Отиди на
Форум "Наука"

Войната в Сирия


Recommended Posts

  • Модератор Военно дело

Създавам тази тема на мястото на затворената за войната с ИДИЛ, която остаря морално.

Сега пътувах, да си почина и ще пусна пост с новините оттам.

Линк към старата тема:

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 399
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 2 часа, Frujin Assen said:

Създавам тази тема на мястото на затворената за войната с ИДИЛ, която остаря морално.

Сега пътувах, да си почина и ще пусна пост с новините оттам.

Почивай си бързо, че нямам търпение за новините и анализа ти за събитията!

Поздрави!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

1 Прокрадват се слухове, че еврейските самолети са се криели зад Ил-20 и той се е явил по тлъста цел, която е била прихваната. Тоест евреите все пак са виновни. 

2 Говори се, че Путин ще преговаря с Нетаняху. Предполагам, че след тази случка руснаците ще се опитат да накарат евреите да престанат да бомбят Сирия. Липсата на гръмки официални обявления означава, че всичко се решава на 4 очи, което означава най малко, че Путин и Нетаняху са в добри отношения и двамата разчитат да се разберат помежду си.

3 Нещо което не е новина, а мой коментар. Ситуацията в Сирия все повече заприличва на турска или индийска сапунка. Постоянно главните герои (Асад, Нетаняху, Рохани, Ердоган, Путин) уговарят нещо, разбират се, пак се скарват, пак се договарят. Липсва типичния за последните 20 години тон "международната общност реши", тоест САЩ казват нещо, запада ги подкрепя, оставалите или също подкрепят или мълчат. Това е типична ситуация на равнопоставеност при която Путин (не Тръмп) се явява пръв сред равни. Последните отблясъци от хегемона ги видяхме при Идлиб. Идиотията с химическото оръжие беше вик "Путине, не пипай Идлиб, че ще те ударим през пръстите". Какво стана обаче? Путин се съгласи Ердоган да вземе върху себе си Идлиб и той да се оправя опозицията. Общо взето Путин пак хитро финтира всички. САЩ не могат да бомбят Турция, която все пак е член на НАТО. Техните заплахи увиснаха във въздуха. От друга страна Ердоган взема върху себе си задачата да ликвидира про американската опозиция в Идлиб, а останалата да я направи про турска и да я използва против кюрдите (както в Африн). Дали ще успее и дали ще се наложи Русия пак да се намеси не е ясно. Да не забравяме и друго. Кюрдите са про американски. Ако срещу тях е хвърлена сирийската армия това може да нажежи обстановката. А сега Ердоган ще вади кестените (Идлиб и кюрдите) от огъня. Тръмп е в много деликатна ситуация. Ако се озъби на Ердоган и вземе кюрдската страна рискува да загуби ценен съюзник, ако подкрепи Ердоган- кюрдите си заминават. А те са последния (след опозицията в Идлиб) американски съюзник. Май на това в шаха му казваха цугцванк- каквото и да направиш все губиш. Ердоган се показа като самостоятелен играч (разбра се с Путин да стане на неговата)- топката е в неговото поле, нека видим какво ще направи.

4 Злите езици разпространяват слухове, че в провинция Деир Зор в село Джиябили е имало тайна среща на американска делегация с халифатците, те са били уговаряни да преминат Ефрат и да ходят да се бият със сирийците.

5 Висш халифатски командир от Хаджин е заминал за Ал Шадади да преговаря с кюрдите да премине на тяхна страна. Не е ясно, дали това е самодейност или халифатците вече са изгубили вяра и търсят възможности за почетна капитулация.

6 При Багуз Фукан кюрди и американци правят пореден опит да завладеят това село. Миналата седмица го заеха, но в неделя след мощен контраудър кюрдите отново го загубиха от халифатците.

7 При Ел Карма (провинция Рака) халифатците са взривили бомба и са убили трима кюрди.

8 При село Тал Осман кюрдски джип се е натъкнал на фугас зарит на пътя. Числото на убитите и ранените не се съобщава. 

9 При село Сулук е имало бой. Неизвестни въоражени мъже са нападнали кюрдски пост и са убили и ранили няколко души.

10 В Идлиб (по точно при Баянун, Хайян, Тел Нисибин и други) са избухнали тежки боеве между опозицията. Хаят Тахрир аш Шам и Фейля аш Шам отново са започнали взаимна война. Няма никакво съмнение, че тя е инспирирана от Ердоган, който помага на своите да ликвидират ХТШ и други независими от Турция опозиционери.

11 В Африн при нападение кюрдите са убили опозиционери от Ахрар аш Шаркия.

идлиб11.jpg

 

Карта на Идлиб. Големият въпрос тук е, дали Ердоган ще успее да накара опозиционерите да се изтеглят от означения район.

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Още новини

1 Кюрдите се хвалят, че при нападение са убили двама опозиционери от ССА при Шарева (Африн). 

2 Сирийската армия е започнала нова голяма офанзива против халифатците в Деир Зор.

3 В боевете при Ас Сафа сирийците са превзели Кабр Шейх Хусейн, последния воден извор който ползват тамошните халифатци.

4 Халифатците се хвалят, че са извършили нападение над Гуйран (Хасака) и са убили над 15 кюрди и американци.

5 Кюрдите са започнали ново настъпление към селата Багуз Фуркани, Хаджин, Ал Касра и Ал Шадади. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Щях да забравя нещо.

Господа кръвожадни кибици, Третата световна (пак) се отменя, можете да върнете билетите на касата. 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, Frujin Assen said:

1 Прокрадват се слухове, че еврейските самолети са се криели зад Ил-20 и той се е явил по тлъста цел, която е била прихваната. Тоест евреите все пак са виновни.

Фружине, защо ретранслираш малоумни слухове?

 Израелската операция е завършила около 22.00, а руският самолет е свален около 23.00

"17 сентября около 22:00 часов четыре F-16 военно-воздушных сил Израиля нанесли удар "

патом: "Сирийские системы ПВО работали более 40 минут. Часть ракет была перехвачена,..."

17 сентября около 23:00 по московскому времени , ......пропала связь с экипажем российского самолета Ил-20"

 Значи израелците си отиват и тогава идват асвабадителите.То и как да се скрият, като евреите са летели на " малой высоте", а "непобедимите" фъркат на 5 км. височина.

Здес са описани тия неща, читай. https://varlamov.ru/3095436.html?page=4&cut_expand=1

Чакам с интерес анализа на Херкулес  за този случай.Важно е и Душко да каже от демократична гледна точка как  стават тия работи.

П.П.Фружине давай следващата тъпня!

П.П.П.Шахът имал много послушна маймуна.Веднъж и дал една сабя и я оставил да го пази докато спи.Някаква муха обаче кацнала на главата на шаха, маймуната я ударила със сабята, и му отсякла тиквата.

Та в ръцете на маймуни не трябва да се дават, саби, калашници и С 200.Иначе има опасност да ти отсекат главата,(или да ти свалят хубавото самолетче).

Редактирано от vvarbanov
  • Харесва ми! 3
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И  аз така смятам ! Орьжие трябва да се дава само на доказали се революционери , борци за свобода и арабска пролет с красиви, черни , гъсти дълги бради. И разбира се на емири и крале които танцуват с саби. Не на разни просветени диктаторчета. 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нещо интересно за региона. Канцлера (на Авсирия) Курц току що се вьрна от среща с президента на Египет Маршал Сиси. Той диктатора маршал свали от власт демократичното прааителство на Братя Мюсулмани начело с американеца Мурси ! Навместо както очаквах Канцлера демократ да наругае Маршала президент той се прегърна и разговаряха любезно ! Там беше май и самия Туск !

И най - лошото . Навместо да похвалят демократична Либия и да смьмрят диктаторчето маршал , те Курц и Евро Комисаря Туск похвалиха Египет !

Казаха така ! 

- Всеки ден от Либия към Европа трьгват десетки лодки. От Египет 0 - нула лодки !

А Египет е по - близо до Сирия ? Защо сирийските бежанци не бягат от Египет който е по близо а от Либия ?

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, vvarbanov said:

Израелската операция е завършила около 22.00, а руският самолет е свален около 23.00

"17 сентября около 22:00 часов четыре F-16 военно-воздушных сил Израиля нанесли удар "

патом: "Сирийские системы ПВО работали более 40 минут. Часть ракет была перехвачена,..."

17 сентября около 23:00 по московскому времени , ......пропала связь с экипажем российского самолета Ил-20"

23 часа по московско време е 22 часа по израелско-сирийско-българско

Редактирано от самотния вълк
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 часа, Frujin Assen said:

Постоянно главните герои (Асад, Нетаняху, Рохани, Ердоган, Путин) уговарят нещо, разбират се, пак се скарват, пак се договарят. Липсва типичния за последните 20 години тон "международната общност реши", тоест САЩ казват нещо, запада ги подкрепя, оставалите или също подкрепят или мълчат. Това е типична ситуация на равнопоставеност при която Путин (не Тръмп) се явява пръв сред равни.

Ехаха! Демокрация и плурализъм измежду диктатори! И Биби за аромат. А иначе Путин е "пръв измежду равни" ама отзад-напред. Вярно че успя да прекара всичките си пилоти да потренират в Сирия и да помиришат барут. Но се съмнявам, че размятането на чугунки е имало толкова по-голяма тежест от войските на сирийци, иранци, хисбуласи, турци, кюрди които се бият там срещу ислямистите, полу-ислямистите и бунтовниците. А иначе че Путин вади най-голям ПР от този затихващ конфликт спор няма. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, самотния вълк said:

23 часа по московско време е 22 часа по израелско-сирийско-българско

Защо мислиш, че в едни и същи новини, от едно място за едно и също място ще дават времето според различни географски  точки.

..от същия линк.

"По данным израильской армии, во время пуска ракеты, сбившей Ил-20, истребители F-16 уже были в воздушном пространстве Израиля. Военные отмечают, что российский самолет находился за пределами операции израильских ВВС. "

  Интересни са и коментарите от линка.

Возникает вопрос, почему не отработала система свой-чужой."

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 2 часа, Amazonski said:

Ехаха! Демокрация и плурализъм измежду диктатори! И Биби за аромат. А иначе Путин е "пръв измежду равни" ама отзад-напред. Вярно че успя да прекара всичките си пилоти да потренират в Сирия и да помиришат барут. Но се съмнявам, че размятането на чугунки е имало толкова по-голяма тежест от войските на сирийци, иранци, хисбуласи, турци, кюрди които се бият там срещу ислямистите, полу-ислямистите и бунтовниците. А иначе че Путин вади най-голям ПР от този затихващ конфликт спор няма. 

Ето за това говоря! Кой е диктатор и кой е демократично избран определя Хегемона! Явно ти още живееш в миналото, когато един човек- обитателя на Белия дом раздаваше "Корона и Достойнство". 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Frujin Assen said:

Ето за това говоря! Кой е диктатор и кой е демократично избран определя Хегемона! Явно ти още живееш в миналото, когато един човек- обитателя на Белия дом раздаваше "Корона и Достойнство". 

Пълни глупости!!! Кой е диктатор определям Аз и никой друг! Не чакам да ми го сведе от Кремъл Марчето на четири водки. И не се блъскам в гърба си всеки път когато Ердоган свали самолет, или утрепа посланник и в Москва му сменят статуса.

Асад е диктатор от най-гадният тип - наследствен. Създаден и възпитан социопат. Абсолютно безскруполен. Концепцията "Сирия, това съм Аз" е така дълбоко гравирана в черепахата му, че само куршум може да я изстрие. Това че трепа ислямисти е много похвално, но не променя същността му. А и не трепа само ислмисти - всеяден е. 

Рохани? Кукла на конци. Радиоточка до аятоласите. Пратеник на режим, дето беси изнасилени момиченца.

Ердоган? Смени конституцията, за да генерира власт. Половината интелигенция е в занданите. Скалпела с който му е правен сюнет, е изложен в национален музей върху червено кадифе. Брутално корумпиран. И той и семейството му. Слугата на народа има къща с 3000 стаи. 

А Путин? Несменяемият лидер с компактна осанка? Какво той прави в тази компания? Спасява света от уродите ИД? Пази си средиземноморската база? 

А Тръмп е еднодневка. След година-две се маха. Как ще го сравняваш с тези титани, държащи в ръцете си съдбините на Близкия Изток а скоро и на света! Бъдещите локомотиви на човечеството! Изобретатели, социални инженери, хуманисти и визионери! 

Тръмп дори се побоя да прати морската пехота и да си върнне изсконният американски Грант Банкс! Дето канадците го спечелиха лани с някакво си съдебно дело! Най-голямият рибен резервоар на планетата. Безценен! Къде е той спрямо решителният Путин, който знае как да се държи с братски народи и как правилно се интерпретира международното право.

  • Харесва ми! 5
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Още новини

1 В Африн са се сбили Ахрар аш Шаркия и Лива Султан Мурад, защото не са могли да поделят награбена плячка. В боя са убити най малко 10 души, броя на ранените не се съобщава.

2 ХТШ продължава насилствено да набира бойци в Идлиб, това се смята за признак, че се готви да се бие с турците.

3 Халифатци са взривили микробус в Рака и са убили трима кюрди.

 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сирииците не могат да разпознаят асвабадитела за това свалили самальота.

"Сирийската ПВО, свалила Ил-20, няма руска система "свой-чужд", информира руското МО"

https://news.bg/int-politics/siriyskata-pvo-svalila-il-20-nyama-ruska-sistema-svoy-chuzhd-informira-ruskoto-mo.html

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, vvarbanov said:

Сирииците не могат да разпознаят асвабадитела за това свалили самальота.

"Сирийската ПВО, свалила Ил-20, няма руска система "свой-чужд", информира руското МО"

https://news.bg/int-politics/siriyskata-pvo-svalila-il-20-nyama-ruska-sistema-svoy-chuzhd-informira-ruskoto-mo.html

Лъжат.

Варшавският договор имаха.....Не ми се вярва да са я забравили....

Не я ползват. Кой знае защо....

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 3 часа, Skubi said:

Лъжат.

Варшавският договор имаха.....Не ми се вярва да са я забравили....

Не я ползват. Кой знае защо....

Защото С-200 са ЗРК създадени през 60 те и Сирия НЕ Е състояла във Варшавския договор. Едно че С-200 са силно остарели, второ руснаците тогава са продавали извън ВД опростено оръжие. Идеята е била, че по лошо обучените чужденци по лесно ще се оправят с по просто оръжие, то струва по евтино и по лесно се продава, а и е по надежно и по трудно се чупи. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Вестник "Бейрут днес"; "Лидерът на Хизбула предупреди Израел, че опитите на еврейската държава да не допусне появата в Хизбула на високоточни ракети позорно са се провалили, и сега Хизбула е взела на прицел Тел Авив". 

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, Amazonski said:

Пълни глупости!!! Кой е диктатор определям Аз и никой друг! Не чакам да ми го сведе от Кремъл Марчето на четири водки. И не се блъскам в гърба си всеки път когато Ердоган свали самолет, или утрепа посланник и в Москва му сменят статуса.

Асад е диктатор от най-гадният тип - наследствен. Създаден и възпитан социопат. Абсолютно безскруполен. Концепцията "Сирия, това съм Аз" е така дълбоко гравирана в черепахата му, че само куршум може да я изстрие. Това че трепа ислямисти е много похвално, но не променя същността му. А и не трепа само ислмисти - всеяден е. 

Рохани? Кукла на конци. Радиоточка до аятоласите. Пратеник на режим, дето беси изнасилени момиченца.

Ердоган? Смени конституцията, за да генерира власт. Половината интелигенция е в занданите. Скалпела с който му е правен сюнет, е изложен в национален музей върху червено кадифе. Брутално корумпиран. И той и семейството му. Слугата на народа има къща с 3000 стаи. 

А Путин? Несменяемият лидер с компактна осанка? Какво той прави в тази компания? Спасява света от уродите ИД? Пази си средиземноморската база? 

А Тръмп е еднодневка. След година-две се маха. Как ще го сравняваш с тези титани, държащи в ръцете си съдбините на Близкия Изток а скоро и на света! Бъдещите локомотиви на човечеството! Изобретатели, социални инженери, хуманисти и визионери! 

Тръмп дори се побоя да прати морската пехота и да си върнне изсконният американски Грант Банкс! Дето канадците го спечелиха лани с някакво си съдебно дело! Най-голямият рибен резервоар на планетата. Безценен! Къде е той спрямо решителният Путин, който знае как да се държи с братски народи и как правилно се интерпретира международното право.

Брей, че си страшен! Явно не виждаш по-далеко от носа си, а това дето го решаваш ти, си го решаваш сигурно на ум, защото наяве, решението ти ще остане без реално покритие! Свалената Су-шка над Турция, виждаш ли до къде довете, или си сляп и си заравяш главата в пясъка, като едни огромни птици, дето го правят от страх и надежда за спасение?  Не буквално, а по други канали и по други теми проследи информацията. Просто изчаквай да видим развоя на събитията, а те от вчера говорят, че Израел са силно притеснени. Притеснени, че сами си вкараха автогол. Путин е рядко умен политик, най-умният в света за сега (според мен).Тръмп не го мисли! Колкото и да се прави на луд, има си своя стратегия. Няма да е в негов интерес да влезе в огъня, предизвиквайки Путин, където добре знае, че ще изгори, и край после с бизнеса му. А, и не се надявай след две години пак Хилари да се домъкне и да драпа за да управлява света. Опасните болести започнаха да се връщат в "кутията на Пандора", а Тръмп постави началото. Ако успее да убеди консерваторите да искат промяна на 19-тата поправка в конституцията на САЩ, ще престане омразата на некачествените индивиди от пол и раса към прогресивното човечество, използващи властта с която забавят техническото развитие на света, имайки претенциите и мания за права, които никой не им е отнемал! 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, Frujin Assen said:

Вестник "Бейрут днес"; "Лидерът на Хизбула предупреди Израел, че опитите на еврейската държава да не допусне появата в Хизбула на високоточни ракети позорно са се провалили, и сега Хизбула е взела на прицел Тел Авив". 

 

"Кой каквото прави, за себе си го прави"! - Българска народна приказка ", и "каквото повикало, такова се обадило" - народна мъдрост! Безплатен обяд няма......казал някой, а друг възприел се за богопомазан е решил да изяждя постоянно хляба на останалите около него, докато не си намери майстора и не му извадят зъбите, като разбият лакомата уста!

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, herkules said:

Свалената Су-шка над Турция, виждаш ли до къде довете, или си сляп и си заравяш главата в пясъка, като едни огромни птици, дето го правят от страх и надежда за спасение? 

Свалената Су-шка над Турция, доведе до там, че и Асад поиска да си свали руско самолетче.

П.П.На ред е другия съюзник да гътне самальотче, но засега Иран се държи, ще видим докога

Редактирано от vvarbanov
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 53 минути, vvarbanov said:

Свалената Су-шка над Турция, доведе до там, че и Асад поиска да си свали руско самолетче.

П.П.На ред е другия съюзник да гътне самальотче, но засега Иран се държи, ще видим докога

Е, няма само янките да мрат от приятелски огън. Че, и наши войници загинаха от него! Само дето не се знае, какви и за кого ще са последствията от инцидента с ИЛ-а! То излиза, че свалените два невидими раптора от сирийците в началото на войната, пак са били по грешка, а и са били невидими, та за това!

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Frujin Assen said:

Защото С-200 са ЗРК създадени през 60 те и Сирия НЕ Е състояла във Варшавския договор. Едно че С-200 са силно остарели, второ руснаците тогава са продавали извън ВД опростено оръжие. Идеята е била, че по лошо обучените чужденци по лесно ще се оправят с по просто оръжие, то струва по евтино и по лесно се продава, а и е по надежно и по трудно се чупи. 

Ти сериозно мислиш или само говориш, че онези брадати маймуни, подскачащи при един взрив викайки Аллах Акбар, са способни да боравят, кво боравят свалят израелски ракети. Или въобще каквото и да било?

Оф.

Имах штастието да обучавам навремето офицери от гвардията на Садам водещи проекта за телекомуникацията на казармите в Ирак. Нямаха и понятие за какво става дума.

Трябваше да почнем с диафилмчета, пройектори, слайд шоу още вямаше. 

Ей нещо подобно, за да разберат основите на ток, съпротивление, напрежение....Законат на Охм

http://www.viszki.sulinet.hu/tananyagtar/fizika/Kovecses/07 - Ohm torvenye.pdf

Он.

Или наш гледаш на пасящ рогат добитък.

Там всичко по-сериозно от чибука, кафето и Ак-то се обслужва от руски "доброволци" които навярно са сбъркали /или пияни били/ в този случай. Затуй ненадува работата Путинчо.....СМСМ

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...