Отиди на
Форум "Наука"

Войната в Сирия


Recommended Posts

  • Модератор Военно дело

Съобщения, че сирийската армия е преминала река Ефрат при Деир Зор и напредва в кюрдсите територии.

EG1SzJjXkAAoffs.jpg

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 399
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор Военно дело
Преди 1 минута, Skubi said:

Иако Асадчо тръгне срещу турчулята? Кво ще дене НАТО?:boxing:

Засега върви дележ на "кюрдското наследство". Според мен Асад е наясно, че ако турците не бяха влезли американците и досега щяха да си стоят там. Тоест той засега е на далавера от турското нахлуване. Още един играч е аут. Остават американците в Ат Танаф, който отдавна е "куфар без дръжка" и опозицията в Идлиб. Когато Асад се оправи и с тях пред него ще застане огромния проблем, как да измъкне от турски ръце заетите територии.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Frujin Assen said:

Засега върви дележ на "кюрдското наследство". Според мен Асад е наясно, че ако турците не бяха влезли американците и досега щяха да си стоят там. Тоест той засега е на далавера от турското нахлуване. Още един играч е аут. Остават американците в Ат Танаф, който отдавна е "куфар без дръжка" и опозицията в Идлиб. Когато Асад се оправи и с тях пред него ще застане огромния проблем, как да измъкне от турски ръце заетите територии.

Четох, че е издал вече комюнике, че курдите ако се върнат в прегръдката на сирийската държава, тогава сирийският народ ще им окаже помощ.....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Frujin Assen said:

 

2 Съвременната турска държава още от Ататюрк е направена така, че е възможно да съществува, само ако няма кюрдска държава. Затова за Ердоган е жизнено важно да ликвидира самостоятелните кюрди било в Ирак, било в Сирия. На тия в Ирак вече им намазаха ските, сега наред са сирийските. Тръмп направи всичко възможно и невъзможно, но Ердоган го постави до стената -или ние или кюрдите.

 

1.Това е така, както казваш. Една кюрдска държава в северна Сирия означава сигурна гражданска война в Турция, защото ще има къде турските кюрди да се обучават и въоръжават. 

2.Тук се спомена, че Ердоган е на път да настрои всичките си съседи срещу себе си... 

3. Има още една хипотеза- Турция е в НАТО/все още/ и в следствие на това съглашение м/у Асад и Кюрдите, ако се задейства чл.5 от договора за НАТО?! Това дали няма да означава война между НАТО и Сирия+Иран и евентуално Русия?! 

 Мисля, че всичките варианти за нас са неприятни, защото от другата страна на Турция е Близкият Изток, и ако нещо се случи с Турция... 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Frujin Assen said:

Когато Асад се оправи и с тях пред него ще застане огромния проблем, как да измъкне от турски ръце заетите територии.

Абе, не съм навътре в нещата като пишещите тук, ама не е ли възможен вариант Путин да играе за кюрдска държава? Още един зависим в района. Още един клиент. Плюс възможност за натиск в посока Турция (и НАТО), къси юзди за Асад, че и опора за Южен Кавказ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, boyko said:

Абе, не съм навътре в нещата като пишещите тук, ама не е ли възможен вариант Путин да играе за кюрдска държава? Още един зависим в района. Още един клиент. Плюс възможност за натиск в посока Турция (и НАТО), къси юзди за Асад, че и опора за Южен Кавказ?

Защо му е да играе срещу Турция? Наскоро купиха C-400, посредством Турция, вкарват напрежение в НАТО.

Един развой на нещата с кюрдска държава и гражданска война в Турция, означава повече хаус в прикавказието. Ако иска да държи Кавказ далеч от ислямизма, си мисля, че трябва да залага на Турция. Вярно, кюрдите се биха с ИДИЛ, но един пожар до Южен Кавказ, не мисля че му бил в интереса.  

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 40 минути, boyko said:

Абе, не съм навътре в нещата като пишещите тук, ама не е ли възможен вариант Путин да играе за кюрдска държава? Още един зависим в района. Още един клиент. Плюс възможност за натиск в посока Турция (и НАТО), къси юзди за Асад, че и опора за Южен Кавказ?

Късно е либе за китка... кюрдите капитулираха.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 1 час, Mazzini said:

2.Тук се спомена, че Ердоган е на път да настрои всичките си съседи срещу себе си... 

3. Има още една хипотеза- Турция е в НАТО/все още/ и в следствие на това съглашение м/у Асад и Кюрдите, ако се задейства чл.5 от договора за НАТО?! Това дали няма да означава война между НАТО и Сирия+Иран и евентуално Русия?! 

 Мисля, че всичките варианти за нас са неприятни, защото от другата страна на Турция е Близкият Изток, и ако нещо се случи с Турция... 

2 Ердоган да се оправя. Засега успя да ядоса Сирия и Иран. Това е отлично за нас.

3 Какви са тези глупости? Асад не е самоубиец да скочи на могъщата турска армия с разнебитената си от 10 години гражданска война армия. Още повече пък Русия да се включи на сирийска страна. Той Путин направи пътека да ходи ката ден в Анкара да си общува с Ердоган...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Frujin Assen said:

Късно е либе за китка... кюрдите капитулираха.

Те колко пъти капитулираха ... пък пак са там ... Всъщност, от хилядолетия бих казал

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, Frujin Assen said:

2 Ердоган да се оправя. Засега успя да ядоса Сирия и Иран. Това е отлично за нас.

3 Какви са тези глупости? Асад не е самоубиец да скочи на могъщата турска армия с разнебитената си от 10 години гражданска война армия. Още повече пък Русия да се включи на сирийска страна. Той Путин направи пътека да ходи ката ден в Анкара да си общува с Ердоган...

Цитирай

 

Сирийски правителствени сили вече навлизат в северната част на страната часове след като властите в Дамаск се съгласиха да помогнат на доминираните от кюрдски бойци Сирийски демократични сили (SDF), предаде Би Би Си.

Съгласието на Асад да помогне на кюрдите какво означава, освен сблъсък с турската армия? 

Написах "евентуално Русия", Песков прави изказване, че сблъсък между турски и руски военни е нежелан. Обаче, конфликтът на Турция с Иран, мисля че е сигурен. 

Аз мисля, че отличен вариант за нас няма, в тази част на света. Защото, каквото и да се случи там, последиците ще ни въздействат. За нас е добре, че Ердоган гледа на Изток, и конфликтът със Сирия и Иран ще му държат вниманието там, но по-дългосрочно... 

Никога, когато мечката вилнее в съседния двор, не е добре за теб. Всеки един негативен сценарии с Турция, е лош и за България, защото тук е връзката с Азия. 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Прочее битките между турци и сирийци са започнали... в социалните мрежи. По турските социални мрежи-най вече туитър вървят фейк съобщения за боеве около река Сурудж- пътя към Минбадж. Уж сирийците са атакували напредващите турци, турците са отговорили и превзели няколко села. Бил е унищожен сирийски Т-55. Нещата обаче стоят точно както във вица "Иване, ти разбра ли, че Пешо от наше село спечелил Волга от тотото. Да, разбрах, но не Иван, а Минчо, не от нашето, а от съседното село и не е Волга, а Москвич и не го е спечелил, ами го е блъснал". Става въпрос за боеве между кюрди и турци и турците са заели няколко изоставени села.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Frujin Assen said:

2 Ердоган да се оправя. Засега успя да ядоса Сирия и Иран. Това е отлично за нас.

3 Какви са тези глупости? Асад не е самоубиец да скочи на могъщата турска армия с разнебитената си от 10 години гражданска война армия. Още повече пък Русия да се включи на сирийска страна. Той Путин направи пътека да ходи ката ден в Анкара да си общува с Ердоган...

Значи "Ердоган уже наш" и ще викаме за "новый друг Путина".Обаче не трябва да се отказваме и от Асад, "приятеля на руския народ".

Офф, не е лесно да си русофил, то ако беше лесно всеки щеше да е русофил.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Руснаците и Асадчо/+иранците/ печелят, а Ердоганчо и курдите губят играта.....Засега....Чакаме Тръмпчо и Юропа кво ще следва....

  

:boxing:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Съобщения, че е бил осъществен контакт между американци и руснаци. Американските военни от Минбадж са предали градът на руснаците, като даже са ги конвоирали по пътя за по голяма безопастност. Американските военни в последния възможен момент са си тръгнали, като са унищожили всичко ценно, което не са успели да вземат със себе си. Съобщения, че англичани и французи също си тръгват от кюрдските територии, а американците ще оставят само 150 души в Ат Танф /сега са 300/.

В центъра на Рака е вдигнат сирийския флаг.

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Сирийската страна е излязла с официално камюнике по повод заемането на Минбадж. В него се казва, че "е организирано взаимодействие с турската страна за да се избегнат инциденти по линията на съприкосновение".

Аз ви казвах- никакъв сблъсък Ердоган-Асад няма да има.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 43 минути, Frujin Assen said:

Сирийската страна е излязла с официално камюнике по повод заемането на Минбадж. В него се казва, че "е организирано взаимодействие с турската страна за да се избегнат инциденти по линията на съприкосновение".

Аз ви казвах- никакъв сблъсък Ердоган-Асад няма да има.

2019-10-11T204356Z 2059287357 RC1DCB0BE420 RTRMADP 3 SOCCER-EURO

Ей така поздравяват войниците си турчулята....

Горките курди.....Всеки ги цъка и после изхвърля......

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Русия: Няма да допуснем война между Сирия и Турция

От министерството на отбраната на Русия поясниха, че руски войски патрулират в граничните райони „по линията на контакт”

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Цитирай

Муслим отбеляза, че споразумението е с чисто военен характер, но може да стане първата стъпка към преговори.

 „След тази стъпка ще последват диалог и преговори. Основно споразумението се заключва в следното: границите трябва да се защитават със съвместни усилия, за да се запази суверенитета на Сирия. Придържайки се към тази цел, сирийската армия ще бъде разположена от Дерик до Ефрат и ще издигне знамето на Сирия. Сирийските войници ще бъдат разположени не вътре в градовете, а в районите извън техните предели. Няма да се намесват в работата на Демократическата автономна администрация. Съветите ще продължат работата си в обичайния режим”.

Муслим отбеляза, че нееднократно е говорил с руски и сирийски представители и се е опитвал да постигне споразумение още преди началото на турската операция. Сделката между кюрдите и Асад предвижда и освобождаването на град Африн.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Съобщения, че американските войски при Кобане са влезли в бой с части на СНА /Сирийската Народна Армия/- опозиционери подконтролни на Ердоган и също участващи на турска страна във войната. Те чакали руснаците, на които да предадат градът, но опозиционерите ги изпреварили. Американците обаче отказали да отстъпят и се стигнало до бой. Нещо подобно се е случило и при Айн Иса, където американците са използвали изтребители Ф-15 и щурмови вертолети Апач за демонстрация на сила пред напредващите към града бойци от СНА.

Ердоган е заявил, че не възразява относно заемането на Минбадж от сирийците, ако кюрдските части бъдат изтеглени оттам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Frujin Assen said:

Съобщения, че американските войски при Кобане са влезли в бой с части на СНА /Сирийската Народна Армия/- опозиционери подконтролни на Ердоган и също участващи на турска страна във войната. Те чакали руснаците, на които да предадат градът, но опозиционерите ги изпреварили. Американците обаче отказали да отстъпят и се стигнало до бой. Нещо подобно се е случило и при Айн Иса, където американците са използвали изтребители Ф-15 и щурмови вертолети Апач за демонстрация на сила пред напредващите към града бойци от СНА.

Ердоган е заявил, че не възразява относно заемането на Минбадж от сирийците, ако кюрдските части бъдат изтеглени оттам.

Като тия двамата. Уж двамата се бият, но накрая все лошите изяждат повечето от шамарите....

В случаят курдите....

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...