Отиди на
Форум "Наука"

Войната в Сирия


Recommended Posts

  • Потребител

Малко в страни от темата , но това буди определено внимание .Профила на Турския министър на отбраната в фейсбук с карта в ,която Варна и Кърджали са в пределите на Турция.Има и ,още Батуми днешна Грузия,Ербил,Киркук,Кипър,Родос ит..

 

Редактирано от Сармат
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 399
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Преди 37 минути, Сармат said:

Малко в страни от темата , но това буди определено внимание .Профила на Турския министър на отбраната в фейсбук с карта в ,която Варна и Кърджали са в пределите на Турция.Има и ,още Батуми днешна Грузия,Ербил,Киркук,Кипър,Родос ит..

 

Ха, минали сме към турция, ще си връщам старите имена, хахах. Мислете му вие.😀

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Сармат said:

Малко в страни от темата , но това буди определено внимание .Профила на Турския министър на отбраната в фейсбук с карта в ,която Варна и Кърджали са в пределите на Турция.Има и ,още Батуми днешна Грузия,Ербил,Киркук,Кипър,Родос ит..

 

На колко си години? Че вярваш на политическото тролиране?😎

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, laplandetza said:

Ха, минали сме към турция, ще си връщам старите имена, хахах. Мислете му вие.😀

Що? Ти колко сте?:ura:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, laplandetza said:

Цяла армия!, хахах, без шега. виш колко са мюсюлманите в БГ, тя картата за това е така начертана.

Защо? Досега не можеше да си върне името този който искаше?

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, Skubi said:

Защо? Досега не можеше да си върне името този който искаше?

Добре де как би ме приел, сега името ми е Васил , фамилията Христозов, майтапчийско , нали, ти ще направиш разлика сега с мен Васил Христозов и истинското ми име , наследственно , Карабатак, Ахмед.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Никак. Тоест както досега. Чата, караниците, майтапите лафмоабета нищо общо няма, че Ахмед или Юсуф се казваш....Еееее сигурно има хора на които кариерата или репутацията щесе промени ако се признаят произхода от чужда националност....Някъде бях чел например, че значителна част от лекарите например са от турски произход....

На тях можеби би било белег в автобиографията, че са от турска националност....

Но на истина. 21. век сме. По лошо ли ще ме лекува този лекар ако узнам, че не е от български ами турски, арменски, гръцки или еврейски произход?

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 54 минути, Skubi said:

На колко си години? Че вярваш на политическото тролиране?😎

Прав си фейк е .Фен страница е :) Там всеки може да си пише ,каквото иска.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, Сармат said:

Прав си фейк е .Фен страница е :) Там всеки може да си пише ,каквото иска.

Фейк, колко да е, аз съм виждал лично такива карти, че и имперските закачени в службите на турските бюрократи и в тяхната полиция.В ерата на Големия сегашен баща на братския турски народ, тези карти са като възкръснали призраци.

Link to comment
Share on other sites

Преди 18 минути, Skubi said:

Никак. Тоест както досега. Чата, караниците, майтапите лафмоабета нищо общо няма, че Ахмед или Юсуф се казваш....Еееее сигурно има хора на които кариерата или репутацията щесе промени ако се признаят произхода от чужда националност....Някъде бях чел например, че значителна част от лекарите например са от турски произход....

На тях можеби би било белег в автобиографията, че са от турска националност....

Но на истина. 21. век сме. По лошо ли ще ме лекува този лекар ако узнам, че не е от български ами турски, арменски, гръцки или еврейски произход?

 

Има много примитивни хора, не върви да си в някои среди с името Ахмед........, такова ми е името, нито съм турчин, нито какъв да е , нямам етническа принадлежност, прекалено много съм смесен, а философията в рода ни е крайно различна, ня,а, и религия, просто съм инат и това ми е името по традиция от много поколения.

  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Кюрдите в Северна Сирия изпращат американците с дъжд от камъни и домати.Тъжно и глупаво.Това американско отстъпление / меко казано необмислено и неподготвено / прилича повече на бягство  и ще има тежък удар върху американския авторитет в региона.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Единственеят исторически паралел за който се сещам е Наполеон  Трети след Солферино когато предава италианците. За което после французите съжаляват горчиво.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Amerikai csapatok vonulnak egy szíriai országúton 2019. október végén.

Американосите навлязоха от Ирак за да опазят региона  Haszeke от исламците....

Оооооооо неееееее в защита на курдите, или избеждане на цивилните от клане......Оооооооо не. До опазят нефтените колони и кладенци.......

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Модератор Военно дело

Отдавна не съм писал, то нямаше и много новини.

Сега има малко раздвижване. Сирийската армия е превзела Маарат ал Нуман. Говори се, че настъплението е с ограничена цел за да се освободи магистралата от Алепо до Хама.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Продължава напредването на САА.Днес се очаква да бъде превзет ключовия град Саракиб след което стратегическата магистрала М5 /тоест пътят Дамаск-Алепо/ да мине изцяло под контрола на правителствените части.

Редактирано от resavsky
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 30 минути, Thorn said:

Друг път ще го превземат.

Те и Маарат и Хан Шейхун нямаше как да превземат.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 24 минути, Thorn said:

Казвам друг път по скоро в смисъл, че няма да е сега. Турците се намесиха.

По последни данни САА са вече в покрайнините му.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Последните два дни в Сирия стана страшно интересно.Русия и Турция са пред открит сблъсък за Идлиб.Армията на Асад напредва успешно и бързо 8без да се съобразява с турците/  и вече отряза една от ключовите магистрали /Алепо -  Латакия/.Пробелма е че това предизвика невероятни политически усложнения.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Че сирийците са си на тяхна територия и е нормално да си възвръщат контрола лека полека. :)

 

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...