Отиди на
Форум "Наука"

Променящите играта към... веганство!


makebulgar

Recommended Posts

Преди 1 минута, nik1 said:

А да.. наполеонов комплекс :)

 

Добре.. Хайде закълни се в децата си, че не си прецакал стотици или десетки здрави зъби и зъбки преди да светне играта :)

Закълни се децата си че няма влиятелна намеса  - пряка или ксовена за приемът ти в МИ (Медицинска Академия) или преминаването ти през някой изпит?

С родословие от сой (комунистически и номенклатурен) и с баща лекар? Хайде стига..

 

 

Наполеон ми беше брат, изтърсак , с ник, ники, хахахх, не съм пил , а се смея нездраво.

Две агнета и едно прасе за всеки от приемните изпити, а на ректора орден от министерски съвет, хахах !

Ти хранил ли си децата си само с вегетарианска диета, не си нали. Сега внуците искаш ли да ги правят вегани, вегетарианци?

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 172
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 3 минути, nik1 said:

А да.. наполеонов комплекс :)

 

Добре.. Хайде закълни се в децата си, че не си прецакал стотици или десетки здрави зъби и зъбки преди да светне играта :)

Закълни се децата си че няма влиятелна намеса  - пряка или ксовена за приемът ти в МИ (Медицинска Академия) или преминаването ти през някой изпит?

С родословие от сой (комунистически и номенклатурен) и с баща лекар? Хайде стига..

 

 

Вие познавате ли се лично, че мина разговорът върху темата в такива лични нападения и характер убийство? 🤔

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Skubi said:

Вие познавате ли се лично, че мина разговорът върху темата в такива лични нападения и характер убийство? 🤔

Нямам представа, много е възможно да се познаваме, но от няколко години имам слаба памет, за щастие. Той е от Пловдив, бил съм там и живял колко, 10 години. няма значение. Тази тема е пълна перверзия, подобно на антиваксърските дебилщини.

п.п Да, нали съм комунист, вероятно за това.....................

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Край на света. Направиха бира за веганите.

guinness.png

Да. Бяла бира с черна пяна.......😮

https://www.foodandwine.com/beer/reverse-color-stout-beer-black-white

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, laplandetza said:

ами риска, кой ще го поеме

Да, важно е кой ще поеме риска. Умните родители няма как да поемат тоя риск. И поради този страх за децата си и тъй като принципно са напълно боси относно това с какво трябва да хранят децата си те се придържат към традициите и към това което казват доктора и докторските традиции. И така страховете ще го накарат да позволява на детето си да яде всякакви боклуци "за да не му стане нещо". Така децата на 10 години стават с 15 кг наднормено тегло, а на 30 вече са с болестите на старците.

Много е тъпо това да се смята, че премахването на месото и млечните от храната на родителите означава тотален глад и геноцид над децата. Тоест видиш ли обричали децата си на глад и разбира се на болести и ранна смърт в следствие на това. Много е тъпо. Майките така или иначе кърмят децата си с кърма, тъй че няма как да бъдат лишени децата от мляко. Все пак сме млекопитаещи. Но както виждаме от милионите бозайници по планетата малките на бозайниците идва един момент и биват отбивани от млякото. Хубаво е, питателно е, но е ограничен ресурс в природата и съответно децата преминават на друга храна.

Относно това за болтото дете, пожелавам му оздравяване, ама както знаем от статистиката яденето на месо и млечни не спасяват децата от болестите. Примерите на "нормално" хранещи се деца, които се разболяват заради лошата храна която ядат са твърде много. Тоест да се прави подобно сравнение при положение, че човек го прави от гледна точка на родителския си страх и при положение че го прави без да е запознат с това дали децата отглеждани с растителна храна са болни и недоразвити, е нелепо. Просто такива статистики няма, и няма как да твърдиш, че децата на вегетарианците или веганите са недоразвити, ниски и бавноразвиващи се. Може би има някакви статистики за гладуващи и недохранени деца, но това няма нищо общо с темата.

Темата е пълноценното, богато, разнообразно и неограничено изхранване с растителни храни!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, laplandetza said:

Тази тема е пълна перверзия, подобно на антиваксърските дебилщини.

Всеки има право да изкаже грешното си мнение.

Темата се отнася конкретно за филмът The Game Changers. В него са дадени примери, хора, съдби, кариери, рекорди, и т.н. Филмът е документален, и в него се привеждат определени данни и факти, които имат научна стойност. Който иска може да ги приеме, а който иска може да ги отхвърли. Който отхвърля филмът и примерите в него следва да го направи аргументирано и научно, иначе е празнодумец и спамер. Ако иска да обори примерите следва да го направи така както би го направил очи в очи с хората които са дадени за пример във филма. Тоест интернет умниците трябва да преценят дали могат да кажат на всички тези хора в очите, че са дебили!

Който пък смята темата и филма за дебилщина следва да ходи другаде да си изказва мнението. 

Тук искаме думите да се защитават с факти, данни и логика, и ако някой каже, че децата изхранвани само с растителна храна се развиват забавено, че са недоразвити и малоумни, трябва да го докаже с нужните изследвания, данни и факти.    

Link to comment
Share on other sites

Преди 12 минути, makebulgar said:

..
Темата е пълноценното, богато, разнообразно и неограничено изхранване с растителни храни!

Отлично, а я сега ми кажи какъв ти е плана, кога отбиваш децата от млякото и каква ще е веганската им бебешка диета. Искам да чуя, треперя от любопитство, каква ще е тази бебешка, разнообразна веганска храна, такова не сме учили във вечерното училище.

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, makebulgar said:

.

Тук искаме думите да се защитават с факти, данни и логика, и ако някой каже, че децата изхранвани само с растителна храна се развиват забавено, че са недоразвити и малоумни, трябва да го докаже с нужните изследвания, данни и факти.    

Е добре де, ти какво си ял .😀

Най простият начин е да откриете каква е диетата на богати хора , не хайлайфници, паркетни писани и писанки ,а разните милиционери, банкери, корпоративни главатари и пр. Вижте много внимателно и мислете. Погледнете примерно гелосания, като изключим пудразахар, какво друго поема, аз знам с какво се хранят няколко такива, а ти.Един такъв го писаха умрял на 90 и кусур, ма не е сигурно, дъртия му вампир., хахах

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, laplandetza said:

Отлично, а я сега ми кажи какъв ти е плана, кога отбиваш децата от млякото и каква ще е веганската им бебешка диета. Искам да чуя, треперя от любопитство, каква ще е тази бебешка, разнообразна веганска храна, такова не сме учили във вечерното училище.

Със сигурност няма да е лой, мас, сланина, пръжки, канцерогенни пържоли или кюфтета печени на скара, кренвирши от кокоши пера и кости, риба тон с олово, или други подобни. Със сигурност ще избягвам млякото на прах, което може да е внос от Китай или САЩ, където кравите ги зобят с всякакви антибиотици и хормони. Със сигурност ще избягвам яйцата от птицеферми в които се дават тонове антибиотици и се ръси с  финпронил и други препарати. Ще избягвам и пилешкото, което също инжектират с хормони на растежа, а след това пълнят с разни гелове за покачване на масата. Тоест принципно има от какво човек да пази децата си когато ги храни. Но ако смята че "за да не му стане нещо" трябва да ги храни с подобни неща е свободен да го прави. А болестите сами ще си дойдат и ще му кажат че е сбъркал. 

И между другото от майчиното мляко не се отбиват бебета, а деца, които могат да се хранят, и те вече не трябва да се хранят с бебешка храна. Ако майката не може да кърми достатъчно дълго или ако не иска, това е съвсем друг въпрос и друг проблем. В този случай бебетата със сигурност не трябва да се изхранват с пюрета от описаните по-горе неща. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, laplandetza said:

Е добре де, ти какво си ял .😀

Като малък съм се хранил нездравословно "така че да не ми стане нещо", преди време карах няколко години на разделно хранене, в казармата качих 15 кила заради лошото "богато" хранене, а принципно последните години не се ограничавам от нищо месно, млечно, яйчено, сладко, алкохолно или по друг начин вредно.

От вчера обаче започнах 30 месечен вегански експеримент. 

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, makebulgar said:

Със сигурност няма да е лой, мас, сланина, пръжки, канцерогенни пържоли или кюфтета печени на скара, кренвирши от кокоши пера и кости, риба тон с олово, или други подобни. Със сигурност ще избягвам млякото на прах, което може да е внос от Китай или САЩ, където кравите ги зобят с всякакви антибиотици и хормони. Със сигурност ще избягвам яйцата от птицеферми в които се дават тонове антибиотици и се ръси с  финпронил и други препарати. Ще избягвам и пилешкото, което също инжектират с хормони на растежа, а след това пълнят с разни гелове за покачване на масата. Тоест принципно има от какво човек да пази децата си когато ги храни. Но ако смята че "за да не му стане нещо" трябва да ги храни с подобни неща е свободен да го прави. А болестите сами ще си дойдат и ще му кажат че е сбъркал. 

И между другото от майчиното мляко не се отбиват бебета, а деца, които могат да се хранят, и те вече не трябва да се хранят с бебешка храна. Ако майката не може да кърми достатъчно дълго или ако не иска, това е съвсем друг въпрос и друг проблем. В този случай бебетата със сигурност не трябва да се изхранват с пюрета от описаните по-горе неща. 

Сега с млякото, такава дума намерих, такава ползвам, за мен думите си приличат и ги бъркам в езиците, така и не научих нито един както трябва. 

Туй, тъй, пак идваме до моята мисъл, какво казах за достъпа до качествена храна, онея вампиролаци на върха на пирамидата дали не похапват храна с качествата на такава от преди век поне, т.е. както едно време на село.Колко роба от някой милионен град, колко процента от долната и долната половина на средната класа могат да си позволят такава храна, а  колко от тях изобщо са научени, могат, или имат време да мислят за такива дреболии.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, makebulgar said:

Като малък съм се хранил нездравословно "така че да не ми стане нещо", преди време карах няколко години на разделно хранене, в казармата качих 15 кила заради лошото "богато" хранене, а принципно последните години не се ограничавам от нищо месно, млечно, яйчено, сладко, алкохолно или по друг начин вредно.

От вчера обаче започнах 30 месечен вегански експеримент. 

Още по отлично, означава , нямаш опит а говориш все едно си веган от десетилетие, странно.Помисли каква ще е тази веганска диета за малко дете, как да я направиш така, щото да е напълно съпоставима с всички други широки възможности, честно аз не мога да намеря разумно предложение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, laplandetza said:

Най простият начин е да откриете каква е диетата на богати хора , не хайлайфници, паркетни писани и писанки ,а разните милиционери, банкери, корпоративни главатари и пр. Вижте много внимателно и мислете. Погледнете примерно гелосания, като изключим пудразахар, какво друго поема, аз знам с какво се хранят няколко такива, а ти.Един такъв го писаха умрял на 90 и кусур, ма не е сигурно, дъртия му вампир., хахах

А защо да ги гледаме тези!? Какво общо има здравословното хранене с богатството!? Здравословното хранене ти осигурява здраве и дълголетие доколкото е възможно, а останалите неща от живота са друга графа. Може да се храниш най-здравословно, но съответно да имаш лоша карма (наследство, образование) и да нямаш възможност да станеш богат никога. 

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, makebulgar said:

А защо да ги гледаме тези!? Какво общо има здравословното хранене с богатството!? Здравословното хранене ти осигурява здраве и дълголетие доколкото е възможно, а останалите неща от живота са друга графа. Може да се храниш най-здравословно, но съответно да имаш лоша карма (наследство, образование) и да нямаш възможност да станеш богат никога. 

Слушай почвай месото, че логиката ти тече буйно като в пустиня. 

Еее, направи връзката , освен всичко останало тези хора буквално ги хранят, те не мислят по въпроса, само изказват някакви желания, а специалисти, истински такива им подготвят и предлагат изхранването.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, laplandetza said:

Още по отлично, означава , нямаш опит а говориш все едно си веган от десетилетие, странно.

По същия начин мога да говоря и за открития космос без да съм летял там, или пък за микробиологията, без да съм се смалявал до размера на бактерия. Тоест знанието и опита са две различни неща. Професора по астрономия в университета може никога да не е летял в космоса но това не му пречи да ти говори за черните дупки, пулсарите, светлинните години и светлината.

Относто опита в хранителния режим както написах имам такъв и е свързан с разделното хранене - строг режим, часове, несмесване на определени съставки и т.н. Не е веганство, но беше много близко до вегетарянството. Тотално изчистване на организма след което парче шоколад не ме оставяше да спя цяла нощ, а киселинността на обикновенната лютеница се усещаше не като 4pH, а като 0pH.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, laplandetza said:

а специалисти, истински такива им подготвят и предлагат изхранването.

Същите кулинарни специалисти готвят във всеки скъп ресторант богати вкусни, но вредни манджи.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, makebulgar said:

..Тотално изчистване на организма след което парче шоколад не ме оставяше да спя цяла нощ, а киселинността на обикновенната лютеница се усещаше не като 4pH, а като 0pH.

Точно това никак не е добре, признак за лошо здраве.Замисли се.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, laplandetza said:

Точно това никак не е добре, признак за лошо здраве.Замисли се.

Напротив, всичко си беше много добре и тогава спортувах активно.

Притъпяването на сетивата вследствие на вредната тотално топлинно обработена, подсолена, подсладена и манипулирана храна, е признак който води до лошо здраве.

Link to comment
Share on other sites

Преди 7 минути, makebulgar said:

Напротив, всичко си беше много добре и тогава спортувах активно.

Притъпяването на сетивата вследствие на вредната тотално топлинно обработена, подсолена, подсладена и манипулирана храна, е признак който води до лошо здраве.

Еми хубаво, продължавай щом те кефи. Лошото ,такива като теб се множат ли множат, уж от бялата раса , уж развити , пък гледай изравнихте нивото с чалмите и тъмнозелените , дръпнатите ви изпривариха, ние се топим, няма кой да организира завери и подготви новото време, възможностите се топят, почти приключи времевия прозорец. Вече почти съм убеден , нужен е истински рестарт за да избегнем загубените векове.............

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, laplandetza said:

Еми хубаво, продължавай щом те кефи. Лошото ,такива като теб се множат ли множат, уж от бялата раса , уж развити , пък гледай изравнихте нивото с чалмите и тъмнозелените , дръпнатите ви изпривариха, ние се топим, няма кой да организира завери и подготви новото време, възможностите се топят, почти приключи времевия прозорец. Вече почти съм убеден , нужен е истински рестарт за да избегнем загубените векове.............

Еми принципно никой не пита и никой не иска разрешение от лапландеца по тези въпроси, че да се изказва като крайна инстанция. Подобни заключения кое било лошо и с кой сме се били приравнявали само показва ограничения ум с който разполага човека който ги казва тези неща. Така става когато опонента вече не може аргументирано да защитава позицията и думите си, и преминава на лични нападки по отношение на раса, ниво, чалми, гени и други подобни.

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, makebulgar said:

... Така става когато опонента вече не може аргументирано да защитава позицията и думите си, и преминава на лични нападки по отношение на раса, ниво, чалми, гени и други подобни.

Аргументирано, шегаджия, аргументите ще имат същия успех ако сега си говорехме за великия Господ , а ти беше редовно посещаващ църква или джамия, синагога и пр. Никакъв смисъл, езък, ще направиш зян хубавите листенца на маруята и нежните ягодки.............

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, laplandetza said:

Аргументирано, шегаджия, аргументите ще имат същия успех ако сега си говорехме за великия Господ , а ти беше редовно посещаващ църква или джамия, синагога и пр. Никакъв смисъл, езък, ще направиш зян хубавите листенца на маруята и нежните ягодки.............

 

Типичен пример за човек който не може де се справи със ситуацията и който загубил спора започва с личностни нападки и обвинения във фанатизъм. Очакваме сега и аз (без да съм веган или ветегарянец) и тези във филма да бъдем обявени за нацисти подлагащи децата на геноцид. :)

Цитирай

Ad hominem – Ad hominem аргумент е всеки, който се опитва да контрира нечии твърдения като атакува човека, вместо да адресира самия аргумент. Терминът „плюене в кладенеца“ също се отнася за форма на ad hominem заблуда. Това е опит да се дискредитира аргумента на опонента като се предположи, че последния притежава отвратителна черта, или че се числи към вярванията на хора които са погрешни или непопулярни. Често срещана форма на това дори си има собствено име: reductio ad Hitlerum. Това е плюене в кладенеца като се прокарва аналогия между позицията на другият човек и тази на Хитлер или нацистите.


Слаба ракия.

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, makebulgar said:

Като малък съм се хранил нездравословно "така че да не ми стане нещо", преди време карах няколко години на разделно хранене, в казармата качих 15 кила заради лошото "богато" хранене, а принципно последните години не се ограничавам от нищо месно, млечно, яйчено, сладко, алкохолно или по друг начин вредно.

От вчера обаче започнах 30 месечен вегански експеримент. 

Значи сега си стигнал там, че нещо не ти пасва. Или си остарял/и неможеш вече наведнъж да изядеш 20 палачинки или две гювечета, рибки в керемида и прочие/, или си толкова дебел, че не можеш без малкото столче да си завържиш обувките/камо ли да ги обуеш редовно/, или на менеджърски задължителен преглед ти намерили нещо/на мен например че ми беше ужасно висок колестеринът, и двата/ и затова са те оплашили. Няма значение. Само гледай да не прекалиш. Прави го докато ти е приятно. Може да ти олекне и да ти стане много по-добре, леко да спиш спокойно, дълбоко, да не се потиш нощем. Само едно направи. Контрола на кръвта и сърцето, кръв. налягане преди почването и на краят. Има спец проверка чрез взимане на кръв на функциите на черният дроб. Аз всяка година го правя. Правя и ултра на жлъчката и от там знам, че имам колестерин полипчета. Всяка нова ултра лекарка се интусеазва мигновенно, да ме експертира за операция, но когато и давам в ръката проверките направени в миналите 18 години токава клюмват, че хммм да, имам си ги от едно време.....И не ме слагат под нож излищно.....Дано да ти се подобри значително и ти стане по леко. На здраве.

Сложих копи от началото на статията /още от първата ни страница/ защото виждам, че се отклонихте много към личните нападки. 

Personalized Nutrition by Prediction of Glycemic Responses

David Zeevi,1,2,8 Tal Korem,1,2,8 Niv Zmora,3,4,5,8 David Israeli,6,8 Daphna Rothschild,1,2 Adina Weinberger,1,2 Orly Ben-Yacov,1,2 Dar Lador,1,2 Tali Avnit-Sagi,1,2 Maya Lotan-Pompan,1,2 Jotham Suez,3 Jemal Ali Mahdi,3 Elad Matot,1,2 Gal Malka,1,2 Noa Kosower,1,2 Michal Rein,1,2 Gili Zilberman-Schapira,3 Lenka Dohnalova´ , 3 Meirav Pevsner-Fischer,3 Rony Bikovsky,1,2 Zamir Halpern,5,7 Eran Elinav,3,9,* and Eran Segal1,2,9,* 1Department of Computer Science and Applied Mathematics, Weizmann Institute of Science, Rehovot 7610001, Israel 2Department of Molecular Cell Biology, Weizmann Institute of Science, Rehovot 7610001, Israel 3Immunology Department, Weizmann Institute of Science, Rehovot 7610001, Israel 4Internal Medicine Department, Tel Aviv Sourasky Medical Center, Tel Aviv 6423906, Israel 5Research Center for Digestive Tract and Liver Diseases, Tel Aviv Sourasky Medical Center, Sackler Faculty of Medicine, Tel Aviv University, Tel Aviv 6423906, Israel 6Day Care Unit and the Laboratory of Imaging and Brain Stimulation, Kfar Shaul Hospital, Jerusalem Center for Mental Health, Jerusalem 9106000, Israel 7Digestive Center, Tel Aviv Sourasky Medical Center, Tel Aviv 6423906, Israel 8Co-first author 9Co-senior author *Correspondence: eran.elinav@weizmann.ac.il (E.E.), eran.segal@weizmann.ac.il (E.S.) http://dx.doi.org/10.1016/j.cell.2015.11.001

SUMMARY

Elevated postprandial blood glucose levels constitute a global epidemic and a major risk factor for prediabetes and type II diabetes, but existing dietary methods for controlling them have limited efficacy. Here, we continuously monitored week-long glucose levels in an 800-person cohort, measured responses to 46,898 meals, and found high variability in the response to identical meals, suggesting that universal dietary recommendations may have limited utility. We devised a machine-learning algorithm that integrates blood parameters, dietary habits, anthropometrics, physical activity, and gut microbiota measured in this cohort and showed that it accurately predicts personalized postprandial glycemic response to real-life meals. We validated these predictions in an independent 100-person cohort. Finally, a blinded randomized controlled dietary intervention based on this algorithm resulted in significantly lower postprandial responses and consistent alterations to gut microbiota configuration. Together, our results suggest that personalized diets may successfully modify elevated postprandial blood glucose and its metabolic consequences. 

https://genie.weizmann.ac.il/pubs/2015_david_2.pdf

Ако преведеш, практически не за веганство или не се казва, ами за това, че са разработили/или се стараят/такава програма, софтвер, която би могла да помогне разработването на идеално, хранене personalized diets. Както например от опит се знае /била е болест на богатите/тези които са склонни на артитис да намалят или съвсем да спрат яденето на месо. И много още такива....

Данните от 800 души и разработен по това софтвъер са го тествали върху 100 души контролна група.

Значи което и от начало казвам. Кой как му е сладко и му действа добре. Но всичко с мярка.....:cool2:

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, makebulgar said:

 

Типичен пример за човек който не може де са справи със ситуацията и който загубил спора започва с личностни нападки и обвинения във фанатизъм. Очакваме сега и аз (без да съм веган или ветегарянец) и тези във филма да бъдем обявени в нацисти подлагащи децата на геноцид. :)
 


Слаба ракия.

Никога не пия слаба ракия, само качество без добавки, веган, хахах

Вас не, обаче мой е термина за политиката, на едни им викам <зелените фашаги>, зеленоризци.

Почвай да смяташ, какво количество , по колко пъти, кога, за колко време ще се усвои как ще натовари хран.тракт, черния дроб, кръвообръщение, имай в предвид повече време за ядене, храносмилане, по малко време за мислене, основно правило в медицината, продължително храносмилане, по голямо количество, промяна в кръвообръщени,хормони и вег.нер.система, оказва огромно влияние върху едно дете , юноша и възрастни хора 55,60 нагоре.

Едно яйце , колко фасул и ядки трябва да изядеш за да е сравнимо, парче риба.......... забравих , то е много трудно сравнимо с каквато и да е растителна храна. Хапваш яйце, филия с масло и кисело мляко и  си готов до обед. После таскебап с малко хляб пон желание и някакъв сок, или плод. Късния следобед един банан и ябълка, вечер салата шопска с една малка ракия , варени картофи, 2,3 и айрян. 4 тери яденета за човек като мен близо 2 метра , по това време трениращ през ден с много сериозни тежести. 

Колко грах, леща, фасул, либлибии, бадеми , ориз и треволяк трябва да изям за да живея на този режим, колко пъти, колко време ще ми отнеме, ще имам ли време изобщо да почета книга и да се порадвам на живота.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Skubi said:

Значи сега си стигнал там, че нещо не ти пасва.

Еми не знам до къде съм стигнал, но преди две-три седмици се качих на Вихрен за трети път. Втория път беше скалолазене по Джамджиевия ръб.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...