина
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 306
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 31 минути, skiahtro said:

Знаеш, че винаги съм готов, да осветлявам, стига да уточниш Истината😍

Не се познаваме отфчера..

 Това че сме били гяури ли? Ми гяури сме били...

Искаш да кажеш,че е простотия да се отъждествяваме с някакви древни народи,мъчейки се по този начин да се издигнем сами в собствените си очи?

Ако е така си прав,но едва ли болшинството ще е на това мнение..Както и да е....

Обаче,това ,че някой се мъчи да разбере историята на собствения и на заобикалящите го народи-дали е реципрочно на предното?..Дааа-знам ,че ще кажеш да чета капацитетите по въпроса,обаче се оказва,че те се делят на няколко лагера-всеки със собствена теория....

Пп-дааа ,сега  като се замислих-това "древен" пред "кавказки" в заглавието на темата, е малко......😁 ..излишно,щото аз поне не знам мярка за древност..По скалата на гърците, навярно просто е смешно употребата на това прилагателно,щом не се отнася за тях!🤭

 

Редактирано от Бобо
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Примера с чааветата, беше, за правото на отъждествяване и мнението на болшинството няма никакво значение в случая!

Ако не си съгласен, нека болшинството отговори, на въпроса по-горе!

Избора на лагера е твой и значително се разширява, ако да речем слънцето ти не изгрява:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, skiahtro said:

Примера с чааветата, беше, за правото на отъждествяване и мнението на болшинството няма никакво значение в случая!

Ако не си съгласен, нека болшинството отговори, на въпроса по-горе!

Избора на лагера е твой и значително се разширява, ако да речем слънцето ти не изгрява:)

То човек винаги може да си намери слънчево място-докато не разбере,че се намира в солариум!

Но разводвяваме темата.А по темата-по  източното черноморие преди 2К години  явно е имало хора,с общо ,или не самосъзнание,които някой е наричал българи.Така казват капацитетите..

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Бобо said:

А по темата-по  източното черноморие преди 2К години  явно е имало хора,с общо ,или не самосъзнание,които някой е наричал българи.Така казват капацитетите..

 

Не! Навремето, когато учихме с теб в школата по логика, ти не усвои урока, за простото правило на аксиомите:)  ..от там и позивите ти, да търсиш неизгряващи слънца:), затова първо отиде на северния полюс, а сега разбирам, че вече си минал на солариум..

Link to comment
Share on other sites

Преди 29 минути, Конан вулгарина said:

Добре. А може ли да споделиш . Разбирам че става дума за някакъв фундамент. 

Разбира се, споделям ти, че трябва, да съществува някакъв фундамент

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Как да разбера че съществува? Без информация. Най фундаментални са кроманьонците. Може би?

Редактирано от Конан вулгарина
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 35 минути, skiahtro said:

Не! Навремето, когато учихме с теб в школата по логика, ти не усвои урока, за простото правило на аксиомите:)  ..от там и позивите ти, да търсиш неизгряващи слънца:), затова първо отиде на северния полюс, а сега разбирам, че вече си минал на солариум..

Не,мисълта ми беше,че някои хора като влезнат в солариума,си мислят ,че се намират в колесницата на Хелиос...😁..Не искам да изпадам в тяхното положение....

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 часа, skiahtro said:

По принцип има разлика в думите и в българския, но смисъла е загубен.

Например трак и тракиец.. Трак - траки, означава етнос, тракиец - тракийци означава обитател на Тракия, но не задължително трак.

Например в гръцкия, ако кажеш "аз съм трак", ще те погледнат с усмивка, ако кажеш "аз съм тракиец", ще те разберат, затова трудно стават такива недоразумения:)..

'траки' дори не е етнос. Така гърците наричали варварските племена, населявали нашите земи. в общи линии е епитет и означава див, необуздан.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами 

Преди 5 минути, Last roman said:

'траки' дори не е етнос. Така гърците наричали варварските племена, населявали нашите земи. в общи линии е епитет и означава див, необуздан.

Ами вулгарос какво означава? 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Last roman said:

'траки' дори не е етнос. Така гърците наричали варварските племена, населявали нашите земи. в общи линии е епитет и означава див, необуздан.

Не знам в катедра тракология как ще реагират,ако още съществува,де...Там траки си е .....да кажем -култура,въпреки,че поне доколкото съм запознат- баш за народ си ги броят..?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

вулгарен - прост. Те всички варвари се асоциират с първичност и простота, с което заслужават презрението на цивилизованите общества. Разбира се не си мисли, че 'вулгарен' и 'българин' имат нещо общо.

 

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 9 минути, Бобо said:

Не знам в катедра тракология как ще реагират,ако още съществува,де...Там траки си е .....да кажем -култура,въпреки,че поне доколкото съм запознат- баш за народ си ги броят..?

античните племенни огранизации не влизат в съвременното определение за народ. Траките пък изобщо не дават податки за това. Твърде разнородни, твърде несериозни да изградят каквато и да било значима цивилизация.

Редактирано от Last roman
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Last roman said:

античните племенни огранизации не влизат в съвременното определение за народ. Траките пък изобщо не дават податки за ттова.

Траките и те са хора...А хората  са слонни към взаимоотношения помежду си,особено когато са поставени в неблагоприятна среда..

Когато тази среда  се изразява в друга група хора,която....да кажем е агресивно настроена към културния багаж на дадена група- в случая"античните племенни огранизации"....

  ....Времената се менят!..

 

Редактирано от Бобо
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ами античните източници ни рисуват едно, да го наречем мутризирано общество. На почит са побойниците, а земеделците са най-презряната каста; булките се продават и обикновено свършват на кладата на преждевременно загиналия си съпруг-господар. Пиянските забави с прахосване на човешки животи са ежедневие, съпроводени с безскрупулни междуплеменни войни. Нападнати, траките обикноено бягат по планините и не могат да организират съвместен отпор нито срещу македони, нито срещу келти, бастарни, римляни и пр... Демек - варвари като всички други.

Редактирано от Last roman
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Last roman said:

ами античните източници ни рисуват едно, да го наречем мутризирано общество. На почит са побойниците, а земеделците са най-презряната каста; булките се продават и обикновено свършват на кладата на преждевременно загиналия си съпруг-господар. Пиянските забави с прахосване на човешки животи са ежедневие, съпроводени с безскрупулни междуплеменни войни. Нападнати, траките обикноено бягат по планините и не могат да организират съвместен отпор нито срещу македони, нито срещу келти, бастарни, римляни и пр... Демек - варвари като всички други.

Те и циганите са така....До един момент..Не,че искам да обиждам циганите..просто светоглед..Ако цивилизоваш достатъчно циганите обаче-дали няма да почнат да осъзнават културата си като един фундамент за общност?....може би не се справих сас сравнението,но съм сигурен ,че разбираш какво имам в предвид...

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Херодот е споменал за изчезналата Атлантида и мало и голямо още я търсят. Също и амазоните?  Къде са ? Книги! ? Мит или реалност. Някой ги свързват и с българите?😇 Прокопий Кесарийски написал за хуните кутригури и утигури били преди кимери. Като няма друго сведение толкова назад във времето то е ясно че трябва да се търси, копае, чете. Аз незнам, но праща на ли е българска археологическа експедиция  там . Или още чакаме руското мнение? Без никой да си е мръднал пръста и всеки отхвърля. Малко стана като Жорето от Оркестър без име... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Last roman said:

'траки' дори не е етнос.

Съгласен съм и поддържам същата теза..

Преди 1 час, Last roman said:

Така гърците наричали варварските племена, населявали нашите земи. в общи линии е епитет и означава див, необуздан.

На какъв език, са ги наричали така гърците? На гръцки такъв епитет не съществува!

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, Бобо said:

Траките и те са хора...А хората  са слонни към взаимоотношения помежду си,особено когато са поставени в неблагоприятна среда..

Когато тази среда  се изразява в друга група хора,която....да кажем е агресивно настроена към културния багаж на дадена група- в случая"античните племенни огранизации"....

  ....Времената се менят!..

Траките не са били толкова диви, колкото ти се иска. Повечето са били мирни и напълно интегрирани:) имали са култура, напреднала музика и поезия.

Единствено 2-3 племена са създавали проблеми, но в общи линии с гърците, са се разбирали много добре, за твоя жалост😋 Може, да се каже че даже са си пасвали и допълвали! Гърците, са били експанзионисти, но малко по-различни, от представите ти, техния експанзионизъм, се е изразявал с културата им, а не с насилие!

Разликата е била повече подобна, на днешната разлика град-село...

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, skiahtro said:

Траките не са били толкова диви, колкото ти се иска. Повечето са били мирни и напълно интегрирани:) имали са култура, напреднала музика и поезия.

Единствено 2-3 племена са създавали проблеми, но в общи линии с гърците, са се разбирали много добре, за твоя жалост😋 Може, да се каже че даже са си пасвали и допълвали!

Разликата е била повече подобна, на днешната разлика град-село...

Е това беше доста хазартно;) 

Link to comment
Share on other sites

Напротив, които разделя тракийска и гръцка култура и не я разглежда, като едно цяло има винаги различна цел от истината! Това е правило което може, да следваш и никога няма, да сбъркаш!

Проблеми са създавали предимно по-далечните племена, предимно на север и запад, където и не са били толкова цивилизовани, за това и там не са смятани толко, за траки

 

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...